KamQiX
Dołączył/a: październik 2012
164 obserwujących
37 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Jakchcesz Jak dzisiaj to tylko taki T-shirt:
https://images.footballfanatics.com/argentina-national-team/argentina-adidas-home-shirt-2026-with-messi-10-printing_ss5_p-203600716+pv-1+u-7lfwcfay7sdnz0vpr6dm+v-hs4hmuidzfkxzycolqdj.png
2
@MesQueUnClub_87 To ja poproszę o oznaczanie :)
4
@majkiii Przegraliśmy sezon, pogódź się z tym. Nie już co zbierać, cały zarząd out, wszystkich sprzedać, wszystkich kupić.
1
@Kgorecki2500 Czyli jednak za darmo dają? Biorę 5 szt.
1
@Nazio_87 Sumy panu nie powiem bo by pana zszokowała, powiem tylko że sporo.
11
Z dumą pragnę przypomnieć, że my tych samurajów na MŚ rozgromiliśmy 1:0.
4
@marcin62 Co za odklejeniec z kamerą...
0
@Prorokk A czym ma odesłać? Delegację wysłać? :O
1
@Comentateiro A ja to tak postrzegam.
Odpowiadając na pytania: Nie, ludzie nie zasłaniają twarzy, gdy rozmawiają. Dlaczego? Bo zazwyczaj nie przebywają w takich miejscach, gdzie wokół jest kilka kamer i dziennikarze, którzy czekają na sensację i będą odczytywać z ruchu warg.
A po co zasłania się twarz? No przede wszystkim po to, żeby później po mediach nie latało każde wypowiedziane zdanie. Czasami rywale się w ten sposób prowokują, nie zawsze muszą to być wyzwiska. Kiedyś jakiś piłkarz powiedział do Messiego: "Jesteś bardzo niski", a ten mu odpowiedział: "A ty bardzo słaby". Latało długo po internecie, bo akurat wtedy nie zasłonili ust. Czy za takie odzywki dawałbyś od razu czerwoną kartkę? Po drugie ja nawet za wyzwiska skierowane do rywala nie dawałbym bezpośredniej czerwonej kartki, najwyżej żółtą. Czerwona jest niewspółmierna do winy. A tym bardziej, że w tym przypadku mówimy o samym geście zasłaniania ust, a nie o tym, że sędzia usłyszał wyzwiska.
10
@Luciano99 śmiało.
3
@mrboom "Albo masz jaja i mówisz otwarcie, albo nie zgrywaj wielkiego bohatera zasłaniając usta."
Po części zgadzam się co do oceny takich zachowań, ale to już powinno pozostać w ocenie kibiców, co sobie o takich piłkarzach pomyślą. Uważam, że im więcej zbędnych zakazów w przepisach tym gorzej. Czerwone kartki powinny być za coś więcej niż taką drobną głupotę. Zresztą wielokrotnie widziałem np. Messiego w jakichś gierkach słownych z obrońcami, też zasłaniał usta i nie podejrzewam, że za każdym razem się tam tylko wyzywali. Były to jakieś prowokacje słowne i riposty, które obaj chcieli, żeby pozostały pomiędzy nimi.
3
@Danny Gaucho Nie mam problemów z tym, że piłkarze na boisku się wyzywają. I piłkarze nigdy dotąd też nie robili z tego afer... A wręcz w wywiadach później mówili, że to co na boisku, zostaje na boisku. To tylko element gry psychologicznej, sprowokowanie rywala, aby w emocjach zaczął grać gorzej. Raczej nikt nie brał wyzwisk do siebie.
3
@Danny Gaucho W celu uniemożliwienia osobom postronnym odczytania moich prywatnych uwag do tego konkretnego przeciwnika :)
4
@A4ron No w sumie tak. Różnica jest jednak taka, że wtedy krytykowałem decyzję sędziego, a teraz krytykuję sam przepis, który zmusił sędziego do decyzji. Druga różnica jest taka, że w sytuacji z Atletico to była część gry i po prostu zagranie ręką. Nie widzę powodów by zagranie ręką zawodnika z pola we własnym polu karnym miało być dozwolone. A w przypadku zasłaniania ust to nawet nie dotyczy samej gry, tylko jednego drobnego gestu podczas rozmów między pilkarzami na boisku.
91
Czerwona kartka za zasłanianie ust to najbardziej absurdalny przepis jaki wprowadzono w tym sporcie. To jeszcze piłka nożna czy już przedszkole?
0
@gumaz Sama kolizja to 100% winy policji, bo powinni zachować bezpieczną odległość. A hamowanie Tesli, gdy pieszy był tak daleko też niepotrzebne.
2
@Kgorecki2500 Zależy jak na to spojrzeć, bo wcześniej napisałeś o wydawaniu dwóch dniówek na gierkę. No dla mnie wynagrodzenie sobie 2 dni pracy produktem, który starczy mi na kilka miesięcy dobrej zabawy to nie jest zbyt wygórowana cena. Szacując ile satysfakcji i przyjemności da mi odkrywania świata GTA VI, oceniam, że mógłbym zapłacić nawet więcej niż domyślam się, że kosztować. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć jak ta gra trafia w jego gust, ile dostarczy mu rozrywki i ile jest w stanie za nią zapłacić. Ja mógłbym naprawdę dużo, gdyby trzeba było.
1
@Kgorecki2500 Moim zdaniem bez porównania z W3 czy KCD2 pod kątem dopracowania, ilości pracy włożonej przez twórców. I nie jest to praca daremna, bo niektórzy mogą nie doceniać ogroma detali, ale ja naprawdę dzięki temu lepiej wchodzę w świat gry i tym samym lepiej się bawię. Tutaj praca twórców zdecydowanie ostatecznie przekłada się na jakość produktu. Seria GTA wyznacza standardy na rynku gier. Standardy do których inne studia gier i tak później długo nie dojeżdżają.
Rozumiem, że nie podoba Ci się bardziej niż inne gry i doceniasz w grach inne rzeczy niż oferuje GTA. Dla mnie taką grą jest W3. Pograłem 2-3 godziny i się poddałem. Mi akurat totalnie nie siadła rozgrywka, styl gry, mechaniki itd. Kwestia gustu... Natomiast myślę, że ten hype na GTA nie wziął się znikąd. Znając ceny na rynku gier takich gier jak EA FC czy Assassin's Creed jestem w stanie z GTA dać naprawdę dużo. Właściwie trudno będzie Rockstarowi przebić moją maksymalną cenę jaką jestem w stanie zapłacić za ten tytuł.
4
@Kgorecki2500 "GTA VI to będzie gra jak każda inna" - to tak jakby powiedzieć, że Messi to piłkarz jak każdy inny. Niby jakaś część prawdy w tym jest, ale każdy wie jak jest naprawdę.
6
@majkiii Śmiała teza, że 10% użytkowników z La Rambli może mieć większą wiedzę na temat piłki niż Deco :D
0
@takisobiektos Kto taki mądry, że krytykował Diaza za wiek? (obecnie 29 lat)
4
Wracając do faulu Messiego, bo widzę, że temat ciągle żywy... Mówi się o tym tak dużo tylko dlatego, że to Messi. Gdyby to był ktoś pokroju Rodriego faulujący na potencjalnie czerwoną kartkę piłkarza Wysp Zielonego Przylądka to na drugi dzień nikt nie pamiętałby o przewinieniu i nie latałoby tysiąc powtórek po całym internecie. Zresztą oglądając mecze brutalne i niebezpieczne faule zdarzają się często i sędziowie w mojej ocenie nie zawsze, a nawet dość rzadko, sięgają od razu po czerwone kartki (chyba że faulującym jest zawodnik Barcelony w LM).
Dodatkowo nie jest tajemnicą, że Messi ma jakąś formę parasola ochronnego. Sędziom może ręka zadrżeć, gdy mają podjąć decyzję o wyrzuceniu takiego piłkarza z boiska. Podobnie by było, gdyby to był Yamal, Mbappe czy Cristiano Ronaldo. To są piłkarze na tyle medialni i kluczowi dla swoich zespołów, że sędzia ma pewnego rodzaju blokadę w głowie i musi się 2x zastanowić nad każdą kluczową decyzją w stosunku do nich. Dla Messiego żółta powinna być co najmniej - i tutaj na pewno błąd Marciniaka. Bezpośrednia czerwona też nie byłaby błędem.
1
@vangoor To ja wolę Balde.
6
@Faro Wielu przebije Messiego w przyszłości jak tylko FIFA podtrzyma w przyszłości decyzję o rozszerzeniu mundialu do tylu drużyn, a nawet będzie rozszerzać mundial jeszcze bardziej.
0
@Colon Bo mam dużo do roboty w ciągu dnia i byłbym teraz martwy i nie zrobiłbym nic :(
0
Co ten Messi robi? On wie, że już jest emerytem i w tym wieku nie powinien już strzelać hattricków na Mistrzostwach Świata?
12
Ja to mam pecha. Wyłączyłem tuż przed golem Senegalu, bo stwierdziłem, że nic się już nie wydarzy. Przeczytałem na La Rambli, że Senegal strzelił i może jeszcze powalczyć, więc włączyłem ponownie i za 15 sekund gol Mbappe :(
1
Kounde w formie xD
1
@macio_944 Gdyby nie kropeczki na tablicy wyników, trudno byłoby powiedzieć którzy to którzy.
10
Francja na razie tak jak myślałem - niechlujna, bez ładu. Tak właśnie ich zapamiętałem.