2

@usztafik Znam osobę, która chciałaby się uczyć i rozwijać, ale nie stać jej np. na książki naukowe. Wiadomo, jej wina, mogła urodzić się w bogatej rodzinie.

0

@Worny Dodałbym jeszcze, że każdy nowy trener:
-ma jaja
-stawia na młodych
-lubi grać ofensywnie
-ma DNA Barcy ;)

0

@FC1899Barca Wybacz, ale w żadnym stopniu nie mogę się z Tobą zgodzić. To na Zachodzie ludzie mają szereg praw, przywilejów, wolne sądy, przepisy regulujące żywność, medycynę, szereg dóbr socjalnych w postaci edukacji, ochrony zdrowia, transportu zbiorowego, dobrej infrastruktury, czystego powietrza. Chronią ich prawa pracownicze, mają ulgi dla rodzin, dla dzieci, sieć przedszkoli i żłobków. Rosja nie ma nic z tych rzeczy, to kraj oparty na kłamstwie, żyjący marzeniami i urojeniami.

Porównanie Rosji do jakiegokolwiek z zachodnich krajów, ba, stawianie jej wyżej to niesamowita wręcz głupota, mająca pokrycie jedynie w prorosyjskiej propagandzie. Rosja to bieda, zacofanie, syf, kraj przeżarty korupcją i żyjący na rzecz elit - trudno o bardziej odczłowieczony kraj. Namiastkę tego mieliśmy z PRLu i kompletną ignorancją jest wracać do czasów słusznie minionych.

1

@FC1899Barca A z postu wyszła cała prorosyjskość Korwina. Dziwnym trafem za najlepsze państwa do życia uznaje się te zgniłe zachodnie kraje w stylu Skandynawii czy krajów Beneluxu, a nie wschodnie kraje. No ale tak, to są lewackie rankingi :)

1

@michal26 Ja bym to nazwał bardziej większą troską państwa o najmłodszych obywateli (jak to absurdalnie brzmi w kontekście naszego kraju, ale uznajmy, że tak jest), kiedy ich rodzice (którzy nie są ich właścicielami) nie dbają należycie o nich. Nauka posuwa się do przodu i wiemy coraz więcej o psychice dzieci (czy też ludzi ogółem) i wiemy, co ma dla niej szkodliwy wpływ. Jeśli można zapobiec szkodzeniu dzieciom, to ja to pochwalam, choć rozumiem, że nie każdy się ze mną zgodzi.

1

No to lecimy: #xaviout

2

@Comentateiro Znalazł sposób na ciągłe bycie w gorących dyskusjach, La Rambla go nienawidzi [ZOBACZ JAK] :D

0

@Majkel34 to od początku było okrucieństwo, oparte na fanatycznych wierzeniach. Nie możemy zmuszać ludzi do bohaterstwa, dla przykładu do oddawania krwi bądź narządów, to czemu zmuszamy kobiety do użyczania swojego ciała płodom, jeśli tego nie chcą?

Chociażby głupia pigułka "dzień po" jest na receptę w tym kraju. Wszystko, byle tylko utrudniać życie i nieświadomie jeszcze bardziej zniechęcać kobiety do rodzenia dzieci.

3

@Comentateiro a potem wielkie zdziwienie, że w tym kraju rodzi się coraz mniej dzieci. Aborcja nielegalna, więc kobiety w ciąży mogą sobie umierać, edukacji seksualnej brak, refundacji in vitro brak. Psychopaci wprowadzili swoje przepisy a potem wielce będą umywać ręce, gdy kobiety w ciąży będą umierać, byleby tylko płodu z jakąkolwiek wadą nie abortować. To już niesamowity poziom fanatyzmu, a obawiam się, że naszych krajowych zwyrodnialców w postaci np. pani G. stać na dużo, dużo więcej.

0

@Rewolucja123 Nie bój nic, na La Rambli i tak zostaniesz wuefistą ;)

8

@michal26 "Jestem zwolennikiem tego, by każdy myślał nad tym co robi, analizował i podejmował samodzielnie decyzje i brał za to odpowiedzialność."

Ręce opadają. Tak funkcjonuje większość społeczeństwa i nie bez powodu co roku mamy najwięcej ofiar śmiertelnych wypadków drogowych - bo ludzie ignorują ograniczenia prędkości, pierwszeństwa, no myślą samodzielnie! Każdy mądry do pierwszej stłuczki. To trzeba tępić wyższą nieuchronnością kar i surowymi mandatami, bo tylko to podziałało w innych krajach.

A, co do odpowiedzialności... szkoda, że najczęściej poszkodowanymi są osoby trzecie, a nie sam kierujący.

"Idę i zakład, że jeżdżę lepiej od Ciebie. Mam 10 lat prawko i nigdy nie byłem nawet blisko spowodowania wypadku. Jak ktoś się amebą za kierownicą, to faktycznie lepiej, by w 100% przestrzegał przepisów."

Fantastycznie, zapewne jeździsz też lepiej ode mnie, i mówię to nieironicznie. Sęk w tym, że większość z tych powodujących wypadki i kolizje również tak sądzi/sądziła. Oby ta pewność siebie kiedyś Ciebie - lub innych - nie zgubiła. Wszak niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych w Polsce.

8

@kamilo0066 Oho, prawica znów walczy z problemem, który sam stworzyła. Jak PiS z Turowem, teraz narodowcy nie dopilnowali procedur i obudzili się z ręką w nocniku, więc trzeba było znaleźć winnego. Przyjmijcie do wiadomości, że w cywilizowanym świecie istnieje coś takiego jak prawo i postępuje się zgodnie z nim - w tym wypadku z orzeczeniem sądu - a nie z tym, co rozkaże rządzący, jak to wśród miłośników autorytaryzmu bywa.

Dziambor w punkt, bo Trzaskowski postępuje zgodnie z orzeczeniem sądu :D

12

@Cariones Czemu prezydenta miasta uznaje się za winnego awarii w mieście? On to projektował, budował i odbierał, czy jak?

3

@lucas/catalan zgadzam się w w 100%, flaga Polski na marszu organizowanym przez Bąkiewicza to jej znieważenie ;)

1

@Kamyk37 Gapisz mu się na bebech?

0

Cieszę się, że tacy optymiści w Barcy pracują, ja po tym straciłem resztki wiary w ten zespół XD

1

@Peciak Ale o "takim rywalu" masz na myśli nas, czy Dynamo? :D

0

@TheNekro94 Fakty są takie, że jak ktoś ma pieniążki, to skądś je ukradł. Mam nadzieję, że prokurator generalny i minister sprawiedliwości w jednej osobie zrobi z tobą porządek.

1

@Herbert To jest odpowiednik TVPowskiego "nie brakuje opinii" ;)

0

@arkasath No dobrze piszesz, ale czy PiS realizuje program wyborczy? Sprzedają zawsze piękne wizje, suweren to łyka i jest zachwycony a na koniec nic nie powstaje, to co istniało to spie*dolą i jeszcze nakradną. Ale to jest nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! Jeśli uznamy to za program PiSu, to faktycznie go realizują ;)

1

@martin3131 nie bój nic, Koeman by go nauczył DNA Barcelony.

3

Powie mi ktoś, skąd nagle o Benzemie głośno w kontekście Złotej Piłki? Cały rok o chłopie było cicho w kontekście Ballon d'Or, a tu Francja wygrała Ligę Narodów i nagle hiszpańskie gazety trąbią o mocnym kandydacie w postaci Karima. Ja rozumiem, ostatnie sezony ma niezłe, ciągnie Real, ale... szanujmy się :D Nie wygrał nic poza tą LN z reprezentacją, indywidualnie od niego paru grajków w Europie było lepszych.

No chyba że komentarz Ibry z chwilowo mającego najwięcej herbów posta od @BarcaInfo jest prawdziwszy, niż nam się wydaje i medialne macki Pereza sięgają naprawdę daleko.

2

@robsesh Nie żeby coś, ale dowody anegdotyczne przy populacji na świecie liczącej niemal 8 miliardów to średni dowód na to, że "szczepienia nie działajo". To robota dla statystyków.

1

@Mr8lack Lis to taki Kurski po stronie opozycji, w mniejszej skali. Change my mind.

1

Jakieś dwa, trzy tygodnie temu rzucił mi się w oczy trailer nowego serialu na Netflixie. Zaintrygował mnie, raczej nie oglądam seriali, ale ten mnie skusił. Obejrzałem. Wciągnął mnie niesamowicie, wycisnął emocjonalnie, zafascynował tajemnicami, a ostatnie pięć odcinków obejrzałem ciągiem jednego popołudnia, bo nie umiałem przestać oglądać.

Ten serial to Squid Game. Teraz wszędzie go pełno, wszędzie wyskakują filmy o nim, przeróbki, memy, więcej go niż problemów w obecnej Barcy. I jakoś tak czuję aż obrzydzenie do tego świetnego przecież serialu, ten hype jest wręcz irytujący. Cieszę się, że obejrzałem go przed tym ogólnoświatowym wybuchem popularności.

2

Ależ cham i gbur z tego Leo, mógł wybrać szczytną pracę dla idei w młodym, dynamicznym klubie, a ten jeszcze wynagrodzenia żąda. Roszczeniowy szczyl jeden, a mógł sobie kolejne lata w Barcelonie do CV wpisać.

1

@Bobo25 Dostrzegam ciekawą zależność, że wojna PiS - PO przeniosła się na grunt innych partii, czyli na każdy zarzut w stronę Konfy pojawi się nie jedna, a kilka odpowiedzi w stylu "A Lewica to, tamto!" :) Nie mówię oczywiście, że w drugą stronę to nie działa, również się tak zdarza. Ah, merytoryczna dyskusja.

A tak to pełna zgoda z twoimi komentarzami.

8

@Dojaar Cała Konfederacja, pro life, no chyba że chodzi o bezpieczeństwo ruchu drogowego, w kontekście którego Polska jest w szarym ogonie UE. Masa wypadków i ofiar co roku, głównie z powodu przekroczenia prędkości i olewania przepisów wszelakich, ale nieeee, za*ierdalanie za kółkiem moim prawem i przywilejem!

7

@IronSanHybrid Poprawność polityczna czy językowa?

4

Legia tak wjechała do Ligi Europy, że się Spartak, Leicester i Napoli w kolejce ustawić muszą, by nikt trzy* razy po mordzie nie dostał.



*no dwa razy to każdy z nich dostanie, na luzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?