2

Nie no ale takie zrodła to zart

5

@jackdaniels @Danny Gaucho pytaj łysego on lubi statystyki to moze da znac

0

@Kengo Nie tylko ciebie :(

0

@J4no Moze dlatego ci to nie przeszkadza bo nie siedzisz w tym uniwersum tak głeboko co ja. Pewnych rzeczy mozesz nie wiedziec przez co łatwiej takie abominacje ci zaakceptowac.

Mnie to raziło juz podczas premiery kinowej i razi do dzisiaj.

Inna kwestia ze aktorka dobrze sie spisała. Czuc ze to jest elfka z krwi i kosci i jej zwiazek z killim jest naturalny ale no nie miał prawa sie wydarzyc.

1

@Kgorecki2500 Tauriel nie istnieje w kanonie a miłosc miedzy elfem a krasnoludem nie miała prawa wystapic. Krasnoludy nie sa dziecmi Eru tylko Valara Aulego.

Z reguły zwiazki były z przedstawicielem swojej rasy. Oczywiscie duzo było tez wyjatkow ale zazwyczaj to dotyczyło Elfa i Człowieka. Beren i Luthien Aragorn i Arwena lub Meliana(Majar) i Thingol elf. Nigdy nie wystapił zwiazek krasnoluda z przedstawicielem innej rasy.

1

@Fenyx Ja wiem. Ale nadal kuje w serduszku marnowany potencjał przez poprawnosc i głupote ludzi odpowiedzialnych za to pozal sie boze "dzieło"

0

@Essos Niestety w kilku aktach :(

6

Hobbit zakonczony
Wnioski? Nie tak zły jak zapamietałem. Ale dalej uwazam ze 2 czesci to byłoby optymalne rozwiazanie.

Watek Taurieli-Kiliego-Legolasa bez sensu i strasznie irytujacy. Azog dobrze zrobiony ale zupełnie niepotrzebny.

Za co moge pochwalic bitwe pieciu armii? Za sceny batalistyczne,kapitalny watek Dol Guldur i rewelacyjne oddanie charakteru Thranduila.

Cóz teraz czas na deser a wiec 12h z Władca Pierscieni


1

@Sysia11 Zgadzam sie. Ale gosc mega inteligentny jest :)

0

@stone80 A kto pisze ze to powazny serial? Jest to fajny specyficzny serial ze specyficznym humorem ale na pewno nie jest to przeznaczone dla dzieci.

15

@tomek8756 Głupota. Ale moze jest to selekcja naturalna

1

@Kgorecki2500 Atak krwiozerczych donatów lub zombiebobry nie przebije

0

Podobno Uwe Boll wraca do rezyserki :D

Postal to wybitnie głupie ale zabawne dzieło jegomoscia. Polecam jako odmóżdzacz

0

@Medium To przykład pierwszy z brzegu dlaczego ten serial nie jest dla dzieci. Poza groteskowym humorem serial ma w sobie cos co nie pozwala odejsc od ekranu.

No ale faktyczie serial gdzie trup sciele sie gesto jest dla dzieci :)

0

@Medium Akurat cos dla ciebie :)

0

@stone80 W jakim serialu dla dzieci bohater masturbuje sie na wiezy :o?

0

@Szreko Bo Krasnoludy to nie dzieło Eru tylko Aulego i stąd moze wynikac ich nieco samolubna i chciwa natura.

0

@Szreko Trzeba pamietac ze Elfowie nie byli juz tak liczni i potezni jak w dawnych latach. Wiekszosc wróciła za morze. Duza czesc zgineła na dagorlad i w oblezeniu barad dur.

0

@Szreko Bo przede wszystkim najpierw martwili sie o siebie potem o reszte(Elfy bo krasnoludy rzadko przejmowali sie losami innych istot. Byli samolubni co nie raz im wytykano)

2

@heniusss Wiem i spoko. Zawsze mi sie zdarzy bo wszystko na telefonie robie

10

Zastanawialiscie sie kiedys czemu relacje elfów i krasnoludów w sródziemiu sa tak napięte?Nie zawsze tak było.Wyjasnie w kilku zdaniach jak popsuła sie przyjazn miedzy tymi rasami.


Otóż wszystko ma swój poczatek jeszcze w pierwszej erze. Poczatkowo relacja była naprawds dobra. Krasnoludy z Belegostu wybudowały dla Thingola jego siedzibe Menegroth.
Przez wiele lat kwitł handel miedzy rasami.


Jednak wszystko sie zmieniło gdy Thingol zlecił krasnoludom oprawienie Silimarila w Nauglamir najsłynniejsze dzieło jubilerskie kowali z Nogrodu a który otrzymał Thingol od Hurina.
Krasnoludy po wykonaniu pracy byli tak zachwyceni ze zazadali zapłaty w postaci naszyjnika. Elwe odmówił a zakonczyło sie to zabójstwem Elfa i przyczyniło sie do upadku Doriathu.

Elfy w ramach zemsty wybiły krasnoludy a potem krasnoludy zrobiły rzez w Doriacie. Koniec konców Silimaril odzyskał Beren.

Jednak relacja nie wróciła nigdy na poziom z przed zniszczenia Doriathu.

Co prawda były momenty gdy nieco sie ta relacja ociepliła a mowa tu o handlu elfów z Eregionu z krasnoludami khazad dum w drugiej erze.

@Szreko @Vitoo @Fenyx @masq @budel17 @norbo80 @Kengo @heniusss

0

Czy to ten sezon u Jurgena ze piłkarze powoli maja dosc jego stylu i szykuje sie turbo zjazd?

3

@Medium Cos jak my po Rayo tylko my pkt chociaz mamy i nie szorujemy dna tabeli

0

@Borneo Owszem ma. Zwiastuny duza mówia o jakosci serialu. Nue dosc ze postacie wygladaja jak z cyrku to i fabuła szykuje sie gowniana

3

@Fenelon Amazon szykuje turbo gniot zniszczony poprawnoscia i głupota showrunerow

7

Człowiek po latach zaczyna bardziej doceniac Hobbita. Szanuj Hobbita swego bo mozesz miec gorszego(czytaj serial Amazonu)

A tak serio to im dłuzej ogladam tym jest nieco lepiej. Dalej bez rewelacji a kili i tauriel irytuja w opór ale nie sposób przejsc obok widoków i dobrze odwzorowanych lokacji.

Mówiac szczerze to Hobbit nie zasłuzył na taka krytyke z mojej strony. Zaczynam doceniac pewne rzeczy po latach ale nadal uwazam ze 3 czesci to za duzo. Nie jest i nie bedzie to poziom Lotr ale na pewno wyglada to z 20x lepiej niz to co Amazon serwuje w trailerach i co zaserwuje niebawem.

Czas spojrzec jeszcze na bitwe pieciu armii.

5

Hobbit filmowy ma sporo wad. Jednak to jak Jackson trzyma klimat srodziemia to cos czego bezbeki z Ring of Power nigdy nie byliby w stanie zrobic.

Ogladajac Hobbita i Lotra czuc ze to srodziemie a ogladajac zwiastuny Ring of power mam wrazenie ze ogladam jakies niskobudzetowe fantasy ze szmatexu.

Nawet w Hobbicie czuc ze hobbit to hobbit i ludzie z nieba tam nie spadaja.


A co jest moim zdaniem w Hobbicie najlepsze? Motyw Dol Guldur jest zrobiony fenomenalnie i bardzo zgodny z kanonem.

Czego w hobbicie nie lubie? Postaci Tauriel i Azoga,który w ksiazce dawno zdechł i wrzucanie watku miłosci elfki i krasnoluda co nie powinno miec miejsca.

No i Hobbit jest zbyt rozwleczony. 2 czesci to powinien byc max.

0

@Zoker Dlatego to tylko teoria. Zreszta tak jak wspominasz łatwa do obalenia. Co nie zmienia faktu ze arcyklejnot to ciekawa rzecz

0

@Tasde Parzył kazdego smiertelnika. Ani człowiek ani krasnolud ani potem synowie Feanora nie mogli zniesc dotyku silimarila.

Co innego gdy osoba była godna. Beren,Luthien i jego syn Dior mieli w posiadaniu silimarila. Przez moment posiadał go Thingol.

Klejnot miał w sobie swiatło dwórze drzew Valinoru.

7

Taka ciekawostka

Jesli ktos czytał hobbita to na pewno kojarzy arcyklejnot. Była i w sumie do dzis jest teoria ze owy klejnot to jeden z zaginionych Silimarili.

Niestety lub stety jest jeden argument który ta teorie kontruje. Żaden smiertelnik nie mógł zniesc dotyku Silimarila. Gdy Synowie Feanora stracili do nich prawa nie mogli zniesc dotyku klejnotu gdyz parzył ich strasznie

@Fenyx @Kengo @Vitoo @Szreko @masq @norbo80 @budel17

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?