1

Zamiast 3 turniejów po 36 ekip ( tak chyba jest ) czyli 108 ekip w europiejskich pucharach EUFA powinna za te pieniądze albo i większe zrobić LM I LE po 24 zespoły (format jak teraz EURO). Byłyby to elitarne rozgrywki z ciekawą fazą grupową i pucharową. Hajs by sie zgadzał bo by zespoły dostały więcej. Mniejsze kluby miałby możliwość kwalifikacji tak czy siak. Tylko zamiast top4 lig mogliby wrócić do top3 itp.
Zamiast robić ekspansje za hajsem lepiej by dla wszystkich wyszedł swojego rodzaju regres moim zdaniem. Kibice, kluby, Uefa wszyscy zadowoleni. Dodałbym jeszcze ujednolicenie lig i np 16-18 ekip tylko, żeby zmniejszyć ilość meczy, ale to juz wewnętrzne sprawy w danej lidze. W bundes to źle nie wygląda jak maja 4 kolejki mniej.

10

@SamuraJack Już po 2giej dawce. Tak - bo bez szczepień to sie nigdy nie skończy. Bo chce jechać na wakacje i wyjść z domu ;)

0

@VbamboeB Przy porażce remisie Realu z Cadizem to juz nie (chyba ze Atleti wygra poza meczem z nami wszystko)

0

Pomoc Realu na Cadiz : Casemiro, Isco, Arribas i Blanco.
I we czwartek odskakujemy im
#CadizMusisz :P

0

@IronSanHybrid Ten pomysłteż już lepszy ale wtedy zatrzymywanie gry i skrócenie np jak w recznej.

0

@IronSanHybrid Jak chcesz upłynnić grę ? Zmusić graczy, żeby więcej biegali za piłkami poza boiskiem, albo szybciej sie podnosi z murawy po faulu. Krócej o 30 sek sie kłocili z sędzią ?

0

@PawkoFCB Te większe kluby potraciły wiecej procentowo w stosunku do mniejszych. Ale wprost gadaja ze im chodzi o hajs a nie jak UEFA gada o równości itd czy FIFA, ale napycha swoje kieszenie tylko robiąc mundiale w Katarze czy federacje organizując superpuchar w Arabii czy USA

0

@IronSanHybrid I tak mecze trwaja teraz tyle, że 30% czasu wgl nie jest używana do gry. A ilość meczy sie zwiększy

3

1. ligi ujednolicone do 18 ekip jak w Bundes i 34 kolejki albo radykalnie do 16 ekip i 30 kolejek
2. wywalenie wszystkich meczy towarzyskich reprezentacji tylko eliminacje i turnieje ew towarzyskie jak nie graja w turnieju
3. wszystkie puchary metoda pucharowa bez rewanżu tylko 1 mecz decyduje
4.Superpuchar = wyrany ligi + zdobywca pucharu grany w kraju a nie Azji czy Arabii
5. wywalenie mniejszych pucharów jak w Angli czy Francji puchar ligi
6. LM równolegla z superliga --- zeby zarobiły z uefy jakas kase mniejsze kluby i miały szanse grac w superlidze w tych 5 miejscach. Wywalic te conference league
7. Mecze po 70-80 min z ew zatrzymywaniem na VAR zegara

Bo z superliga czy nowa LM sie robi ponad 80 meczy licząc repki a tego nie wytrzymają gracze. Ba każdy tutaj ma z tyłu głowy hajs czy to UEFA czy LaLiga czy PL

Wtedy pełna reforma ma jakiś sens wg mnie

0

@bartekvisca W zależności od rodzaju. Phizer 21 dni mi imum miedzy dawkami i to jest chyba najkrótszy czas

1

@LatajacyHolender To decydowal bartomeu jeszcze o tym

0

@Destroyer_of_Worlds dla mnie kluczowe jest wywalenie grajków z superligi z reprezentacji. To odstraszynjakas czesc zawodnikow, którzy zasila te kluby ktore beda graly dalej

1

Paradoksalnie, na superlidze wg mnie stracą repki oraz drużyny w niej uczestniczące, a zyska pilka klubowa taka świeżość. Bo kasa która latami płynęła z UEFA do tych 15 czy 20 ekip teraz potężnie zasili inne kluby. To samo kasa z praw telewizyjnych w ligach, ktore moze beda mniejsze, ale dla tych klubów to bd podwyżka.
Wykluczenie zawodnikow z reprezentacji zniechęci piłkarzy wielu (bo nie wszystkich) do gry tam i ta stopniowo bd tracic na popularności i sie rozpadnie, a te ekipy beda zaczynac od 5tej ligi i za jakies 10 lat wroci wszystko tak jak jest xd

0

@macio_944 Kadra Realu jeszcze mając Chelsea Tuchela na drodze to wygląda na niezły szpital XD

4

Superliga nie wyjdzie jeżeli UEFA bd we współpracy z federacjami jednomyślna. Zawodnicy nie zrezygnują z repry i lig na rzecz tego dziwnego tworu tylko dla kasy....
Co prawda hity byłby co weekend ale też pewnie prawa telewizyjne z kosmosu. Dla mnie Temat do zapomnienia bo to głupi pomysł jest i UEFA ich ukróci z federacjami, tym bardziej, że niby kluby GER i FRA odmówiły więc nie ma o czym gadać

0

Wie ktoś może jak wygląda miejsce w LM gry wygrany LE ma już bilet z ligi ? Np w tym roku może to być MU. Kto wtedy wchodzi ? Taka Chelsea która jest na 5tym ? i wtedy do LE z 6go msc Liverpool ?

0

@tomasthc Normalna godzina dla ligi hiszpanskiej to jest

0

@BartqRKO Jednak sie udało ! :P @Lopezz80 straszne dymy z tego wyszły

0

@Krzychuuuu14 To zależy, jak to zakwalifikuje YT, ale może zwróci ich uwagę

14

Prośba!



Zgłaszajcie proszę ten filmik na YT zeby go skasowali albo zbanowali konto. Chłopak podobno intelektualnie niepełnosprawny a Ci sobie robią smieszki z niego ....

Pokażmy siłę LaRambli !

0

@Kamiloza91 Valverde byc może kontuzja
Nstepny bez casemiro
Niewiadomo co z lucasem
A maja 2 ekipy z sevilli
Moze sie udac
Najważniejsze to wygrac wszystko do konca

0

@barcadreed Dzięki ;) Ja tam używajac tela i angielskiego dam rade, ale z myślą o rodzicach badam temat :P

0

Korzystał ktos z was z VASCO TRANSLATOR M3 ? Jakieś opinie ?

0

@Bobo25 BundesTalk live teraz na KS

0

Wrócił wieki Mateusz Borek ! XDDDDD

2

Cieszy mnie fakt, że BVB odpocznie sobie rok od LM. Poza tym, że to zespół młody, z dobrymi ruchami transferowymi to jakoś od lat brakuje im charakteru wg mnie. Możliwe, że przez te właśnie transfery. Bardziej dojrzałym zespołem już jest Lipsk, który w Bundeslidze w topie zawitał później niż BVB.

3

16 na 17 ekip Bundesligi na tapecie Lewego, tylko RB nie ukąszone - rekord 16tu ekip nie zostanie pobity bo Lewy w sobote też nie zagra :(
Rekord Gerda - jeżeli 2 kolejki na 8 odpuści to szansa i tak jest wielka patrząc na jego forme.
2mecz z PSG przy ew. powrocie Neya to już wielka niewiadoma

0

Wie ktoś czemu Wielki Mati Bór w dobie 35 goli Lewego, repki itd zniknął z kanału sportowego ? Koronawirus ? Czy coś innego ?

4

Czasem mam wrażenie, że Ci nasi zawodnicy nie mysla... Jak jest okazja na strzal z dystansu, to albo pchaja przez Leo to wszystko, albo wejść z pilka do bramki chca na siłę koronkowo.... A czasem nagle poleci strzal niewiadomo skąd i to wpadnie... Brakuje mi takich prob jak czasem w Bayernie Sane wykonuje, może by coś wpadlo

0

@GadulkiGembulki Nie ma jeszcze rozpiski przecież

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?