0

Paco zacznie spełniać oczekiwania jak będzie strzelał znaczące gole poważnym przeciwnikom jak jeszcze nie tak dawno Pedro....

0

Zaraz zaraz a od kiedy to w plebiscycie France Football głosują wszyscy piłkarze na świecie?
Z tego co pamiętam to głosowali wyłącznie kapitanowie.

0

Ech BEZ KOMENTARZA!

3

Taki z niego Polak jak i Obraniak a ze mnie ślązak

0

Z Chelsea i z Bayernem mamy szanse, natomiast z PSG i City napisałem że TEORETYCZNIE nie mamy szans.
Wyobrażasz sobie że taki Denis Suarez czy Deulofeu jak równy z równym rywalizuje z Manchesterem City? Nie wspominając o Andre Gomesie.

0

Aby rywalizować w 1/8 z Chelsea czy z Bayernem to trzeba mieć silną kadre. Na dzień dzisiejszy druga jedenastka jest bardzo cienka na Champions League, w sumie bez doświadczenia pucharowego + kontuzje. Jedynym wzmocnieniem będzie Dembele tylko pytanie jak wielkim okaże się wzmocnieniem? Kadrowo z takimi ekipami jak PSG czy Manchester City to na dzień dzisiejszy teoretycznie nie mamy szans. Jedynym pocieszeniem jest to że to tylko futbol......

0

3 sezony w Barcie, 2 puchary Króla, które wówczas były najważniejsze w Hiszpanii plus fantastyczne parady to dla ciebie epizod?
No prosze cie.........

0

Przychylam się do opinii ,,naszej'' klubowej legendy, też bym chciał uniknąć Chelsea lub Bayernu. Idealnym przeciwnikiem w 1/8 byłby Fc Basel. Natomiast nie zaszkodziło by zagrać z Fc Porto.

0

Zgadzam się z tobą. Barce ostatnio nie stać na rozdrabnianie się na wszystkie puchary zwłaszcza w tak słabej i kruchej kadrze jaką posiada. Najsilniejszy nacisk trzeba położyć na La Lige, w dalszej kolejności na Lige Mistrzów a w Copa del Rey niech ogrywają się wychowankowie + Yery Mina.

8

Wielka legenda Barcy-Guillermo Amor kończy dziś 50 lat!
Feliz cumpleanos Guillermo.
Dziękujemy za wszystkie trofea(19) i wspaniałe chwile. Gracias!

10

Villa to byłby dopiero superjoker. Kapitalny i niepowtarzalny napastnik. MVP to było coś. Wielka szkoda że odszedł tak szybko od nas. Feliz cumpleanos David. Strzelaj jeszcze te gole ku naszej uciesze.

0

Obyś miał racje bo ja nie jestem przekonany że np. Hiszpania czy Anglia będzie miała z nami przejebane.

0

Mam pytanie odnośnie jutrzejszego losowania.
Z którą drużyną nasza reprezentacja rozegra swój pierwszy mecz tzn.
czy z ekipą z 2 miejsca, 3 czy ostatniego 4?
Czy to już jest z góry wiadome czy też dowiemy się tego na jutrzejszym losowaniu?
Jeśli przypadło by grać z ekipą z 2 miejsca to mamy raczej przejebane!

1

w bramce bezwzględnie powinien być Ricardo Zamora! poza tym za Koemana dałbym Migueliego, no i przydałby się jeszcze Alcantara i Cesar Rodriguez tylko gdzie ich pomieścić?

0

Jeśli nie było to dzisiaj Gary Lineker ma urodziny(57) więc wszystkiego najlepszego Gary i dziękujemy za snajperskie popisy.
To był inteligentny i sprytny napastnik, którego dzisiaj nam brakuje.
Chyba nie musze przypominać że w debiucie na Camp Nou przeciwko ,,wrogowi naczelnemu'' ustrzelił hattricka?

0

David to specyficzny i wyjątkowy napastnik, coś w stylu Raula.
Klasa sama w sobie. Jeśli w tej chwili strzela w MLS to u nas teraz byłby MEGAJOKEREM!
Bardzo mi go żal że odszedł zbyt wcześnie od nas ale jaki zarząd.....

4

Z historii klubu:
29 listopada 1899 r. w budynku Gimnasio Sole przy słynnej ulicy ,,La Rambla'' odbyło się spotkanie 12 osób,które odpowiedziały na ogłoszenie w gazecie Joana Gampera(współałożyciela klubu); w efekcie spotkania założona została drużyna o nazwie Foot-Ball Club Barcelona. Angielskie brzmienie nazwy wynikało z faktu że trzech uczestników tego zebrania pochodziło z Wysp Brytyjskich. Wśród brytyjczyków był Walter Wild, z zawodu elektryk ale co najważniejsze-pierwszy prezydent klubu. Poza Gamperem i Wildem akt założycielski podpisali: lluis d'Osso, Bartomeu Terradas, Otto Kunzle, Otto Maier, Enric Ducal, Pere Cabot, Carles Pujol, Josep Llobet, John Parsons i William Parsons. Sekretarzem został d'Osso, skarbnikiem Terradas a Gamperowi przypadła funkcja kapitana drużyny na pozycji napastnika(notabene rekordzistę klubu w strzeleniu 9 goli! w jednym meczu o punkty). Dziewięć dni później odbył się pierwszy mecz i tak zaczeła się historia jednego z największych klubów sportowych na świecie. Jeśli chodzi o barwy klubowe to nie jest do końca udowodnione skąd się dokładnie wzieły? być może pochodzą one od kolorów drużyny Excelsior de Zurich(pierwszej drużyny Gampera) i flagi kantonu Ticino, gdzie się urodził Joan. Popularna legenda mówi o tym że Gamper zapożyczył barwy od powstałego 6 lat wcześniej zespołu Fc Basel, w którym także występował lecz nie ma dowodów na potwierdzenie tej hipotezy. Inna opowieść głosi że były to barwy dwukolorowego długopisu popularnego wśród księgowych i pracowników sektora tekstylnego. Spodenki przez pierwsze 10 lat były białe, następnie czarne a od lat 20-tych XIX wieku są z reguły granatowe.
Również 29 listopada tyle że w roku 2010 odbył się na Camp Nou odbyło się słynne Gran Derbi zakończone ,,naszym'' pogromem 5:0 czyli sławna La Manita ale o tym to chyba wszyscy pamiętacie?
Pamiętajcie wszyscy cules o historii ukochanego klubu :)
Pozdrawia cule hasta la muerte Zenek!

6

Javier Tebas i jemu podobni, którzy rządzą La Liga to banda postfrankistowskich łajdaków i złodzieji!
Tyle w temacie.

6

Proszę się nie zdziwić i nie być w szoku jeśli to Valencia uciszy dzisiaj naszą Barce. Valencia to Valencia a futbol to najmniej przewidywalny sport.
Ja bynajmniej nie będe płakał po porażce, zdaje sobie sprawe z klasy przeciwnika.

4

Ja natomiast czekam na:
Oficjalnie: Bartomeu usunięty z fotela prezesa

0

No i w tym sezonie chyba tylko z Juve tak wyglądał a co będzie dalej to diabeł chyba tylko wie?

1

Popieram w 100%. Jakiś element zaskoczenia musi być na Valencie a takim może być ,,wygłodzony'' Denis.

0

W takim razie zdrówka, szczęścia i słodyczy Zenek i Barca życzy xD

0

Jestem w 100% za szkółką, zwłaszcza za Alena, lecz żaden trener nie będzie próbował ogrywać zawodników rezerw w decydującej fazie sezonu a już napewno nie w Lidze Mistrzów! Zgadzam się że 5 stoperów to za dużo tylko jak zareagować gdy jednocześnie Vermaalen i Mascherano będą kontuzjowani a Pique będzie kompletnie bez formy jak teraz? Zaraz zaraz a kto niby u nas jest 5 stoperem bo jakoś nie kojarze?

4

Tak dobrego stopera za 10 baniek to brałbym już w zimowym okienku i nawet bym się nie zastanawiał! spokojnie otrzaskał by się w Copa del Rey a w razie kartek czy kontuzji mógłby później zagrać również w La Liga czy nawet w Champions League.
W razie problemów jednocześnie z Pique i Vermaalenem to jedyną alternatywą na stopera zostaje Busi ale na trudniejszych przeciwników z Busim na stoperze to chyba nie najlepszy pomysł?

0

Groźnie brzmiący tytuł więc chyba przegramy!

2

Wszystko w rękach Boga? Tym razem również w głowie pana Ernesto
Oby tak inteligentny trener nie przekozaczył tego meczu.

1

Po stokroć popieram!

5

W tamtych czasach niemal wyłącznie był to sport amatorski.
Ale uwaga słuszna, dzięki za przypomnienie xd

26

Zagrajcie dzisiaj chłopaki dla Gampera, założyciela naszej kochanej Barcy, któremu przypada dzisiaj okrągła 140 rocznica urodzin.
Nie wiem czy już dzisiaj ktoś o nim wspominał ale to postać nie do zapomnienia w historii ,,naszego'' klubu.
Szwajcar był najlepszym przykładem idealnego sportowca, uprawiał pływanie, rugby, jazde szosową, atletyke ale ponad wszystko kochał piłke nożną. Przed założeniem FCB kopał piłke na ulicach Sant Gervasi(dzielnica Barcelony). Oczywiście był również piłkarzem Barcy, ba! był pierwszym jej kapitanem a grał jako napastnik i to jak?
W 51 spotkaniach zdobył 120 goli!
Czyżby redakcja zapomniała a takiej postaci? w sumie chyba najważniejszej?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?