1

Tak czy inaczej, Pjanić wcześniej sfaulował Messiego...

0

Oczywiście Barcelona - przecież wszyscy łącznie z zawodnikami rywali to cały czas powtarzają :)

0

Grał Masche na DM i skończyło się to katastrofalnym występem...

1

Nie mogli, bo Busquets był zawieszony :v

3

Do tego jeszcze jakby się uprzeć, to niesłuszna żółta dla Busquetsa za symulkę Moury (czy tam Matuidiego), przez którą Sergio nie mógł zagrać z Juventusem.

7

Biedny Kassai, po wczorajszej heroicznej postawie w meczu przeciwko Bayernowi dzisiaj nie trafił nawet na okładkę żadnej z madryckich gazet, tylko małe fotki w MD i Sporcie... Cichy bohater merengues, niczym kiedyś Makelele :D

2

Jeżeli w skład drużyny wicemistrza Hiszpanii wliczymy również wczorajszych sędziów, to faktycznie - mają czym postraszyć ;) Nie wierzę, że po tym, jak wczoraj ten klubik był przepychany komuś przez gardło przechodzą takie bzdury :D

4

Dziwne, że samobój Ramosa nie został zaliczony jako gol na korzyść Realu... :D

2

Przecież tego karnego spudłował Vidal... :P

1

A ja tak zawsze uważałem, to debilna zasada, która faworyzuje jakieś kalkulacje zamiast normalnej gry w piłkę. Zresztą przez to odpadliśmy rok temu z Atletico czy w ostatnim sezonie Pepa z Chelsea.

0

Niedocenieni: Roberto, Arda, Mascherano
Przecenieni: Gomes (przez trenera), Denis, Vidal (przez kibiców)

1

Jak chcesz coś mocnego, ale raczej antywojennego:
"Johnny poszedł na wojnę"
"Bardzo długie zaręczyny"
"Pluton"
"Ziemia niczyja"

Dwa pierwsze filmy to absolutne arcydzieła, chociaż raczej nie jest to kino rozrywkowe.

1

No to jeszcze potrzebujemy jednej bramki do wyrównania stanu rywalizacji z Juventusem - bo z reguły gdy pojawiają się tego typu artykuły o Messim, to w kolejnym meczu osiąga to, co było do osiągnięcia, więc te dwie bramki możemy sobie z góry dopisać :)

14

To tylko Marca pisała te bzdury, Aytekina wszyscy oprócz madryckiej prasy i dygnitarzy PSG wychwalali po tym meczu ;)

8

Dlatego, że Aytekin miał jaja zagwizdać w takim meczu dwa słuszne karne i po prostu sędziował na bardzo wysokim poziomie, o jaki bardzo ciężko u innych sędziów.

1

Akurat Denisa bym nie wstawiał do tego zestawienia, bo prezentuje podobny poziom do Gomesa w tej chwili, tylko mniej minut dostaje, więc to nie rzutuje aż tak na grę :v

0

A włoska nie? :P

1

Zapomnieli o braku Busquetsa, przez który kompletnie nie mieliśmy kontroli w środku pola - zamiast tego wymyślają jakieś wydumany powody jak ten ostatni...

0

Na pewno ma więcej sensu od polskiego... :D

0

A któż to przewiduje skład z Gomesem i Denisem dzisiaj? :P Denis na pewno nie zagra, Gomes też miejmy nadzieję, że nie. Albo klasyczne 4-3-3, albo kombinowanie z Roberto/Masche/Digne/Alcacerem.

2

Gil Manzano lubi dawać kartki, ale graczom Barcelony. Podkreślam jeszcze raz, że w tym meczu wykazywał się wybitną niekonsekwencją. Co do tego wyrzucania piłkarzy z boiska - sama powiedziałaś, że sędzia bierze to pod uwagę. Otóż sędziowanie właśnie na tym polega - na interpretowaniu przepisów, w żadnej z tych sytuacji sędzia nie MUSIAŁ dawać żółtej kartki, więc danie jej w pierwszej sytuacji powinno dać mu powód do zastanowienia, czy jednak za dwie sytuacje 50/50 z żółtą kartką powinien wyrzucać go z boiska. Piłkarzy Malagi (znowu wrócę do tego nieszczęsnego Camacho, którego nawet realizator pod koniec meczu podkreślał pisząc liczbę fauli) za wszelką cenę zachowywał na boisku, tymczasem w tym sezonie gracze Barcy dostali od niego już 3 czerwone kartki (i nie dostali ani jednej od żadnego innego sędziego), gdzie naprawdę uzasadnione było tylko wyrzucenie Roberto.

25

4-3-3 z Masche na DM brzmi najrozsądniej. Takie ustawienie mogłoby przy okazji płynnie zmieniać się w 3-4-3 z Roberto wklejającym się w rolę prawoskrzydłowego.

Ewentualnie 3-4-3 z Roberto na DM, to byłoby idealne, gdybyśmy mieli odpowiedniego gracza na prawe skrzydło. Nie wiem, czy Paco z tak wymagającym rywalem sprawdziłby się przez 90 minut na tej pozycji.

1

1) Zawodnicy Malagi mogli rozegrać akcję przy wolnym, jeżeli naprawdę chcieli tak szybko wznowić - kartka 50/50.
2) Faul Neymara - w normalnej sytuacji jak najbardziej zasługiwałby na żółtą kartkę, ale nie kiedy oznaczało to wyrzucenie zawodnika z boiska.
3) Niekonsekwencja sędziego - jeśli za takie przewinienia dawał kartki graczom Barcy, to ile kartek powinien dostać taki Camacho? Nie dostał ŻADNEJ, zasługiwał lekko na 3-4 przy 7 (!) faulach...
4) Znowu chodzi o konsekwencje - albo dajemy zawieszenie Ronaldo i Neymarowi, albo nie dajemy żadnemu. Przepisy się nie zmieniły, nie ma równych czy równiejszych, Ronaldo czy nikt inny nie dostał zawieszenia, więc z automatu Neymar czy każdy inny może uznać, że ironiczne zaklaskanie do czwartego arbitra to nie powód do zawieszenia.

Nawet Luis Enrique w pomeczowej konferencji prasowej odniósł się do niekonsekwencji sędziego i dziwnych kartek dla Neymara, chociaż nigdy nie miał w zwyczaju podejmowania tematu sędziowania - więc jak widać nie tylko ja i kilku innych użytkowników nieskażonych jakimś fałszywym, wymuszonym "obiektywizmem" ma spore wątpliwości odnośnie pracy i intencji Gila Manzano.

2

W pierwszej sytuacji to nie była gra na czas, tylko najwyżej powstrzymywanie Malagi od szybkiego wznowienia gry. Buta musiał zawiązać, sędzia kartkę mógł dać albo mógł nie dawać - a skoro już się uparł, żeby dać, to przy drugiej sytuacji nie powinien dawać, bo to nie był powód do wyrzucenia zawodnika z boiska - zresztą cały mecz ewidentnie widać było, że sędziemu zależy na tym, żeby Barca miała pod górkę. A oklaskiwanie czwartego sędziego - nie przesadzajmy, za gorsze rzeczy zawodnicy nie byli karani (Ronaldo eksponujący do sędziego swoje klejnoty na przykład)...

2

Ja uważam, że zachował się w porządku. Kartki głupie, na pewno nie zasługiwał na wyrzucenie z boiska,a praca sędziego była skandaliczna.

0

Ja planuję zobaczyć sequel "Trainspotting" póki jeszcze grają, wydany 20 lat po kultowym oryginale i o dziwo zbierający świetne recenzje. "Ghost in the Shell" tak samo chcę zobaczyć, obie części anime bardzo mi się podobały i wersja aktorska na pewno będzie odstawała od nich poziomem, ale ciekawi mnie jak przenieśli to i uprościli. No i "Piękną i Bestię" mogę z czystym sumieniem polecić. O "Life" słyszałem raczej same nieprzychylne rzeczy. Na niskobudżetowe produkcje trzymające poziom trzeba pewnie poczekać do sezonu Oscarowego :P

0

Czarna lista Messiego istnieje, ale nie jest zbyt obszerna... Cała treść prezentuje się mniej-więcej tak:
1. Icardi

:D

0

Na Klasyk to Arda już powinien wrócić, ale liczę, że ktoś pójdzie po rozum do głowy w kwestii Neymara i obejdzie się bez zawieszenia... Bale zbutował w perfidny sposób gościa z Las Palmas i dostał tylko czerwo, a Ney miałby dostać kilka meczów zawieszenia za zawiązanie buta, faul na żółtą kartkę i zaklaskanie? :D

0

Po paru faulach na początku drugiej połowy popełnionych przez Camacho w odstępie kilku minut byłem przekonany, że dostał żółtą już w pierwszej w tej sytuacji, jak Messiego razem z jakimś drugim sfaulowali od tyłu i po prostu sędzia go oszczędza, żeby nie wywalić z boiska, bo w sumie każdy z tych fauli był na żółtą - a to ten drugi (chyba jakiś Reccio) dostał w pierwszej w tej sytuacji... Nawet realizator pod koniec pokazywał liczbę jego fauli, jakby coś sugerował, a komentatorzy na Sky Sports się dziwili, ile razy jeszcze musi sfaulować.

1

Też liczę na to, że Sergi Roberto będzie więcej grał w pomocy. To jedyny z naszych pomocników oprócz Iniesty, który ma jaja, żeby brać grę na siebie, jest przebojowy i ma parę na zapieprzanie po boisku przez cały mecz. Dzisiaj ciągnął grę jak mógł.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?