0

I napisałem, że jak nasz zespół gra słabo w defensywie to niestety MATS nie potrafi nam ratować tyłka jak to robi np. De Gea w Manchesterze United. Czy nawet swego czasu robił Keylor Navas w Realu Madryt.

0

Jakie bzdury? Weź mi pokaż z tego sezonu takie interwencje, które miał Cillessen w Lidze Mistrzów i Pucharze Króla? Gdzie wyciągał piłki nie do wyciągnięcia. Proszę, pokaż. Ile miał tych interwencji i jakiej były jakości?

0

Dokładnie i o tym pisze, że jak nasza defensywa gra bardzo słabo to MATS nie jest typem bramkarza, który potrafi ratować nam mecze. Właśnie o tym piszę.
U niego jest podobny problem jak u Llorisa. A im gorzej gra defensywa tym bardziej widać braki.

0

Ale nie pajacykiem. Chłopie. Jak masz zawodnika sam na sam to skrócasz kąt, ale przede wszystkim pilnujesz pierwszego słupka. Nie dopilnował. Przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego pilnujesz linii bramkowej. Gdyby stał na środku bramki to wyłapałby uderzenie Manolosa. Spójrzcie prawdziwe w oczy.

0

Boruc ma pecha, że gdy miał szczyt formy to zagraniczne kluby nie były zainteresowane Polakami. Gdyby był 10 lat młodszy to broniłby w jednym z najlepszych klubów na świecie.

0

A mi marzy się w końcu bramkarz, który będzie ratował tyłek kolegom po ich błędach a nie dobrze podawał czy wybiegał do piłki.
Dlatego kiedyś mocno liczyłem na transfer Handanovicia. Co ten koleś potrafi robić na linii bramkowej to głowa mała.

0

Jakim trollem? Jakim świecie? Dla mnie bramkarz, który nie potrafi się rzucić, potrafi bronić proste piłki to przeciętny bramkarz. Weź sobie obejrzyj najlepsze parady Artura Boruca i zobacz klasowego golkipera.
To Wy żyjecie w swoim świecie. Podniecacie się śmiesznymi uderzeniami a jak piłka trochę trudniejsza to już go tłumaczycie, że nie miał szans.

0

Ale powiedz mi jak zachował się MATS przy pierwszej i trzeciej bramce? Pamiętasz co przy takich strzałach robił Artur Boruc? Wyskakiwał i całym ciałem zasłaniał dostęp do bramki. Przy trzecim golu nawet się nie rzucił, aby spróbować skrócić kąt. Zobacz co robił Karius w starciu z City.

0

Ale co z tego, że kiepski z piłką? Chłopie! Bramkarz jest głównie od bronienia. Jest setka to masz ją wyciągnąć. Co to za bramkarz co wyciąga bramki w światło bramki czy uderzenia, które może wyciągnąć? Za co kochamy Messiego? Za to, że dokonuje niemożliwe. Czy kochalibyście go za to, że potrafi wykończyć tylko setki?

0

Skoro MATS gra taki świetny sezon i częściej od Cillessena to pokaż mi kilka razy więcej takich interwencji jak Holendra w Lidze Mistrzów czy Pucharze Króla, gdzie wyciągał setki! Pokaż mi, proszę.
Nie twierdzę, że MATS jest słaby. To solidny bramkarz, ale pewnego poziomu nie potrafi przeskoczyć.

0

Jaki hejter? Dlaczego nazywasz mnie hejterem skoro stwierdzam fakt, że MATS to nie typ bramkarz, który potrafi wyciągać piłki tzw. nie do wyciągnięcia? De Gea z Sevillą pokazał co potrafi, gdy obrona gra słabo. A MATS pokazał wczoraj co potrafi gdy defensywa gra słabo. Tyle.

1

Ale ja go nie winię, bo wiem, że nie ma takich umiejętności, aby bronić takie piłki. Po prostu nie jest to dla mnie bramkarz klasowy.

0

Śmiechem-żartem, ale pewnie gdybyśmy mieli De Geę w bramce to spotkanie zakończyłoby się wynikiem 0:0. Po wczorajszym meczu tak bardzo zazdroszczę Hiszpania Manchesterowi United. Niestety my nie mieliśmy zawodnika, który byłby w stanie uratować nam spotkanie.
Aż przypomniały mi się czasy, gdy sam stałem na bramce i koledzy wiedzieli, że nawet jeśli popełnią jakiś błąd to jestem z tyłu i będę zmuszony wyciągnąć z ich opałów. Właśnie za to najbardziej cenię bramkarzy.
PS. Bo jeżeli klepiemy kogoś po plecach za to, że wyciąga to co ma obowiązek wyciągnąć to dla mnie żart. Jeżeli piłkarzy kochamy za cudowne akcje, piękne asysty i niesamowite bramki to bramkarz należy podziwiać za robienie cudów w bramce. Koniec-kropka.

0

Rzeczywistość jest taka, że nasza defensywa w tym sezonie była znakomita. Bądźmy realistami, więcej setek w tym sezonie obronił Cillessen, który grał okazjonalnie. To pełne podziwu, ale jednocześnie smutne.
MATS to nie typ bramkarza, który potrafi wyciągać piłki niemożliwe do wyciągnięcia i robić to na dodatek regularnie. Czasami trafi się, ale bez szału.

0

Ale Boniek ma rację. Na tej stronie to niektórzy dadzą się pokroić za Niemca. Niezły bramkarz, ale pokazał co potrafi, gdy obrona daje za przeproszeniem ciała.

0

Napiszę coś co pewnie zaboli wiele osób tutaj, ale wczorajsze spotkanie pokazało ile znaczy postawa naszej defensywy. Wcale nie mamy znakomitego bramkarza podobnie jak Tottenham Hotspur. Po prostu nasza defensywa przez cały sezon grała świetnie.
Cenię MATS-a za opanowanie, grę nogami, ale potrzebujemy bramkarza o charakterystyce De Gei. Oglądaliście spotkanie przeciwko City? Ile wyciągnął setek w ostatnich minutach?
Rzeczywistość jest taka, że jeśli nasza defensywa będzie grała piach to Niemiec będzie puszczał te bramki. To nie golkiper o charakterystyce Boruca, Handanovicia czy de Gei, że potrafi raz po raz dokonywać niemożliwego na linii bramkowej czy w sytuacjach sam na sam z bramkarzem.

0

Co Wy na siłę bronicie Ter Stegena? Nam właśnie trzeba takiego bramkarza, na którego bramkę zostaną oddane tylko 3 trudne strzały w spotkaniu i on te 3 trudne strzały wyciągnie. Cenię jego grę nogami i opanowanie, ale Barca to taki klub, który nie daje zbyt wielu okazji przeciwnikom.

1

Wczorajszy mecz to znakomity przykład dla reprezentacji Argentyny dlaczego powinna powołać do swojej kadry takich graczy jak Erik Lamela, Mateo Musacchio, Ezequiel Garay czy Mauro Icardi. Trzeba w drużynie charakternych piłkarzy.

0

Ale co tutaj trzeba dodawać? Widziałeś nastawienie Allissona, Fazio, Manolasa, Jesusa, De Rossiego, Nainggolana, Kolarova czy Dżeko? Inna mentalność. Ale może dlatego, że większość z tych zawodników walczyła w życiu o swoje.

0

Motywacja motywacją. Nasi piłkarze nie mają po prostu charakteru i tyle. Możesz mieć talent i umiejętności, ale po charakterze poznaje się człowieka.

3

To nie chodzi o umiejętności, siły czy kondycję. To, że Barca jest zajechana wiemy. To, że Valverde miał nic nie osiągnąć też wiemy, bo to było mówione na początku sezonu, a mimo wszystko mistrzostwo i PK powinno być.
Problem polega na tym, że jak brakuje umiejętności, siły, kondycji itd. to leci się już na charakterze. Nam po prostu tego charakteru brakuje w drużynie.
Takim graczom jak Vermaelen, Gomes, Alcacer czy Vidal może brakować umiejętności czy kondycji, ale nie brakuje nigdy charakteru.

A jak spojrzymy na Romę, to tam praktycznie sami charakterni zawodnicy w klubie: Manolas (Spartan), Fazio (El Commendante), De Rossi (Gladiator), Nainggolan (ostatni Samuraj), Aleksander Kolarov (Aleksander Wielki) itd.

Zrozumcie jedną rzecz. Możesz mieć umiejętności, znakomitą kondycję czy siłę, ale bez charakteru pewnego poziomu nigdy nie przeskoczysz.

1

Liverpool stracił Coutinho i jest w półfinale LM. Wielka rzecz. Naszym piłkarzom po prostu zabrakło charakteru, który pokazywali w tym sezonie, gdy brakowało siły czy umiejętności.

0

Dlatego tak bardzo czekam na przyjście Arthura. Ten chłopak jest nam potrzebny. Brakuje nam zawodnika o charakterystyce Xaviego w pomocy. Liczę także na wejście do pierwszej drużyny Carlesa Alenii.

0

Możecie gadać co chcecie na Andre Gomesa, ale to właśnie typ zawodnika, który był potrzebny we wczorajszym spotkaniu. Może mu brakować umiejętności, może mu brakować siły, może mu brakować kondycji, ale nie brakuje mu charakteru.
Takie spotkania jak wczoraj i na tym etapie sezonu wygrywa się charakterem.

9

Najśmieszniejsze jest to, że Barca była niemal pewna awansu. I dlatego Valverde postawił na zawodników, którzy odnieśli zwycięstwo w pierwszym meczu i mentalnie byli przekonani, że wystarczy pobiegać 90 minut i uda się dociągnąć awans dalej. Bo to oni byli odpowiedzialni za pierwszy wynik.
Moim osobistym zdaniem właśnie w takich meczach powinni grać Vermaelen, Andre Gomes, Denis Suarez, Aleix Vidal, Ousmane Dembele czy Paco Alcacer, bo graliby z inną mentalnością. Po pierwsze chcieliby coś udowodnić. Po drugie walczyliby ze wszystkich sił, aby nie popsuć rezultatu kolegów.
Trzeba uczciwie powiedzieć, że zawodnikom zabrakło charakteru na boisku.

2

Pamiętajcie, że przed sezonem nastroje były pesymistyczne. Odszedł Neymar a w jego miejsce przyszedł Ousmane Dembele, który doznał długiej kontuzji. Przyszedł Paulinho, który nie miał wakacji. Dopiero zimą do klubu trafił Coutinho. Andre Gomes nie spełnił oczekiwań. Zdobycie mistrzostwa Hiszpanii i Pucharu Króla (miejmy nadzieję) będzie sukcesem, biorąc pod uwagę z jakimi problemami się borykaliśmy.

W przyszłym sezonie powinno być łatwiej i kadra będzie raczej silniejsza.

1

Panie/Panowie, spójrzmy prawdzie w oczy jak wygląda nasza kadra w tym sezonie:
MATS, Cillessen, Roberto, Semedo, Pique, Umtiti, Vermaelen (kontuzjowany przez część sezonu), Yerry Mina (przyszedł zimą i nie jest graczem klasowym) Jordi Alba, Lucas Digne (nie jest klasowym graczem), Sergio Busquets, Ivan Rakitić, Paulinho (bez przerwy wakacyjnej), Andres Iniesta, Andre Gomes (nie jest graczem klasowym), Denis Suarez (nie jest graczem klasowym), Phillipe Coutinho (przyszedł dopiero zimą), Ousmane Dembele (był kontuzjowany przez większość sezonu) Lionel Messi, Luis Suarez oraz Paco Alcacer (nie jest graczem klasowym).

To tak naprawdę okaże się, że z powodu kontuzji czy innych czynników to przez większość sezonu mieliśmy w zespole 12 klasowych zawodników (w tym dwóch bramkarzy) + Javiera Mascherano, który odszedł zimą.

Co my chcieliśmy tym zwojować? Niestety, ale piłkarze zostali po prostu zajechani. Więc nie dziwcie się, że latem trzeba pozyskać takich graczy jak Arthur (ma papiery na wielkie granie) oraz Antoine'a Griezmanna (klasowy, wszechstronny napastnik).

Jest takie mądre powiedzenie: "Pokaż mi swoją ławkę rezerwowych a ja powiem Ci jaki masz zespół".

6

Zniszczyło nas to samo co Manchester City. Czyli brak odpowiednich rotacji. O ile Guardiola miał w kadrze kilkunastu dobrych bądź klasowych zawodników to Valverde mógł częściej korzystać z usług Denisa Suareza, Andre Gomesa, Aleixa Vidala czy Paco Alcacera.

Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie wyjaśni wszystkim dlaczego potrzeby jest Antoine Griezmann.

0

Mam dziwne wrażenie, że przychodzi obniżka formy. Niestety, ale brak rotacji odbija się czkawką.

1

Nie dziwię się Pepowi, że wybuchł. Mateu Lahoz słusznie pokazywał żółte kartki, ale nieuznany został prawidłowy gol dla "Obywateli".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?