Jack Sparrow
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wroclaw
5 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu przejmie obowiązki byłego już wiceprezydenta i dyrektora obszaru sportowego klubu Jordiego Mestre. [RAC1] #Tiki-taka
Brakuje jeszcze, aby przejął obowiązki pierwszego trenera w sekcji piłki nożnej :D
1
@Mathew86 wszystko zależy od tego ile zamierzasz przeczytać. Za mną są już trzy dzieła Platona i jedno Konfucjusza. Zachęcam do zapoznania się z Biblią i/lub z twórcami filozofii. Dlaczego? Większość jedynie doskonaliła myśli starożytnych filozofów. Gdybyś poszukiwał rad itp. to odezwij się na priv:)
1
Możliwe, że część osób już wie, iż Marcus Rashford przedłużył kontrakt z MU i będzie zarabiał ponad 11 mln funtów.
Kilka miesięcy temu pojawiały się plotki łączące Rashforda z Barceloną. Co tylko ukazuje poziom dziennikarzy. Średnio inteligentny szympans wiedział o tym, że ten człowiek nie odejdzie z MU m.in. z przywiązania do klubu + MU nie sprzedałby go za frytki.
Dlatego warto mieć dystans do plotek transferowych :)
0
@Messibestplayerintheworld chyba na Peszko :)
0
Prowadzenie klubu sportowego jest pasją, chęcią wzrostu finansowego, ale nie biznesem jako takim. Miałem przyjemność porozmawiać z kilkoma prezesami polskich klubów i oni jednoznacznie stwierdzili, że więcej dokładają niż dostają. Klub sportowy jest skarbonką bez dna. Zdarzają się okresy, gdzie dany klub sportowy zaciska pas i np. nie przeprowadza spektakularnych transferów (MU, nie wspominając o Bayernie), ale za tym najczęściej idą straty finansowe w postaci mniejszych umów sponsorskich, brak zaplanowanych sukcesów itd.
0
@MarioVeB! Liczby mało mówią o sytuacji sportowej(mam na myśli kadrę i jej przyszłość) i tożsamościowej. Trzon zespołu stanowi ten sam skład co za Rosella. Także doinformuj się w sytuacji klubowej. Możesz cieszyć się z dzisiejszego mistrzostwa. Ale jutro i w najbliższych dwóch latach klub może popaść w potężne tarapaty finansowe m.in. przez beznadziejną politykę kadrową.
6
Głównym powodem degrengolady klubu nie jest trener, lecz zarząd. Pisałem o tym tuż przed głosowaniem nt. wotum, pisałem kilka dni temu i dzisiaj to potwierdza się z doniesień medialnych. Bartomeu podniósł nasz klub pod względem finansowo-biznesowym. Niestety pod względem sportowym wygląda to coraz gorzej i przede wszystkim TOŻSAMOŚCIOWYM jesteśmy prawie na dnie.
0
@vanharren Albo Xavi jako pierwszy trener :)
0
I pięknie. Martinez to odpowiedni trener na okres przejściowy.
13
Murillo Jeison - Facet, który zdobył dublet.Szkoła Douglasa :D
3
Całkowicie się zgadzam z prezesem Bartomeu, który otwarcie powiedział, że porażka nie jest winą trenera. Wina leży przede wszystkim po stronie zarządu, który od stycznia 2014 roku przejął stery Barcy i zanotował:- Tryplet (choć on miał mniejszy wkład w to trofeum)- Dwa dublety, PK i teraz mistrzostwo- Wzrost pod względem finansowym oraz rozwój biznesowy.
I chyba jednak najważniejsze:- Wtopa zespołu 1:5 z Bilbao w Superpucharze Hiszpanii- Kompromitacje z Juve, Romą, Liverpoolem- Kiepskie transfery, bo na ok. 17 transferów wypaliły: Umtiti (dwa lata, obecny wiadomo), Lenglet, Arturo Vidal, po części Paulinho i Dembele, Jasper, Artur.- Pewność, że na 100% Neymar zostanie i kolejna kompromitacja z tym związana.- Całkowite odejście od DNA Barcelony na rzecz ogromnych, gotówkowych transferów. Zmniejszenie roli wychowanków i ślepa wiara w trenera, który może i jest dobrym trenerem, ale za słabym na Barcelonę.
Dlatego w pełni zgadzam się z Bartomeu. Bo wina leży po stronie marnego zarządu. Zmieniających się ds i zniszczenie żywej tkanki, jaką jest nasza tiki-taka. Jako sympatyk Blaugrany, nie obchodzi mnie co inni będą oceniać. Styl Barcelony od przeszło 20 lat był jasny. Oczywiście występowały modyfikacje, ale Camp Nou to teatr i spektakl, a nie pierwsze lepsze Multikino.
2
Wystarczył drugi gol dla nietoperzy, a serwery FCBarca.com są już przeciążone:D
0
@Tomek54321 Myślałem, że głupcem jest ten, kto uważa kogoś za głupca. Nowe standardy. Sam siejesz pierdoły i nie będę odnosił się merytorycznie do Twojego postu. Zanim zaczniesz kogoś obrażać, to zacznij korzystać ze znaków interpunkcyjnych.Miłego dnia frustracie.
0
@Geble De Ligt nie jest jeszcze nas. Jasna sprawa, przecież Boateng ma 18 lat...+VAT.Zważywszy na starzejąca się kadrę dokładamy kolejnych staruszków. Rewelacyjnie budowany skład! W takiej sytuacji na pewno nie przyjdzie młody☺️
1
34 lata, 32 lata, 28 lat...Barcelona chyba zrobi wszystko, żeby stać się klubem staruszków.Tylko młody i perspektywiczny zmiennik dla Suareza!
6
Griezmann:
2015/16 - 32 bramki i 7 asyst
16/17- 26 bramki i 12 asyst
17/18 - 29 bramki i 15 asyst
18/19 - 21 bramek i 10 asyst
Facet nie schodzi poniżej pewnej średniej i ma kosztować 120 mln? Brać od razu! Nie dość, że nastrzelał tyle bramek w zespole skrajnie defensywnym (nasz jest raczej defensywny), to jeszcze może być zmiennikiem Suareza i grać na skrzydle.
Pamiętając jaki hajs poszedł na Cou i Dembele to Barcelona powinna zrobić wszystko, żeby ściągnąć Francuza.
Tylko głupiec nie skorzystałby z promocji. Tak jak z resztą z promocji kupna Hazarda.
43
Ciekawe czy w tę transakcję zostałby włączony Ernesto Valverde? :D
W końcu jest to duet, prawie że nierozerwalny :]
0
On nie musi się włączać, bo jest włączony 24/7 :D
0
Tak, lecz Wenger ma jeden plan na mecz i na tym się kończy. Wystarczy, że Valverde popełnia te same błędy. Potrzebny jest nam trener, który będzie potrafił odstawić staruszków, co wcale nie jest takie łatwe.
18
Z lekkim przymrużeniem oka :)
Jeśli już było, to sorki.
https://zapodaj.net/0ab1807a8fda7.jpg.html
0
Szanujmy się. Facet z tą legendarną kurtką nie może wylądować u nas :D
0
Szkoda, że Frank Rijkaard i Marco van Basten zakończyli kariery trenerskie. Z chęcią zobaczyłbym któregoś w Barcelonie. Niestety na rynku trenerskim jest mało dostępnych opcji. Za dużo jest trenerów na dorobku, przez co będzie trudno o znalezienie odpowiedniego człowieka. Według mnie Koeman jest nie do wyciągnięcia. Do zdobycia mogą być Roberto Martinez z Belgii lub Laurent Blanc.
Naprawdę to trudno o optymalny wybór, zwłaszcza, że Pep odpada, a Xavi nie powinien mieć wstępu na ławkę trenerską Barcy przez minimum dwa lata.
44
Xavi nie może zostać trenerem pierwszej drużyny w najbliższych dwóch latach. Jego pomnik może zostać zburzony niezwykle szybko.
Niech generał zdobędzie doświadczenie + przeczeka moment, gdy jego koledzy z drużyny odejdą na emeryturę (mam na myśli Busiego, Pique czy Luisa).
9
Jeżeli Coutinho w takiej formie ma odejść za około 100 mln, to znam jeden klub na świecie, który może go kupić i trzymam kciuki, żeby to się udało.
#PSGmusisz
5
Łojej, ilu mamy tu ignorantów! To czas na szczegółową (chyba rzetelną - bez emocji) analizę meczu. Zapraszam do krótkiej lektury :)
1) Przegraliśmy dwumecz (zasłużenie). Jednak gdyby wyjąć Messiego z zespołu, to mielibyśmy problemy nawet z MU. Ten facet jest decydujący, ale czasami musi mieć wsparcie. Wczoraj takiego nie miał.
2) Przegraliśmy dwumecz w głowach zawodników i trenera. Dysproporcja gry u siebie, a na wyjeździe jest zbyt duża. Drużynie brakuje mocnych (pozytywnie) charakterów. Dowód? Kiwanie głową Suareza, zamiast zmotywowanie wszystkich do lepszej gry. Barca stała się klubem gentlemana. Gdy mamy nóż na gardle, to Suarez i Messi człapią w okolicach środka boiska. Rzekomo tak byli zadowoleni z kompaktowego ustawiania się na boisku (zasługa Valverde), że sami się z tego wyłamali.
3) Przegraliśmy dwumecz pod względem taktycznym. Popełnione błędy przez Valverde (pomimo że na 100% wiedział, jak Liverpool zagra i z jaką intensywnością):
- "Fałszywe" ustawienie" 4-3-3. Fałszywe dlatego, że Messi kompletnie nie grał na prawej stronie i wszystkie nasze akcje (w pierwszej połowy) szły stroną Coutinho, a prawy korytarz był zamknięty, bo Roberto kompletnie nie podłączał się do ofensywy, bojąc się kontry ze strony Mane.
- "Fałszywe ustawienie" 4-3-3. Fałszywe dlatego, że niewiele długich piłek wygraliśmy, gdy Lvp stosował pressing. Coutinho nie nadaje się do gry, kiedy musimy szybko przenieść ciężar gry na połowę przeciwnika. Facet jest cieniem zawodnika sprzed roku. Jego firmowe zagrania to podanie do najbliższego. Na skrzydłach zabrakło szybkich zawodników z dryblingiem, stąd nie było czym i kim straszyć obrońców The Reds. Powinniśmy wyjść na to spotkanie w ustawieniu 4-4-2 z Semedo na prawej obronie.
- Za czasów Pepa i Tito Barca dominowała swoją grę dzięki kontroli środka pola. Za Enrique dodano do układanki Neymara i siła rażenia wzrosła o 100%. Z Valverde straciliśmy to, co dla Barcy jest kluczowe. Przegrywając w środku pola każdy zespół, wyrządzi nam krzywdę. Nigdy nie potrafiliśmy grać, kiedy nie było kontroli na boisku. Liverpool zagrał agresywnie i nie pozwolił na dłuższe utrzymywanie się przy piłce, a to zwiastowało katastrofę.
- Busi jest w słabej formie z powodu, że to jest typ, który musi mieć piłkę przy nodze. Nie jest typowym przecinakiem. Jego przydatność jest, gdy mamy opanowany środek pola gry i wychodzimy umiejętnie ze spod pressingu. Wczorajszy mecz jest kolejnym, gdy facet sobie nie radzi.
- Zmiany, bo to wydaje się istotne: Ściągniecie Vidala, przekreśliło nasze szanse na wejście do finału. Ten człowiek to jedyny pozytyw wczorajszego spotkania. Nie dał za wiele w ofensywie, ale to ile walczył na całej szerokości boiska, to Roberto może mu być wdzięczny, że w pewnym momencie Mane zmienił stronę. Jego walka była przydatna we wczorajszym spotkaniu. Do zmiany był Rakitić.
4) Przegraliśmy dwumecz pod względem fizycznym i motorycznym. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to Barca przebiegła o jakieś 6-7 km mniej od The Reds. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że The Reds przebiegł o 6-7 km więcej, na większej intensywności. Ekipa Kloppa zabiegała naszych piłkarzy! Szybko atakowała i szybko wracała.
5) I na koniec nie w sposób nie wspomnieć o Anfield. Oglądam mecze Liverpoolu i wczorajszy hymn, który był odśpiewany dwukrotnie przed meczem (co jest rzadkością) zrobił ogromne wrażenie przed TV, a co dopiero na boisku.
Można byłoby jeszcze wymienić kilka czynników, które zadecydowały o dwumeczu np. brak zaufania Valverde do zmienników i brak wachlarzu możliwości (wczoraj na ławce mieliśmy jednego sensu stricto OFENSYWNEGO zawodnika) To się musiało tak skończyć. Klopp to jest geniusz. Dla mnie obok Guardioli jest najlepszym trener na świecie. Ludzie śmieją się, bo nie ma trofeów, ale ten człowiek z przeciętnego Lvp i BVB zrobił ekipy, które zachodzą do finałów w LM i LE. Jestem przekonany, że gdyby Klopp trenował Messiego, to Leo byłby jeszcze lepszy (co wydaje się absurdalne, ale prawdziwe).
Jeżeli Guardiola ocenia, że Liverpool Kloppa jest obecnie jedną z najlepszych ekip na świecie, to ja mu wierzę.
W sierpniu powiedziałem, że będzie finał Liverpool-Barca, nie dlatego, że uwielbiam oba zespoły, ale dlatego, że jeżeli ktoś może pokonać FCB w drodze po LM, to jest to TYLKO Liverpool Kloppa, co niestety miało miejsce.
0
Tym bardziej ludzie, którzy podają kwotę transferu lub piszą "nowy Bale" niech lepiej pukną się tą klawiaturą lub komórką w głowę, bo poziom absurdu sięga już prawie sufitu.
6
Natężenie frustratów na La Rambla wzrosło o 200%. I tak co każdy mecz Barcy. Coś niebywałego, że głupota ludzka jest aż nadto widoczna.
Życzę Dembele szybkiego powrotu do zdrówka oraz do formy, jaką prezentował np. zimą.
Natomiast frustratom życzę odstawienia klawiatury lub komórki, bo ewidentnie bujają w obłokach absurdu i hipokryzji.
1
Dziękuję za pomoc!
0
Poproszę o pomoc!
Chciałbym obejrzeć cały mecz Barca-Lvp. Czy ktoś posiada link do takiego streama? Z góry dziękuję!
0
Podpinam się do pytania