Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
Mam nadzieję,że dziennikarze,którzy uprawiają propagandę w Tvp za to jakoś odpowiedzą.
Jak ci ludzie umieją spojrzeć w lustro? Ludzie bez kręgosłupa moralnego.
0
@rado_Barca Wyczułem. Dopisałem po prostu dosłowne jej znaczenie.
2
@rado_Barca Raczej na propagandę partyjną jak za PRL.
1
@Avada Kedavra Piękna i do tego slavistka.
0
@Bykunn Kilka to rzeczywiście dużo. Po prostu oby spadli.
0
@lukaszbarca15 I espanyol i getafe kładą się przed realem w 99 procentach meczów.
0
Jak espanyol spadnie to real na początku sezonu będzie miał nad nami tylko 6 pkt przewagi z góry. Oby!
3
"Bandy pozorowane" - była to jedna z najbardziej perfidnych metod zwalczania Żołnierzy Wyklętych przez komunistów po 1944 r. Ile zbrodni, przypisanych przez historyków i propagandystów komunistycznych podziemiu niepodległościowemu było ich dziełem? Na terenach opanowanych przez partyzantkę antykomunistyczną stosowano taką metodę nawet do lat 50-tych. Już sam fakt, że były one powoływane przez różne formacje, utrudnia ich zbadanie i opisanie. Na terenach za obecną granicą wschodnią takie "bandy" tworzyło NKWD. W Polsce Ludowej były "bandy pozorowane" tworzone przez: Urzędy Bezpieczeństwa, Informację Wojskową, Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Milicję Obywatelską i Ochotniczą Rezerwę Milicji Obywatelskiej. Ponadto własne bojówki, udające "partyzantów", tworzył najbardziej zaufany aktyw Polskiej Partii Robotniczej. Były również "bandy pozorowane", powoływane przez "ludowe" Wojsko Polskie. Włącznie z NKWD było ich aż osiem rodzajów!
Ich rolą było rozpoznawanie terenu, kto i gdzie sprzyja organizacjom niepodległościowym, werbowanie agentury terenowej, w wielu przypadkach - rozbijanie grup prawdziwej partyzantki. Organizacje niepodległościowe od początku potępiały i ujawniały zjawisko powoływania przez komunistów "band pozorowanych", wskazując na drastyczne metody ich działania i związaną z tym powszechną dezinformację. Np. komendant Okręgu Białostockiego Narodowego Zjednoczenia Wojskowego już w czerwcu 1945 r. ostrzegał przed nimi: "zdarza się, że jakieś nieznane, uzbrojone oddziały grasują w nocy po okolicach i w imię patriotyzmu, pod grozą śmierci, biciem nakładają na najlepszych Polaków wysoką kontrybucję lub grabią majątek rzekomo na cele podziemnej organizacji. Przy tym katują ludzi, bijąc dzieci i łamiąc ręce niewiastom".
Czasem dochodziło do rażących "błędów i wypaczeń" w postaci dekonspiracji sprawców. Tak było m.in. w przypadku morderstwa, popełnionego przez ubeckie "szwadrony śmierci" 1 grudnia 1945 r. w Budkach Petrykowskich pod Grójcem na Zbigniewie Hanke, Tadeuszu Liszkiewiczu i Bolesławie Łukowskim. Zbrodnia wyszła na jaw i została nagłośniona już następnego dnia, bowiem czwarta osoba, która też miała być zlikwidowana, Józef Sikorski (działacz PSL) dosłownie wyszedł z grobu. Po strzałach oddanych przez UB-owców udał martwego, został przysypany zmarzniętymi grudami ziemi razem ze zwłokami innych ofiar, a następnie po ucieczce morderców zdołał się wydostać z mogiły. Złożył wyczerpujące zeznanie i ujawnił dane personalne znanych sobie sprawców. Ale mimo to śledztwo nie zostało wszczęte a on, na skutek śmiertelnego zagrożenia, ukrywał się przed sprawcami aż do 1956 r. Sprawa była przedmiotem postępowania w prokuraturze PRL, ale ustaleni sprawcy - funkcjonariusze UB, MO i działacze PPR - zostali objęci amnestią z 1947 r. (przeznaczoną przecież dla podziemia!) i jako "ujawnieni" uniknęli w ten sposób jakiejkolwiek kary.
Funkcjonariusze partyjni ujawniali swój udział w tworzeniu "band pozorowanych", lecz jako sprawców fałszywie wskazywano na... żołnierzy AK! Tak zrobiła m.in. Maria Turlejska: "Wiemy z autopsji, że już jesienią 1944 r. w Otwocku utworzona została specjalna szkoła przy Komendzie Głównej MO do szkolenia dywersantów i terrorystów. Werbowano do niej m. in. chłopców i dziewczęta z AK (...). Z tej właśnie kadry, szkolonej celowo, powstały pierwsze oddziały pozorowane".
Istnienie owej "szkoły" i fakt, że decyzje zapadały na najwyższym szczeblu, potwierdził jej pierwszy komendant Gutman Ałef vel Gustaw Alef-Bolkowiak: "Do oddziału naszego została włączona 25-osobowa grupa „Czwartaków”." Nie byli to więc "chłopcy i dziewczęta z AK", których po latach usiłowała fałszywie obciążyć Turlejska, tylko najbardziej zaufani AL-owcy, nawet we własnych szeregach określani jako skrajnie zdemoralizowani przestępcy!
"Ściśle tajny" raport płk. (później gen.) Janusza Neugebauera vel Zarzyckiego z Informacji Wojskowej ("Taktyka walki z bandami" z 5 stycznia 1946 r.) nakazywał:
"Tworzyć z aktywistów partyjnych, robotników, żołnierzy, oficerów oddziały partyzanckie, ubrane po cywilnemu, wypuszczać w las celem wprowadzenia dezorganizacji w szeregach band.
Zaostrzyć represje wobec członków band, osób współpracujących. Złamać bezkarność chłopstwa, ukrywającego bandytów. Na bandycki terror reakcji odpowiedzieć naszym terrorem. Postawić zasadę odpowiedzialności zbiorowej za zbrodnie dokonywane na jej terenie. Na akty zbrodnicze reagować natychmiast [...]:
- natychmiastowe na miejscu rozstrzeliwanie schwytanych z bronią w ręku, właścicieli domów, w których broń została znaleziona;
- w skrajnych wypadkach, przy napotkaniu na zbrojny opór wsi, spalenie wsi".
0
Na zabicie czasu przed klasykiem polecam Buzzfeed Unsolved. Świetny kanał o zagadkach kryminalnych i duchach.
0
Mądrego miło posłuchać.
0
@barcelonaLM O to to to.
0
@Triv44 No kogo na światowy poziom mamy?
4
Czemu nikt nie zada pytania Tajnerowi czy Malyszowi o przyszłość skoków w Polsce? Nie mamy nikogo i co dalej?
0
@dammar91 Niedawno było inaczej.
0
Kubacki jak za dawnych lat. Wydaje się, że leci na rekord i spada.
1
@Toretto Dokładnie. Punisherzy się znaleźli i w komentarzach i na komendach. W teorii mam im ufać w razie niebezpieczeństwa wykonywać telefon 112. BA! Powinienem móc powiedzieć,że będę się bronić i nie ponieść za to konsekwencji. Ale to już inny trochę temat. Strach wylądować na komendzie za byle pierdołę.
2
https://wiadomosci.wp.pl/wloclawek-smierc-na-komisariacie-w-trakcie-policyjnych-czynnosci-zmarl-38-latek-6482888606066817a
Tak tak jak zwykle prokuratura sprawdzi policję tak, że nic nie wyjdzie. Zastanawiam się czy my zwykli obywatele mamy im ufać, czy się bać.
Poraża mnie też liczba wpisów pt. "jednego patusa mniej". Jesteś jeden z drugim taki odważny to sam to zrób! Nic głupszego nie da się napisać.
Sam nie lubię patusów ale żeby kogoś zakatować z premedytacją na śmierć kimkolwiek by nie był to trzeba być zwyrolem takim jak on.
0
@Rastafarnianin Szykuje się nam większy upadek niż finom.
3
@NeroTFP I nie jest trzykrotnym mistrzem olimpijskim.
0
@haryveb944 Dokładnie. Faktycznie w drugiej walnął 2 metry dalej od Stocha ale stylowo porównywalnie. Kamil powinien same 19 dostać.
0
@NeroTFP Ten skok mi przypomniał starego Dawida,który po wybiciu z progu wyglądał jakby leciał na rekord, a potem bach.
0
Skok Kamila luzem na 19.
0
Kto z ramblowiczów oglądał "Że życie ma sens" ? Co sądzicie?
0
@Tuc Tak w temacie
1
@macio_944 A jak tak to przepraszam.
8
Prezydent podpisał ustawę 2,67 gr dziennie dla seniorów.
Dziękujemy!!
To jak to społeczeństwo daje się upadlac to jest tragikomedia.
0
@karol000pl Że jesteś frajer z Wolności !
2
@karol000pl Dostaliśmy gryps od miętusa,że się rozprułeś i chłopaków posprzedawałeś !!
2
Czekam na walkę AJ-Fury.
Dla Tysona jest to cięższa stylistycznie walka od walk z Kliczką i Wilderem. Sam mówił o tym,że dostał od niego na sparingu gdy AJ był jeszcze amatorem. Joshua ma półdystans i potrafi zadać krótkie ciosy, więc tu może być różnie.
1
@Kuczek Narożnik przerwał.