0

@LuisSalvano Jeśli nie potrafi się patrzeć na boisko, to patrzy się na liczby w Transfermarkcie. ;>

0

@itmustbejoke Jesteśmy uzależnieni od Messiego przede wszystkim z uwagi na taktykę Valverde.

1

@Hushovt Od kiedy Valverde to klub?

0

@Commando Możesz mieć rację, zobaczymy. Ja bym jednak wolał przetestować na tej pozycji Orellanę niż Todibo.

0

Swoją drogą, pięciu obrońców w meczu o nic... Rozumiem, gdyby Valverde testował jakąś taktykę, ale on niczego nie testuje. Będziemy grać 4:3:3 z Griezmannem na lewym skrzydle do końca sezonu.

8

Prawie 32-letni Rakitic i 32-letni Vidal grają, a 20-letni Puig nie zmieścił się nawet na ławce, mimo że poleciał do Mediolanu. 21-letni Alena rozpoczyna dopiero drugi mecz w tym sezonie w podstawowym składzie. Świetne planowanie długoterminowe! Widać tu jak na dłoni wizję Valverde, Bartomeu i całego zarządu!

2

Na podstawie tego artykułu nie da się dowiedzieć, na czym polega świetna współpraca Rakiticia z De Jongiem.

1

Za każdym razem, gdy oglądam Wolves, jestem oczarowany Raulem Jimenezem. Mega wszechstronny napastnik. Egzekucja, gra bez piłki w polu karnym, drybling, wizja, gra głową... Oferuje właściwie wszystko. Ma się wrażenie, że to kompletna dziewiątka.

Marzy mi się ten zawodnik w Barcelonie jako taki czwarty napastnik od wszystkiego - od skrzydła, od środka ataku, od gonienia wyniku, od gry na target mana... Mógłby też - z uwagi na wyżej wspomnianą wszechstronność - grać na boku przy Messim na fałszywej dziewiątce (tak jak Henry czy Eto'o). Szkoda, że nie ma żadnych plotek na temat Meksykanina...

0

@ShowMe Zaznaczyłem przecież, że:

"Owszem, zdarzają mu się coraz częściej proste straty, czasami też nie potrafi nadążyć za tempem kontrataku rywala (ma to w pewnym stopniu - jak sądzę - swoje źródło w zachowawczej taktyce Valverde)"

Mam nadzieję, że uda mi się rozjaśnić tę kwestię w zapowiedzianym materiale filmowym.

2

@Transu96 Wymienność pozycji nie dotyczy bynajmniej samodzielnej "szóstki". Mobilna samodzielna "szóstka" to samobójstwo taktyczne.

2

@Transu96 Samodzielna "szóstka" nie może przeprowadzać rajdów przez pół boiska kosztem stworzenia ogromnej luki w miejscu, w którym z natury powinna przebywać. To niedopuszczalne. Kryminał taktyczny. De Jong o tym wie, więc zgodnie z tym, co pisze kol. @SuperPatsonFCB nie będzie w stanie pokazać swojej najlepszej wersji.

0

@masq @VenoM W takim razie zaczekajcie na zapowiedziany materiał filmowy.

0

@Transu96 Wraz z kol. @ViscaBarca123 życzymy sobie, by miejsce Busiego ostatecznie zajął Jandro Orellana.

7

@Transu96 Jak słusznie zauważył @Chwytliwy De Jong nigdy przenigdy nie powinien zajmować miejsca Busiego. Holender znacznie pewnie czuje się tam, gdzie występował wczoraj.

0

@MaTt_BarcaFan Technicznym, ale również taktycznym. Wystarczy przypomnieć chociażby tę sytuację z Anfield, gdzie bezsensownie przejął futbolówkę od Lengleta, nie zdając sobie sprawy, że w ten sposób właściwie skazuje Barcelonę na stratę piłki.

1

@VamosRakieta Była - dzięki De Jongowi.

8

Hejt na Sergio Busquetsa jest najbardziej nieuzasadnioną rzeczą na tym portalu. To wciąż - mimo upływających lat - zawodnik, który z urzędu wykonuje rzeczy, o których wielu ograniczonych pod względem techniczno-taktycznym zawodników (jak np. Rakitic) nie jest w stanie nawet pomyśleć. Świetne podania przez linie, odporność na pressing, zapierające dech w piersiach zwody... Busi jeszcze tego nie stracił. W meczu na Camp Nou z Liverpoolem zagrał świetnie (być może - jak znajdę wolną chwilę - przedstawię odpowiedni materiał filmowy). Owszem, zdarzają mu się coraz częściej proste straty, czasami też nie potrafi nadążyć za tempem kontrataku rywala (ma to w pewnym stopniu - jak sądzę - swoje źródło w zachowawczej taktyce Valverde), niemniej w mojej ocenie pozostaje bardzo ważnym ogniwem zespołu. Nie wyobrażam sobie aktualnie drugiej linii bez Sergio Busquetsa i Frenkiego de Jonga.

0

@VamosRakieta Najpiękniejsze bramki Barcelony w ostatnim dziesięcioleciu to są te, w których ktoś wbijał piłkę do pustej bramki. Jestem zwolennikiem prostego futbolu!

1

@takisobiektos A niby kiedyś było odwrotnie? Statystyka posiadania piłki nie ma wpływu na wynik - jest tylko pewnym przybliżeniem stylu gry. Liczy się to, co ktoś robi w posiadaniu i bez posiadania.

0

@ViscaBarca123 Jeśli nie zdołałeś jeszcze zauważyć, rocznik jest powiązany z liczbą lat, więc nie wiem, jakim cudem uznałeś to, co uznałeś.

1

@JimMorrisonFCB Jandro jest z takiego rocznika, że prawdopodobnie doczeka czasów bez Valverde i Bartomeu. Młody chłopak - 19 lat. A więc jest szansa.

0

@ViscaBarca123 Martwiłem się na początku sezonu, że Jandro nie gra, bo uważam go za talent jeszcze większy niż Alena i Riqui Puig (!), ale widzę, że wreszcie sprawy zaczynają układać się pomyślnie. Liczę na debiut już w tym sezonie.

0

@Hiacynk To, że w perspektywie krótkoterminowej nie ma dobrych wyników nie znaczy ogólnie, że drużyna się nie rozwija. Poszczególni piłkarze bardzo mocno korzystają na tym, że trener wymaga od nich takiego futbolu. Mam nadzieję, że Filip Jagiełlo też na tym zyska.

3

@Hiacynk Posiadanie piłki jest jedynie efektem, a nie celem samym w sobie, tak gwoli wyjaśnienia. Niemniej trudno aktualnie znaleźć byłego piłkarza, który rozpoczynając karierę trenerską, nie inspiruje się Guardiolą. Wspomniany Motta, Henry, Vieira, Lampard, Xavi, Eto'o...

0

Świetny film, zresztą jak cała seria. Serdecznie polecam!


0

@myscooter W Niemczech nikt go nie zdetronizował.

2

@KamQiX Jeśli Pep jest najlepszym trenerem na świecie, to Klopp zdecydowanie drugim najlepszym. Jeśli Pep ma dwa tytuły Premier League, Klopp powinien mieć jeden. Historia musi kształtować się równomiernie - tak, aby doceniać wszystkie wybitne postaci. Ja tam się cieszę, a będę cieszył się jeszcze bardziej, jeśli Pep znowu zdobędzie Champions League.

2

@itmustbejoke Według mnie Messi był lepszy zarówno w 2011, jak i 2015 roku.

0

@NGTRX No właśnie...

0

@NGTRX I jak się skończyła ta akcja, bo musiałem przerwać oglądanie? Czasami bowiem warto odpuścić biegnącego z piłką zawodnika podczas kontrataku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?