10

@FC1899Barca Z pewnoscia przekret. Boze człowieku ty czytasz co piszesz?

5

Ciekawostka

Półelfowie to nie jest jedna z ras w uniwersum. Jest to połaczenie konkretnych cech od człowieka i elfa.

W uniwersum sa 4 przypadki zwiazków miedzy ludzmi a Eldarami.

Pierwszym taki zwiazkiem był zwiazek Berena i Luthien. Skutkiem tego było narodzenie półelfa Diora i jest to 1 linia Półelfów. Córka Diora była Elwinga

2 Linia półelfów jest skutkiem zwiazku Tuora i Idrill. Z tego zwiazku narodził sie z czasem Earendil

Połaczenie tych lini nadeszło w raz ze slubem Earendila i Elwingi i narodzeniem sie Elrosa i Elronda.

Elros mimo bycia półelfem wybrał los człowieka i do tej rasy przynalezał.
Elrond wybrał los Eldarów i mimo bycia półelfem jest zaliczany do rasy Elfów. Podobny wybór dostali jego synowie i córka. Arwena wybrała smiertelnosc a synowie prawdopodobnie wybrali zywot elfa i odpłyneli do Valinoru

Ogólnie potomstwo Earendila miało wybór do której rasy chca nalezec.
Earendil koniec konców ze wzgledu na zone wybrał los Eldarôw stajac sie ich ukochana gwiazda.

Jest jeszcze zwiazek elfa i człowieka który podlegał tylko zywotowi ludzkiemu a to ze wzgledu na brak powiazan z Earendilem badz Elwinga.

Chodzi o zwiazek który dał poczatek rodowi ksiazat z Dol Amroth. Mimo losu edainów mieli oni takze cechy elfie. Zwiazek o którym mowa to miłosc miedzi Imrazorem i Mithrellas.

@Szreko @Fenyx @Vitoo @masq @norbo80 @budel17 @Kengo @heniusss @arsenallondyn0

5

@Pawel13sz Dzieki

0

O której konczy sie okienko?

2

@Medium Z pewnoscia.

5

Nigdy wiecej Sliwki.

4

@Emhyr Ale paskudna

3

@Emhyr Pokaz fote z ciekawosci xd

0

@hefaj6 Pedri>>Barella. Nie ma o czym dyskutowac.

3

Nie ma Sliwki i efekty widac gołym okiem

2

@MrPGG Efekt Xaviego i mowie to serio. Duzo mniej urazów mamy

4

Sliwka to sie na kompot nadaje tylko i wyłacznie a nie na powazne reprezentacyjne granie. Factos.

10

Zaden siatkarz tak mnie nie tiltuje jak Sliwka. Bezjajeczny siatkarz. Mika w prime z 2014 to był z 10x lepszy..

3

Sliwka kur wez wstydu oszczedz sobie i zejdz z parkietu.

Co to za dramatyczny siatkarz jest. Winiar na emeryturze dałby wiecej.

4

Brakuje tej kadrze kogos kto mocniej uderzy. Taki Leon Wlazły byliby zbawieniem dla nas. Z całym szacunkiem dla Kurka ale do Mariusza nie ma podjazdu.

3

Chałwa jedna z lepszych rzeczy wymyslonych przez ludzi a Lody Chałwowe o panie...

3

@Kgorecki2500 W kontrolowanych warunkach tak.

34

@Survier Głupszej rzeczy juz nie przeczytam dzis. Bernardo w kazdym aspekcie jest lepszy od De Jonga

0

Frank i penelope to jest naprawde dziwny film. Jest tak popieprzony ze az fajny. Nie polecam sugerowac sie ocena na filmwebie ;)

1

@msmsms Komiksy to jednak inna para kaloszy dlatego ich nie uwzgledniam ale ogolnie tak Marvel tez robi swietna robote

1

@Kidd Trafiłes białego kruka. Ciezko dostac ta ksiazke. Brawo ty

2

Nie ma chyba bardziej spojnego i rozbudowanego uniwersum fantasy niz srodziemie. Rozmach Tolkiena i jego syna naprawde robi wrazenie ba do dzisiaj wychodza kolejne pozycje rozszerzajace juz i tak bogate uniwersum.

Moim zdamiem tylko SW ma podobny lub wiekszy rozmach no ale to juz jest Sci fi a nie fantasy ;)

Oba te uniwersa uwielbiam z całego serca.

Nie chce byc hejterem ale uniwersum Rowling w tej kwestii jest bardzo ubogie a w uniwersum jest mnóstwo dziur i niedopowiedzen co jakby nie patrzec jest strasznie denerwujace.

1

@Kidd Na podstawie listów etc Tolkiena. Bardzo wazne w kwestii zrozumienia natury m.in Valarow.

Natura srodziemia to moj priorytet a nastepnie bede kolekcjonował Historie srodziemia

3

@Fenyx Nie pojawiła sie w ksiazkach ani 1 kobieta. Zawsze w kwestii orków wystepował rodzaj meski. Kobiety orki nie były potrzebne bo orków sie hodowało a nie sie rozmnazały.

3

26 i 27 wrzesnia premiera 2 ksiazek z uniwersun Tolkiena

Natura Srodziemia oraz 1 z 12 tomów Historii Srodziemia.

Niestety jeszcze nie wiem jaka cena tych ksiazek.

1

@Fenyx Czasami lepiej zyc w nieswiadomosci. Niestety przypadkiem to info znalazłem :/.

Kur to jest dramat

3

Oo kur Orkowe kobiety w Ring of Power xDDDDD

Dajcie mi Alkohol bo na trzezwo nie tkne tego syfu ;)

0

@Kidd Ja nie zapłace za to. Poczekam az wrzuca na strone pewna.

Nie dam zarobic tym dziadom.

1

@AnnaMarianna Pytanie powinno brzmiec ile razy nie pijecie alkoholu w miesiacu

2

@msmsms Ring of power to bedzie turbo gniot.

To jest wizerunkowa kompromitacja showrunerów,którzy po swojemu interpretuja dzieła Tolkiena. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to ze serial przesiakniety jest Skrajnym lewactwem i poprawnoscia. Fabularnie tez bedzie to syf

Ja do Lewicy nic nie mam ale jej skrajna odnoga to totalna patologia cos jak skrajna prawica.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?