HassanMubarak
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: grudzień 2019
7 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Damian11 Nie powinno być czegoś takiego. Prędkość powinna być ustalana od warunków drogowych jak i pogodowych. Więc jak warunki pozwalają to niech nawet 200 jedzie.
0
@messibar Dlatego nie spolszczyłem tego nazwiska do dobrze znanego w Polsce "Kaczyński" tylko zostawiłem oryginalne. Ale tak masz rację, że powinienem dodać jego imię, żeby nie było zgrzytów.
0
@messibar https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Theodore_Kaczynski
Nie jest terrorystą?
0
@messibar Kaczynski, Breivik, a jeszcze jacyś by się znaleźli.
0
@kl941 Zależy też od bitrate'u jakiego nadają. Dlatego może być słabsza jakość.
1
@MensculinVeB Jeżeli ktoś się wychowywał w krajach muzułmańskich to może tak sądzić, że zachód jest zepsuty.
Raczej w wyglądzie się niczym nie różnimy (nie mamy jakiegoś specjalnego ubioru). A jak możesz rozróżnić? Jak widzisz, że ktoś z brodą zaczyna strzelać w środku centrum to wiesz, że jest tym złym. :D
0
@Rewolucja123 Wiesz, że różne emotikony mogą się pojawiać zależnie od telefonu?
0
@JacekM No niestety jest. Większość ataków prowadzonych przez muzułmanów to jest właśnie ten zły dżihad, bo niestety raczej propagowanie islamu nie jest, a tylko na tym normalni wierzący na tym tracą.
0
@Colon To zależy. Bo te bardziej radykalne wierzą w tę świętą wojnę. Niektóre odłamy (sunnizm, który jest największym odłamem) wierzą w to, że Mahomet poślubił Aiszę, gdy ona miała sześć lat, a "skonsumował" małżeństwo jak miała dziewięć. Ciekawostka między szyitami (Ja), a islamem sunnickim.
A jak wspomniałem dla jednej ze szkoły sunnickiej ta święta wojna jest nawet filarem.
No cóż kwestia interpretacji.
0
@Lares Nie dziwię się, a bodajże nawet wspominałem o tym, w którymś moim komentarzu.
0
@snoopdegie Tak lepiej o wiele lepiej, żeby pojawiały się ciekawostki na stronie, aniżeli ataki na pewne "znienawidzone" tutaj osoby.
I naprawdę musi Ci bardzo przeszkadzać jedna ciekawostka na 2-3 dni.
I tak założyłem konto na stronie o Barcelonie, bo jestem jej fanem od 2005 roku. Chyba mam do tego prawo?
0
@snoopdegie Komu ja wmawiam swoje poglądy? Czy ja piszę, żeby czcił Allaha? Nie.
Czym Cię prowokuje tym, że wytłumaczyłem pewne hasło związane z tą religią?
Serio?
1
@snoopdegie Przecież w regulaminie nie ma czegoś takiego jak "Zabronione jest rozmawiania o religii, polityce itp.".
To, że nie opowiada nie znaczy, że tak nie sądzi. A wystarczy zobaczyć niechęć ludzi na ulicy jak się wspomni o tej religii.
0
@snoopdegie Czym zrazić? Tym, że wyprowadzam ludzi z błędu? Czy, że islam nie jest wcale zły?
@Karzel WTC to było najgorsze co mogło się przydarzyć jakiejkolwiek religii. Ponieważ nagle większość świata zaczęła postrzegać cały islam jako terrorystów, a tak nie jest.
0
@Odesseiron Mówisz o tej nadinterpretacji Dżihadu? Bo jak widać jego podstawy wcale nie są takie złe.
No, ale wiadomo jak to z wiarą jest każdy dołoży sobie cegiełkę, żeby mieć powód do skrzywdzenia ludzi.
9
#Ciekawostka numer 3!
Polacy i nie tylko na słowo "Dżihad" widzą przed oczami WTC, Paryż czy inne ataki terrorystyczne. A czym tak naprawdę jest?
Dżihad w dosłownym tłumaczeniu z arabskiego jest to "dokładanie starań, podejmowanie wysiłków", a jest mylone ze "świętą wojną".
Ma on na celu ustanowienie na świecie dobra i sprawiedliwości, wykorzenienie zła i ucisku, a także działania na rzecz szerzenia islamu.
Dzieli się on na "większy"(ważniejszy) i "mniejszy".
Dżihad Większy polega na wykorzenieniu w sobie wszystkiego co grzeszne lub przeciwne takiemu życiu jakie Bóg chce dla ludzi. Czyli inaczej jest to walka z szatanem i jego pokusami.
Dżihad Mniejszy (kital) polega on na zbrojnej obronie samego siebie, uciskanych ludzi czy muzułmańskiego stylu życia. Musi to być walka w samoobronie, a nie we własnym interesie. Ma on swoje reguły, na przykład nie wolno atakować ani grozić kobietom, dzieciom, chorym. Zabronione jest pozbawienie wroga środków do życia (zatruwanie rzeki, niszczenie zapasów). Niedozwolone jest atakowanie budynków poświęconych religii, a także ludzi, którzy się w nich schronili.
Tylko jedna szkoła islamu, charydżycka (o małym zasięgu), wysuwała koncepcję jakoby "dżihad" nawoływał do bezwzględnej walki, a nawet traktują to jako szósty filar wiary.
1
@Rewolucja123 To Disney, więc za kilka lat jest to jak najbardziej możliwe.
0
@Transu96 To widzę, że długo nie pojeździł jak już musi chodzić.
0
@l0Messini Na czym opierasz to pozerstwo?
0
@l0Messini Tak trolluję swoim wyznaniem. Jak chcesz coś mi zarzucić to postaraj się bardziej.
5
@Rewolucja123 Ehh, czy @Moderacja nie widzi, że owy osobnik trolluje? I co Ci Barcelona zrobiła, że jej źle życzysz? No tak, jeden rabin powie tak, drugi nie.
7
Chciałbym, żeby Valverde znalazł szczęście poza Barceloną. Byłaby to najpiękniejsza rzecz
0
@BarcaInfo Zero informacji od klubu? Czyżby informacja z rzeżączką była prawdziwa?
0
@bixmix Czy tekst jest świetny? Raczej jego przesłanie.
Czy flow świetne tu raczej polemizowałbym, bo w ogóle do mnie nie trafia. Ale raczej kwestia gustu.
@nwchades IMO całą robotę właśnie robi przesłanie tekstu. I może taki zamysł był z tym głosem. Ale jeżeli tak to ma to duży sens.
@jeyx77x Raczej starej polskiej gwardii także nie słucham. Moje ucho skupia się głównie na amerykańskiej scenie i to raczej już pewniaków, których słucham kilka lat. Może dlatego jestem przyzwyczajonych do głębokich tekstów, ale zarówno bardzo muzykalnych.
@Lord_Vader Tylko Bóg się nie myli.
@Image No cóż, może będzie kiedyś mi to dane.
1
@Homeopata8989 Przed Interem grał w Argentynie, więc raczej ma prawo do tego. I nie mówi coś co zaprzecza faktom. Na razie daje radę we Włoszech, ale jak będzie gdzie indziej to Kowal wyraził swoje zdanie. Ja o tym piłkarzy nic nie mogę powiedzieć, bo go nie obserwuję.
Może będzie miał rację, a może się totalnie wywalić.
0
@nwchades Powiedziałem, że emocji w głosie, a nie że w tekście. Bo o tekście w ogóle nie wspomniałem.
Co do bitu, nie mówię że jest zły, ale brak jego niczego w moim odczuciu by nie zmienił.
@bixmix Czemu nie mam pojęcia? Wyjaśnij mi, gdzie się mylę, co źle oceniam. O widzę, że edytowałeś komentarz.
10
@ViscaBarca123 Co w tym złego? Takie jest zdanie Pana Wojtka i nie powiedział, że na pewno tak będzie, ale jest to jego przypuszczenie. Każdy ma prawo do własnego zdania.
0
Dużo ostatnio mówi się o piosence Mata - Patointeligencja. I po pierwsze ledwo dałem radę przesłuchać do końca. Po drugie jest to piosenka, a brak bitu niczego by nie zmienił. Trzecia sprawa, podniesiony głos, ale emocji w tym głosie za grosz. Naprawdę pod kątem muzykalnym bardzo jałowa piosenka.
A jakie są wasze spostrzeżenia na temat tej piosenki?
1
@tadzik447 Jeziorko, basen. Wszechobecne piękno natury.
0
@puyol_presidend5 Miasto moje, a w nim.