Jack Sparrow
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wroclaw
5 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Zarząd sam sobie nawarzy (literówka, dzięki za uwagę!)ł piwa. Ściągnął gościa, którego ciężko wkomponować do składu, a teraz chce go wypchać.
Jedyną nadzieją na sprzedaż Coutinho jest jego pozostanie i zagranie świetnego sezonu, aby koszty transferu się zwróciły. Chyba, że za wszelką chcą się go pozbyć, to może przesiedzieć sezon na ławce, aby po sezonie go puścić za 30- 40 mln ojro.
0
@Avada Kedavra sądzę, że są duże szanse. Facet nie trenował z zespołem. A poza tym blokował miejsce dla Rashforda, który przydłużył kontrakt. Nie jestem pewien, ale na środku może grać Martial lub postawią na wychowanka (np. Greenwood).
1
Rynek transferowy jest mocno zablokowany i potrzebny jest efekt domina. Wbrew pozorom, może się okazać, że to właśnie Pogba , Manchester United i Spurs oraz Dybala stanowią kluczowe elementy w całej układance. Dlaczego? Możliwe rozwiązanie:
MU -> Pogba -> Real Madryt, aby Spurs -> Eriksen -> MU.
Następnie:
Juve -> Dybala --> Spurs, aby Inter -> Icardi -> Juventus, a potem MU ->Lukaku -> Inter.
Kolejna kwestia:
Barca -> Coutinho -> Spurs, aby PSG -> Neymar -> Barca.
Jednak są duże wątpliwości, co do takiej drabinki: Okno transferowe w Anglii. Przeprowadzenie tak złożonych operacji nie jest prostą sprawą.
9
Śmiertelny wypadek w trakcie zawodów Tour de Pologne!
Zmarł 22-letni zawodnik Bjorg Lambrecht (Lotto-Soudal). Belg był bardzo utalentowany (stawiano go w gronie faworytów do zwycięstwa w TdP). Był wicemistrzem świata do lat 23. Zmarł w rybnickim szpitalu z powodu poważnych obrażeń, kiedy wpadł w poślizg i uderzył w przepust na drodze (m.in. głową).
Wstrząsająca wiadomość, dla mnie, miłośnika jazdy na rowerze.
0
@nwchades Sorki, piszę z telefonu :)
0
@nwchades Czytaj ze zrozumieniem:) Rok po Powstaniu ekshumował swojego ojca, który został zamordowany przez Gestapo.
A ponadto, p. Stanisław (bo tak ma na imię kombatant) widział na własnych oczach, jak wieszali chłopca, ale było to jeszcze przed Powstaniem.
0
@Ghandi
1. Powieszenie chłopca miało miejsce przed Powstaniem.
2. Zarzucasz mi słowa, jakich nie napisałem (że dla mnie wartości są ważniejsze od śmierci małych dzieci)
Gdy już zaczynasz wciskać mi słowa i jakieś tendencje, uważam, że dyskusja jest zakończona.
@sokot. Masz racje. Nie mamy prawa oceniać tamtych wyborów. Tak samo nie mamy prawa oceniać, czy Bitwa pod Wiedniem miała sens, czy też nie.
0
@Ghandi Byłem dzisiaj u kombatanta, który widział, jak Jego ojciec ginie w Powstaniu,. Pochował go pod drzwiami i kilkoma kamieniami. Rok po powstaniu, dokonał ekshumacji. p. Stanisław, jako 14-latek biegał z prasą i kolportował. Ponadto widział, jak Gestapo wieszało małego chłopca. Kazano wszystkim przechodniom patrzeć się na ten czyn, aby zrozumieli, że nie będzie litości wobec buntu.
Naprawdę chcesz porozmawiać z powstańcami? Podaj okolice i umówię Cię z nimi. Zwłaszcza, że jest ich coraz mniej.
6
@Ghandi Podaj miejscowość z jakiej jesteś lub okolic, to umówię Cię na spotkanie z powstańcem i mu to powiesz (możesz na priv).
Walczyłeś? Nie.
Dlatego przestań spłycać ten temat do wartościowania "warto, lub nie warto".
Nie decydujmy za tych, którzy walczyli. Niech oni sami to ocenią.
Polecam:
14
@Ghandi Pójdź do tych, którzy wtedy walczyli i powiedz im w twarz, że nie warto było :)
0
@BarcaInfo Sportowy? Sportowy byłby, gdyby zagrali, ale nie zagrają, bo Ruch ma potężne zadłużenie i sam sobie nawarzył piwa. Próbują utrzymać pacjenta przy użyciu, kiedy ten sam pozbawił się życia w ostatnich kilku latach.
0
@Ronaldinho10_ uczepiłeś się tych wychowanków, a mi chodzi wyłącznie o złe zarządzanie klubem. Barcelona wydaje ponad stan i często wydaje źle. Wiele sekcji jest niedofinansowanych.
Przychodzi połowa czerwca, a klub wiąże koniec z końcem, bo musi się zmieścić w budżecie. Jest transfer Griezmanna, Atletico stawia sprawę twardo bo chce jedną ratę, a my musimy szukać pieniędzy w amerykańskim banku, bo nie stać nas na zapłacenie 120 mln zł. Bierzemy kredyt na sfinansowanie tego transferu, a teraz próbujemy oszukać rzeczywistość i chcemy ściągnąć Neymara.
1
@Ronaldinho10_ piszesz, że są fatalni. Tylko dlaczego są fatalni? Ile klub zrobił, aby Ci wychowankowie nie byli fatalni?
Najpierw u siebie szukajmy przyczyny porażki, dopiero potem u innych.
@EmilZatopek oszczędź wstydu. Dobrze wiem, co znaczy, znam jego genezę. Chcesz podyskutować? To proszę merytorycznie(jak np. Ronaldinho10_), bo na ten moment rzucasz pustymi frazesami.
1
@Ronaldinho10_ Nie chodzi sensu stricte o wychowanków, lecz o prowadzenie klubu jako takiego. To jak zarządza się ludźmi. O to w tym chodzi.
Sorry, nie czytam wykopu i innych tego stron. Nie mam kompletnie na to czasu. Moja opinia niekoniecznie jest związana z jakimś trendem, który obecnie panuje.
Gdzie widzę dla niego miejsce? Tam, gdzie grał obecnie, lecz z większym kredytem zaufania do młodego zawodnika.
1
@EmilZatopek Twoje zadanie bojowe na dziś, albo na cały rok. Co ma wspólnego ta wartość do podejścia do poszczególnych zawodników? Chcemy być przykładem i wzorem dla innych w szkoleniu, prowadzeniu klubu itp? To bądźmy i nie odwalajmy amatorki.
1
@cules100pro to nie FM lub Fifa, żeby odstawiać gracza po jednym sezonie, gdy nie dajesz mu prawdziwej szansy do gry.
Jak zachęcisz kolejnych graczy do przyjścia do nas(poza kasą i miastem)?
1
"Més que un club" - Czy aby na pewno?
Między innymi dwa artykuły autorstwa Julii Cichej nt. szkółki Barcelony oraz coraz to nowsze spekulacje transferowe pokazują, że Barcelona odchodzi od swoich wartości.
-> Malcom w trakcie swoich 12 msc. rozegrał zaledwie ok. 1060 min, choć nie dostał prawdziwej szansy. Co klub zamierza zrobić? Prawdopodobnie sprzedać.
-> Cucurella po wypożyczeniu wraca i nieznana jest jego przyszłość, choć w przypadku transferu Firpo, wydaje się, że trafi do innego klubu.
Jak działacze i niektórzy trenerzy mają przekonywać młodych zawodników (np. juniorów), żeby przychodzili/zostali do/w Barcelony/ie? Wymagają od innych, żeby nie patrzyli wyłącznie na pieniądze, a sami patrzą tylko na cyferki.
30
Jest Pinto, jest impreza :)
0
@3xLM problem nie leży w samym Messim, lecz ślepego zapatrzenia się w nim. Naród, piłkarze i federacja są tak pewni jego wielkości, że zapominają o podstawowych elementach.
0
Dlaczego Copa America jest tam, gdzie jest?
Na wstępie swoich przemyśleń chcę podkreślić, że są to wyłącznie moje rozważania nt. CA. Z racji tego, że jestem wielkim fanem latynoskiej piłki, nie w sposób jest mi przejść obojętnie od oceny tegorocznego turnieju.
Przełomowym momentem był rok 2002, gdzie Brazylia zdobyła mistrzostwo, a to był mój pierwszy mecz, jaki zapamiętałem. Od tamtej pory zafascynowałem się tamtejszym futbolem. Momentami kryzysowymi mojej wiary w latynoski futbol był rok 2006 i 2014 gdzie Brazylia z Ronaldinho, a potem Neymarem doznała dotkliwej porażki. Gwoździem do trumny był oczywiście finał Argentyna – Niemcy. Nadzieję wlało CA z 2015 roku, ale Mundial w Rosji zweryfikował poziom latynoskiego futbolu.
Różnica w latynoskim a europejskim futbolem jest GIGANTYCZNA. W dużej mierze jest to pokłosie rozwoju państw w aspekcie społeczno-ekonomicznym. Ameryka Płd. w porównaniu do Europy, pozostała w tyle. Również najbogatsze państwo Ameryki Łacińskiej – Brazylia boryka się z wieloma problemami (średnio dziennie ginie ok. 175 osób w wyniku zabójstw, potężna korupcja od największych spółek np. naftowych do zwykłego sklepiku w Brasilii). Zatem pozostałe państwa mają jeszcze większe problemy (nie wspominając o Argentynie i Wenezueli). Warto pamiętać o tradycji i historii społeczności latynoskich, gdzie u nich wiara i rodzina odgrywa bardzo dużą rolę, a korupcja nie jest traktowana właściwie jak korupcja (po części model wschodnioeuropejski). Wszystkie te czynniki wpływają na piłkę nożną (mentalność, infrastruktura, stan boisk, organizacja imprez itp.). Poziom piłki jest znacznie gorszy od tego zachodnioeuropejskiego, zatem i poziom sędziowania jest katastrofalny. Piłkarz z Ameryki Płd może być ogromnym talentem, ale to przede wszystkim w Europie uczy się ciężkiej pracy w futbolu i z całej masy „emigrantów piłkarskich” zaledwie niewielki proc. odnosi sukces.
Od 2011 do 2020 r. odbędzie się 5 edycji CA. Poziom emocji spada, a irytacja kibiców jedynie wzrasta. Dlatego CA nie cieszy się taką popularnością w Europie + stacje telewizyjne nie dają dużych pieniędzy na taką imprezę m.in. ze względu na: a) strefa czasowa b) poziom organizacji.
Japonia i Katar w CA? Kpina i szukanie pieniędzy ze względów na potężne problemy finansowe.
Już turniej w USA był swego rodzaju uwłaczający, ale tegoroczna edycja była katastrofą.
Słowa Messiego? Tak, korupcja występuje, ale może niech najpierw zerknie do argentyńskiej federacji, bo tam jest jeszcze większy bajzel.
Najlepsze CA jakie obejrzałem? W 2015 roku, a ofensywny styl Chile był po prostu rewelacyjny!
O korelacji między tym, co wydaje się mało ważne, a futbolem można napisać całkiem solidny artykuł. Moim celem było wyjaśnienie kilku aspektów. Mam nadzieję, że mi się udało i spojrzycie na CA nieco szerzej. Zachęcam do dyskusji! :)
0
@juliacicha nie ma problemu :)
0
@Nano22 dzięki za opinię! Według Ciebie to z czego to wynika?
0
Przygotowuję artykuł nt. Copa America i jej specyfiki, który opublikuję tutaj na La Rambla. Zanim to się stanie, chciałbym Was zapytać o Wasze odczucia nt. CA.
Czy uważacie, że CA są atrakcyjniejszymi rozgrywkami niż Mistrzostwa Europy?
Dlaczego według Was, CA są/ nie są atrakcyjniejsze? Co Was fascynuje, a co irytuje w tym pucharze?
Z góry dzięki za pomoc :)
1
https://demotywatory.pl/4907923/Kiedy-dostales-wyplate-i-rodzina-pyta-gdzie-idziesz :)
Życzę sympatycznego popołudnia i pozdrawiam ze słonecznego (temp. - 28 stopni) Wrocławia :)
0
@Kompletny będą większe szanse na pokonanie faworyta z Gibraltaru w dwumeczu w el. do LE :)
0
Czyżby szykowała się bomba transferowa!? :D
https://bankfotek.pl/image/2139161.jpeg
37
Z lekkim dystansem. Dzień dobry i miłego dnia :)
https://zapodaj.net/5480656efa694.jpg.html
1
@Nano22 tak jest, ale gdzieś ich będziesz musiał zmieścić. Możliwe, że kosztem jednego pomocnika. Więc robi się ścisk w środku pola.
0
@Nano22
wszystko zależy od ew. ściągnięcia Griezmanna i Neymara. Jeżeli obaj trafią do nas, to będą to kluczowi gracze., którzy prawdopodobnie są w okolicy ścisłego TOP zawodników na świecie. Zatem, jak posadzić takiego grajka na rzecz młodych? W zeszłym sezonie Valverde nie potrafił posadzić Suareza, a co dopiero teraz?
2
Żarty żartami, ale to jest dramat co się wyprawia w klubie, który kiedyś był stawiany za wzór! Pierwszy do dymisji powinien być Bartomeu. Klub posiada największy budżet od lat, a sukcesy w koszykówce, piłce ręcznej czy nożnej są naprawdę średnie. Nie śledzę na bieżąco, ale ile było zmian w zarządzie za czasów Bartomeu? Jak zachować stabilizację i rozwój, skoro co roku jest inna koncepcja na klub?
Skutki tego bajzlu odczujemy dopiero za kilka lat.
Tyle się mówi o szkółce i wychowankach, ale jestem przekonany, że jeżeli przyjdzie Griezmann oraz Neymar to nie ma co liczyć na szkółkę. Atak będzie "zabetonowany", a pomoc będzie wyłącznie dla obecnych zawodników. Nie wierzę, że Alenia lub Puig wygrają rywalizację z Vidalem. Jedyną nadzieją jest prawa obrona i odejście Semedo, aby Wague mógł grać.
Źle to wygląda.