Kitek1640
Dołączył/a: maj 2021
Wrocław
5 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ciekawe czy istnieje w Polsce taka osoba, która zrobiła kupę we wszystkich województwach
1
@AxelF XDDDDDDD
0
@Don Lucas wyobraź sobie, że zapożyczenia słów z innych języków wkrótce stają się neologizmami i stają się nowe w języku mówionym, a tak jak pisali tamci powyżej, to słówko już w miarę od dawna jest używane przez Polaków.
Jeżeli Cię to wkurza to twój problem. Mnie też denerwuje to, że zamiast zająć się tematem Yamala, to wszyscy nagle uczepili się tego durnego słowa.
I nie, nie zamierzam pracować w korporacji ;)
Jak już Cię to interesuje to zmierzam po tytuł lekarza :)
0
@[Oli] no ale właśnie o to mi chodziło pisząc o ewolucji, więc czemu się rzucasz xD? Technologia sprzyja efektywnej nauce, zwiększa standardy życia, udoskonala je. Człowiek stale musi zaspokajać swoje potrzeby. Nawet takie nowoczesne słownictwo wiąże się ze zwiększeniem atrakcyjności języka, bo dla młodych osób powiedzenie „zrespi się” brzmi bardziej atrakcyjnie niż zwykłe „pojawi się”.
Skutki moralne takiej ewolucji to już inna kwestia.
0
@Don Lucas gdzie ja tu nie szanuje polskiego języka xD? Neologizm nie jest niczym złym. Ba, poezje Norwida czy Leśmiana zasłynęły przede wszystkim z neologizmów, a ty masz do mnie problem, że używam młodzieżowych słów na zwykłym forum?
0
@kuz Bóg jest sprawcą wszystkiego we wszystkich
0
@Mario96w cała idea boomerów.
Chociaż z drugiej strony nie dziwię się. Ewolucja u ludzi ogólnie ma polegać na udoskonalaniu się, stwarzaniu coraz bardziej atrakcyjnych rzeczy. Odnajdą się w niej tylko rześcy i sprytni młodzi ludzie. To zapewne wywołuje pewną zazdrość wśród starszych, bo oni takich atrakcji nie mieli za swojej młodości; stąd aby się pocieszyć wspominają swoją młodość i ją idealizują, aby nie poczuć się gorszym
1
@escarabajo nie da się ewoluować w złą stronę, taka kolej rzeczy. Społeczeństwo przedwojenne na pewno również posługiwało się trochę innym językiem niż wy. Teraz kolej na nas.
0
@escarabajo sory, jestem gen Z, język ewoluuje ;p
17
Dzięki Bogu raz na pokolenie w Barcelonie respi się taki diamencik jak Laminek. To jest niepojętne jaki poziom prezentuje ten dzieciaczek i jak wiele już osiągnął. Dodatkowo on wydaje się nieustannie być w formie, póki co nie miewa gorszych występów.
2
Raphinia co za kozak, cudownie się go ogląda
0
Sigma sigma boy
0
@Borry speniał jak zawsze
0
A gdzie ten wielki endrick? Taka gwiazda realu i nie ma jej w tak ważnym momencie?
0
Do 80 minuty to utrzymać i potem chill bomba
0
I to bez żółtej xd?
2
Oby tylko Real nie zaczął grać w kości pod wpływem tej frustracji…
0
Niewykorzystane sytuacje wiadomo co lubią robić…
0
Hahaha prześcieradła leżą na deskach
0
Żółwik coś przygasł
0
Tak się kończy lekceważenie Barcelony B)
0
A tu nagle penalty a favor del real madrid
0
@halfnolife z tym, że lekarzowi powierzasz niejako swoje zdrowie/życie, to dodatkowo wzmacnia tę potęgę tego zawodu
4
To niesamowite jak bardzo potężny jest zawód lekarza. Gdy człowiek z dolegliwościami zostanie skierowany do jakiegoś specjalisty, to ten może mu powiedzieć nawet największe bzdury, a człowiek i tak w to uwierzy bo nie ma o tym bladego pojęcia…
0
Kurczę, szkoda że ten drugi sezon squid game ma tylko 7 odcinków i w dodatku kończy się w takim momencie. Teraz znowu trzeba czekać wieki aby dowiedzieć się co dalej
0
No to niezła ironia. Żal oglądać te mecze
0
Gavi, co za maestro :00
0
Podoba wam się ta maskotka Barcelony?
1
Co sądzicie o braku obowiązkowych zadań domowych w szkole podstawowej?
1
@tommyleejones ja tak nie rozumuje, tylko pytam. Tak ciężko odpowiedzieć tak lub nie?