2

@BartqRKO Podajesz statystyki z ligi jedynie. Vini ma w całym sezonie 44 G/A w 4759 minut ale już odejdźmy od tych suchych statystyk. Zwróć uwagę jak Dembele notuje liczby. W lidze 12 G/A w 1410 minut ale aż 4 z G/A to był jeden mecz. Dembele zagrał w 25 meczach ligowych, G/A zaliczył jedynie w 8 z nich! Oczywiście nie wszystkie zagrał w pełnym wymiarze ale problemem oprócz kontuzji jest również to że on zagra 1 kapitalny mecz i potem 4 beznadziejne.

Argument niebronienia jest trochę przerysowany, wiadomo że każdy zawodnik coś daje w obronie i wiadomo że skrzydłowi bronią mniej, jednak wkład w obronę między Dembele a Raphinhia jest na tyle duży że pokusiłem się o takie stwierdzenie.

0

@kodi77 Nawet jakbyśmy sprzedali za 150mln euro to City nie odda Silvy. Oddali już Mahreza, odszedł Gundogan a rok wcześniej też mieli wietrzenie szatni.

0

@PatrychoO Bo nasza pozycja negocjacyjna była taka: "Dembuś weź zostań jeszcze sezon albo dwa, bardzo prosimy bo mamy FFP na minusie i jak nie podpiszesz to Lapcio będzie musiał biegać po skrzydle." Czego Ty oczekiwałeś? My przecież po roku mogliśmy zarejestrować przedłużenia umów z wychowankami, Dembele mógł rok temu odejść za frajer gdzie chciał.

1

@BartqRKO Dembele nie ma nawet zbliżonych statystyk do Salaha, Viniciusa Sona i innych więc porównujmy go może do skrzydłowych którzy dają podobne liczby co Dembele czyli ok 14 G/A na sezon. Nagle Dembele znajdzie się na dnie zestawienia.

3

@BartqRKO O Fuck xD ale error zaliczyłem, masz rację. Dzięki że to sprawdziłeś.

Weźmy w takim razie tackle + interception + clearances na 90 minut

Raphinha 2.35
Dembele 1.34

Nie mogę nigdzie znaleźć danych o skokach pressingowych ale Raphinha podobno jest w czołówce skrzydłowych. W każdym razie nie widzę póki co żadnego argumentu który potwierdza że Dembele broni tyle co Brazylijczyk.

1

@BartqRKO Defensive Actions na 90 minut z zeszłego sezonu:
Raphinha 23.0 / 90
Dembele 15.7 / 90

Najwyższy współczynnik Dembele w karierze wynosił 22.6, kiedy grał w Borussi
Najwyższy współczynnik Raphinhi w karierze 32.4 z Leeds

3

Zanim wszyscy się zesrają tymi kwotami, może poczekamy na jakieś oficjalki przed besztaniem zarządu??

2

@ShawnC Raz popracował, w finale MŚ z Argentyna, jego najlepsza akcja w karierze.

18

@MarcepanowyKsiaze Dembele udział przy G/A co 127minut, Raphinha udział przy G/A co 132 minuty. Jak widać różnica minimalna ale jednak Raphinha rozegrał swój PIERWSZY sezon w Barcelonie a Dembele SZÓSTY, Raphinha pracuje w obronie, Dembele nie pracuje. Raphinha kosztował około 60 mln euro i ma niską pensję, Dembele kosztował 140mln i zarabia krocie. W końcu, Dembele uznawany jest za topowego skrzydłowego a Raphinha za przeciętniaka.

0

@Ali3231 Słowo klucz, W PSG. Jak widać w Barcelonie niezbyt bo gdyby było inaczej to by wiedzieli że jeżeli Dembele nie wpłacił 50mln euro do wczoraj to nic nie aktywowali.

10

City go nie puści, okienko w Anglii zamyka się wcześniej. Jeśli sprzedadzą Silve to nie ściągną nikogo w jego miejsce, a przecież już dali odejść Mahrezowi.

3

@Bartula urlop menstruacyjny to super pomysł! Oczywiście bezpłatny, no bo chyba nie chcemy żeby jedna płeć zarabiała więcej niż druga za tą samą pracę :)

0

@nabial no właśnie to jest film który naprawia błąd zrobienia z tej pani sławnej osoby.

0

@Barca1922 tak ale z tego artykuły wynikało że w to się liczy kwota amortyzacji plus pensja. Transfer za 60mln euro z kontraktem na 5 lat to 12mln euro rocznie plus pensja.

3

Jeżeli uda się sprzedać Dembele za sensowną kasę to mamy kapitalną sytuację, nie tylko uda się od razu wszystkich zarejestrować ale będzie jeszcze kasa na wzmocnienie.

0

@Saviola88 Nie ma co z nimi rozmawiać, to są sekciarze. Średnio 8 godzin dziennie potrafią pisać o konfie ale jak się ich zapytasz jaka partia jest lepszym wyborem to Ci nie powiedzą bo nie mieli by nawet jak dyskusji prowadzić, ewentualnie napiszą że każda i pół dnia będą chodzić jak pawie z myślą "hehe ale im pokazałem".

15

@adambądkowski93 Stanowskiego można lubić bądź nie ale moim zdaniem nie można kwestionować tego że często robi dobrą robotę a ta sprawa z Janoszek to w ogóle mistrzostwo.

0

@ForcaMilosz Gdzie była taka informacja? Bo z przecieków wynika że % miał się należeć z klauzuli a nie transferu.

0

@szkutnik91 Nie, dlatego że Barcelona może się dogadać z PSG na np 80mln a nie wpłatę klauzuli.

0

@Kapitan_SW Tylko że taki klaps ( nie mówię o laniu dziecka ) często jest lepszy niż całkowicie bezstresowe wychowanie i pozwalanie na terror dziecka. Są różne dzieci, różne środowiska i różni rodzice i czasem naprawdę ciężko jest bezsprzecznie określić co jest dobre a co złe. Oczywiście w idealnym świecie klapsy były by zbędne ale w idealnym świecie nie żyjemy a większość ludzi nie ma pojęcia jak dzieci wychować. Jeżeli miałbym wybrać co jest lepsze, rodzic który da dziecku klapsa jak to odwali coś złego albo rodzic który będzie miał w dupie dzieciaka, da mu tablet na cały dzień a samemu pójdzie się bawić i będzie pozwalać dziecku na wszystko co chce to wolę rodzica który da klapsa. Tylko że o tym drugim problemie w ogóle nie rozmawiamy, dlaczego? A no dlatego że ciężko olewanie dziecka nazwać biciem i przemocą, to się tak ładnie nie sprzeda.

0

@Kapitan_SW ej ale tak serio, naprawdę myślisz że klaps dany dziecku to jest zbrodnia?? W kraju w którym większość dzieci była lana kablem po dupie bo rodzic miał zły dzień…

0

@Kidd Dużo osób to poleca ale podobno bardzo ciężka pozycja. Tzn chodzi mi o to że trzeba naprawdę skupiać się na tym co się dzieje bo bardzo łatwo się pogubić.

0

@Mow_mi_Douglas Chętnie sprawdzę bo aktualnie nie mam co czytać, ja osobiście polecam cały cykl demoniczny od Petera Bretta który zaczyna się od Malowanego Człowieka.

0

Wie ktoś w ogóle jak wygląda proces wpłacania klauzuli? Bo podobno to zawodnik sam musi wpłacić pieniądze i dopiąć formalności. Jeśli musi zrobić to osobiście w siedzibie związku to raczej nie ma szans na dopięcie tego dzisiaj.

6

@DaPidejpi Jak w 1/4 LM Neymar i Dembele będą wspólnie oglądać kolegów z drużyny ze szpitalnego łóżka to zmieni zdanie xd

2

@Emhyr Jezu jakby się udało sprzedać Dembele bez klauzuli do PSG to by był najlepszy news transferowy od wielu lat.

1

@GeneralXavi Po tym co Dziambor odwalał w ostatnich miesiącach ja bym go jednak nie widział. Są jakieś granice przyzwoitości i on je przekroczył, już nawet nie wspomnę że chłop chciał się wypiąć na resztę wolnościowców i startować samemu z list PSL'u tłumacząc to tym że partia musi mieć reprezentacje w sejmie.

30

Największy problem z FFP w Hiszpanii jest taki, że nikt dokładnie go nie rozumie, nawet kluby dokładnie nie wiedzą na ile mogą sobie pozwolić bo na końcu liczy się "interpretacja" ...

1

@bialagora zapomniałeś dodać że Dembele złapie kontuzję do października i spędzi w szpitalu 5 miesięcy.

19

@Tomo1989 Dembele chciał zarabiać ponad 20mln euro na sezon, a jego alfons, tfu agent chciałem napisać, chciał jakieś kosmiczne prowizje i premie za podpis. Co zarząd miał zrobić? Rok temu sprzedać się go nie dało bo był wolnym agentem. Wcześniej nie dało się nawet rejestrować piłkarzy bo byliśmy bankrutem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?