0

To jest ilość zdobytych wszystkich goli na poziomie pierwszej ligi.

0

Nie wiem czy było ale pan Cristiano srzelając wczoraj 4 gole dogonił w klasyfikacji pierwszej ligi Ferenca Szusze i obaj mają po 392 gole i zajmują w tej klasyfikacji 8 miejsce tracąc do prowadzącego Bicana 126 goli. Nasz Leo natomiast strzelając wczoraj 374 gola zrównał się z Nordhalem i Di Stefano w tejże klasyfikacji i zajmują 12 pozycje. Tak więc pościg za najlepszymi przez Leo niech trwa! Zastanawia mnie tylko rozmiar porażki zaprzyjaźnionej z nami Girony? Przecież w pierwszym meczu u siebie wygrali a wczoraj taki łomot? Co tam się stało Gironie na Bernabeu? Przecież chyba nie przestraszyli się dużego stadionu?

1

373 w La Liga a ogólnie to bodaj 552

0

A któż by nie chciał? Pewnie tylko murzyn!

8

KALENDARIUM: 18 marca 1965 r. Fc Barcelona odpadła z Pucharu Miast Targowych po.......rzucie monetą! Przeciwnikiem Blaugrany był RC Strasbourg. W dwóch pierwszych spotkaniach padł remis-odpowiednio 0:0 i 2:2. Wówczas gole na wyjeździe nie liczyły się podwójnie więc drużyny postanowiły że o miejscu rozgrywania decydującego meczu zadecyduje losowanie. Więcej szczęścia miała w nim Barca i trzecie spotkanie odbyło się na Camp Nou. Przez 120 minut gry gospodarze dwukrotnie trafili w słupek, dwóch goli nie uznał Barcie arbiter i nie podyktował również dwóch ewidentnych rzutów karnych! O zwycięstwie Strasbourga zadecydował kolejny rzut monetą. Znaczna część piłkarzy Blaugrany udała się do szatni przed losowaniem, podczas gdy większość francuzów stała za swoim kapitanem. Fortuna sprzyjała niestety gościom. Trener Strasbourga stwierdził po spotkaniu iż jego zespół ,,przybył po remis, chciał się bronić licząc jedynie na kontry i szczęśliwy rzut monetą.'' Nie mam pojęcia czy wówczas UEFA cokolwiek zrobiła w sprawie tego arbitra ale to już nie zmieni historii i skandalicznego sędziowania.
Przypominam również że dziś 118 urodziny obchodzi Ajax Amsterdam. Jest to historycznie ważny klub dla Barcy zwłaszcza w osobach ogromnie zasłużonych Blaugranie a mianowicie Rinusa Michelsa no i Johana Cruyffa rzecz jasna. Jestem dozgonnie wdzięczny Ajaxowi jak również kilku holendrom, którzy współtworzyli sukcesy Fc Barcelony. Visca el Barca y Visca Ajax!

2

KALENDARIUM: 17 marca 1901 r. Fc Barcelona odniosła najwyższe zwycięstwo w historii w oficjalnych rozgrywkach pokonując na wyjeździe Gimnastic Tarragona 18:0! w Pucharze Macaya. 9 goli! w tym meczu strzelił Joan Gamper, który jest rekordzistą klubu pod tym względem. Wyczyn 9 goli Gamper zaliczył również niecały miesiąc wcześniej również w Pucharze Macaya przeciwko Franco Espanyol, natomiast po raz trzeci 9 goli Gamper wbił drużynie Fc X w Pucharze Barcelony 1 lutego 1903 r. Do granicy 9 goli zbliżył się jedynie wspaniały Pepe Rodriguez(nie mylić z Cesarem Rodriguezem), który strzelił 8 goli w jednym meczu przeciwko Fc Catala 19 listopada 1911 r. w Mistrzostwach Katalonii(w tym meczu grał również Walter Rozitsky, z pochodzenia polak, który strzelił 4 gole).

0

Nc+ ale na karte z doładowywaniem miesięcznym. W takiej wersji jest tylko TVP Sport i właśnie w tej chwili korzystam z tego by oglądać powtórki Barcy. Miesięczne doładowanie kosztuje 25 zł. a ja wykupuje sobie tylko i wyłącznie na 2 lub 3 miesiące zimowe bo latem nie mam czasu oglądać a poza tym to i nie ma co latem oglądać, jedynie Mistrzostwa Świata ale jedynke i dwójke to chyba każdy ma?

0

A wiesz z jakiego korzystam neta? z Aero 2 także możesz sobie pooglądać ale zdjęcia

0

Z tego co wiem to nie da się mieć samych Elevenów bez podstawowego pakietu a z podstawowym pakietem nc+ to bodaj coś około 40 zł. jak nie więcej? W tamtym roku do mnie dzwonili i proponowali mi takie coś ale niestety przy zarobkach tysiąc złotych na miesiąc nie stać mnie. Natomiast w knajpie kupuje soczek i oglądam ile wlezie!

0

Dekoder to mam ale niestety nie stać mnie opłacać takich sum miesięcznie aby mieć Eleveny itp.

0

To jest bluźnierstwo! To powinno być usunięte!

0

Super tylko że wszystkie stacje kodowane więc jak tu oglądać? No tak tak pozostaje tylko iść do knajpy i sprzeczać się ze wszystkimi jaki mecz oglądamy?

0

A no właśnie! Trzeba było skorzystać a teraz co.........?

0

.........odpadają? Któż by z nas tego nie chciał? z nas cules oczywiście. To jest tylko sport, już Marciniak nawywijał w Londynie na korzyść Juventusu więc kto wie co się będzie działo w Turynie i Madrycie?

0

Emeryego raczej już też nie będzie ale czy nowy trener zaufa Grzegorzowi to tego chyba nikt nie wie. Ja bym na jego miejsce wrócił do La Liga a najlepiej do Fc Sevilli, jeżeli wogóle będzie miał oferty z Hiszpanii? W sumie jedna wielka niewiadoma.

38

Nareszcie artykuł o zapomnianej historii ,,naszej'' Barcy. Zbyt mało jest takich artykułów. Gdybym znał hiszpański z pewnością dostarczałbym wszystkie informacje pochodzące z czasopism i książek o historii ukochanego klubu. Josep Cubells to postać bezgranicznie oddana klubowi, bohater jakich mało więc nie zapominajmy o takich postaciach.
Cześć i chwała bohaterom FCB!

0

Nie nie, to była Osasuna z którą wygraliśmy 7-0! Gola strzelił wtedy nawet Tello!

18

KALENDARIUM:
16 marca 2014 r. niejaki Lionel Messi pobił klubowy rekord goli należący do Paulino Alcantary i stał się najlepszym w historii strzelcem Fc barcelony. Wyczynu tego dokonał hatttrickiem wbitym Osasunie Pampeluna a liczba goli wyniosła wówczas 371 goli. Przypomne iż Alcantara strzelił 369 goli w karierze a nie 357 jak podawała redakcja.

0

Bardzo szczęśliwe losowanie biorąc pod uwage pierwszy mecz na Camp Nou. Napewno nie życzyłbym sobie grać rewanż w Madrycie, Monachium a zwłaszcza w Manchesterze. Ten dwumecz z rewanżem w Rzymie napewno nas podbuduje przed półfinałami.

0

No właśnie sęk w tym że on niemal połowe karnych marnuje...

0

Czy aby Leo śmiało może podchodzić w tym meczu do karnego przeciwko Courtoise?

1

Uuuu no to troche ryzykownie z tym Dembele od samego początku panie Valverde ale mam nadzieje że dobrze pan to dzisiaj ocenił.
Vamos! po zwycięstwo, bo tylko to się liczy!

0

Ernesto to zbyt inteligentny trener by wystawiał Dembele w podstawie po pierwszym meczu zakończonym na Stamford Bridge 1:1. Wpuści go dopiero jak będzie pozamiatane!

1

Tyle że ta chwila to nie jest cały sezon...

2

Skąd redakcja może wiedzieć iż to będzie najważniejszy mecz sezonu?

10

KALENDARIUM: 12 marca 1997 r. Barca na Camp Nou pokonała w słynnym meczu Pucharu Króla Atletico Madryt 5:4! Był to niewiarygodny , niepowtarzalny, fantastyczny i jednocześnie brutalny mecz. Była to jedna z największych remontad w historii klubu. Pierwsze spotkanie półfinałowe w Madrycie zakończyło się remisem 2:2 ale w rewanżu Atletico błyskawicznie objeło prowadzenie 0:3 i wynik ten utrzymał się do przerwy. Tuż po niej dwukrotnie trafił Ronaldo i straty niemal zostały odrobione lecz bardzo szybko golem odpowiedział Pantić, strzelając swoją czwartą bramke tego wieczora. Napór Blaugrany nie ustawał, kontaktowego gola zdobył Figo a kilka minut później wyrównał Ronaldo. W 82 minucie zwycięskiego gola zdobył Juan Antonio Pizzi, który zmienił w 40 minucie Popescu, doprowadzając kibiców do ekstazy. Ostatnie minuty meczu zdenerwowany Gaspart spędził w toalecie a na trybunie honorowej obecny był van Gaal, który niebawem miał objąć fotel trenera Barcy. Natomiast Blaugrane w tym epickim pojedynku prowadził śp. Bobby Robson.

0

To nic, za to strzeli w środe na Camp Nou.

4

KALENDARIUM: 11 marca 1935 r. urodził się Eulogio Martinez, paragwajski napastnik grający w Fc Barcelonie w latach 1956-62.
Martinez piastuje zasłużone miejsce w historii najlepszych snajperów Dumy Katalonii. Eulogio zaczynał kariere w Atlanta Asuncion a następnym klubem był Libertad Asuncion, po czym trafił do Barcy. W jej barwach zadebiutował w wieku 21 lat w sezonie 1956-57. W Blaugrana grał przez 6 sezonów zdobywając 168 goli w 225 meczach. Cechowała go nie tyle skuteczność co boiskowa gracja a największym atutem paragwajczyka była z pewnością łatwość zdobywania sobie pozycji strzeleckich. Pierwszego gola dla Barcy i jednocześnie pierwszego na Estadio Nou Camp Martinez zdobył 24 września 1957 r. w meczu otwarcia stadionu przeciwko........reprezentacji Warszawy.
Eulogio Martinez zapisał się na kartach Blaugrany również tym że strzelił 7 goli w rewanżowym spotkaniu 1/4 Copa del Rey przeciwko Atletico Madryt, zakończony zwycięstwem 8:1! Przypomne tylko iż 7 goli w jednym meczu(ligowym ze Sportingiem Gijon) strzelił również Kubala 5 lat wcześniej. Natomiast rekordzistą pod względem goli w jednym meczu o punkty pozostaje Hans Kamper, który 3-krotnie zdobywał aż 9 goli! Wracając do Martineza, przez 6 lat gry w Barcie zdobył on 2 Mistrzostwa Hiszpanii, 2 Puchary Hiszpanii oraz 2 Puchary Miast Targowych. W 1957 r. brazylijski napastnik Evaristo, który właśnie dołączył do klubu powiedział o Eulogio: ,,Znalazłem się w jednej drużynie z najlepszym napastnikiem na świecie''. Mimo iż jego słowa były przesadzone to jednak prawdą jest że atak Evaristo-Martinez należał do jednych z najlepszych duetów w historii klubu.

Cześć i chwała jego pamięci!

0

Samuel Eto'o Fils, to właśnie od niego wszystko się zaczeło kiedy trafił do Fc Barcelony w 2004 r. Wówczas dzięki niemu pokochałem Barce na......hasta la muerte......czyli dla mnie na wieki! Dziękuje ci murzynku za wszystko z całego serca w dniu twoich urodzin. Byłeś i jesteś wzorem sportowca i człowieka dla całej ludzkości.
Brakuje mi słów wdzięczności i podziwu jakie mi zgotowałeś........

0

No no! ale BOMBA!
Chwała Bogu że nie jądrowa a tylko dziennikarska........

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?