0

No nieeeeeeee! W Wielką Sobote o tej porze? Chciałem się wybrać na to spotkanie ale jak kiedy trzeba święta szykować i świętować! Hiszpanie nie świętują Wielkiej Nocy?

0

Tego meczu nie oglądałem jak i wiele innych Barcy, ponieważ nie posiadam żadnych Elevenów i Canalów ale niemal za każdym razem bardzo się ciesze z goli naszych ulubieńców. Akurat dwumecz z Juventusem oglądałem i byłem okropnie rozczarowany po tej historycznej remontadzie. Oczywiście że sam rewanż z PSG był wybitny ale czy szczerze zasłużyliśmy na aż 6:1? Moim zdaniem nie ponieważ sędzia w tym pojedynku bardzo nam pomógł i tego nie da się ukryć. Ale nie przecze że ten mecz był super w naszym wykonaniu, przynajmniej tak to wyglądało ze skrótów.

0

Pamietaj że Stamford Bridge w końcowym efekcie dało nam Puchar Mistrzów a remontada z Psg dała nam niemal kompromitacje z Juventusem.

0

No cóż, mam prawo do wyrażania obiektywnej opinii i tyle.
Dodam jeszcze iż nie wariowałem ze szczęścia po meczu ponieważ doskonale zdawałem sobie sprawe że nie zasłużyliśmy na wygranie Ligi Mistrzów a nawet w dużej mierze na awns do następnej rundy.

1

No to SUPER! Sto razy lepiej niż pan Jasina i 50 razy lepiej niż pan Iwański i pan Jońca!

1

Bądźmy szczerzy i obiektywni. Ten rewanż był fartem stulecia, w którym pomógł nam jeszcze sędzia; świadczy o tym późniejszy dwumecz z Juventusem. Jedna jaskółka na 100 lat wiosny nie czyni.
Trzeba przy tym dodać iż Luis Enrique pracował o jeden sezon za długo i właśnie w tym ostatnim sezonie kompletnie sobie nie radził z drużyną.

1

Kiedy Pele grał w Brazylii nie było ligi brazylijskiej tylko poszczególne ligi stanowe, po czym rozgrywano finały najlepszych zespołów z tych lig. Także mógł nastrzelać sobie tych goli mnóstwo dużo słabszym przeciwnikom i de facto nastrzelał!

0

Oni po prostu mieli szczęście że trafili na stare pierdoły a w pierwszym meczu mieli szczęście do sędziego zresztą już nie pierwszy raz i tyle.

0

Przedewszystkim zaproszenie Rasiaka do studia TVP na komentarz jest conajmniej śmieszne. Ale publiczna już od jakiegoś czasu pajacuje z tymi zapraszanymi gośćmi do studia.

0

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

8

KALENDARIUM:
6 marca 1959 r. urodził się Francisco Jose Carrasco, jeden z bardziej wyróżniających się pomocników w historii Blaugrany oraz jeden z najlepszych skrzydłowych świata przełomu lat 70/80. Z Barcą trzykrotnie zdobywał Puchar Zdobywców Pucharów, trzykrotnie Puchar Króla, dwukrotnie Puchar Ligi Hiszpańskiej oraz po razie Mistrzostwo Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii.
Feliz cumpleanos panie Francisco!
Szanowna redakcjo: W tym dniu nie wydarzyło się nic szczególnego? Czyżby urodziny Gabiego lub Oleguera były ważniejsze w ,,waszym'' kalendarium?

10

KALENDARIUM:
4 marca 1934 r. Duma Katalonii zakończyła rozgrywki La Ligi na przedostatniej pozycji. Barca unikneła spadku z Primera Division tylko w wyniku dokonanej przed sezonem decyzji, która sprawiła że od kolejnego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrało 12 drużyn zamiast 10. Na ten najgorszy w historii sezon złożyło się kilka czynników: rozpoczęta sezon wcześniej przebudowa składu, plaga kontuzji oraz kryzys instytucjonalny, który skończył się dymisją prezydenta Joana Comy. Blaugrana w całym sezonie przegrała wszystkie spotkania wyjazdowe i wygrała 8 pojedynków u siebie, tracąc punkty jedynie z Realem Madryt. Natomiast od 3 miejsca w tabeli Fc Barcelonę dzieliły zaledwie 3 punkty.
To chyba jedyny przypadek w historii że władze z Madrytu uratowały(co prawda nieświadomie ale jednak) Barce przed kompromitacją.

0

KALENDARIUM:
3 marca 1907 r. na wniosek sędziego powtórzono mecz między Barca a Club X(późniejszy Espanyol) w Pucharze Katalonii zakończony remisem 3:3. Dzień później sędzia w piśmie skierowanym do federacji stwierdził iż zapoznał się z regulaminem i rzut wolny zamieniony przez Blaugrane na gola wykonano po przepisowym czasie gry więc wynik starcia powinien brzmieć 2:3. Mecz powtórzono 17 marca na wniosek drużyny Club X, która tym razem wygrała 3:1.
Pytanie tylko czy można podyktować rzut wolny a później anulować gola po tym rzucie, który był wykonywany tuż po upływie regulaminowego czasu gry? Jeśli pozwalają na to przepisy to ok. ale jeśli podyktowany już rzut wolny musi zostać wykonany to mamy tu doczynienia z oszustwem, no tak czy nie?

0

Tak się składa że Widzew to moja ,,pierwsza miłość'' w futbolu, a zaczeło się właśnie od wspaniałych pojedynków z Liverpoolem w latach 80-tych.

1

Murzyn dzisiaj świętuje urodziny(62). Niezły z niego cwaniak był i jest, swego czasu ponoć sprzedał mecz Widzewa aż go mało Burzyński nie zabił. Jeśli ktoś czytał ,,Wielki Widzew'' to wie o co chodzi. W każdym razie wszystkiego dobrego Murzynie i skończ już wreszcie z tym podziałem Extraklasy!

0

Jak widać Madrycka dyktatura nie umarła i ma się dobrze........

0

Zobaczycie że to niewiele zmieni a już niewiele na naszą korzyść. Madryt rządzi i będzie rządził dopóki Katalonia będzie podległa

0

Najważniejsze aby sędzia nie dopuścił do rzeźni bo inaczej nie dociągniemy La Ligi

1

Tyle że sedzia bedzie z niego korzystał wtedy kiedy uzna to za stosowne a nie wtedy kiedy my bedziemy tego pewni

0

Nawet nie mam pojęcia co to jest i z czym się je te forum?

4

Uważam iż każdy prawdziwy cule powinien znać wszystkie znaczące postacie klubu począwszy od jego założenia!
Pozdrawia cule a la muerte!

17

KALENDARIUM:
1 marca 1995 r. zmarł Cesar Rodriguez, wspaniały, legendarny snajper Fc Barcelony. Do 2012 r. był rekordzistą klubu z wynikiem 232 goli w oficjalnych spotkaniach(ogółem 294 gole) a rekord ten pobił nie kto inny jak Messi. Tuż po jego śmierci burmistrz Barcelony Pascual Margall wspominał iż ,,czuł wspaniałą sympatie do Cesara i do teraz ma w mieszkaniu zdjęcia piłkarza z czasów gry dla Dumy Katalonii''. Cóż, pozostaje tylko żałować że nie mieliśmy okazji podziwiać jego wyczynów na żywo.
Cześć i chwała jego pamięci!

3

KALENDARIUM;
27 lutego 1959 r. zmarł Patrick O'Conell, trener Blaugrany w latach1935-40. Irlandczyk trafił do Barcy z Betisu Sevilla, w którym odnosił liczne sukcesy, między innymi zdobywając jedyne w dziejach tego klubu mistrzostwo Hiszpanii. Krótko po jego przybyciu do Katalonii w kraju wybuchła wojna domowa i rozgrywki ligowe zostały zawieszone. W tym czasie Barca udała się na serie pokazowych spotkań do Meksyku i Stanów Zjednoczonych a dochód uzyskany z tego tournee pozwolił spłacić długi i uratować finanse klubu. Jednakże z 16 zawodników, którzy wybrali się w rejs za ocean, jedynie czterech powróciło wraz z O'Conellem do Barcelony. Pomimo tego trenerowi udało się stworzyć nową drużynę i wygrać z nią rozgrywki o nazwie Liga Catalana a także mistrzostwo Katalonii w 1938 r., 21 w dorobku klubu.
Również 27 lutego ale roku 1963 zmarł Richard Khon, znany jako Jack Domby lub Ricardo Domby. Ten były austriacki piłkarz prowadził Barce w sezonie 1933/34 lecz na 18 spotkań pod jego przywództwem Duma Katalonii wygrała tylko 10 i w trakcie rozgrywek z uwagi na niezadowalające wyniki, trener i zawodnicy musieli zgodzić się na obniżke zarobków. Blaugrana w La liga zajeła dopiero 9 miejsce ale warto wspomnieć iż Khon pozwolił w owym sezonie zadebiutować niejakiemu................Josepowi Escoli.
My cules dziękujemy za wszystko co uczyniliście Barcie.
Cześć i chwała im, niech spoczywają w pokoju.

0

Chciałbym wierzyć że ta jego kontuzja jest prawdziwa.
Jeśli to rzeczywiście ściema to już na zawsze pozostanie on parszywym gnojem mającym wszystkich za nic.

0

KALENDARIUM :
Do redakcji: Paulino Alcantara strzelił 369 goli w 357 spotkaniach!
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Mnie napewno nie okłamiecie!
https://www.fcbarcelona.com/club/history/card/paulino-alcantara
https://www.fcbarcelona.com/club/history/card/paulino-alcantara

0

że tez ja kurw nigdy nie moge zobaczyć Barcy!

0

No właśnie, mecz przyjaźni katalońskiej czy wręcz przeciwnie?

2

taki sam bandyta jak i ramos

0

Pierwsze takie derby i pierwszy w historii Barcy taki a nie inny skład może wyjść na boisko. Oby nie pierwsza porażka w tym sezonie bo już długo i z wielkim pragnieniem czekam na sezon bez porażki. Panie Ernesto błagam nie spiernicz tego!

1

Z takim przeciwnikiem jak Girona to jest nie logiczne by Pique grał z niezaleczoną do końca kontuzją. Mina musi grać, przed nami wyczerpująca końcówka sezonu, gramy na trzech frontach dlatego uważam iż Valverde przerotował tym składem kompletnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?