2

@Criss18Barca Dam taktyk i poczekam aż przyjdą "rzecznicy władzy na lab ramble" bo aż mnie ciekawi co powiedzą. Stawiam że albo nic albo coś w stylu "no dostali kasę z KPO (co w sumie nie jest prawdą bo kasę dostali bez zmiany nawet jednego przepisu a więc w nagrodę za powrót do władzy i obalenie reżymu Kaczora haha)" i muszą sprzątać po PiS więc wolno idzie". Więc będzie to odpowiedź żeby odpowiedzieć ale jednak nie do końca.

0

@tadzik447 Oby nie bo czekam na nowe Anno o Rzymie.

1

@Kgorecki2500 Ta gra to jest podobno bieda straszna.

1

@Kapitan hawk Śmiech śmiechem ale prawo poj....

1

Defensywa poziom mistrzowski.


0

@vangoor Dla mnie to trolling ewident. Ale pociągnę i zapytam co by musieli zrobić żeby się oglądało dobrze?

0

Komentator na angielskim mówi że drugi był ze 2 jardy od niego więc to nie powinno być czerwonej.

8

@tomek8756 Jak co roku kroplówka finansowa musi być. Przecież Żydów w kongresie jest od cholery. Szkoda że my jako państwo graniczne NATO nie potrafili ( nie chcieli) czegoś takiego ugrać np w zamian za akcje w Afganistanie. A podobno było to do zrobienia tylko że Kwaśniewski nie ośmielił się o to zapytać Busha.

0

@AxelF W piątek Trump chwalił Polskę i powiedział że Polski by bronił i to się liczy.

Druga sprawa że my powinni sami o sobie dbać a nie liczyć na kogoś. Na kogoś to my już liczyli w 39. Starozytni Grecy bądź Rzymianie mięli powiedzenie "tylko głupiec pokłada zaufanie w sojuszu z silniejszym" a my od prawie 100 lat po bolesnej nauce niczego się nie nauczyliśmy. Amerykanie mają rację że europejska część NATO powinna sama o sobie zadbać.

Co do obniżenia podatku to proces dopiero rusza. Zobaczymy jaki będzie finał. Administracja ma miesiąc i tydzień. Myślę że zwykły Amerykanin ekonomicznie bardziej by stracił na kontynuacji tego co było. Ale zobaczymy.

0

@AxelF Ja się z Tobą gryzł nie będę. Piszesz mi o liczbach "Dług publiczny USA to 36,2 biliona dolarów.
Koszt jego obsługi to w 2023 roku 879,3 mld - 14% PKB. W taktym roku to wzrosło do 1,2 biliona."

Ja znalazłem coś takiego

https://www.gao.gov/products/gao-25-107138

The budget deficit for fiscal year 2024 was $1.8 trillion. Additionally, interest on debt held by the public has increased significantly over the last 3 fiscal years, from $497 billion in fiscal year 2022 to $909 billion in fiscal year 2024 (an 83 percent increase).

Przecież to są wszystko lata prezydentury Bidena. Kosza związane z długiem publicznym rosną w Stanach non stop.


PS: ""Zadowolenie klientów Twittera.... Ja szczerze mówiąc nie widzę różnicy."
A, to ok. Można się rozejść." Mi tu chodziło o to że dla przeciętnego użytkownika praktycznie nic się nie zmieniło.

Masz rację że nie dojdziemy do porozumienia. Ale przynajmniej można tu normalnie podyskutować.

0

@MesQueUnClub96 A co to za argument? Robią sprzedają idą w górę....

2

@MesQueUnClub96 Firmy zbrojeniowe. A ile miliardów poszło na Ukrainę? Ile sprzetu poszło? Produkują to i idą w górę nic dziwnego w tym nie ma. Gdyby nie kupowalu w Stanach tylko w Europie to i tak by (za Bidena) dostali miliardy pomocy.

4

@norbi77 Masz rację "Stracicie 20% Ukrainy, nie dostaniecie się do NATO czy UE, oddacie nam 50% zasobów, nasi będą Was odbudowywać, bo musimy zarobić, a o wsparciu zbrojeniowym pogadamy."

Ale powiedz mi jakie karty ma Ukraina? Nie jest realne żeby sami odbili te 20%. Ruscy muszą coś ugrać bo Putin straci twarz a do tego dojść nie może. Więc gra na zapewnienie że Ukraina do NATO nie wejdzie. Warunki mogą stawiać zwycięscy i silni a Ukraina nic nie wygrała a bez pomocy przegra więcej. Nie jest też w pozycji siły w interesach z USA. Ba nawet nie mają sojuszu żeby czegokolwiek oczekiwać. Więc pytam. Jakim cudem oni chcą stawiać komukolwiek warunki / oczekiwania? I do tego w taki sposób (jeśli to co jest wyżej to prawda).

0

@MesQueUnClub96 A czy ta nauczycielka utrzymuje jedno dzieci w walce przez x lat i w zasadzie tylko na tym traci? Bo jak tak to się jej nie dziwię.

0

@Borneo To jest ciekawe "non stop idzie sprzęt z Korei zarówno są to jedne z najlepszych czołgów na świecie" chodzi o te czołgi co je Błaszczak załatwiał i wyborcza się śmiała że to nawet nie strzela?

Pomijam fakt że my MAMY mieć sprzęt za x lat. Gdyby się coś zaczęło dziać za 2-3 to jesteśmy z niczym.

Nabojów/ pocisków też robimy w śmiesznych ilościach i ani PiS ani PO nie robi z tym praktycznie nic.

0

@AxelF Europejscy przywódcy rozmawiają z Tuskiem bo premier ma w Polsce więcej do powiedzenia niż prezent. Z Pinokiem też gadali. Ale czy się z nimi liczą? Oczywiście że nie. Co pokazał żeby daleko nie szukać ostatni szczyt unii europejskiej w Paryżu. Kto go zwołał mimo polskiej prezydencji? Macron nie żaden Tusk bo to Niemcy i Francja ciągną za sznurki. Dalej Tusk twierdzi że nas nie obowiązuje płacenie a nawet będziemy beneficjentami paktu migracyjnego po czym wychodzi Niemiec i mówi że nie ma opcji żeby tak było.

Amerykanie oczekują tego żeby wszyscy partycypujący w NATO wydawali bodaj 2% PKB na wojsko. Gdzie sobie sprzęt kupią to już inna kwestia. Przed pierwszą kadencją Trumpa robiło to USA Polska i jeszcze ze dwa kraje w sojuszu. To jest uczciwe?

Wiadome jest że jak się ma posadkę przez x lat i cię wywalą to będą protesty. Czasy się zmieniają dużo ludzi załatwia swoje sprawy w internecie. Podejrzewam że jest masa urzędników całkowicie zbedna. Oczywiście takie coś jak od atomu nie powinno się stać bo to żenada. Tylko pytanie czy to powinno hamować ten proces? Tylko może trzeba to bardziej przemyśleć. Zobaczymy co z tego wyjdzie dlugofalowo.

Zadowolenie klientów Twittera.... Ja szczerze mówiąc nie widzę różnicy. Twitter działa jak działał. Jedyne co się zmieniło to jest krzyk bo się mogą pojawić bardziej prawoskrętne opinie a wcześniej były wywalane. Jak np w pandemii co nawet przyznał chłop od Facebooka. Ale to normalne że części lewicy przeszkadza wolność słowa ma być jeden kurs a inni to agentura płaskoziemcy itd.

Uważam że 0.5% z 5% zawszę dobrze zaoszczędzić jeśli to jest możliwe (a to dopiero początek). Pytanie jest takie. Czy gdyby tych działań nie było koszt obsługi zadłużenia by został taki sam? Czy może i tak by wzrósł.

Prawda jest taka że oni spalali kasę na różne sposoby np ten program bodajże USAID (ale nie jestem pewien) o który się spłakała jakąś babka bo nie dostanie kasy za nicnierobienie. Tego nie widać w PKB ani kosztach obsługi długu publicznego. Nawet sąd najwyższy im przyznał rację.

0

@Borneo I to był nasz błąd. Powinniśmy się zająć uchodźcami (oczywiście nie dając każdemu ukrowi 500+ bo to przesada). I godzić na sankcję. Ale nie włączać się w konflikt sprzętem. Bo efekt jest taki że jesteśmy rozbrojeni. Wojna się skończy ukry będą nas miały gdzieś. I mamy za granicą jeszcze bardziej wrogo nastawione mocarstwo atomowe. Sprzęt jak chcą to mogą dawać ci co nie graniczą z ruskimi.

0

@Borneo "aa mamy wojnę z Rosją." Kto ma? Bo Polska chyba nie.

0

@FcPortoFan1999 Typowy mecz dla koneserów.

2

"Myślę, że są momenty, w których mnie nienawidzi" my wszyscy kibice mamy podobnie jak seryjnie marnuje sytuacje jak np z Atletico ostatnio.

1

@tbas Z perspektywy USA Ukraina jest jak dla nas losowy kraj w Afryce.

Nie ma interesu to nikt im nie będzie nic dawał. A Ukraina czy ktoś to akceptuje czy nie bez USA tej wojny prowadzić nie jest w stanie.

1

@tomek8756 Raczej by nie było napisane "dziękuję".

0

@Borneo Czyli podsumowując. Polska musi wchodzić w cztery litery:
Unii europejskiej
Ukrainie
Niemcom
Izraelowi
Nie możesz powiedzieć krytyki (nawet jeśli prawdziwej) bo przecież nic nie załatwisz. Masakra...

@Czajka90 Aż głowa boli jakbyś czytał hieroglify.

0

@AxelF Ja nie napisał że oni nie będą z nami współpracować bo tu rządzi "niemiecki piesek" tylko że JA BYM SIĘ NIE ZDZIWIŁ. Bo Tusk nie jest poważny.

Co do NATO to tylko potwierdzasz to co powiedziałem. Dla Trumpa to jest jak ubezpieczenie. Jak ubezpieczam auto to się zobowiązuje płacić pewną kwotę. Skoro tego nie robię to z jakiej racji mam oczekiwać pomocy jak się coś zacznie dziać. Co jest w tym złego?

Co do działań Muska to zobaczymy co z tego wyjdzie. Bo na razie z tego co mi mówił kumpel który tam mieszka wywalają urzędników. Czy to wpłynie na działanie urzędników długofalowo? Zobaczymy. Jak przejął Twittera wywalił sporo ludzi i jakoś działa. Podejrzewam że tam biurokracja jest jeszcze bardziej przerośnięta niż u nas. Więc może to wyjść na dobre zwłaszcza dla budżetu.

0

@Borneo Czyli my nie możemy nigdy nic zrobić co by było dobre dla nas. Straszne to jest że są ludzie którzy tak myślą a prawdziwą tragedią Polski jest to że tacy rządzą od 30 lat.

Mamy niepowtarzalną okazję żeby coś na nich wymusić to nie bo przecież nie wypada. No dobra niech Ci będzie.

PS: Błagam zanim coś napiszesz to przeczytaj to ze dwa razy. Jak to można zrozumieć.... "Na jezdnej stronie szału masz państwo które chcę odzyskać imperium ZSRR które morduje online ziemie" ja nie piszę jakoś mega poprawnie. Ale to to już jest szczyt....

0

@AxelF Ile % PKB był dług amerykański w grudniu zeszłego roku?

"Nieśmiało podpowiadamy że Polska która przeznacza na wojsko 4,2 % PKB też jest w Europie i różnic w podejściu Trumpa nie widać" no i się mylisz bo ostatnio jak był Duda w Stanach to padło zapewne o tym że nie będzie wycofania wojsk z Europy wschodniej (a przynajmniej tak twierdzi Duda).

A poza tym nieśmiało przypominam że wice prezent USA mówił żeby się inni ogarnęli bo nie płacą tyle co powinni a nie o tym że się NATO będzie zwijać. X lat Francuzi czy Niemcy mięli na NATO wywalone a teraz nagle zdziwienie że główny sponsor się wk....


Z drugiej strony ja bym się nie dziwił nawet gdyby powiedzieli że nie chcą mieć z nami nic wspólnego. Skoro tu rządzi piesek niemiecki który Trumpa nazywał agentem a potem jeden z drugim usuwali wpisy. To jest poważne?

0

@Borneo Czyli radzisz czekać aż skończy tym że wojna i liczyć na to że wtedy oni powiedzą " no to teraz chodźcie. Zajmijmy się waszymi rodakami których nasi przodkowie pomordowali" no ciekawe podejście patrzą na to jak ta sprawa wygląda ostatnie 30 lat. No ale powodzenia.

2

@MeAndSwan Nowa zasada spalonego – Spalony będzie odgwizdywany tylko wtedy, gdy całe ciało atakującego znajdzie się za linią ostatniego obrońcy. To jest debilizm totalny i w sumie nic nie zmieni w kontekście sprawdzania spalonych bo napasnicy i tak będą grali na granicy spalonego i trzeba będzie "sprawdzać" czy wyszedł cały czy nie. Reszta na plus.

0

@MesQueUnClub96 Z tego co x lat temu chodziły ploty to prędzej to tam będzie Clinton. Podobno też spora część Hollywoodu ma się czego bać (z tego co opowiadał bodaj Mel Gibson). Ale zobaczymy. Podejrzewam że jak będzie coś się działo to ktoś się powiesi w celi (zresztą ten chłop już to zrobił) a żona siedzi cicho.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?