Granto
Dołączył/a: październik 2010
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ja myślę jednak ze Hazard im wybije z głowy te Złote Piłki. Myślę ze tylko Neymar jest w stanie go powstrzymać bo Eden ma niesamowity potencjał.
0
Deulofeu miał kontuzję to co zrobić? Zobaczymy co teraz pokaże po kontuzji. Z drugiej strony obecnie w Realu grają naprawdę piłkarze w formie. Ancelotti nie boi się wystawić młodego Jese za powiedzmy Di Marię. W Barcie trochę jest gra za nazwisko co mnie irytuje no ale cóż zrobić.
0
Tak się gra z kontry. Podręcznikowy przykład. W Barcy Xavi by zrobił trzy kółka czekając nie wiadomo na kogo..
0
Właśnie miałem pisać, że naprawdę całkiem niezły ma doping ma Real. Chyba przyzwyczaiłem się do Camp Nou gdzie jest teatralna cisza, a co 10min jakiś dziadziuś przygra na trąbce... Na SB chociaż jakieś śpiewy cały czas, znacznie lepiej się ogląda. Ehh naprawdę gdybym mieszkał w Barcelonie i szedł na stadion to nie pozwoliłbym siedzieć młodym ludziom obok mnie. Wstyd iść na mecz, Twojej drużynie nie idzie, a ty się opychasz chipsami.
0
Po meczu, Real ma 3pkt. Miało być ciężko bez Ronaldo, a tu Real robi co chce. Bale świetnie zastępuje Cristiano.
0
Ależ gra Hazard. Ten chłop ma wręcz nieograniczone możliwości. Już dawno nie było takiego piłkarza na horyzoncie. Jeżeli Chelsea będzie się rozwijać razem z nim bo to piłkarz stworzony do ładnej, kombinacyjnej gry to Hazard już niebawem może być najlepszy na świecie. Niektóre zagrania ma podobne do Neymara, ale to co ich różni to większa siła fizyczna Edena, trudniej go przewrócić i jak na razie wiadomo znacznie większe doświadczenie. Hazard udowadnia swój talent w meczach z najlepszymi, Neymar jeszcze tak naprawdę oprócz Realu nie miał do tego okazji.
0
Czyli już wiadomo, że Messi się oszczędza na Mundial. Chce powoli grać coraz lepiej tak aby na MŚ być w szczytowej formie. Być może Barca też się załapie na tego najlepszego Messiego w końcówce sezonu, ale czy wtedy nie będzie już za późno?
0
Powiem tak skład ciekawy, ale moim zdaniem zbyt dużo zmian. Żeby wystawić taki skład Barca musiałaby go przećwiczyć w co najmniej paru meczach. To zbyt duże ryzyko. Wiadomo kto nie ryzykuje ten nie wygrywa jednak myślę, że to przesada. Puyol? Na pewno nie, to nie ten piłkarz co kiedyś, jest niepewny i pod względem fizycznym naprawdę słaby. Jedyne co bym widział z tego wszystkiego to Macherano i Busquets w środku. Sergio mógłby zastąpić Xaviego, a Javier świetnie by asekurował obronę. Iniesta na lewej? Grał tak w zeszłym sezonie i zazwyczaj wyglądało to fatalnie. Andres schodził do środku i zaczynało się ciagle klepanie, a lewe skrzydło było puste. Na skrzydłach muszą zagrać aktywni, szybcy rozciągający grę piłkarze, a nie pomocnicy czy Messi, któremu biegać się nie chce. Prawe skrzydło musi być wspierane przez takiego walczaka typu Alexis bo Alves jest beznadziejny, a Messi na pewno w obronie pracować nie będzie.
0
Chelsea a Barca to niebo a ziemia. Całkowicie inaczej ułożony, zbudowany zespół. Mają Mourinho, który świetnie przygotowuje The Blues taktycznie. Nie trzymają się jednego stylu, potrafią zaskoczyć. Chelsea ma świetnych defensywnych graczy. Wysokich, silnych, ale też dosyć szybkich. Nie ma tam jednej centralnej postaci tak jak w Barcy Messi. Ok Hazard gra świetnie, ale nie na niego spada cała odpowiedzialność za grę. Barca natomiast nie oszukujmy się jest słaba w defensywie. Valdes mam wrażenie, że po kontuzji gdzieś zgubił formę, boczni obrońcy to żenada pod względem defensywy. Ogólnie zespół nie ma formy.
0
Za niski i wedlug mnie slaby. Jeśli chcemy bardziej zwrotnego to wolałbym już tego obrońcę z Bazylei.
0
I tak wszyscy wiemy, że nowy obrońca przyjdzie dopiero jak Puyol nie będzie w stanie grać, a Mascherano odejdzie do innego klubu. Już widzę w lecie: Puyol może grać, a więc nie potrzeba obrońcy, Macherano zostaje! Ehh czy coś się zmieni i czy zarząd pokaże, że ma cojones?
0
I tu powinna właśnie pokazać się rola trenera, który powie Messiemu co o tym wszystkim sądzi. Jak nie będzie się słuchał i pracował dla drużyny to będzie siedział na ławce. I tak powinna być postawiona sprawa. Jasno i prosto. Żaden piłkarz nie może być ponad dobrem klubu. Jeśli Leo się oszczędza na Mundial to niech w ogóle nie gra, a klub niech mu pieniędzy nie płaci. Ale nie lepiej dać podwyżkę. Za co niby? Obecnie na pewno nie jest najlepszy na świecie. Swoim zaangażowaniem biją na głowę Suarez, Toure czy Hazard.
0
Nie chodzi o całkowitą zmianą stylu. Futbol nauczany w La Masii to moim zdaniem najlepsza i najładniejsza piłka tylko musi być dobrze wykonywana i z głową. Z początków Guardioli gra była szybka, ciągła wymiana pozycji, pressing i równowaga pomiędzy niskimi a wysokimi, siłowymi piłkarzami. Teraz część piłkarzy jest wypalona, inne zespoły znalazły sposób na taką osłabioną tiki- takę i stąd takie problemy. Potrzeba zmian personalnych na wg mnie 4 pozycjach: stoper, prawy obrońca, pomocnik i napastnik. I tak naprawdę każdy z nich to powinien być wysoki, silny zawodnik przy czym pomocnik powinien być lepszy technicznie np Paul Pogba. Do tego dodać zmiany taktyczne w stylu typu częsciowe oddanie piłki przeciwnikowi gdy gra się nie układa, strzaly z dystansu, szybka wymiana pozycji i pressing. Nowi piłkarze wniosą świeżość i wolę walki. No i oczywiście trener z charyzmą, który będzie miał szacunek w oczach piłkarzy, ktory nie będzie się bał opierdzielić jednego z drugim łącznie z Messim. Czy Martino da radę to wszystko zrobić? Myślę, że zmiany taktyczne jak najbardziej i jeśli zarząd mu pozwoli to sprowadzą piłkarzy których będzie potrzebował. Ale czy jest to trener o mocnej osobowości, tak jak napisałem z charyzmą? Wątpię chociaż trzeba dać mu trochę czasu.
0
Mówcie co chcecie, możecie mnie krytykować. Ale ja marzę o powrocie Pepa Guardioli do Barcy. Założę się, że jeśli tylko pozwolono by mu robić co chce tak samo jak w Bayernie - Barca by powróciła na właściwe tory. Wczujcie się w piłkarzy wraca do Was człowiek, który dał Wam to wszystko, nauczył Was jak wygrywać, jak grać. Dla każdego piłkarza Barca to pewnie autorytet i wspaniały trener tak więc gdyby Guardiola wprowadził zmiany każdy by je zaakceptował. Nie chce mi się wierzyć, że Pep ma zamiar spędzić całą karierę trenerską z Bayernem. To nie jest to samo. Ok ma tam wszystko czego potrzeba trenerowi no ale kurcze to są Niemcy to jest co innego. To nie jest jego ojczyzna, to nie klub który go nauczył wszystkiego, to nie klub z którym odnosił sukcesy, to nie miejsce w którym ma tyle wspaniałych wspomnień. Założę się, że gdzieś tam w jego głowie jest chęć powrotu. Ok wiadomo teraz jego wyzwaniem jest Bayern, ale czy zostanie tam na dłużej? Szczerze wątpię. Skoro Mourinho wrócił do Chelsea to czemu Pep ma nie wrócić do Barcelony? Oby tak się stało.
0
Ale co z tym ojcostwem? Nie rozumiem bez przesady z tym niewysypianiem sie po nocach. Na pewno mają opiekunke więc myślę ze Messi nie musi cały czas chodzić z butelka mleka w ręce i spać na podłodze obok lozeczka.
0
Ktoś tam napisal, ze to czy Messi utracił pasję wyjdzie podczas Mundialu. W 100% sie zgadzam. Nie widzę innego powodu dlaczego teraz by sie oszczędzał. Jeśli na Mundialu będzie walczył za dwóch to jestem pewien ze w następnym sezonie wróci dawny Leo. Tylko szkoda ze inni piłkarze sie jakoś nie oszczędzają. Nie wiem może wynika to z presji jaka ciazy na Messim i jego chęci wygrania tego trofeum. Poczekamy zobaczymy..
0
Święte słowa! Po prostu wyjął mi to z ust. Nie wiem czemu ktoś z Barcy tego nie może powiedzieć? Czemu nie może tego powiedzieć piłkarzom i zarządowi Martino? Ja rozumiem, ze jest kimś obcym i nowym, ale tak sie definiuje ludzi odważnych, z charyzmą. Jeśli chce zapisać sie w historii Barcy i udowodnic ze zasługuje na to stanowisko powinien wprost powiedzieć co o tym myśli bo nie wierzę ze tego nie zauważa. Dlatego bardzo podobają mi sie tacy trenerzy jak Klopp, Mourinho(nie lubię go, ale jest świetnym trenerem który mowi wprost) czy Simeone. Nie mam nic do Taty, ale uważam że brakuje mu tego czegos. Mam wrażenie ze to nie jest trener który potrafi zmotywowac. No nic pozostaje nam zobaczyć jak poradzi sobie Tata w decydujących momentach sezonu i oceniać go będziemy po sezonie. To są takie moje przemyślenia, nie uważam ze należy zwalniać Martino itp. Trzeba dac mu czas i zobaczyc co z tego wyjdzie. Jednak co do jednego jestem pewien - w Barcy potrzebne są zmiany personalne. Potrzeba pasji, młodości, świeżości. Potrzeba dwóch obrońców(stopera i prawego obrońcę), silnego, walecznego pomocnika typu Pogba i napastnika typowego snajpera typu dawny Eto.
0
Co to rugby? :D
0
Hahahahaha
0
Ta obniżka formy w lutym jest straszna. Zero pomysłu na grę, z lepszym zespołem wyglądałoby to gorzej niż z Valencia. Strasznie obawiam sie ze z ManC może być powtórka z meczu z Bayernem.
0
Z taką obroną można zapomnieć o wygranej z City. By the way nawet komentator zauważa ze Messi biernie czeka na podanie.
0
Ale pustki na stadionie
0
Bo Tello jest słaby :P
0
Można mnie minusować, ale ja się bardzo cieszę. To już nie jest ten Dani co pare lat temu. Jest zdecydowanie wolniejszy i jego gra defensywna uległa znacznemu pogorszeniu. Kiedyś mógł grać z przodu, ale kondycja pozwalała mu na to. Teraz gdy wyjdzie do przodu to nie zdąży wrócić do obrony, a przecież ot jest jego podstawowe zadanie. Chciałbym zobaczyć w Barcy prawego obrońcę, ale takiego w stylu Abidala czyli asekurującego tyły. Jak jest już Alba ofensywny to musi zostawać ktoś z tyłu żeby pomagać stoperom.
0
Nie rozumiem trochę to dopiero pierwszy mecz półfinałowy. Przecież nie mamy żadnej przewagi, że można rezerwami grać. To, że Sociedad przegrało z Atletico o niczym nie świadczy. Grają fajną piłkę i mogą zaskoczyć. Tym bardziej, że Barca w formie nie jest. Wg mnie powinien wyjść mocny skład i zapewnić awans. Wtedy można zmienić podstawowych graczy. Messi powinien zagrać gdyż jemu minuty są bardzo potrzebne. Tym bardziej, że tak długo nie grał to chyba wypoczęty jest. W ostatnich meczach nie biegał za dużo to powinien mieć siły..
0
Dobrze, ze nasza obrona jest szczelna i bardzo zwinna, szybka.
0
Siłowo bez szans, ale sprytem i inteligencją boiskową jak najbardziej. Niestety Busquets pod naciskiem łatwo się gubi więc będzie potrzebował wsparcia w kolegach.
0
Barca potrzebuje siły fizycznej! Powinien przyjść wysoki silny stoper, prawy obrońca solidny w defensywie a nie ataku i jeszcze pomocnik typu walczak. Już wiele razy powtarzałem dziwi mnie bierność Barcy w stoosunku do Paula Pogby. Piłkarz genialny ma wszystko w sobie. Wzrost, siłę, technike, strzał. Moje marzenie w Barcy.
0
Hazard jest przede wszystkim bardziej ofensywny. Strzela dużo bramek i ma dużo asyst. Iniesta w tym sezonie niestety jest dosyć słaby nawet asyst nie ma. I rzeczywiście wszysko co robi to z daleka od pola karnego. Hazard do tego jest silniejszy fizycznie i szybszy. Ma też inny rodzaj dryblingu. Bardziej taki wręcz brazylijski w stylu Neymara.
0
Hehe tak na żarty to zgodnie z tym co powiedział komentator Mourinho przydałby się w Barcy :D U Mourinho nikt nie jest zwolniony z zadań defensywnych. Ależ City ma szczęście! Już 3 słupki Chelsea!