0

Niebawem nastanie wiekopomna chwila!
Nareszcie odżyje hasło: Visca el Barca

https://zapodaj.net/586a8b338eb70.jpg.html

17

Dymisja Valverde może być jedną z najważniejszych decyzji Barcelony w XXI wieku. Nie ma co się dziwić, że tu takie tłumy, jak w Lidlu za karpiem.

0

@Kengo Jeszcze Carvajal dobił leżącego.

0

@cracker Świetnie i potwierdzam! Też nie musisz wdychać smogu i zawsze masz ciut więcej przestrzeni dla siebie:)

0

@cracker Rozumiem. Trzymasz autko w ogrzewanym garażu?

0

@cracker obecnie mamy taką zimę, że jest kilka stopni na plusie. Można pojeździć:)

0

@FC1899Barca Dzięki! Merol daje rade na światłach i na trasie. Mimo 25 lat, to jednak 220KM robi robotę.

1

Jednak bez przymrużenia oka.
Przecież nie od dziś wiadomo, że bez gwiazdy nie ma jazdy!:)
Była piękna niedziela, więc skorzystało się z przejażdżki.
Pozdrawiam wszystkich fanów Mercedesa :)

https://zapodaj.net/c7218979735d3.jpg.html
[fota ciut starsza]

4

Z przymrużeniem oka :)
https://zapodaj.net/2371bd7432040.jpg.html

Chociaż...chyba coś w tym jest :D

0

@Rewolucja123 faktycznie, dzięki! To już przyzwyczajenie do wtop EV :D

0

@Sheepfan nie jest doskonały, ale za kadencji Bartomeu podpisano wiele umów sponsorskich i partnerskich. Model biznesowy Barcy znacznie się rozwinął. Osobną tematyką jest kwestia płac, która została poważnie zaburzona. Jednak jest to efekt wielu zaniedbań.
Dzisiaj coraz mniej liczy się klub jako instytucja z tradycją, fantastycznymi kibicami, sukcesami. Jeżeli przegrasz batalię o pieniądze, to stracisz zawodnika.

Są przykłady, że można tanio kupować i mieć świetnych grajków, ale żeby mieć grajków pokroju Robertsona, to trzeba posiadać wybitnego trenera. My obecnie takiego nie mamy.

3

Zarząd Barcy pod względem sportowym jest niewypałem. Nie odbieram im zasług z aspektów biznesowych (sponsorzy itp.). Jednak poziom sportowy pozostaje na niezmiennym pułapie od 4 lat lub jest niższy.
Jeżeli porażka w derbach była sygnałem, że z drużyną dzieje się coś nie tak, to kompromitacje z Romą, Liverpoolem i blamaż z Valencią w PK nie dały jasnych sygnałów, że ten trener i zespół nie zrobią kolejnych kroków do przodu?

Zarząd próbuje ratować się Xavim, który jest ikoną tego klubu. Z jednej strony Xavi dostanie 5 miesięcy na przetestowanie zawodników i poprawienie jakości gry. Z drugiej, jesteśmy na szczycie w tabeli, gramy w PK i walczymy o LM. Tutaj nadal będzie trwać walka o trofea. Ewentualne odpadnięcie z pucharów lub przegrane mistrzostwo spadnie niestety na konto Xaviego. Właśnie tego się obawiam, że zarząd jest w stanie poświęcić naszą krystaliczną ikonę dla uratowania swojego wizerunku.

Dla mnie Xavi będzie geniuszem trenerskim na poziomie Guardioli lub jeszcze go przebije. Jego mądrość pozaboiskowa, styl wypowiedzi i analiza taktyki są na najwyższym poziomie. Niestety uważam, że jego przyjście w tym momencie, będzie za szybkie o co najmniej 5 miesięcy.

1

W tej lidze nie ma słabych drużyn. Są tylko beznadziejne i Barca do nich się zalicza.

3

Muszę uważać na swojego merola, kiedy sprawdzam w nim nawiew. Nie potrzeba mi łatki faszysty :D
https://zapodaj.net/10c6f496e6c04.jpg.html

0

Dobry wynik! Przynajmniej nie przegraliśmy na wyjeździe :D

0

Doszliśmy do ściany. Największym zagrożeniem Barcelony jest jej trener.

3

Wpadłem na pomysł, aby realizować cykl analiz konferencji Ernesto Valverde. Po każdej konferencji będę próbował przedstawić logiczne i nielogiczne wypowiedzi naszego trenera. Zachęcam do lektury! :)

Trener: - Zajmuję się przyczynami piłkarskimi, niepsychologicznymi.
Analiza: Dzisiaj trener to nie tylko trener wytyczający taktykę, ale także pierwszy motywacyjny coach (patrz. Klopp). Bez dojścia do serca i rozumu piłkarzy nie ma szans na długotrwały sukces. W tym przypadku nie ma żadnych szans na spektakularny sukces.

Trener: - Wiemy, jak jest. Trener jest odpowiedzialny, a kiedy zespół przegrywa, zawsze zwraca się na niego uwagę [...].
Analiza: Po tym zdaniu Valverde wymienia przyczyny niepowodzenia z Levante (brak wyjścia spod pressingu itd.). Wektor jest skierowany na szczęście rywala i braki w grze Barcy. Ewidentnie brakuje Valverde powiedzenia, że obrana taktyka niekoniecznie była skuteczna, lecz idzie w zaparte i za każdym razem podważa...skuteczność rywali.

Dziennikarz: Jakie znaczenie może tu mieć aspekt psychologiczny?
Trener: - Nie sądzę, by było to ważne. [...]
Analiza: Dzisiaj prawie każda dziedzina życia odnosi się do psychologii, do funkcjonowania układu nerwowego, emocji, uczuć, doświadczenia itp. Czasem na polu psychologicznym toczysz rywalizację i ją wygrasz bądź przegrywasz. 5 min. w trakcie przerwy może odmienić nastawienie zespołu. W trakcie meczu trzy zdania potrafią wpłynąć na człowieka. Nasz trener niestety jest słabym psychologiem i kolejny raz ignoruje metodykę pracy przede wszystkim na zmianę myślenia w głowie. Dlaczego Guardiola czy Klopp osiągają sukcesy? Bo potrafią przemówić, przekonać, dotrzeć do każdego zawodnika. Nie traktujmy Origiego, jako znakomitego piłkarza. Jednak w momencie zmiany jego myślenia i wiary w swoje umiejętności, on potrafił wysłać nas do domu.

Trener: - Riqui Puig ma talent i jasne jest, że będzie grał w Barcelonie. Nie wiemy tylko, kiedy.
Analiza: Po tej wypowiedzi mamy jasny obraz, gdzie w hierarchii są wychowankowie. Czyli nie wiadomo, kiedy, nie wiadomo, gdzie. Może dzisiaj, może jutro. Szkoda młodego chłopaka i szkoda marnować jego potencjału.

Trener: - Niektórych rzeczy nie powinno się mówić publicznie, potrzebna jest autokrytyka w innym miejscu. Tylko wewnątrz może mieć to jakiś efekt.
Analiza: Zamykając się na wewnątrz, sam stwarza oblężoną twierdzę, gdzie dziennikarze bombardują tymi samymi pytaniami. Czasami warto powiedzieć więcej na zewnątrz, aby zamknąć dyskusję na daną kwestię. Nasz trener tego kompletnie nie potrafi.

Podsumowanie: Wypowiedzi Valverde można w pewnym stopniu porównać do późnej ery Enrique. Luis również wielokrotnie powtarzał te same formułki i było wyczuć zmęczenie z jego strony. Sytuacja u Valverde jest ta sama. Każda porażka będzie tylko potęgowała presję na trenerze.

16

Pozwolę sobie krotko przeanalizować wypowiedź naszego trenera po meczu z Levante:
- Druga połowa nie była dobra w naszym wykonaniu.
- Postawa drużyny zawsze jest dobra, ale rywale grają i czasami są skuteczni...
Analiza: Hipokryzja pełną gębą. Trener najpierw ocenia, że II poł. była słaba w naszym wykonaniu, po czym twierdzi, że postawa drużyny jest dobra. Skoro była dobra postawa drużyny, to dlaczego przegraliśmy? Cytując trenera Górskiego "skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle"?

- Chcieliśmy zdobyć bramkę na 2:0, ale nie stwarzaliśmy zagrożenia.
Analiza: To tak jak powiedzieć: "Chciałem zdobyć milion złoty, ale nic nie zrobiłem, żeby go zdobyć".

A co jest potrzebne, abyście zaczęli grać lepiej na wyjeździe?
- Już rozgrywaliśmy dobre spotkania na wyjeździe.
Analiza: Dziennikarz pyta co jest potrzebne do poprawy gry, na co facet odpowiada, że już rozgrywaliśmy dobre spotkania. Albo Valverde lekko jest głuchy, albo robi z siebie kompletnego ignoranta.

- Jednak myślę bardziej o tym, co było przed wynikiem 1:1, a nie potem.
Analiza: I tu jest klucz do tego, dlaczego przegraliśmy w Rzymie, na Wyspach itd. Ten człowiek nie potrafi zmotywować zawodników do gry, kiedy nie idzie, kiedy tracimy bramkę, kiedy rywal naciska. Nie potrafi zareagować na sytuację, gdy jesteśmy na straconej pozycji. Jedyny plan jaki ma, to plan ułożony w głowie przed meczem. Dlatego nie mamy mentalności zwycięzców, mentalności do walki o każdą piłkę. W pewnym stopniu należy zgodzić się z ludźmi twierdzącymi, że drużynę można scharakteryzować po trenerze. My mamy posępnego Pana, który zaklina rzeczywistość.

Podsumowując: Wszelkie transfery i zmiany w zarządzie są wyłącznie pudrowaniem degrengolady trwającej od co najmniej dwóch lat. Czas na poważne zmiany.

1

Skoro jest za wysoki, to trzeba było coś z nim zrobić, a nie człapać po boisku. Absurdalna wypowiedź.

0

@Phatro szkoda dobijać leżącego :D

2

Dwa spotkania i dwa różne charaktery zespołów. Barca, która po jednym i drugim gongu leży mentalnie na deskach. Po drugiej stronie Liverpool, który walczy do końca o swoje i osiągnął cel - 3 pkt.
Panie Valverde, może pora na jakieś dłuższe wakacje i niekoniecznie w Barcelonie? :)

1

@Barca_Big_Moment z Arthurem nie jestem pewien. Sądzę, że posiada większy potencjał, choć też w Barcelonie spełnia ciut inną rolę niż w Brazylii:)

0

Trener jest niezwykle istotny! Motywuje, wpływa na grę za pomocą swojego charakteru, stylu pracy itp. Jednak najważniejsze jest to, że trenerzy potrafią wznosić przeciętnych lub dobrych piłkarzy na jeszcze lepszych. Idealnymi przykładami są Klopp, Guardiola, Simeone, a nawet trener Śląska Wrocław Lavićka.
Valverde? Ilu piłkarzy wyniósł na jeszcze wyższy poziom? Lenglet, Alba? A gdzie są te mityczne wzmocnienia w postaci Cou lub Dembele?
Czy ta drużyna pójdzie w ogień za Valverde? Śmiem wątpić. Dlatego zmiana trenera jest ważna.
A jeszcze ważniejsza zmiana na fotelu prezesa:)

1

Należy docenić grę Granady. Agresywna i kompletna gra tego zespołu. Bardzo dobrze zamknęli środek pola, przez co nasze akcje były wyłącznie w bocznych sektorach gry z bezsensnownymi wrzutkami. W ataku zagrali z kontry i wykorzystali co mieli.

Z drugiej strony, Granada wyglądała tak dobrze, bo Barcelona tak fatalnie.

Gratulacje dla Granady, gratulacje dla Valverde. Kolejny dowód na to, że jego pomysł na Barce został wyczerpany.

Czas na zmiany:)

18

Jak mawiał pewien klasyk...
https://zapodaj.net/cecde2f9eb22d.jpg.html

Brawo dla Pań! :)

21


Barcelona również za pośrednictwem TT złożyła kondolencje.

4

Śmierć dziecka to okropieństwo dla bliskich, bo sam coś o tym wiem. Wyrazy współczucia i dużo siły oraz nadziei dla całej rodziny Enrique.
Warto żyć każdą chwilą i nie marnować ich tak obojętnie. Bo nie wiemy, ile nam zostało.

https://img.allfootballapp.com/www/M00/54/39/720x-/-/-/rB8ApF1oL5OAAhfcAAH0fAz5G-E382.jpg.webp

0

@krzychu1526 jeden z moich ulubionych zawodników - Marco van Basten. Jego poziom gry i inteligencji boiskowej był wręcz kosmiczny. Szkoda, że nie udało mu się w trenerce, bo bardzo liczyłem na Jego sukces w MŚ 2006.

0

@Kettger jeżeli pamięć mnie nie myli, to facet nie będzie mógł startować w nadchodzących wyborach (na szczęście).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?