Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
23
Dziwne, że w ogóle to zaproszenie otrzymał... Swoją drogą, trochę mało konsekwentny jest - raz mówi, że pragnie, aby wygrał lepszy (czyli oczywiście Barcelona) z kolei za chwile, że przecież wiadome jest, że kibicuje wicemistrzom... Zdecydowałby się :3
2
Jasna sprawa - niektórzy zapominają, że graliśmy z Sociedad, które kilka kolejek temu zlało u siebie Atletico - i w sumie pomimo iście beznadziejnej gry, uciułaliśmy jakoś ten punkcik :3
A jeszcze miesiąc temu rozgromiliśmy wielki Manchester City Pepa 4:0... :D
1
Deus Ex: Human Revolution - grałeś? Ostatnio wyszła kolejna część, "Mankind Divided" - ja kupiłem sobie parę dni temu, ale jeszcze nie miałem okazji zagrać. Kupiłem jeszcze "LA Noire" i "Max Payne 3" na czarnopiątkowych promocjach za grosze, ale też jeszcze nie próbowałem ich - zapowiadają się nieźle. Z kolei słyszałem, że nowa Mafia okropnie zbugowana...
0
Fakt, że takiego gościa jak Terlikowski się jeszcze gdziekolwiek zaprasza i pozwala mu się na publiczne wypowiadanie swoich średniowiecznych poglądów świadczy o tym, jak niski jest poziom mediów w naszym kraju :(
0
Ja jeszcze "Nimfomanki" nie widziałem, tylko "Przełamując fale" i "Melancholię" - ciężkie rzeczy. Gość ma specyficzny sposób robienia filmów i chyba bardzo pesymistyczną wizję świata.
0
A "Przełamując fale" widziałeś? To dopiero siada na psychice (chociaż "Dogville" u mnie jeszcze czeka na swoją kolej), von Trier zawsze idzie na całość.
0
Polskie tłumaczenie od czapy, ale film bardzo dobry - Cranston jak zawsze wymiata :)
3
Ale pensje w czym? :P Że zarabiają mniej od Amerykanów, którzy i tak muszą brać kredyty na edukację swoich dzieci i nie mają darmowej opieki medycznej? :D Może lepiej to pokaże wykres: https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/l/t1.0-9/15241907_391441797854196_3189519856566243901_n.jpg?oh=0f4ca736f1a63a1841872fc95389b950&oe=58C3C30A
3
Co to znaczy "nie udało się wprowadzić Kuby do cywilizowanego świata"? To, że poziomem odstaje od Europy? Czy to, że jest tam dużo lepsza opieka medyczna, średnia długość życia, mniejsza śmiertelność noworodków etc. niż w krajach Ameryki Łacińskiej? :)
6
"O takiej opiece zdrowotnej i szkolnictwie jak na Kubie mieszkańcy okolicznych kapitalistycznych krajów takich jak Haiti, Dominikana, Salwador, Honduras, itd. mogą jedynie pomarzyć i długo nie osiągną takich standardów. Osoby mało inteligentne i podatne na propagandę uważają, że kapitalizm to USA albo Niemcy, zapominając, że kapitalizm to także Haiti, Kongo, Salwador, czy choćby Meksyk, który pomimo że pozostaje w strefie wolnego handlu z USA i Kanadą, to ciągle w zakresie wskaźników zdrowia, edukacji czy praw kobiet pozostaje daleko w tyle za Kubą. Ba, pod względem takim jak wskaźnik umieralności niemowląt czy średnia długość życia, Kuba wyprzedza wiele krajów, które się uważa za bogate i rozwinięte."
„Kuba prawdopodobnie doświadczyła więcej międzynarodowego terroryzmu niż cała reszta świata razem wzięta. Dlatego więc według amerykańskiej propagandy jest ona ‚źródłem” terroryzmu – dokładnie tak, jakby przewidział to Orwell.”
– Noam Chomsky, The Quotable Chomsky
"Kuba ma 57 tysięcy lekarzy na 11 milionów ludzi. Dla porównania Republika Południowej Afryki ma 25 tysięcy na 40 milionów. Od początku programu wysyłania lekarzy za granicę (Algieria, 1963), Kuba wysłała do najbiedniejszych krajów trzeciego świata 51 820 lekarzy, dentystów, pielęgniarek i innych specjalistów opieki zdrowotnej. W zdecydowanej większości przypadków pomoc ta jest darmowa. W 1985 r. w krajach trzeciego świata pracowało 16 tysięcy kubańskich lekarzy, czyli dwukrotnie więcej niż z USA w ramach Peace Corps i AID. Do 1988 r. Kuba wysłała za granicę więcej specjalistów opieki medycznej niż jakikolwiek inny kraj i więcej niż Światowa Organizacja Zdrowia. W większości przypadków opieka zdrowotna świadczona przez kubańskich lekarzy jest bezpłatna, a sami lekarze żyją w warunkach, których lekarze z krajów zachodnich z reguły nie akceptują."
– na podstawie: Noam Chomsky, “Zysk ponad ludźmi”
8
Fidela można obwiniać o dyktatorski sposób sprawowania władzy - ale nie o skazywanie mieszkańców Kuby na biedę, bo to właśnie dzięki niemu skończyło się tam rozwarstwienie społeczne, za reżimu Batisty Kuba była rajem dla amerykańskich gangsterów. Do tego podniósł się poziom edukacji i opieki zdrowotnej, o której okoliczne kapitalistyczne kraje mogą pomarzyć.
Wiadomo, że to jest nadal kraj trzeciego świata, jednak Fidel jest zdecydowanie za bardzo demonizowany przez zachodnie media. Chociaż dzisiaj czytając wypowiedzi zagranicznych polityków większość - oprócz ultrakonserwatywnych Amerykanów - przedstawia go w pozytywnym świetle.
6
Ze smutniejszych wiadomości - wczoraj w wieku 90 lat zmarł wielki przywódca Kuby Fidel Castro. Postać budząca skrajne emocje, ale trzeba przyznać, że jeden z najwybitniejszych polityków XX wieku.
0
E tam, na pewno jest pomijany w ustalaniu składu ze względu na konflikt z trenerem i teraz rozpacza, że znowu nie dostał powołania :D
0
Zgadzam się w stu procentach, są seriale - nawet te bardzo dobre - i jest Breaking Bad. Spójność scenariusza, w którym nawet w piątym sezonie wyjaśniały się sytuacje z pierwszego, do tego znakomita gra aktorska nawet trzecioplanowych postaci (Hector Salamanca), strasznie mi było smutno jak skończyłem oglądać, że to już koniec :v
10
Szkoda, bo świetnie się spisywała na tym stanowisku. Oby nie chodziło o jakąś poważną chorobę.
0
A ja liczę, że "zaskoczy" nas w taki sposób dopiero w klasyku :D
5
Czekaj, przy nazwisku Leo też jest jakieś 225... A nie, to 2,25 gola na mecz :D
2
Jakieś 15 lat temu, jak wchodziła technologia 3D i te Imaxy, to najczęście właśnie na filmy 3D się chodziło do nich - więc możliwe też, że ludzie Ci polecają zobaczenie filmu w 3D. Ale ja bym tego akurat nie polecał, bo za bardzo męczy oczy, a efektów, które to wykorzystują pewnie nie będzie za dużo. Dla mnie nawet w kinach studyjnych, gdzie nie mają takiego sprzętu jak różne multipleksy, obraz zwykle ma wystarczająco dobrą jakość, o ile tylko nie jest puszczany z jakiegoś DVD w formacie 480p...
"Przebudzenie Mocy" bardzo mi się podobało, widać, że zabierają się do tego teraz konkretnie, więc liczę na dobre kino - pewnie trochę mniej widowiskowe, ale za to bardziej klimatyczne. Zdjęcia wyglądaja ciekawie, dodatkowo w obsadzie jest Forest Whitaker i Mads Mikkelsen :)
2
Chodzi o lepszą jakość obrazu. Ja tam mam już bilet na pokaz dzień przed premierą i nie narzekam :) Tylko to beznadziejne polskie tłumaczenie tytułu mnie strasznie gryzie.
2
Czyli do czasu zwolnienia Mourinho? :D
0
A ja się nie zdziwię, jak Gijon w tym sezonie urwie jakieś punkty wicemistrzom - to chyba jedyna drużyna w lidze, która z nami odpuszcza, a z białymi gryzie trawę :)
3
1
O czym świadczy niezwykle odważna i ofensywnagra Interu w półfinale LM w 2010 czy wpuszczanie kolejnego defensywnego gracza w przerwie podczas Manity, gdy przegrywał dwiema bramkami :D
3
Ciekawe, czy w Barcelonie jeszcze ktokolwiek oprócz mediów bierze to na poważnie :D
8
Świetne zdjęcie w artykule - szczególnie poza i mina Suareza. Wygląda jak plakat filmowy, na którym MSN pytają "to ile bramek wam dzisiaj załadować?" :D
3
"Źle to robicie, bardziej się wczujcie w rolę - większy grymas bólu na twarzy, jeden fikołek więcej podczas przewracania się, a jak nie gwizdnie, to zawsze ironiczny uśmiech i rozkładanie rąk zanim jeszcze wstaniecie!" :D
8
Samper, Alena, Denis :)
32
Możliwe, że rywal trafił go w szczepionkę :D
5
Fajnie byłoby zobaczyć takie zestawienie, Busiemu przydałoby się trochę odpoczynku, a Rakitić dobrze spisywał się ostatnio na tej pozycji. On i Gomes to obowiązek na dzisiaj ze względu na warunki fizyczne.
3
...No to Sevilla dalej ma szansę na wygranie czwartej z rzędu Ligi Europy! :D