Pnog37
Dołączył/a: sierpień 2024
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Marian_Pazdzioch CR7
0
@FcPortoFan1999 stawiam podium Hoerl, Tschofenig, Lanisek
0
@Krzysztof1987 szczerze to takie postanowienia typu "nie będę pił" nie mają żadnego sensu. Przecież nie ma nic złego w napiciu się raz na jakiś czas przy specjalnej okazji typu urodziny, czy cokolwiek takiego, a jak już to zrobisz (napijesz się) to potem czujesz się jakbyś już nie był zobowiązany do przestrzegania tej zasady i teraz to już ci wolno, bo i tak przegrałeś.
Nie da się wyleczyć uzależnienia mówiąc sobie, że np od jutra w ogóle nie będziesz pił, to trzeba zrobić krok po kroku, czyli coraz rzadziej, aż w końcu będziesz pił tylko przy jakiś okazjach.
3
@Cule2013 żużel i f1
0
@Kondziubarca łatwo powiedzieć "innego, skuteczniejszego"
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Kondziubarca na szczęście nasz zarząd zadbał o inną opcję na napastnika, więc Robert na następne spotkania może usiąść na ławce rezerwowych
1
@Luciano99 twój stary już w 2010 przewidział, że Szczęsny do nas przyjdzie, nawet o tym tutaj pisał, dobry jest
0
@messi33 a czemu nie połączyć obu opcji?
1
@Stinger_ dokładnie, jak Kubacki będzie bez formy w Niemczech to można go wymienić, dobra wszystko co miało być napisane już chyba zostało napisane, więc pozdro i wesołych świąt :D
1
@MesQueUnClub96 piszesz coś takiego, a potem dziwisz się, że ktoś cię wyzywa od atencyjnych. Skoro przeszkadzają ci ludzie, którzy piszą, że masz 28 lat to po co ten post? Świadomie dajesz im pożywkę
1
@Chaoss panie, święta są daj mnie spokój
0
@Stinger_ no to ja jestem jedną z tych osób, nie wiem czy dlatego, że był serwismanem ale no tak jak bym chciał tak nie potrafię .
Żeby być w czołówce to najpierw trzeba zacząć punktować, gdyby taki Zniszczoł skakał na obecnym poziomie z 6-7 lat temu właśnie np. po dobrym seoznie 14/15 to wtedy byłoby inne gadanie, ale w tym wieku no musimy wymagać od niego jakiś wyników, to już nie jest młody skoczek. Możliwe, że taki Habdas ta wróci, ale jeśli tak to po jakich męczarniach, u nas brakuje tej lekkości
0
@Stinger_ no właśnie u nas nikt nie potrafił robić takich wyników jak właśnie Constantin Schmid, czyli wchodzi z PK i robi coś takiego https://zapodaj.net/plik-VI3LuepgvM
Nawet jak Zniszczoł miał dobry sezon 14/15 to potem w kolejnych zdobył kolejno: 0, 9, 0, 0, 18, 81, 8 pkt i potem dopiero za Turnbichlera to ruszyło
To, że Schmid i Raimund teraz nie są w czołówce nic nie znaczy, bo u nas nawet kogoś takiego nie ma, jeżeli patrzymy na skoczków w podobnym wieku. (No może Wąsek, ale on ma taki poziom wszedł dopiero w tym sezonie, i to dopiero jeden przykład a w innych krajach można znaleźć takich mnóstwo)
Oczywiście, masz rację nie ma trenerów z samymi sukcesami, a Maciusiak jak na nasze warunki jest prawdopodobnie świetny, ale ja jakoś nie moge się do niego przekonać
U nas właśnie największym problemem nie jest to, że młodzi nie dostają szans tylko to, że jak już dostają to nie potrafią ich wykorzystać.
Nasi juniorzy mogą skakać w PK podobnie do takich Niemców, Norwegów itp..(choć nie do końca tak jest), tylko że ci sami Niemcy idą na puchar świata i praktycznie od razu "kręcą się" wokół punktów, podczas gdy nasi w tym samym konkursie, w tych samych warunkach i z tej samej belki nie przechodzą kwalifikacji. Co z tego, że radzą sobie w PK, skoro to PŚ jest najważniejszy, a tak nie potrafią sobie poradzić z jakiegoś powodu
0
@Stinger_ z takich bardziej zbliżonych przykładów to może Raimund, albo swojego czasu Constantin Schmid
4
@gumaz może mu się spodobało
0
@Criss18Barca nie, bo Pena się obrazi, może na ławkę
0
@Stinger_ no to popatrzmy na kolejny sezon
Kadra B:
Bartosz Czyż, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł
Czyża pominę, bo tak jak napisałeś nie miał on zbyt dużego potencjału, ale 0 progresu
Juroszek: 15 pkt, 88 miejsce w PK, w PŚ raz odpadł w kwalifikacjach w Wiśle, mały rozwój, jego pierwszy sezon u Maciusiaka
Murańka: w PK 254 pkt i 23 miejsce w zaledwie 6 konkursów, świetny weekend w Sapporo, gdzie wygrał i był drugi. W PŚ aż 16 występów zdobył 8 pkt (2 razy był 27), 2 razy odpadł w kwalifikacjach, reszta to miejsca 38+, u niego spory progres, choć wyniki w pucharze świata mogłyby być lepsze
Pilch: 44 pkt, czyli jest mały progres względem poprzedniego sezonu (20 pkt), jednak dalej bardzo daleko do tego co było 2 lata wcześniej (575 pkt) tylko 3 razy awansował do drugiej serii, co ciekawe za każdym razem zajmował miejsce w drugiej dziesiątce (14, 17, 19). W PŚ nic.
Stękała: generalnie trochę gorzej 29 miejsce w PK (wtedy 15) dwa razy był piąty, ale w zasadzie sezon bez błysku. W PŚ 3/7 razy w konkursie, bez punktów.
Paweł Wąsek: tu natomiast widać od razu spokojny progres. 12 miejsce w PK, 3 razy stawał na podium. W PŚ 4/6 razy w konkursie, podobnie jak Stękała bez punktów.
Zniszczoł: tutaj 125 pkt w CoC, ale tylko 6 startów. W PŚ wskoczył do kadry w Titisee Neustadt, i nie opuścił jej aż do końca sezonu.
Uzbierał 18 pkt, ale wreszcie ktoś kto wskakuje z kadry B jest w stanie zapunktować w PŚ, to na pewno na +
Ten mój przykład Ortnera miał pokazać, że nawet "losowy" skoczek z top 10 PK jest na poziomie, który umożliwia mu zdobywanie jakiś punktów, tak jak wspominał Piotrek Żyła. Problem jest taki, że u nas Zniszczoł zdobywa to 2 miejsce w CoC, ale co z tego skoro w PŚ zapomina jak się skacze, może to kwestia presji, może zbyt niskich belek, ale tych wszystkich chłopaków było stać na zdobywanie jakiś punktów, a na pewno nie prezentowali poziomu takiego, aby odpadać w kwalifikacjach.
Maciusiak jest bardzo dobry w wyciąganiu skoczków z kryzysu, ale nie sądzę, że nadawałby się na trenera kadry A. On według mnie jest idealny do takich "misji specjalnych" jak ze Stękałą, może w przyszłości, gdy się podszkoli, ale nie widzę tego jak np. po tym sezonie wylatuje Thurn i nagle w jego miejsce ma wskoczyć Maciusiak.
Bardzo ciekawa dyskusja nam się narodziła, a przecież wszystko zaczęło się od kadry na TCS :D
W sumie takim przykładem to od razu na myśl przyszedł mi Lindvik, w sezonie 17/18 i 18/19 zajmował czołowe miejsca w PK, a w PŚ potrafił sobie bardzo dobrze radzić, nie wiem czy to dobry przykład, bo chyba trochę inna skala talentu
0
@Stinger_ No to napisałem wyżej, że nie winię za to jedynie Maciusiaka, bo nie tylko on był za to odpowiedzialny.
Za pierwszym razem w kadrze B odniósł sporo sukcesów, ale o tym już napisałeś
Po jego powrocie w sezonie 18/19 kadra B wyglądała tak: Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł. Bartosz Czyż, Tomasz Pilch i Paweł Wąsek (Andrzej Stękała)
Wyniki:
Aleksander Zniszczoł: dobry seozn w PK, wysokie drugie miejsce. W PŚ 6 konkursów: 3 razy nie przeszedł kwalifikacji, poza tym miejsca 42, 44, 45
Klemens Murańka: 128 pkt, 45 miejsce w PK,
Czyli raczej słaby sezon. 2 razy w PŚ (grupa krajowa) w Wiśle nie przeszedł kwalifikacji, w Zakopanem 47 miejsce.
Tomasz Pilch: 20 pkt i 93 miejsce w PK, czyli tragedia biorąc pod uwagę, że sezon wcześniej był siódmy, wygrywając przy tym 2 konkursy. W PŚ raz odpadł w kwalifikacjach w Wiśle.
Paweł Wąsek: dobry sezon, 345 pkt 21 miejsce w PK. Widać spory progres, nawet raz stanął na podium. W PŚ 10 szans: 6 razy odpadł w kwalifikacjach, raz w Zakopanem zdobył 4 punkty, oprócz tego miejsca 42, 43, 50
Andrzej Stękała: wiadomo powrót, ale w niezłym stylu 394 pkt, 15 miejsce w PK. W PŚ raz odpadł w kwalifikacjach, raz został zdyskwalifikowany.
Kolejne sezony to w sumie podobna historia, widoczny jest oczywiście progres Pawła Wąska.
Generalnie mam mieszane odczucia co do tego, że kadra A była zabetonowana i młodzi mieli trudniej niż w innych krajach, bo widać, że dostawali sporo szans, ale jedyne punkty z tego to 4 Pawła Wąska. Jestem przekonany, że gdyby potrafili wykorzystać szansę to mieliby więcej okazji, tak byłoby to wożenie młodych, aby sklepali bulę. Taki Ortner ledwo łapie się do kadry na PŚ, a od razu zdobywa podium miejsca w top 10, więc da się.
0
@Stinger_ Maciusiak to chyba po prostu taki solidny trener na kadrę B, ale nie wiem czy nadawałaby się jako ewentualny następcą Turnbichlera.
Oczywiście miał sukcesu z juniorami, i chwała mu za to, ale ich kariery potem dość szybko wyhamowały. Nagle przestali się rozwijać i wpadli w jakieś dołki. Pewnie, tak jak napisałeś była to po części kwestia bardzo mocnej kadry A.
Potem po powrocie Maciusiaka do kadry B większość zawodników miała spore problemy z ustabilizowaniem formy, a wyniki były bardzo różne.
Z tego co pamiętam, to przy jego powrocie media narzuciły ogromną presję, a wyniki na początku nie były zadowalające, co na pewno nie pomogło nikomu.
Ja jakoś kojarzę go jako zwykłego Polskiego trenera, a nie cudotwórcę, którego też media lubiły z niego robić.
W sumie sam do końca nie wiem dlaczego, ale tak go postrzegam
0
@Stinger_ to jest prawda, potrafił zbudować kilku skoczków, ale ja mam do niego żal za to co się działo przez wiele lat z naszymi juniorami. Pilch, Murańka, bardzo długo też Zniszczoł itd. Te wszystkie zmarnowane potencjały. Oczywiście nie zwalam tutaj wszystkiego na Maciusiaka, bo z pewnością nie był on jedynym winnym, ale bardzo mało juniorów się wtedy rozwinęło na wysoki poziom
0
@Stinger_ to też ma sens, chociaż ja nie jestem jakimś fanem Maciusiaka, uważam że z niektórych powinien wyciągnąć wiecej
1
@OBSERWATOR2021 jeśli mamy zmieniać trenera to raczej na pewno ktoś zagraniczny, może Stoeckl, chociaż według mnie on jest trochę wypalony i nie nadaje się na kogoś kto ma szkolić młodych i trochę rzeźbić z prawie niczego.
@Stinger_ mi bardziej chodziło o to, żeby takie coś ogarnąć zanim Dolezal został trenerem Stocha, oczywiście o ile Turnbichler zgodziłby się na takiego asystenta. Patrząc po wywiadach w Planicy, gdy odchodził Dolezal nasi skoczkowie mu ufali i wierzyli w niego. Teraz to już wiadomo, że na takie coś za późno, na zrobienie tego był czas przed sezonem.
0
@Stinger_ właśnie też mam takie zdanie. Ogólnie to się nie dziwię Turnbichlerowi, bo on nie ma obowiązku czuć żadnej "więzi" z Kamilem ale ja uważam, że on powinien trochę współpracować z Dolezalem, ponieważ Czech też jest dobrym fachowcem i mógłby dać jakieś wskazówki dotyczące np. Dawida Kubackiego, bo przecież właśnie Dolezal pomagał rozwijać się Dawidowi, będąc asystentem Horngachera, więc pewnie byłby w stanie coś pomóc.
To nie jest żaden zarzut do obu trenerów, bo to rola PZN, żeby ewentualnie takie coś dograć, i ponownie stworzyć kadrę, gdzie Dolezal jest asystentem, tym razem Turbichlera.
W obecnym układzie rozumiem dlaczego jest tak, a nie inaczej, jednak zaraz z tego mogą stworzyć się niepotrzebne kwasy w drużynie, bo jeśli nie wywalczymy dodatkowego limitu możliwe, że trzeba będzie wybierać między np. Kamilem, a Dawidem i zawsze jeden będzie niezadowolony. Wiadomo, że w takiej walce przewagę z automatu będzie miał podopieczny Thomasa, i nic w tym dziwnego, no ale jako reprezentacja powinniśmy raczej grać do jednej bramki
@OBSERWATOR2021 myślę, że on sam już w pewnym stopniu "przyklepał" swoją chęć występu na IO zakontraktowaniem nowego sztabu do końca kolejnego sezonu. Jasne jest, że ewentualny koniec kariery powinien ogłosić w trakcie sezonu, inaczej to będzie trochę olanie jego kibiców, których jest sporo. Dlatego też nie do końca wierzę, że Kamil nagle po poprzednim sezonie chciał skoczyć, a żona magicznie go przekonała.
W wywiadach po Engelbergu było słychać, że jest w innym miejscu, niż chciał być i potrzebuje przerwy, jednak nadal znajduje się w nim sporo ambicji i chęci do powrotu. Myślę, że światełko w tunelu dały mu jego treningi przed sezonem, gdzie jak sam mówił skakał lepiej od Austriaków, bądź Niemców, potem ta nieszczęsna kontuzja i już nie jest tak dobrze. Oczywiście nie wykluczam, że obecny sezon będzie jego ostatnim, po prostu czuję, że będzie chciał jeszcze spróbować ostatni raz na Igrzyskach, chociaż to, tak jak napisałeś będzie też zależne od wyników w obecnym sezonie.
Ja nigdy nie będę do tego podchodził tak, że jak Kamil teraz będzie skakał na 40 miejsce to to będzie kompromitacja i niech kończy karierę. Ja będę się cieszył, bo mogę oglądać takiego mistrza, a skoro jemu to sprawia radość to powinniśmy to uszanować
0
@Bartas7VeB no to zależy czy gra i ile gra no i jak z kontraktem, ale Araujo to dalej nasz lider defensywy
0
@OBSERWATOR2021 on na 90% będzie skakał jeszcze jeden sezon, do IO, sam chciał odpuścić TCS i potrenować, więc ciężko powiedzieć, że to była jakakolwiek dobra decyzja trenera
1
@Stinger_ dlatego uważam, że najpierw Dawid powinien dostać szansę na pokazanie ile faktycznie te treningu dały. Jeśli w niemieckiej części wróci chociaż do skoków z przed Titise, gdzie pokazywał pojedyncze bardzo solidne skoki (np. w tym loteryjnym konkursie w Ruce 10 miejsce) to niech skacze dalej, jednak jeżeli to mają być skoki na miejsca 31-40 to zgadzam się, że warto go wymienić na jakiegoś juniora.
Wysyłanie np. Joniaka na Obersdorf i Ga-Pa nie ma trochę sensu bo teraz będzie PK w Engelbergu, a podczas konkursów w Innsbrucku i Bischofschofen CoC nie ma, więc wtedy szansa dla nich byłaby bardziej naturalna i logiczna
Oczywiście to prawda, że łatwiej wygrać MŚ, ale chodzi mi o sam fakt, że 35 lat to jeszcze nie jest koniec świata. Przecież Żyła oprócz tych mistrzostw potrafił regularnie walczyc o podium konkursów (2 sezony temu 6 miejsce w PŚ), zresztą tak jak Fettner
5
@Wasacz_ niestety, każda osoba publiczna dostaje mniej lub więcej hejtu. Nie jest to nic dobrego, ani normalnego ale trzeba sobie z tym radzić
0
@FcPortoFan1999 no nie ma, ale ma jeszcze czas, żeby to poskładać
0
@Stinger_ zmianę na austriacką część można zrobić, ale to będzie zależne od wyników w CoC i przede wszystkim tego jak będzie skakał Dawid. Wysyłanie teraz na Obersdorf np. Joniaka albo Amilkiewicza to byłoby właśnie takie typowe wysłanie młodego, żeby sklepał bulę, bo przełom 2 i 3 dziesiątki PK to nie jest nic wielkiego, za co należy ich nagradzać. Żeby móc skakać w PŚ powinni najpierw udowodnić, że potrafią dobrze skakać w niższej lidze
@FcPortoFan1999 akurat 35 lat to już nie jest nic tragicznego. Żyła w takim wieku wygrywał i bronił tytułu mistrza świata. Fettner ma 39 i potrafi w miarę regularnie zajmować wysokie miejsca, pamiętamy jak skakał na ostatnich IO. Paschke ma 34, tyle ile Dawid, a potrafił zanotować tak spektakularny początek sezonu