Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@macio_944 Chłopie, ale wiesz że ten typ jest studentem na SGH? xD Właśnie wrzuciłeś tweeta na którym student kwestionuje pracę doktorską. To jest poziom antyszczepionkowców
0
@korn234 ministerstwa finansów. Nawet potwierdził to wiceminister Piotr Patkowski. Wystarczy?
0
@kodi77 Busi grał bardzo w kratkę a FDJ gra lepiej mając obok siebie kogoś typu Oriol. Kessie i Ansu w poprzednim sezonie byli wręcz beznadziejni a Alba był tylko zmiennikiem. Gundogan, Oriol i Inigi to zdecydowanie transfery na plus. Do tego w tym sezonie na poważnie do składu wchodzi Yamal. Moim zdaniem jeśli przyjdzie Cancelo to będziemy mieć najlepszą kadrę w la liga przy kontuzjach kluczowych zawodników Realu.
0
@Riguelme Oczywiście że tak, dlatego uważam że on nie jest przereklamowany tylko zwyczajnie zniszczony przez kontuzję, ile było talentów które zapowiadały się na kapitalnie a potem przyszła kontuzja i zjazd do bazy? Fati niestety dynamiki na pierwszych metrach już nie odzyska.
1
@korn234 Człowieku, właśnie udowodniłeś że masz zerowe pojęcie o tym co piszesz. Gdyby było inaczej to byś wiedział że w początkowych latach członkostwa w UE kraje objęte są ochroną i odprowadzają o wiele niższe składki. Wysokość składek zmienia się przy zatwierdzaniu budżetów unijnych. Aktualny długofalowy budżet zatwierdzony jest na lata 2021-2027.
Piszesz że DO 2020 ROKU Polska wpłaciła do UE 60mld zł, projekcja na rok 2023 wynosi 33mld zł i są to oficjalne, ogólnodostępne dane. Rozumiesz już? Nie ma nic za darmo, kwestia tylko kiedy przyjdzie za wszystko zapłacić.
1
Z Fatim jest taki problem że nie wiadomo gdzie on ma grać. Nie jest to ani skrzydłowy ani 9, kolejny zawodnik w typie 10tki operujący gdzieś za plecami napastnika. Nie ma w Barcelonie pozycji dla niego.
3
@mekston To jest w ogóle hit, ostatnia drużyna konferencji wschodniej w finale pucharu. Trio z Barcelony wystarczyło żeby z tych parodystów zrobić topową drużynę w Ameryce.
0
@korn234 Łatwo jest napisać, "nie masz racji" i dumnym z siebie wrócić do oglądania tvp/tvn.
"Stworzony dla wsparcia koronakryzysowego Fundusz Odbudowy nie opiera się na składkach krajowych, bo Komisja Europejska – z upoważnienia krajów Unii – zadłuży się na jego potrzeby na rynkach finansowych. Inaczej mówiąc, Bruksela będzie emitować w najbliższych sześciu latach obligacje - od kilkumiesięcznych po takie, które Unia będzie musiała wykupić dopiero po 30 latach. To zwyczajny dla wielu instytucji międzynarodowych, w tym dla MFW, sposób pozyskiwania pieniędzy np. na fundusze pomocowe."
W przypadku Polski KPO wygląda tak:
"Polski KPO został zatwierdzony przez Komisję Europejską 1 czerwca 2022 roku, a następnie 17 czerwca przez Radę UE. Na jego podstawie Polsce przyznano 35,4 mld euro, w tym 23,9 mld w formie dotacji oraz 11,5 mld w formie pożyczki."
Dodajmy że roczna składka Polski wynosi około 6-7mld euro a w ramach KPO Polska zobligowała się do wprowadzenia opłaty od plastiku, rocznie szacuje się że będzie ona wynosić około 370 mln euro i powędruje ona do Brukseli.
Oczywiście to nie są pełne dane oraz informacje! KPO to nie jest ani sznur na głowę ani błogosławieństwo. W każdym razie na świecie nie ma nic za darmo.
0
@tbas dowód anegdotyczny to nie dowód, to że Twój szwagier ma takie zdanie nie znaczy że tak jest. Ponadto nie ma co porównywać czasów przed UE bo każda transformacja wymaga czasu, lata 90 były bardzo ciężkie nie dlatego że nie było UE a dlatego wszystko się drastycznie zmieniało, natomiast ludzie nie byli przygotowani do nowej rzeczywistości.
@Borneo Nasza rzeczywistość jest jaka jest, polecam książkę Umówmy się na Polskę, fajny pomysł jak ustabilizować ten nasz grajdołek. Mentzen od dawna powtarza że na tą chwilę możliwe jest przede wszystkim uproszczenie podatków i zniesienie bezsensownym podatków które generują stratę, w dalszej kolejności będzie redukcja kosztów i dopiero potem myślenie o obniżce podatków. Nie ma nic gorszego niż mówienie "nie zagłosuje na kogoś bo i tak sami rządzić nie będą", na tą chwilę nikt sam rządzić nie będzie a wybory wygra PiS czy się to nam podoba czy nie, na szczęście rządzić nie będą, rząd utworzy PO z Konfą a jeśli to nie wystarczy do wciągną do koalicji jeszcze PSL, Agrounia na listach PO to najlepszy dowód na to.
0
@FutbolFan Nie wiem czy przereklamowany, bardziej zniszczony przez kontuzje i jedzie na opinii sprzed 3 lat kiedy czarował.
2
@tbas No a czy ktoś mówi że przedsiębiorcą jest dobrze? Nie jest, ale różnica jest taka że ja jako programista na b2b nie mam pierdyliarda norm do spełnienia a rolnik ma. Nawóz taki i siaki, limity produkcji takie i takie. Dlaczego zboże Ukraiński jest o wiele tańsze? Dlatego że na Ukrainie nie obowiązują normy europejskie.
@Borneo Oczywiście że masz rację, dyktatura nie jest dobra, dyktatury nie są niczym wspaniałym ale jeszcze raz podkreślę, nie wszędzie demokracja się sprawdzi, bo społeczeństwo nie jest na to gotowe, demokracja wymaga odpowiedzialności i struktur gwarantujących uczciwość wyborów. Dlatego zdanie "nie każda dyktatura jest zła" nie oznacza wprowadźmy dyktaturę, oznacza tyle że czasem, podkreślam czasem czyli w konkretnej sytuacji, może być lepszym rozwiązaniem niż demokracja. Ja nie jestem fanatykiem Konfy i to nie jest dla mnie partia idealna, ma wiele wad z konserwatywnym podejściem do aborcji na czele, nie potrafię jednak zrozumieć dlaczego zamiast dyskutować o tym czy proponowane rozwiązania są dobre lub złe, albo czy kwestie gospodarcze powinny przeważać nad społecznymi, rozmowa zawsze polega na jakiś tekstach typu ktoś coś powiedział, ewentualnie straszeniu końcem świata. Pamiętam jak Trump dochodził do władzy, media wieszczyły 3 wojnę światową i koniec świata jakiego znamy, a pomimo kilku kontrowersji okazał się dla Amerykanów całkiem spoko prezydentem ( pracuję codziennie z ludźmi z USA i Kanady i nawet jak ktoś narzekał to głównie na to że Trump coś powiedział ale nigdy nie słyszałem żeby ktoś powiedział że komuś się gorzej żyje ). Mało tego, Trump w przegranych wyborach z Bidenem dostał więcej głosów niż podczas wygranej z Clinton.
1
@tbas A jeżeli rolnik dostaje, tysiąc norm do spełnienia, limity produkcji, podatki itd to już spoko? Jak ma nie brać kasy jak inaczej nie przeżyłby na rynku?
0
@Borneo Tak słuchałem tego dlatego wiem że Mentzen nie chwalił dyktatury tylko powiedział że nie każda dyktatura jest zła i ma tutaj rację ( on akurat odnosił się do tego że dyktator może wprowadzić dobre zmiany ) . W centrum Warszawy stoi pomnik jednego dyktatora, uznawanego za bohatera narodowego. Nazywał się Piłsudski. Nie chce tutaj ciągnąć tego wątku bo był już poruszany ale są zwyczajnie miejsca w których dyktatura sprawdzi się lepiej niż demokracja i przykładem są tutaj kraje afrykańskie, które po wiosnie arabskiej stały się domem państwa islamskiego a sytuacja polityczna została całkowicie zdestabilizowana. Pomimo tego nikt nie twierdzi że dyktatura jest super.
4
@tbas KPO to jeden wielki kredyt, w zamian za pozwolenie na wprowadzenie podatków unijnych na terenie Polski a to co zrobił PiS to już w ogóle absurd roku bo nie dość że zgodzili się na Unijne podatki i zaciągnięcie kredytu to jeszcze kasy nie dostali, czyli frajerzy do kwadratu i aktualnie kasa z KPO dla Polski to psi obowiązek rządzących, z tym że Konfa nigdzie nie powiedziała że nie będzie brać kasy z Uni i nigdzie nie powiedziała że wyprowadzi Polskę z UE. Powiedzieli za to że są przeciwko federalizacji, ale trzeba wiedzieć co to żeby zrozumieć więc nie dziwie Ci się że nie widzisz różnicy.
Jeżeli inflację sprowadzasz do tego kto się lubi z UE to jedyne co mam do powiedzenia to: xD
To jest tak głupie że nie będę tego komentować.
5
@Explode No oczywiście że tak, ale jak to się ładnie sprzeda jak ktoś napiszę że ktoś nas wyprowadzi z Uni... Pis już 8 lat nas wyprowadza i końca nie widać.
4
@Explode Rolnicy co 4 lata nabierają się na kogoś innego, dodatkowo od 30 lat nabierają się na PSL.
6
@tbas to musisz mieć niezły mętlik w głowie bo PO w 2007 roku blokowała aborcję i określała się jako partia chadecka, dzisiaj za blokowanie aborcji robią wyjazd z partii. To która wersja jest prawdziwa? Czy może jest jakaś magiczna bariera, np po 7 latach wypowiedzi i opinie się kasują? To że Konfa gra na nastrojach antyunijnych i to że nie chce godzić się na każdą zachciankę Berlina to jedno, a wyprowadzenie kraju z UE to drugie. Każdy człowiek z IQ większym od małpy wie że nie ma i nie będzie tematu wyprowadzenia kraju z UE bo w Polsce jest największy w europie odsetek osób popierających członkostwo w UE.
2
@tbas widzę wiedze czerpiesz z memów skoro myślisz że Konfa chce wyjścia z Unii. Taki temat w ogóle nie istnieje.
1
Komentarz usunięty
2
@AlwaysBlaugrana Nikogo presezon nie obchodzi. Jego wartość jest zerowa, dosłownie zerowa. Abde zagrał dobry sezon a potem w meczu z Getafe wyglądał jak parodysta a nie piłkarz.
1
Jeśli dziwi was to jak wygląda Raków to przypomnijcie sobie mecz Wisła Apoel z 4 rundy el. LM. Było dosłownie to samo, parno i gorąco, Wiślacy po 15 minutach wyglądali jakby z sauny wyszli a przecież pierwszy mecz w Krakowie wygrali.
0
@Emhyr no są na poziomie Celty i co z tego? To nie ja ich chce w 1 składzie kosztem Lewego, ja obu bym widział poza klubem. A to że Abde jest LW a nie RW nie znaczy że może grać gorzej od 16 latka. Abde to drewno i w normalnych warunkach nie byłoby go w klubie. Już sam fakt że absolutnie nikt się po niego nie zgłosił wiele mówi.
1
@Firestone to Ty dajesz mu szanse po przeciętnym sezonie w Osasunie i kilku sparingach u nas. Zobacz jaka jest przepaść między nim a Yamalem. Ten drugi faktycznie zasługuje na minuty, Abde to jest poziom maksymalnie Betisu i to będąc w najwyższej formie.
1
Nie rozumiem klubów takich jak Atletico, duma ponad interesami. Nie ma najmniejszych szans że ktoś zapłaci za Felixa kase której chcą a mimo to wolą poczekać aż odejdzie za darmo niż sprzedać go za 20mln np i wyczyscic FP
2
@Firestone dobra dobra, Neymar też już był na 100% w Barcelonie. Do póki nie zobaczę oficjalnego komunikatu to nie ma tematu
0
@sewciu50 Nie wiem co to ma pokazać, ilu napastników było lepszych od prime suareza??
0
@Artysta9 sezon jest długi, będą rotację. Aktualnie mamy 3 SO zdrowych na poziomie, z czego 2 może również grać na PO więc każdy dostanie swoje minuty.
1
@FcPortoFan1999 No nie, absolutnie się nie zgodzę. Neymar był blisko ZP ale pamiętajmy że w erze Messiego i Ronaldo to było ekstremalnie trudne zadanie, a puchar świata to inna rozmowa. Generacja Brazolii za czasów Ronaldinho to był kosmos, ponadto nie uważam żeby turniej reprezentacyjny definiował karierę zawodnika. Messi bez MS wciąż byłby najlepszy w historii.
1
@FcPortoFan1999 no nie wiem, jakbyśmy zliczyli troefa Neymara to chyba jednak wygrał więcej. Często mówimy o tym że Neymar zmarnował karierę bo on miał potencjał bycia top 5 w historii ale to że tego nie osiągnął nie znaczy że grał słabo i nic nie wygrał. W samej europie ma 23 trofea.
2
@FcPortoFan1999 Neymar to typowy Brazol, on nie ma ambicji do zapierdzielania. On zwyczajnie chce się bawić piłką i trzepać kasę.