1

Bardzo często kibice wypowiadają się na temat piłkarzy ich osobowości czy życia jakby ich znali czy są nawet dla nich autorytetami. Jaka jest rzeczywistość i jak to wygląda z drugiej strony? Myślę, że wystarczająco podsumował to Marcin Różalski. Zachęcam do obejrzenia całości i wyciągania wniosków:

1

Bardzo dobry artykuł. Moim zdaniem Pep zostanie w City maksymalnie 2-3 sezony. Potem roczna przerwa i najprawdopodniej zawita w Milanie.
Donnarumma, Romagnioli, Musacchio, Rodriguez, Calbria, Locatelli, Kessie, Calhanoglu, Suso, Silva czy Cutrone mogliby wskoczyć na wyższy poziom pod wodzą Pepa.

0

Nie mogę doczekać się jego przyjścia na Camp.Nou :)

1

To po co czekać jak już są? Podpisywać kontrakty i załatwione :D

2

Moim zdaniem ten chłopak musi pewnego dnia zawitać na Camp Nou.
Przy okazji można wziąć de Ligta, skoro Umtiti "głoduje" w Barcelonie.

2

Jeżeli ktoś z Was jest chory na stwardnienie rozsiane albo znacie kogoś chorego zachęcam do przeczytania artykułu:
https://independenttrader.pl/jak-wyleczyc-nieuleczalne.html

2

Bez przesady. Nieliczni piłkarze walczą o najwyższe laury. Jeżeli te tytuły przekładają się na kasę to spoko. Nie dziw się, że idą do Chin. W dwa lata można zarobić nawet tyle co przez 8 lat gry w Europie.

8

Zimny prysznic przyda się Argentynie. I mam nadzieję, że Jorge Sampaoli przypomni sobie, że są jeszcze tacy gracze jak: Mauro Icardi, Paulo Dybala, Erik Lamela, Angel Correa, Ezequiel Garay, Mateo Musacchio czy Geronimo Rulli.

0

Właśnie za to uwielbiam tego chłopaka! Jest niesamowity :D

0

To co za problem? Samuel Umtiti odejdzie za 60 mln euro do Manchesteru United i w jego miesjce można kupić de Ligta :)

7

Coś czuję, że reprezentacji Holandii pod wodzą Ronalda Koemana wróci na właściwą ścieżkę i zaskoczy już podczas EURO 2020.
W kadrze mają wielu klasowych zawodników: Jasper Cillessen, Virgil Van Dijk, Stefan de Vrij, Kevin Strootman, Georgino Wijnaldum, Quincy Promes, Memphis Depay czy Bas Dost.
A do tego dochodzą zawodnicy, którzy mają przed sobą świetlaną przyszłość: Matthisj de Ligt, Nathan Ake, Kenny Tete, Donny van de Beek, Justin Kluivert, Frenkie De Jong czy Vincent Janssen.

0

9 mln euro netto za sezon? Nie przesadzasz? Umtiti jest w klubie dopiero 1,5 roku. Moim zdaniem ma zbyt mocno wygórowane wymagania. Moim zdaniem 5-7 mln euro netto za sezon a w zamian 6-letni kontrakt i klauzula odejścia na poziomie przynajmniej 200 mln euro.

0

Nikt nie neguje, że Umtitiemu należy się podwyżka jak psu buda. Ale biorąc pod uwagę, że obecnie zarabia około 2,5 mln euro netto za sezon to oczekiwanie podwyżki prawie 4-krotnie wyżej nić obecne zarobki to nieporozumienie.
Moim zdaniem 5 mln euro netto za sezon to kwota, która powinna zadowolić obie strony. A przy okazji klauzula odejścia opiewająca na 200 mln euro.

4

Do tych wszystkich, którzy nie rozumieją, że klauzula odejścia w wysokości 60 mln euro była komiczna, biorąc pod uwagę, że kupiliśmy Umtitiego za 25 mln euro w 2016 roku. Prezentuję kwoty transferów obrońców ileś lat wcześniej. Trend był oczywisty, tylko trzeba myśleć i obserwować.

2016 rok - John Stones (55 mln euro), Skhodran Mustafi (41 mln euro) Eric Bailly (38 mln euro), Mats Hummels (35 mln euro), David Luiz (35 mln euro), Samuel Umtiti (25 mln euro), Marcos Alonso (23 mln euro).
2015 rok - Nicolas Otamendi (44 mln euro), Danilo (31 mln euro), Alex Sandro (26 mln euro), Stefan Savic (25 mln euro), Layvin Kurzawa (25 mln euro)
2014 rok - David Luiz (49,5 mln euro), Luke Shaw (37,5 mln euro), Eliaquim Mangala (30 mln euro), Mehdi Benatia (28 mln euro), Dejan Lovren (25 mln euro) Jeremy Mathieu (20 mln euro), Marcos Rojo (20 mln euro) Filipe Luiz (20 mln euro), Thomas Vermaelen (19 mln euro)
2013 rok - Marquinhos (31 mln euro), Mamadou Sakho (19 mln euro)
2012 rok - Thiago Silva (42 mln euro), Javi Martinez (40 mln euro).
2011 rok - Fabio Coentrao (30 mln euro)
2010 rok - Javier Mascherano (26 mln euro), David Luiz (25 mln euro), Bruno Alves (22 mln euro)
2009 rok - Joleon Lescott (27,5 mln euro), Dmytro Chygrynskiy (25 mln euro), Glen Johnson (20 mln euro)
2008 rok - Dani Alves (35,5 mln euro), Bosingwa (20 mln euro)
2007 rok - Pepe (30 mln euro), Gabriel Milito (20 mln euro) Christian Chivu (16 mln euro), Eric Abidal (15 mln euro)

Tak więc moi drodzy, trend był widoczny gołym okiem. Klauzula minimum 100 mln euro to był obowiązek. I nie mówcie mi, że Samuel by jej nie podpisał, skoro miał szansę trafić do najlepszego klubu na świecie. I to w którym brakowało środkowego defensora.

I niech ktoś jeszcze mi powie, że nie było przesłanek, że obrońcy nie będą kosztować po około 60 mln euro a nawet dużo więcej. Nie kompromitujcie się, bo kwoty transferów na przestrzeni ostatnich 10 lat mówią same za siebie.

0

Co Ty chłopie bredzisz? W 2016 roku John Stones kosztował 55 mln euro. W 2015 roku Nicolas Otamendi kosztował 44 mln euro.

1

Ale jakie śmieszne? Człowieku, co zawodnikowi po klauzuli 60 mln euro, jeżeli przyszedłby za 25 mln euro i nie grałby wcale? Wtedy szukalibyśmy kupca za 15-20 mln euro. Spójrz jakie klauzule są w Realu Madryt. Trzeba brać przykład.
Wzrost ilości waluty w obiegu pokrywa się z kwotą, którą zapłacono za Neymara. Blisko 3 razy więcej niż za Zinedine'a Zidane'a.

0

Widzę dwie tanie opcje: De Vrij (jest za darmo, ale trzeba się spieszyć) albo Alderweireld (25 mln funtów). Ale to są opcje na już.
Resztę pieniędzy można byłoby przeznaczyć na kogoś utalentowanego: Jonathan Tah, Issa Diop, Panagiotis Retsos, Matthijs de Ligt, Malanga Sarr, Benjamin Pavard czy Unai Nunez.

1

A jest gdzieś oficjalnie potwierdzenie?
Zawsze można wyciągnąć Toby'ego Alderweirelda za 25 mln funtów z Tottenhamu.

1

Jeżeli Samuel Umtiti jest cwany i chce dostać 9 mln euro netto za sezon to na miejscu naszego klubu zachowałby się w następujący sposób.
Doszedłbym do porozumienia w sprawie podpisania kontraktu ze Stefanem de Vrijem (jest do wyciągnięcia za darmo) i złożyłbym ofertę za Matthisa de Ligta.
Wiem, że Francuz w chwili obecnej jest zapewne najlepszym środkowym obrońcą na świecie, ale Barca mogłaby pozyskać klasowego stopera i zawodnika, który może być najlepszy na swojej pozycji w ciągu kilku lat.

0

Nie ma piłkarzy niezastąpionych (poza Lionelem Messim). Jeżeli klub na nim zarobi 60 mln euro to można znakomicie te pieniądze spożytkować. Moglibyśmy pozyskać za darmo Stefana de Vrija i zarobione na Francuzie pieniądze przeznaczyć na Matthijsa de Ligta.

2

Ciężko był przewidzieć? Przecież jeszcze kilka miesięcy temu pokazywałem, że ilość waluty w obiegu wzrosła proporcjonalnie do wycen zawodników. Wówczas pokazywałem przykład Zinedine'a Zidane'a oraz Neymara. Więc jak było ciężko przewidzieć?
Po drugie, przyszedł za 25 mln euro, więc jego klauzula odejścia powinna wynosić co najmniej 100 mln euro.

2

Będzie podobna historia jak w przypadku Sergio Ramosa. I nie mogę wciąż zrozumieć tych niskich klauzul odejścia. W moim odczuciu klauzula powinna być co najmniej 4 razy większa niż kwota, za którą zawodnik przychodzi bądź jest wyceniany na transfermarkt. W przypadku Umtitiego powinno to być chociaż 100 mln euro.
Jeśli odejdzie to trudno. Jest De Vrij do wyciągnięcia za darmo. Toby Alderweireld za 25 mln funtów. Czy utalentowany De Ligt.

0

Wiele osób narzeka na wypożyczanie naszych młodych zawodników do innych klubów, ale macie rację. Lepiej zawodników sprzedawać z opcją pierwokupu. Jeśli klub wydaje pieniądze na piłkarza to ma świadomość, że musi dbać o jego rozwój, aby zarobić na nim kasę. Z kolei jeśli wypożyczamy za darmo i często Barca płaci część pensji to nie ma takiej ogromnej spiny.

5

Marzy mi się współpraca Barcelony z Ajaksem Amsterdam.

0

1. Demetrious Johnson :)

1

A pamiętasz z kim rywalizował o miejsce w składzie, gdy wchodził do pierwszego zespołu?

1

E tam, elegancja zaczyna się od 6000 zł :)
Poniżej można co najwyżej wyglądać schludnie ;)

54

Niektórzy piszą, że skoczkowie za mało zarabiają? A kto się tym sportem tak bardzo interesuje na świecie? Ludzie! Jest popyt jest podaż. Jeżeli ten sport wejdzie do ekstraklasy sportów to i skoczkowie będą sporo zarabiać. A tak naprawdę jest to sport niszowy na świecie. To, że w Polsce ludzie mocno się interesują to nie znaczy, że z podobnym entuzjazmem podchodzą do tego w innych krajach. Doceniam czyjąś ciężką pracę, ale realia są jakie są i trzeba się z tym pogodzić. Mistrzowie w szachach też nie zarabiają tyle co chociażby przeciętny piłkarz w Championship za sezon. Dlaczego? Łatwo się domyślić.

6

Wiele osób ganiło tutaj Jorge Sampaoliego za to, że powołał Gonzalo Higuaina zamiast Mauro Icardiego, ale wydaje mi się, że wie co robi. 30-latek piłkarsko dojrzał co pokazał dwumecz z Tottenhamem, gdzie zdobył 3 gole i zanotował 1 asystę, ale przede wszystkim znakomicie wywiązywał się ze swoich zadań taktycznych.

Argentyna tym razem będzie próbowała zdobyć mistrzostwo świata swoim doświadczeniem. Mają za sobą 3 duże finały, wiedzą jak gra się na wielkich turniejach. Przypominam, że zanim Niemcy zdobyli mistrzostwo świat w 2014 roku to musieli wcześniej zebrać sporo doświadczenia (2006 - półfinał MŚ, 2008 - finał EURO, 2010 - półfinał MŚ, 2012 - półfinał EURO i dopiero potem udało się sięgnąć po złoto).

Argentyńczycy mają bardzo doświadczony zespół (w nawiasach wiek piłkarzy)
Caballero (36)/Romero (31), Guzman (32)
Bustos (21)/Mercado (31)-Otamendi(30)/Garay(31)-Fazio(31)/Mori(27)-Rojo(28)/Tagliafico(25)
Biglia(32)/Banega(29)-Mascherano(33)/Paredes(23)
Celso(21)/Dybala(24)-Messi(30)/Lanzini(25)-Di Maria(30)/Aguero(29)
Higuain(30)/Icardi(25)

Osobiście w takim zestawieniu albo dosyć podobnym widziałbym Argentynę na mundialu. Wydaje mi się, że kluczowe będzie doświadczenie. Większość kluczowych zawodników Argentyny znajduje się w najlepszym wieku dla piłkarza i mają do tego ogromne doświadczenie.

Przyznam szczerze, że nawet spodziewam się takiej jedenastki na mundialu:
Caballero
Mercado-Otamendi-Fazio-Tagliafico
Biglia-Mascherano
Messi-Banega-Di Maria
Higuain.

Średnia wieku: 30,67 lat.

Wydaje mi się, że kluczowe będzie to o czym wspominał chociażby Tomasz Majewski zdobywając złoto na igrzyskach olimpijskich: "Igrzyska to impreza, która potrafi sparaliżować nawet najlepszych. Trochę czasu upłynęło, zanim ja potrafiłem wykorzystywać doświadczenie."(http://www.tvn24.pl)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?