KALENDARIUM: 6 lipca 1936 roku został zamordowany ówczesny Prezydent FC Barcelony Josep Sunyol. Prezydent podróżował do Madrytu wraz z sekretarzem dyrektora generalnego ds. publicznych, milicjantem i szoferem. Według relacji miał przy sobie listy do ważnych działaczy politycznych i 25 tysięcy peset przeznaczonych na transfery zawodników z Oviedo. Szofer pomylił drogę i samochód znalazł się na drodze kontrolowanej przez wrogie frakcje. Podczas rutynowej kontroli na drodze w okolicach Sierra de Guaderrama, Sunyol postanowił rozprostować nogi i wyszedł z auta, krzycząc: ,, Niech żyje republika!’’. Kiedy odkryto że jest Prezydentem FC Barcelony i republikanem, rozstrzelano go na miejscu wraz z pozostałymi pasażerami auta. Wiadomość dotarła do Barcelony dopiero po tygodniu.
Osobiście mam wrażenie że dyktatura tego zbrodniarza Franko nieprzerwanie unosi się nad całą Hiszpanią niczym smog nad Krakowem. Takim ,,smogiem’’ można by nazwać Javiera Tebasa czy choćby Angela Maria Villar.
KALENDARIUM: 6 lipca 1992 r. Barça zanotowała najwyższe zwycięstwo w historii klubu w meczu towarzyskim, w którym pokonała na przedsezonowym zgrupowaniu holenderską drużynę z miasteczka Smilde aż 1:20! Boisko na którym rozgrywano spotkanie nie miało trybun lecz mimo to zebrało się wokół 1500 widzów.
Ja bym sobie życzył panie Ernesto aby pan wzbogacił naszą Barce La Masią, ponieważ to tam znajduje się najcenniejsze bogactwo.
Vidal to może co najwyżej wzbogacić swoją fryzure.
Całe szczęście iż to tylko tymczasowi trenerzy. Pisałem już odnośnie zainteresowania AFĄ Guardiolą i że byłbym wniebowzięty gdyby mógł poprowadzić Albicelestes ale czy to w ogóle możliwe by City rozwiązało(puściło) polubownie kontrakt z Pepem? Wspominałem iż tylko 4 trenerów jest w stanie poprowadzić do sukceu Argentyne a mianowicie wspomniany Pep a po za nim Roberto Martinez, Mauricio Pochettino a zwłaszcza Diego Simeone, lecz oni są raczej nie do wyjęcia a szkoda. Ostatecznie nie pogardziłbym Pizzim a szczególnie Pekermanem ale czy też są nie do osiągnięcia? Po za tymi trenerami z bólem serca nie widzę przyszłości dla Albicelestes.
Arturo Vidal jest zawodnikiem bardzo doświadczonym, grającym twardo i zdecydowanie i mającym już swój wiek. Może się okazać graczem przemotywowanym w ,,naszym'' klubie czego efektem będą osłabienia w meczach. Jak dla mnie transfer dość ryzykowny, przypominający nieco Arde Turana. Jeśli już to tylko i wyłącznie kontrakt na jeden sezon z opcją przedłużenia.
KALENDARIUM: 1 sierpnia 1943 r. powstała Societat Esportiva Industrial Espanya, wówczas przyszła drużyna rezerw Barcy. Historyczna nazwa pochodziła od fabryki, której ekipa była reprezentacją. W 1945 r. została oficjalnie drużyną filialną Barcy. Z tego powodu 7 lat później, uzyskując awans do Primera Division nie mogła zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej ponieważ druga drużyna nie może grać w tej samej lidze co pierwsza. W 1956 r. Barca B ponownie zdobyła awans do Primera, lecz zmienia nazwę na Club Esportiu Condal i w zgodzie z przepisami przestaje być ekipą filialną Barcy. W 1970 r. Barcelona Atletic połączyła się z CE Condal, stając się oficjalnie drużyną Barcy B. W międzyczasie zmienia kilkukrotnie nazwe. Obecnie grają tam profesjonalni piłkarze ale mogą również występować amatorzy z juniorskiej drużyny FC Barcelony.
KALENDARIUM: 31 lipca 2009 r. zmarł sir Robert William Robson. Znakomity angielski trener prowadził Barcę w sezonie 1996/97. To on zabrał ze sobą na Camp Nou ze swojego poprzedniego klubu(Fc Porto) Jose Mourinho, pełniącego wówczas rolę tłumacza. Robson stworzył świetną drużynę, której gwiazdami byli Ronaldo i Luis Figo, lecz Puchar Króla i Puchar Zdobywców Pucharów a także rekordowe w dziejach Blaugrany 102 gole w sezonie ligowym to było za mało dla szefostwa klubu, ponieważ mistrzem Hiszpanii z dwupunktową przewagą został niestety Real Madryt prowadzony przez Fabio Capello i Robson musiał się pożegnać z posadą. Odszedł do PSV a kariere trenerską zakończył w FC Newcastle.
Cześć pamięci sympatycznemu i zasłużonemu trenerowi!
Słuchaj kolego! Ten artykuł ma już 8 lat, tak? A nie uważasz że podobny artykuł bądź krótszy powinien być co roku w rocznice śmierci? Jeśli tak nie uważasz to bez urazy ale nie jesteś prawdziwym cule i nie zasługujesz by udzielać się w tak wielkim i szanowanym serwisie. Mam przeczucie że wy wszyscy traktujecie historie Barcy jak zeszłoroczny śnieg. To nie przystoi takiemu serwisowi, to zwyczajne lekceważenie przepięknej historii tak wspaniałego klubu.
Mija dokładnie 88 lat od śmierci Hansa Kampera, człowieka któremu zawdzięczamy istnienie FC Barcelony, najukochańszego klubu pod słońcem. Z tej okazji życzyłbym sobie a nawet żądał od redakcji specjalnego artykułu o założycielu Blaugrany. Mniemam iż w serwisie pracują ludzie którzy znają język hiszpański a przynajmniej angielski więc sądze że to nie stanowiło by najmniejszego problemu. O szwajcarze wiemy jedynie że cierpiał na depresje i popełnił samobójstwo. Lecz to tylko suche fakty a my cules zasługujemy na co najmniej szczypte historii o bądź co bądź założycielu Dumy Katalonii
A więc redakcjo?
Wcale bym się nie zdziwił gdybym dostał zaraz bana, ten serwis jest bardzo uczulony na prośby i pouczania ale zaraz się przekonamy jak mnie potraktują?
Klasyfikacja strzelecka wszechczasόw
na poziomie pierwszoligowym
1 J. Bican(Austria) – 518! zdobytych goli
2 F. Puskas(Węgry) 508 goli (598 total w karierze)
3 S. Bobek - 423
3 I. Schlosser(Węgry) - 417
4 G. Zsengeler(Węgry) - 416
5 Mc Grory(Szkocja) - 410
6 Gerd Müller- 403
7 C. Ronaldo- 398
8 C. Bianchi(Argentyna) -393
9 F. Szusza(Węgry) - 392
10 Messi 382
11 A. De Cleyn(Belgia)- 377
12 Romario - 375 (1000 total w karierze)
13 G. Nordhal(Szwecja)- 374 (485)
Di Stefano - 374 (406)
14 J. Greaves(Anglia) - 366
H.Gallacher(Szkocja)- 366
15 D. Onnis(Włochy)- 363
16 J. Takacs(Węgry) - 360
17 Hugo Sanchez – 356
18 G. Sarosi(Węgry) - 351
O. Castro(Chile)- 351
Rivaldo 351
19 H. Antelo(Boliwia) - 350
B. Voorhoof(Belgia)- 350
20 J. Bambrick(Irlandia Płn.) -349
21 J. Krankl(Austria)- 344
22 J. Mermans(Belgia)- 339
23 R. Braine(Belgia)- 338
M. Jardel 338
24 A. Durič(Jugosławia/Singapur)-335
25 Peyroteo(Portugalia)-331 (700) i 635 dla Sporting Lizbona
26 F. Gomes(Portugalia)-330
G. Chinaglia(USA)- 330
27 J. Jones(Irlandia Płn.)-329
Z. Ibrahimovič 329
28 D. Mc Lean(Szkocja)-325
29 G. Ferguson(Szkocja)-324
30 R. Dienst(Austria) - 323
31 Lloyd-Williams(Walia)-320
32 I. Langara(Hiszpania)- 319
33 Eusebio - 317 (1137 total) i 727 dla Benfiki
34 J. Cardozo(Meksyk)- 316
35 M. Oktay- 314
36 G. Szilagyi(Węgry) - 313
G. Geels(Belgia) - 313
Cabinho(Brazylia) - 313
37 Van der Kuylen(Holandia)-311 i 685 dla PSV Eindhoven
38 W. Dean(Anglia) -310
K. Warzycha 310
E.Vandenbergh 310
39 F. Binder(Austria) - 309
40 J. Fatton(Luksemburg) -307
A. Polster(Austria)-307
41 F. Deak(Węgry) - 305
42 M. Gruznow(Estonia) 304
43 J.C. Plata(Gwatemala)-303
F. Bene(Węgry) 303
D. Halliday(Szkocja) 303
44 J. Altafini(Altafini) - 301
45 A. McPherson Stark(Szkocja)300
46 E. Stojaspal(Austria)- 296
S. Kocsis 296
47 J. Labruna(Argentyna)-295
48 A. Erico(Paragwaj)- 293
49 D. Dżajič(Jugosławia)- 292
J. Aguas(Portugalia) 292
A. Mc Coist(Szkocja) 292
50 J. Cruyff- 290
51 C. Hermosillo(Meksyk)-286
52 H. Ferguson(Szkocja)- 285
M. Kempes 285
53 T. Henry- 284
54 A. Shearer- 283
55 S. Bloomer(Anglia)- 282
Samuel Eto’o 282
56 L. Fazekas(Węgry)- 280
A. Cueleers(Belgia) 280
J. Eriksen(Szwecja) 280
57 S. Ibarra(Argentyna) 276
Luis Alberto Suarez 276
58 W. Reid(Szkocja)- 275
Raul Gonzalez- 275
59 S. Piola(Włochy)- 274
60 J.G. Rivas- 271
G. Toldi(Węgry)- 271
61 K. Fischer(RFN)- 268
G. Meazza 268
T. Cubillas 268
62 F. Morena(Urugwaj)- 267
K. Decker(Austria) 267
A. Krings 267
63 R. Geels- 265
N. Hidegkuti 265
64 J. Sanchez 263
Nene- 263
65 J.E. Garcia 262
66 R. Coppens- 261
S. Kaiafas 261
O. Mas 261
67 Mavros- 260
H. Sükür 260
68 D. Mori- 259
H. Masantonio 259
D. Villa 259
69 J. Borgetti- 258
D. Maradona 258
S. Arweładze 258
A. Cunningham 258
Ch. Buchan- 258
70 D. Jack 257
71 R. Makaay- 256
F. Albert 256
72 N. Lofthouse- 255
R. Ferier 255
B. Lacombe 255
J. Skoblar 255
73 D. Wilson- 254
74 P. Żekow- 253
75 T. Zarra- 252
V. Kopecki 252
S. Jonasson 252
D. Georgesku 252
H. Yazalde 252
J. Hansen 252
H. Larsson 252
S. Abreu 252
76 W. Mc Fayden 251
J. Bosman 251
J. Sanfilippo 251
77 J. Cardozo- 249
E. Meier 249
M. Palermo 249
C. Morete 249
F. Totti 249
78 V. Aristizabal- 248
R. Griffiths 248
J. Bradford 248
79 Ronaldo(Brazil) 247
80 S. Rushfeldt- 246
G. Batistuta 246
H. Gallacher 246
81 P. Jørgensen 245
F. Cejka 245
H.Gottardi 245
J. Capelle 245
82 O. Sanchez- 244
J. Hügi 244
L. Tichy 244
83 L. Amado 243
A. Schiavio 243
M. Fernandez 243
J. Smith 243
84 S. Chapuisat 241
T. Çolak 241
85 I. Rush 240
G. Brown 240
J. Irismetow 240
A. Di Natale 240
S. Aguero 240
86 E. Gonçalves 239
U. Kirsten 239
87 L. Nilis 238
A. Acosta 238
H. Casarin 238
88 J. Aldridge 237
W. Lubański 237
E. Cavani 237
89 Y. Sideris 236
P. Van Himst 236
90 B. Bradley 235
91 M. Kozma 234
L. Artime 234
D. Papaioanou 234
92 G. Camsell 233
Ch. Antenen 233
93 R. Van Nistelroy 232
94 S. Rey 231
M. Pellegrina 231
A. Schall 231
95 J. Ceulemans 230
W. Hahnemann 230
G. Higuain 230
96 A. Cole 229
C. Pizarro 229
97 F. Lee 228
R. Vasilyuk 228
T. Cottee 228
98 R. Camataru 227
99 Danciulescu 225
Zlatan szaleje! W nocy naszego czasu ustrzelił hattricka, zdobywając łącznie 329 goli i zrównuje się w klasyfikacji strzelców ligowych z legendarnym Irlandczykiem Jimmy Jonesem ex aequo na 27 pozycji. Prowadzi oczywiście Josef Bican przed Puskasem i Bobkiem.
Przecież numery w meczach towarzyskich nie są istotne a nazwiska już tak bo widzimy kto gra. Dalej nie rozumiem dlaczego nie drukują nazwisk, w czym problem?
Właśnie obejrzałem mecz z odtworzenia(Barca-Tottenham) i muszę przyznać iż mamy obiecującą młodzież. Dla mnie osobiście w pierwszym składzie powinien grać Arthur i Rafinha do rotacji, to gracze, którzy dają coś ekstra dla drużyny.
Mam pytanie, czy ktoś może mi wyjaśnić z jakiej paki nasze chłopaki byli pozbawieni nazwisk na koszulkach w przeciwieństwie do Tottenhamu? Czy to jakiś wielki problem dla takiego klubu jak Barca by wydrukować nazwisko na koszulce? Po za Sergim Roberto, Rafinhą i Semedo nie można było rozpoznać kto to właściwie gra?
29 lipca 1943 r. urodził się Antoni Torres Garcia. Ten wspaniały środkowy obrońca trafił na Camp Nou w roku 1963 , lecz natychmiast został wypożyczony na 2 lata do Herculesa Alicante. Po powrocie do Barcy z razu był zawodnikiem pierwszego składu aż przez 10 lat, podczas których uzbierał 470 występów strzelając 7 goli. Z czasem został też kapitanem drużyny. Przez te 10 lat Antoni zdobył Puchar Miast Targowych, Mistrzostwo Hiszpanii oraz 2-krotnie Puchar Hiszpanii(ówcześnie Copa del Generalismo). Znany był z dyscypliny taktycznej i skuteczności w pojedynkach z napastnikami. Po zakończeniu kariery prowadził między innymi kadre Barcy B.
Cześć i chwała legendzie klubu!
Prawdziwi cules nigdy nie zapominają!
Feliz cumpleanos Pedro! ależ z ciebie była petarda i pocieszna mordeczka :) Serdecznie dziękujemy za waleczność i nie ustępliwość. Brakuje nam kokoś takiego jak ty. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
Jeśli się nie myle to Barca po raz pierwszy zagrała z CD Castellon 21 grudnia 1941 roku w La Liga remisując 1:1 a gola na wage remisu strzelił słynny napastnik Josep Escola. W tamtych latach CD Castellon grało kilka sezonów pod rząd w Primera Division ale nie pamiętam z jakim skutkiem.
No ja jakoś osobiście nie widze problemu by finał rozegrać 25 maja. W kwietniu gra jeszcze La Liga więc po co kombinować? Chyba że 25 maja przypada finał Ligi Mistrzów a Barca w nim zagra to wtedy co innego.
KALENDARIUM: 26 lipca 2009 r. w Barcelonie wylądował samolot z Mediolanu z Ibrahimoviciem na pokładzie a w przeciwną stronę udał się Samuel Eto'o. W ten sposób dobiegała końca jedna z dłuższych sag transferowych w klubowej historii. Barca zapłaciła Interowi za szwedzkiego napastnika 40 milionów euro w pakiecie dokładając kameruńczyka Eto'o, któremu pozostawał rok do końca kontraktu.
I po co ci to było Pep? żeby po kilku miesiącach pozbyć się szweda bez słowa w atmosferze niemal skandalu?
Osobiście mam do Pepa wielki żal i ból że tak bezwzględnie pozbył się tak wspaniałego napastnika jakim był Samuel Eto'o. Choć bardzo lubie Guardiole, to tego posunięcia nigdy mu nie wybaczę!
Ani jeden ani drugi nie jest w stanie zastąpić Luisa Suareza, a właśnie dla niego potrzebny jest już godny zastępca ponieważ Leo nie będzie w stanie strzelać i wygrywać większości spotkań. Z resztą w ogóle potrzebna jest nam typowa 9-tka jaką był Eto'o chociażby.
,,Joan Laporta sprowadził Sandro Rosella jako wiceprezesa ale szybko się ze sobą starli, ponieważ po zaledwie kilku miesiącach Rossel chciał wylać Rijkaarda. Rossel należał do niewielkiej grupy, która uznała że Barça powinna zmienić kierunek a do tego potrzebowali specyficznego rodzaju trenera i dyrektora technicznego. Rijkaard miał pewne problemy ale wybrano go z określonych powodów i tego należało się trzymać. Sukces nie nadszedł natychmiast a Rosell już po kilku miesiącach był gotów zmienić kurs i zdecydować się na zupełnie inny typ trenera, a zatem również inny styl futbolu. Kiedy ostatecznie drużyna zaczeła grać dobrze, oczywiście został osamotniony. Rijkaard nigdy nie wybaczył mu jego zachowania w sytuacji kiedy, potrzebował wsparcia z góry. Rosell przez cały ten czas rzucał mu kłody pod nogi a po dwóch latach złożył rezygnacje.''-ś.p. Johan Cruyff.
Smród po tym gnoju jeszcze długo będzie się ciągnął a chyba nie musze przypominać że jeszcze nie tak dawno to Bartomeu z Rossellem rządzili Barcą za pan brat! Pan Bartomeu z pewnością nie mało nawąchał się tego smrodu.
Z niecierpliwością czekam na odejście również i tego pana.
3
KALENDARIUM: 6 lipca 1936 roku został zamordowany ówczesny Prezydent FC Barcelony Josep Sunyol. Prezydent podróżował do Madrytu wraz z sekretarzem dyrektora generalnego ds. publicznych, milicjantem i szoferem. Według relacji miał przy sobie listy do ważnych działaczy politycznych i 25 tysięcy peset przeznaczonych na transfery zawodników z Oviedo. Szofer pomylił drogę i samochód znalazł się na drodze kontrolowanej przez wrogie frakcje. Podczas rutynowej kontroli na drodze w okolicach Sierra de Guaderrama, Sunyol postanowił rozprostować nogi i wyszedł z auta, krzycząc: ,, Niech żyje republika!’’. Kiedy odkryto że jest Prezydentem FC Barcelony i republikanem, rozstrzelano go na miejscu wraz z pozostałymi pasażerami auta. Wiadomość dotarła do Barcelony dopiero po tygodniu.
Osobiście mam wrażenie że dyktatura tego zbrodniarza Franko nieprzerwanie unosi się nad całą Hiszpanią niczym smog nad Krakowem. Takim ,,smogiem’’ można by nazwać Javiera Tebasa czy choćby Angela Maria Villar.
KALENDARIUM: 6 lipca 1992 r. Barça zanotowała najwyższe zwycięstwo w historii klubu w meczu towarzyskim, w którym pokonała na przedsezonowym zgrupowaniu holenderską drużynę z miasteczka Smilde aż 1:20! Boisko na którym rozgrywano spotkanie nie miało trybun lecz mimo to zebrało się wokół 1500 widzów.
1
Jeszcze tylko tego wariata nam brakuje! Nie wystarczy Vidal? A z resztą kadry co zrobi Valverde? Mają się ogrywać na ulicach Barcelony?
0
Ja bym sobie życzył panie Ernesto aby pan wzbogacił naszą Barce La Masią, ponieważ to tam znajduje się najcenniejsze bogactwo.
Vidal to może co najwyżej wzbogacić swoją fryzure.
0
Nie ma problemu, po prostu CABJ to mój ulubiony klub i chciałem go zogdzieś zobaczyć w TV.
0
CABJ to pełna nazwa tego klubu. Club Atletico Boca Juniors.
Czy jest szansa że będzie transmitowany na jakimś kanale TV?
0
Może ktoś wie na jakim kanale będzie transmitowany mecz o Copa Gamper z Club Atletico?
0
Całe szczęście iż to tylko tymczasowi trenerzy. Pisałem już odnośnie zainteresowania AFĄ Guardiolą i że byłbym wniebowzięty gdyby mógł poprowadzić Albicelestes ale czy to w ogóle możliwe by City rozwiązało(puściło) polubownie kontrakt z Pepem? Wspominałem iż tylko 4 trenerów jest w stanie poprowadzić do sukceu Argentyne a mianowicie wspomniany Pep a po za nim Roberto Martinez, Mauricio Pochettino a zwłaszcza Diego Simeone, lecz oni są raczej nie do wyjęcia a szkoda. Ostatecznie nie pogardziłbym Pizzim a szczególnie Pekermanem ale czy też są nie do osiągnięcia? Po za tymi trenerami z bólem serca nie widzę przyszłości dla Albicelestes.
1
Wystarczy że wyleci raz, przykładowo w fazie pucharowej Ligi Mistrzów choćby w meczu rewanżowym z poważnym rywalem i pozamiatana Liga Mistrzów.
1
Arturo Vidal jest zawodnikiem bardzo doświadczonym, grającym twardo i zdecydowanie i mającym już swój wiek. Może się okazać graczem przemotywowanym w ,,naszym'' klubie czego efektem będą osłabienia w meczach. Jak dla mnie transfer dość ryzykowny, przypominający nieco Arde Turana. Jeśli już to tylko i wyłącznie kontrakt na jeden sezon z opcją przedłużenia.
1
KALENDARIUM: 1 sierpnia 1943 r. powstała Societat Esportiva Industrial Espanya, wówczas przyszła drużyna rezerw Barcy. Historyczna nazwa pochodziła od fabryki, której ekipa była reprezentacją. W 1945 r. została oficjalnie drużyną filialną Barcy. Z tego powodu 7 lat później, uzyskując awans do Primera Division nie mogła zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej ponieważ druga drużyna nie może grać w tej samej lidze co pierwsza. W 1956 r. Barca B ponownie zdobyła awans do Primera, lecz zmienia nazwę na Club Esportiu Condal i w zgodzie z przepisami przestaje być ekipą filialną Barcy. W 1970 r. Barcelona Atletic połączyła się z CE Condal, stając się oficjalnie drużyną Barcy B. W międzyczasie zmienia kilkukrotnie nazwe. Obecnie grają tam profesjonalni piłkarze ale mogą również występować amatorzy z juniorskiej drużyny FC Barcelony.
0
I to był jeden z najgłupszych transferów w historii! Ktoś przypomni mi czy to jeszcze za prezydentury Laporty czy już za cwaniaka Rossella?
4
KALENDARIUM: 31 lipca 2009 r. zmarł sir Robert William Robson. Znakomity angielski trener prowadził Barcę w sezonie 1996/97. To on zabrał ze sobą na Camp Nou ze swojego poprzedniego klubu(Fc Porto) Jose Mourinho, pełniącego wówczas rolę tłumacza. Robson stworzył świetną drużynę, której gwiazdami byli Ronaldo i Luis Figo, lecz Puchar Króla i Puchar Zdobywców Pucharów a także rekordowe w dziejach Blaugrany 102 gole w sezonie ligowym to było za mało dla szefostwa klubu, ponieważ mistrzem Hiszpanii z dwupunktową przewagą został niestety Real Madryt prowadzony przez Fabio Capello i Robson musiał się pożegnać z posadą. Odszedł do PSV a kariere trenerską zakończył w FC Newcastle.
Cześć pamięci sympatycznemu i zasłużonemu trenerowi!
0
A ja przy okazji dziękuje za ten artykuł sprzed 8 lat ponieważ nie widziałem ani nie wiedziałem nic o nim.
Pozdrawia cule hasta la muerte!
1
Słuchaj kolego! Ten artykuł ma już 8 lat, tak? A nie uważasz że podobny artykuł bądź krótszy powinien być co roku w rocznice śmierci? Jeśli tak nie uważasz to bez urazy ale nie jesteś prawdziwym cule i nie zasługujesz by udzielać się w tak wielkim i szanowanym serwisie. Mam przeczucie że wy wszyscy traktujecie historie Barcy jak zeszłoroczny śnieg. To nie przystoi takiemu serwisowi, to zwyczajne lekceważenie przepięknej historii tak wspaniałego klubu.
11
Mija dokładnie 88 lat od śmierci Hansa Kampera, człowieka któremu zawdzięczamy istnienie FC Barcelony, najukochańszego klubu pod słońcem. Z tej okazji życzyłbym sobie a nawet żądał od redakcji specjalnego artykułu o założycielu Blaugrany. Mniemam iż w serwisie pracują ludzie którzy znają język hiszpański a przynajmniej angielski więc sądze że to nie stanowiło by najmniejszego problemu. O szwajcarze wiemy jedynie że cierpiał na depresje i popełnił samobójstwo. Lecz to tylko suche fakty a my cules zasługujemy na co najmniej szczypte historii o bądź co bądź założycielu Dumy Katalonii
A więc redakcjo?
Wcale bym się nie zdziwił gdybym dostał zaraz bana, ten serwis jest bardzo uczulony na prośby i pouczania ale zaraz się przekonamy jak mnie potraktują?
12
Służę uprzejmie
Klasyfikacja strzelecka wszechczasόw
na poziomie pierwszoligowym
1 J. Bican(Austria) – 518! zdobytych goli
2 F. Puskas(Węgry) 508 goli (598 total w karierze)
3 S. Bobek - 423
3 I. Schlosser(Węgry) - 417
4 G. Zsengeler(Węgry) - 416
5 Mc Grory(Szkocja) - 410
6 Gerd Müller- 403
7 C. Ronaldo- 398
8 C. Bianchi(Argentyna) -393
9 F. Szusza(Węgry) - 392
10 Messi 382
11 A. De Cleyn(Belgia)- 377
12 Romario - 375 (1000 total w karierze)
13 G. Nordhal(Szwecja)- 374 (485)
Di Stefano - 374 (406)
14 J. Greaves(Anglia) - 366
H.Gallacher(Szkocja)- 366
15 D. Onnis(Włochy)- 363
16 J. Takacs(Węgry) - 360
17 Hugo Sanchez – 356
18 G. Sarosi(Węgry) - 351
O. Castro(Chile)- 351
Rivaldo 351
19 H. Antelo(Boliwia) - 350
B. Voorhoof(Belgia)- 350
20 J. Bambrick(Irlandia Płn.) -349
21 J. Krankl(Austria)- 344
22 J. Mermans(Belgia)- 339
23 R. Braine(Belgia)- 338
M. Jardel 338
24 A. Durič(Jugosławia/Singapur)-335
25 Peyroteo(Portugalia)-331 (700) i 635 dla Sporting Lizbona
26 F. Gomes(Portugalia)-330
G. Chinaglia(USA)- 330
27 J. Jones(Irlandia Płn.)-329
Z. Ibrahimovič 329
28 D. Mc Lean(Szkocja)-325
29 G. Ferguson(Szkocja)-324
30 R. Dienst(Austria) - 323
31 Lloyd-Williams(Walia)-320
32 I. Langara(Hiszpania)- 319
33 Eusebio - 317 (1137 total) i 727 dla Benfiki
34 J. Cardozo(Meksyk)- 316
35 M. Oktay- 314
36 G. Szilagyi(Węgry) - 313
G. Geels(Belgia) - 313
Cabinho(Brazylia) - 313
37 Van der Kuylen(Holandia)-311 i 685 dla PSV Eindhoven
38 W. Dean(Anglia) -310
K. Warzycha 310
E.Vandenbergh 310
39 F. Binder(Austria) - 309
40 J. Fatton(Luksemburg) -307
A. Polster(Austria)-307
41 F. Deak(Węgry) - 305
42 M. Gruznow(Estonia) 304
43 J.C. Plata(Gwatemala)-303
F. Bene(Węgry) 303
D. Halliday(Szkocja) 303
44 J. Altafini(Altafini) - 301
45 A. McPherson Stark(Szkocja)300
46 E. Stojaspal(Austria)- 296
S. Kocsis 296
47 J. Labruna(Argentyna)-295
48 A. Erico(Paragwaj)- 293
49 D. Dżajič(Jugosławia)- 292
J. Aguas(Portugalia) 292
A. Mc Coist(Szkocja) 292
50 J. Cruyff- 290
51 C. Hermosillo(Meksyk)-286
52 H. Ferguson(Szkocja)- 285
M. Kempes 285
53 T. Henry- 284
54 A. Shearer- 283
55 S. Bloomer(Anglia)- 282
Samuel Eto’o 282
56 L. Fazekas(Węgry)- 280
A. Cueleers(Belgia) 280
J. Eriksen(Szwecja) 280
57 S. Ibarra(Argentyna) 276
Luis Alberto Suarez 276
58 W. Reid(Szkocja)- 275
Raul Gonzalez- 275
59 S. Piola(Włochy)- 274
60 J.G. Rivas- 271
G. Toldi(Węgry)- 271
61 K. Fischer(RFN)- 268
G. Meazza 268
T. Cubillas 268
62 F. Morena(Urugwaj)- 267
K. Decker(Austria) 267
A. Krings 267
63 R. Geels- 265
N. Hidegkuti 265
64 J. Sanchez 263
Nene- 263
65 J.E. Garcia 262
66 R. Coppens- 261
S. Kaiafas 261
O. Mas 261
67 Mavros- 260
H. Sükür 260
68 D. Mori- 259
H. Masantonio 259
D. Villa 259
69 J. Borgetti- 258
D. Maradona 258
S. Arweładze 258
A. Cunningham 258
Ch. Buchan- 258
70 D. Jack 257
71 R. Makaay- 256
F. Albert 256
72 N. Lofthouse- 255
R. Ferier 255
B. Lacombe 255
J. Skoblar 255
73 D. Wilson- 254
74 P. Żekow- 253
75 T. Zarra- 252
V. Kopecki 252
S. Jonasson 252
D. Georgesku 252
H. Yazalde 252
J. Hansen 252
H. Larsson 252
S. Abreu 252
76 W. Mc Fayden 251
J. Bosman 251
J. Sanfilippo 251
77 J. Cardozo- 249
E. Meier 249
M. Palermo 249
C. Morete 249
F. Totti 249
78 V. Aristizabal- 248
R. Griffiths 248
J. Bradford 248
79 Ronaldo(Brazil) 247
80 S. Rushfeldt- 246
G. Batistuta 246
H. Gallacher 246
81 P. Jørgensen 245
F. Cejka 245
H.Gottardi 245
J. Capelle 245
82 O. Sanchez- 244
J. Hügi 244
L. Tichy 244
83 L. Amado 243
A. Schiavio 243
M. Fernandez 243
J. Smith 243
84 S. Chapuisat 241
T. Çolak 241
85 I. Rush 240
G. Brown 240
J. Irismetow 240
A. Di Natale 240
S. Aguero 240
86 E. Gonçalves 239
U. Kirsten 239
87 L. Nilis 238
A. Acosta 238
H. Casarin 238
88 J. Aldridge 237
W. Lubański 237
E. Cavani 237
89 Y. Sideris 236
P. Van Himst 236
90 B. Bradley 235
91 M. Kozma 234
L. Artime 234
D. Papaioanou 234
92 G. Camsell 233
Ch. Antenen 233
93 R. Van Nistelroy 232
94 S. Rey 231
M. Pellegrina 231
A. Schall 231
95 J. Ceulemans 230
W. Hahnemann 230
G. Higuain 230
96 A. Cole 229
C. Pizarro 229
97 F. Lee 228
R. Vasilyuk 228
T. Cottee 228
98 R. Camataru 227
99 Danciulescu 225
2
Zlatan szaleje! W nocy naszego czasu ustrzelił hattricka, zdobywając łącznie 329 goli i zrównuje się w klasyfikacji strzelców ligowych z legendarnym Irlandczykiem Jimmy Jonesem ex aequo na 27 pozycji. Prowadzi oczywiście Josef Bican przed Puskasem i Bobkiem.
0
Przecież numery w meczach towarzyskich nie są istotne a nazwiska już tak bo widzimy kto gra. Dalej nie rozumiem dlaczego nie drukują nazwisk, w czym problem?
0
Właśnie obejrzałem mecz z odtworzenia(Barca-Tottenham) i muszę przyznać iż mamy obiecującą młodzież. Dla mnie osobiście w pierwszym składzie powinien grać Arthur i Rafinha do rotacji, to gracze, którzy dają coś ekstra dla drużyny.
Mam pytanie, czy ktoś może mi wyjaśnić z jakiej paki nasze chłopaki byli pozbawieni nazwisk na koszulkach w przeciwieństwie do Tottenhamu? Czy to jakiś wielki problem dla takiego klubu jak Barca by wydrukować nazwisko na koszulce? Po za Sergim Roberto, Rafinhą i Semedo nie można było rozpoznać kto to właściwie gra?
2
29 lipca 1943 r. urodził się Antoni Torres Garcia. Ten wspaniały środkowy obrońca trafił na Camp Nou w roku 1963 , lecz natychmiast został wypożyczony na 2 lata do Herculesa Alicante. Po powrocie do Barcy z razu był zawodnikiem pierwszego składu aż przez 10 lat, podczas których uzbierał 470 występów strzelając 7 goli. Z czasem został też kapitanem drużyny. Przez te 10 lat Antoni zdobył Puchar Miast Targowych, Mistrzostwo Hiszpanii oraz 2-krotnie Puchar Hiszpanii(ówcześnie Copa del Generalismo). Znany był z dyscypliny taktycznej i skuteczności w pojedynkach z napastnikami. Po zakończeniu kariery prowadził między innymi kadre Barcy B.
Cześć i chwała legendzie klubu!
Prawdziwi cules nigdy nie zapominają!
4
Feliz cumpleanos Pedro! ależ z ciebie była petarda i pocieszna mordeczka :) Serdecznie dziękujemy za waleczność i nie ustępliwość. Brakuje nam kokoś takiego jak ty. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
1
Jeśli się nie myle to Barca po raz pierwszy zagrała z CD Castellon 21 grudnia 1941 roku w La Liga remisując 1:1 a gola na wage remisu strzelił słynny napastnik Josep Escola. W tamtych latach CD Castellon grało kilka sezonów pod rząd w Primera Division ale nie pamiętam z jakim skutkiem.
2
W pierwszej kolejności to zdecydowanie pana Bartomeu!
a dopiero w drugiej Andre Gomesa.
0
No to zaczyna się epopeja RFEF! Dokąd zmierzasz federacjo?
0
No ja jakoś osobiście nie widze problemu by finał rozegrać 25 maja. W kwietniu gra jeszcze La Liga więc po co kombinować? Chyba że 25 maja przypada finał Ligi Mistrzów a Barca w nim zagra to wtedy co innego.
9
Na tamtą chwile pan Samuel był wartościowszym napastnikiem dla Barcy. Takie jest moje skromne zdanie. Pozdrawiam :)
10
KALENDARIUM: 26 lipca 2009 r. w Barcelonie wylądował samolot z Mediolanu z Ibrahimoviciem na pokładzie a w przeciwną stronę udał się Samuel Eto'o. W ten sposób dobiegała końca jedna z dłuższych sag transferowych w klubowej historii. Barca zapłaciła Interowi za szwedzkiego napastnika 40 milionów euro w pakiecie dokładając kameruńczyka Eto'o, któremu pozostawał rok do końca kontraktu.
I po co ci to było Pep? żeby po kilku miesiącach pozbyć się szweda bez słowa w atmosferze niemal skandalu?
Osobiście mam do Pepa wielki żal i ból że tak bezwzględnie pozbył się tak wspaniałego napastnika jakim był Samuel Eto'o. Choć bardzo lubie Guardiole, to tego posunięcia nigdy mu nie wybaczę!
7
Ani jeden ani drugi nie jest w stanie zastąpić Luisa Suareza, a właśnie dla niego potrzebny jest już godny zastępca ponieważ Leo nie będzie w stanie strzelać i wygrywać większości spotkań. Z resztą w ogóle potrzebna jest nam typowa 9-tka jaką był Eto'o chociażby.
4
,,Joan Laporta sprowadził Sandro Rosella jako wiceprezesa ale szybko się ze sobą starli, ponieważ po zaledwie kilku miesiącach Rossel chciał wylać Rijkaarda. Rossel należał do niewielkiej grupy, która uznała że Barça powinna zmienić kierunek a do tego potrzebowali specyficznego rodzaju trenera i dyrektora technicznego. Rijkaard miał pewne problemy ale wybrano go z określonych powodów i tego należało się trzymać. Sukces nie nadszedł natychmiast a Rosell już po kilku miesiącach był gotów zmienić kurs i zdecydować się na zupełnie inny typ trenera, a zatem również inny styl futbolu. Kiedy ostatecznie drużyna zaczeła grać dobrze, oczywiście został osamotniony. Rijkaard nigdy nie wybaczył mu jego zachowania w sytuacji kiedy, potrzebował wsparcia z góry. Rosell przez cały ten czas rzucał mu kłody pod nogi a po dwóch latach złożył rezygnacje.''-ś.p. Johan Cruyff.
Smród po tym gnoju jeszcze długo będzie się ciągnął a chyba nie musze przypominać że jeszcze nie tak dawno to Bartomeu z Rossellem rządzili Barcą za pan brat! Pan Bartomeu z pewnością nie mało nawąchał się tego smrodu.
Z niecierpliwością czekam na odejście również i tego pana.
2
A cóż to za Filip z konopii? Ktoś wogóle widział jak on gra i czy ten transfer jest nam rzeczywiście potrzebny?