0

Sądzę, że starają się o obu piłkarzy, bo chcą dostać jednego z nich. Jednak walcząc o dwóch jest większa szansa zdobyć jednego, niż przy walce tylko o jednego.
Tak to jest, jeśli uda się sprowadzić Coutinho, to już nie będą się starać o Paulinho.
Liverpool sprowadza nowych zawodników, więc szansa jest ale na pewno nie będzie to tani transfer.

2

Od początku było jasne, że nie o kasę chodzi. Ney potrzebuje bliskiego przyjaciela, kogoś z kim zatańczy po strzelonej bramce, z kim będzie śpiewał, tańczył, żartował w szatni. Tacy są Brazylijczycy, żyją na luzie, bawią się i żartują. Ale dla nich zabawa to nie picie wódki - jak dla Polaków. Zabawa to spontan. A natury maja spontaniczne.
Ich bliskość, rodzinność, przyjaźń, mogłaby być przykładem dla Polaków, gdzie główne cechy to zawiść, wredność, mściwość.
Dobrze by było sprowadzić Coutinho, W meczach Brazylii, widać że się z Neyem bardzo lubią .

5

Znawcy:
1) nikt jeszcze Paulinho nie kupił
2) jeśli zostanie kupiony, to nie wiadomo za jaką kwotę
3) ilu z was, krytycy, ogląda ligę chińską? Nawet nie wiecie jak
Paulinho gra.
4) Paulinho gra w reprezentacji Brazylii, kraju ze światowej czołówki, i prawdę mówiąc, nie można się do jego gry przyczepić, dobry i solidny piłkarz, a 28 lat to przecież nie aż tak wiele
5) krytykowanie go tylko za to, że grał w Polsce to wielka hipokryzja, bo uwielbiany przez was Lewandowski też grał w Polsce, a przechwalanego za nic Dybalę, wznosicie na piedestały tylko dlatego, że ma polskie korzenie. Ot, polska mentalność i kompleksy
6) szanse na sprowadzenie Coutinho są bardzo nikłe, Paulinho to solidny graczy a inwestycja nie bedzie na długie lata ale na pewno na 2-3 sezony (więc wiek tu nie gra roli)
7) wierzę, że Paulinho będzie grać w Barcelonie i przyniesie klubowi i prawdziwym kibicom Barcelony, wiele radości
8) wasza chora krytyka, bez powodu - bo przecież ofiara musi być, większość z was nawet nie wie jak on gra, ale zdeptać kogoś trzeba, taka frajda.Od razu czujecie się lepsi, ważni, bo można bezkarnie na kogoś wylewać pomyje.
Mam nadzieję, że ci krytykanci, to tylko dzieci, które powtarzają jak papugi po niezbyt inteligentych dorosłych. Może kiedyś dorosną i zaczną myśleć samodzielnie. Ale jeśli to dzieci już kilkunastoletnie, to marne szanse na pozytywny rozwój mózgu.

0

Pismaki osiągnęli co chcieli. Ile komentarzy do tych wszystkich doniesień, wiec szkoda tracić czytelników, można się jeszcze trochę pobawić. Ciekawe gdzie się schował ten redaktorek Sportu w czasie rozmowy seniora z przedstawicielem klubu? A przecież Neymar nawet się raz na ten temat nie wypowiedział. I jego ojciec też.
A swoja droga dla sponsorów Neya to świetna reklama:)

7

Przede wszystkim Dybala ma daleką drogę do Neymara, nie do przebycia. Nie ta klasa. Co do transferu, widać że Ney jest smutny, bo pewnie naprawdę chodzi o przyjaciół z Brazylii. Jednak nie podobają mi się naciski Alvesa. Chce zrobić Barcy na złość, zrezygnował z Manchesteru City i wybrał PSG z zamysłem, bo PSG też chciało Barcy utrzeć nosa. Alves nie liczy się z uczuciami Neya, gra na nich. Wie jak bardzo kocha on przyjaciół i wie, że nie chce odejść z Barcelony. Jest między młotem a kowadłem. Dlatego milczy. Widać, że żyje w wielkim stresie, szkoda mi go. To przypomina rozwiedzionych rodziców i cierpienia dziecka.

3

Ciekawa ta dyskusja tutaj. :D A właściwie przytakiwanie. Zupełnie jakby przez jedną osobę pisane :D Co za zgodność ?! :D

7

Widzę, że są użytkownicy, których męczy wielka sprzeczność interesów. Nie lubią Neymara i kibicują Barcelonie. Według nich Neymar jest zawsze winny, nawet gdy nie gra. Dla mnie każdy piłkarz Barcelony zasługuje na szacunek. Rozsądna krytyka jest potrzebna każdemu, nawet Messiemu. Ale na nagonka, zawiść. Rozumiem, że Neymar ma wyrazisty charakter i jest albo lubiany albo nie lubiany, trudno być wobec takiego człowieka obojętnym. Dla mnie ludzie tacy ja Ney, to najwspanialsi ludzie. Szczerzy, nic nie ma w nich fałszu, a to cenię najbardziej. A co do dryblingów były wspaniałe i gdyby koledzy z druzyny byli tam gdzie powinni, kazda z tych akcji mogła zakończyć się golem.

1

do Eleri
Wyglada na to, że masz więcej kont na tym portalu. Polecasz swoje komentarze i bronisz swoich wypowiedzi jako ktos inny. W dodatku piszesz, że Neymar wdaje sie w nieudane dryblingi, potem przeczysz samemu sobie, bo piszesz o prowokacji - czyli o udanych dryblingach. Tak oceniaja to jego przeciwnicy. Osmiesza czyli prowokuje. Pewnie według ciebie powinien stac i czekac aż mu zabiora piłke albo tyko podawać do kolegów. Powinien według ciebie brac przyklad z Messiego, czyli zamiast bic brawo sedziemu, wyzwac go. Twoje oceny są bardzo subiektywne i na pewno pełne antypatii dla Neymara. Pisanie o sympatii nic nie kosztuje, chcesz tylko pokazać, że jesteś obiektywny. Wiem, że masz kilka kont, może nawet kilkanaście. Podbudowujesz się, czujesz się lepszy i wiekszy popierajac samego siebie. Żal mi cię, niewiele rozumiesz.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

Rzeczywiście bardzo go lubisz:D Twierdzisz, że nim tracimy więcej niz zyskujemy:D Oceniasz go niezwykle obiektywnie. Musiało byc ci bardzo ciężko na sercu, gdy przez ostanie miesiące był chwalony. Teraz jesteś w swoim zywiole. Dlaczego tak mocno nie krytykujesz piłkarzy, którzy go fauluja, brutalnie kopia, popychaja? Wtedy piszesz, że to nurek. Oto kibic - zioniesz nienawiścią o niezrozumiałym. Nawet kibice Realu uważają, że zbyt ostro go sędzia potraktował przy tym zderzeniu. Cieszą, że moze nie zagrac w meczu z Realem. A co do ciebie, to lecz kompleksy, może nabierzesz rozumu.

2

Nurkuje? Kiedy? Ciekawe czy też byś nazwała nurkowaniem twój upadek? Neymar nie potrzebuje nurkować, doskonale radzi sobie w pojedynkach i wygrywa je, to przeciwnicy staraja się go powstrzymać faulami. Jest popychany i kopany na każdym meczu. Osoby, które go nie lubią, nazywają nurkiem i cieszą się, gdy przydarzy mu się coś niemiłego, to nie są kibice to zwykli prowokatorzy. Twierdzą, że Neymar nie ma klasy, bo wiazał buta, ale gdy Messi robił to samo i dostał kartkę to juz co innego. Messi przecież ma klasę. Obiektywizm niesamowity, zalezny od sympatii. Nie szanuje takich fałszywych ludzi.

1

Wiązał buta, bo chciał być w grze zanim zostanie wykonany rzut wolny. To była chwila. Za takie coś kartka? A za brutalne faule na Neymarze nie ma kartek. Druga żółta dostał po zderzeniu z przeciwnikiem. I to nie on wpadł w piłkarza Malagi, tylko tamten w Neymara. Owszem powinna być żółta ale dla obu.

0

Wystarczy spojrzeć na człowieka na zdjęciu. Typowy wygląd osoby z mocno zaawansowaną demencją (a może nawet chorobą Alzheimera). Wygląd twarzy jest jednym z podstawowych objawów tych chorób. Ludzie ci mylą wszystkie fakty z przeszłości, np. swoje córki z matkami, mieszają wydarzenia sprzed 40-50 lat z tymi współczesnymi, tworzą zupełnie nowe, nieistniejące historie. Takiemu człowiekowi wmówić można wszystko. Np że Real jest cacy i chciał uczciwie a Barcelona be - bo dopuściła się korupcji. A winny wszystkiemu ojciec Neymara. Ten dziadek opowiedział to co AS chciał usłyszeć. Niewiele już pamięta więc każda podpowiedź dziennikarzy, wydaje mu się prawdziwa. Jeśli nawet osoby z tej strony dały się na to nabrać, to kibice Realu łykną to jak zimną wodę w upalny dzień.

3

Gamoniem to jesteś ty. Jeszcze niedawno wołałeś, że za Neymara powinien grać Arda, więc grał... do kogo masz pretensje?

3

Na inny temat.
Pierwsza sprawa do użytkowników oceniających piłkarzy.
Dziwi mnie tak niska ocena Messiego, nie było szału, ale kilka dobrych zagrań miał, trochę postraszył obrońców Deportivo, nie rozumiem jak mozna ocenic go niżej niż Ardę, na równi z Gomesem...itp. Przewyższał ich o klasę. Rozumiem, ze od takiego gracza jak Messi wymaga się wiecej. Ale oceny za mecz, to oceny za mecz, a nie wymagania.
Druga sprawa do redakcji.
Dlaczego nie aktualizuje się statystyk Ligii Mistrzów? . Jak juz się je na stronie zamieszcza, to wypadałoby co jakiś czas uaktualnić.

0

Skoro wiele osób na tym forum uważa, że wygrana z PSG jest niemozliwa, bo to nie ten poziom co Celta czy Gijon, to proszę napisac jakim wedlug was poziomem jest Barcelona? Przegrała z PSG 0:4. Jest według was od nich gorsza? Jeśli nie, to dlaczego nie mogłaby wygrac podobną roznicą bramek? A jesli jest lepsza, to nawet większą ....

0

Ot, argument :) Może przejdź się do ortopedy, żeby chociaż nogi wyleczyć, z tym możesz jeszcze zdążyć :D

1

Rzeczywiście, najmocniej przepraszam :)

0

To ciebie i różne inne pingwinki można nazwać trollami. I najgorsze w tym jest to, że wbrew swoim wypowiedziom największa krzywdę robicie Messiemu. Jeśli takich ma kibiców w Argentynie, to nie dziwię się że kryzys się pogłębia. Od piłkarza powinno sie wymagać a nie robic z niego nietykalny obiekt. Bez złośliwej krytyki ale ze wsparciem. Messi rozstawał się z kadrą właśnie przez takich ludzi jak wy. Robiąc z niego Boga, narażacie człowieka na nieziemskie wymagania a do tego trzeba miec dobrą drużynę i zgranych kolegów.

0

No proszę:) Opina eksperta:D Może zgłoś się na trenera Argentyny :D

1

Nie zgadzam się. W Brazylii Neymar pełni rolę dyrygenta, on rozdaje, on rozgrywa, dostaje wiele podań od kolegów i sam bardzo często podaje tworząc wspaniałe sytuacje. W Barcelonie gra jest na Messiego, ale Neymar, Messi i Suarez rozumieją się znakomicie. Doskonałe porozumienie jest także z Iniestą. Np. Neymar ma piłkę przed polem karnym, Messi już wie gdzie ma biec, piłka jest posyłana idealnie przed buta Messiego, taka gra musi przynosic efekty. Ale w Barcelonie często widac Neymara podnoszacego rękę, proszącego o podanie, bo ma dobrą pozycję aby rozegrać akcję ale bardzo rzadko otrzymuje takie podanie, akcja idzie drugą stroną i klapa.
Messi jest świetny w Barcelonie, bo ma Kapitalnych piłkarzy obok, rozumieja się i grają na niego. W Brazylii dyryguje Neymar ale nie gra się na niego, to on rozdaje podania. I to jest rola, która najbardziej mu odpowiada.

1

Nie kieruje się stereotypami ani mitami. Oceniam piłkarzy sprawiedliwie, bez sympatii i antypatii. Neymar osiągnął więcej i dzięki niemu Messi strzelił dużo bramek. Messi oprócz tego co wszyscy piłkarze Barcelony, nie osiągnął nic więcej a bramki strzela, bo ma dobrych kolegów w drużynie. W reprezentacji nie idzie mu już tak dobrze.
To moje zdanie, każdy ma prawo do swojego i szanuję to.

0

1) Neymar
2) Suarez
3) Ronaldo

1

Rzeczywiście super żart! Mam nadzieję, że będziesz w takim doskonałym humorze, gdy tobie ktoś przyłoży łokciem w twarz...

4

Nie chce mi się odpowiadać takim osobom jak Deny06 , bo po co? Nie wiem ile ten człowiek ma lat ale przypuszczam że IQ ma niewielkie. Poza tym odnoszę dziwne wrażenie, że tę stronę odwiedza część osób, tylko po to aby leczyć swoje kompleksy poprzez nieprzyjazne komentarze. Dla mnie Neymar to wielki piłkarz, ogromna klasa i umiejętności. Trudno znaleźć piłkarza który mógłby mu dorównać. Uwielbiam patrzeć na jego dryblingi. Świetnie współpracuje z kolegami. Brawo Brazylia!

0

Kwestia uczciwości jakichkolwiek organizacji czy klubów, to zupełnie inny temat. Ja piszę o zwykłej ludzkiej godności, o godności pracownika. Wiem po sobie, ze gdy jestem na zwolnieniu lekarskim - przecież nie z mojej winy - nie czuję się dobrze wobec kolegów i koleżanek z pracy. Wystarczy przypomnieć jak Neymar czy Messi walczyli aby zawsze grać, jak bardzo każdemu piłkarzowi zależy na grze, na pokazaniu się z jak najlepszej strony. Uwielbiam otrzymywać pochwały i podziękowania w pracy. Sądzę, że piłkarze w swojej pracy także tego pragną. Douglas to nie organizacja, to człowiek. Otrzymuje to, co ma zapisane w kontrakcie, i nie sadzę aby to on ustalał zasady tej umowy. Uważasz, że chciał złapać kontuzję i czuć się jak piąte koło u wozu? Żen zależało mu aby nic nie robić i brać kasę? Każdy, komu nie brakuje empatii, zrozumie, co chłopak czuje w takiej sytuacji.

0

Barcelona kupiła piłkarza i nie wierzę, że kupiła aby mu zorganizować wakacje. Został kupiony, bo podobała się jego gra. Nie ma innej możliwości. Taki klub jak Barcelona wybiera piłkarzy. Musiał grać dobrze. Miał pecha i nie może grać. Jest coś takiego jak godność, i tu pieniądze nie mają znaczenia. To nie jest polityk ani bankier, to piłkarz i na pewno chciałby grać i dać z siebie wszystko, chciałby być lubiany i cieszyć się pełnym zaufanie trenera i kolegów. Niestety, nie ma takich możliwości, przynajmniej w ostatnich latach. Oby mu się udało wyjść na prostą ze zdrowiem, wtedy będzie mógł pokazać na co go stać. On nie przyszedł i Barcelony i nie powiedział kupcie mnie, nie przystawił inikomu lufy do głowy. Został wybrany i kupiony. W życiu niejeden wspaniały człowiek nie ma szczęścia, są za to zwykłe szuje, które mają go nadmiar.

2

To bardzo brzydko śmiać się z czyjegoś nieszczęścia. Są ludzie, którym wszystko w życiu się udaje i tacy, którym życie toczy się "pod górkę". Najwidoczniej Douglas należy do tych drugich. Nigdy nie widziałam go w czasie meczu. Nie potrafię go ocenić jako piłkarza i sądzę, że większość z was nie jest w stanie ocenić jego umiejętności. Więc po co się śmiać? Tylko dlatego, że chłopak ma pecha i słabe zdrowie? Życzę mu dużo zdrowia, aby pokazał tym, którzy robią sobie z niego pośmiewisko, że jest dobrym piłkarzem. Wierzę, że mu się uda. Ma jeszcze czas, jest młody. Może za kilka lat utrze nosy tym, którzy teraz śmieją się z niego,

7

• Kilka słów do Mike74 – twoja blokada mnie nie zamknie.
Czy ty czytasz co piszesz, rozumiesz to? Neymar nie grał z trampkarzami tylko ze swoimi rówieśnikami. On ma 24 lata a oni tyle samo lub 1-2 lata mniej.
Idąc tokiem twojego rozumowania: kim jest Messi dla Neymara – różnica 5 lat? Więc zgodnie z twoją teorią to nic dziwnego, że jest najlepszy. Według ciebie Ney nie istnieje w meczach seniorów. Wygląda na to, że oglądamy zupełnie inne mecze. Ale taki ekspert jak ty na pewno wie lepiej 
Powinieneś zrobić USG brzucha, bo mam wrażenie, że ci się żółć rozlała.
BRAWO BRAZYLIA, dzielni chłopcy, zasłużenie zwyciężyli chociaż mieli bardzo silnego przeciwnika w finale. Ci młodzi Niemcy z powodzeniem mogą konkurować z niejedną reprezentacją seniorów

0

Czy ty czytasz co piszesz? Różnica miedzy Neyem a młodzieżówką? On jest ich rówieśnikiem. Ma 24 lata, wśród U23 jest wielu 24-25 latków (każda drużyna może mieć trzech) a różnica 1-czy 2 lata to żadna różnica. Idąc tokiem twojego rozumowania: kim jest Messe dla Neymara, przecież jest o 5 lat starszy. Więc - myśląc po twojemu - nie trudno być mu lepszym. Bo Neymar przy nim to młodzik. Piszesz, że nie potrafi grać z seniorami, że nie istnieje.... To chyba oglądamy inne mecze. Ale cóż taki ekspert jak ty wie lepiej, np., że U23 to trampkarze :). Zrób sobie USG brzucha, bo mam wrażenie, że ci się żółć rozlała.
BRAWO BRAZYLIA, dzielni chłopcy, wygrali zasłużenie a przeciwnika mieli silnego. Ci młodzi Niemcy z powodzeniem mogliby rywalizować z niejedną reprezentacją seniorów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?