1

@SHIBA Zgłaszam się :p

1

@klemens100 Liczenie śmiertelności tylko z zamkniętych przypadków jest bez sensu. Biorąc pod uwagę, że większość osób zdrowieje niż umiera, śmiertelność będzie maleć, dlatego lepiej jest liczyć ze wszystkich przypadków, a ta obecnie wynosi 3.6%. Ta bardziej odzwierciedla tę pandemię.

1

@lucca87 Po co dokładnie sprawdzić dane jak w mediach ktoś tam wspomni że 5% xD

1

Ta reklama żywca na cały ekran wkurza mnie nagminnie. Wkurza umyślnie...

1

@JonaszKoranMekka No fajnie, ale w tych linkach jest wszystko co już tak naprawę wiemy czyli głównie umierają osoby powyżej 60 roku życia z chorobami wpółistniejącymi. Jedynie co mnie zaciekawiło to stwierdzenie, że leki antywirusowe stosowane na covid powodują zniszczenie układo sercowo-naczyniowego. Mogę się założyć, że zdarzyły się przypadki, gdzie lek na covid spowodował śmierć, a nie sam wirus.

Jeśli chodzi o maseczki to wiadomo, że zmniejszają prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa, ale bardziej chodzi o to że długotrwałe ich noszenie może być dla nas niebezpieczne.

3

@nadachu Tutaj dodatkowo dobiły Cię antybiotyki. Antybiotyk działa tak, że zabija złe bakterie, nie stosuję się ich do wirusów. Lekarka dała Cię kilka różnych antybiotyków, które zabiły dobre bakterie, a nie zabiły infekcji, przez co twoja odporność spadła, a wirus zaatakował z podwójną siłą.

1

@Borneo Czyli byłeś w tym 1% co ciężko przechodzi chorobę. Nie wiem ile masz lat i jaką masz odporność, czy często chorujesz, czy masz np astmę, na to składa się wiele czynników.

1

@Borneo Nie wierzysz w statystyki czy o co Ci chodzi

https://www.worldometers.info/coronavirus/

11

@Borneo A co Ty myślisz że teraz się tylko na koronę umiera ignorancie, idź do rodzin osób co straciły bliskich, bo nie mogą się dostać do lekarza i umierali na nowotwory w domach :)

8

@Borneo Człowieku ty się kłócisz z statystykami ? krytyczny stan w USA ma mniej niż 1% chorych, a w Brazylii 1,23%. Gdyby ten wirus był taki niebezpieczny to w USA teraz powinni tworzyć masowe groby, zwłaszcza przy tylu protestach BLM.

8

@Borneo Przecież Brazylia i USA mają jedne z najniższych śmiertelności od tego wirusa. Idealny przykład medialnego wyprania mózgu. Wy sprawdzacie wogole te dane ?

5

@MarFan Przecież szczepionka na grypę g**no daje, a w niektórych przypadkach może nawet pogorszyć stan. Tak samo będzie z szczepionką na covid, bo cały czas mutuje. Z resztą śmiertelność na świecie spowodowaną tym wirusem to ok. 4%, a w takiej Brazylii to nawet mniej niż 4. Umierają osoby, które mają choroby współistniejące, a zgon dla tych osób może nastąpić nie tylko przez wirusa, a przez stres i medialną panikę. Już nie wspominam o testach i przypadkach bezobjawowych.

2

@Trojanek23 Akurat po moim wpisie raczej widać, że covid nie jest taki groźny, bo śmiertelność to zaledwie 4%. Ja już dawno pisałem że ludzie dają się tresować zamiast poszukać więcej informacji. A statystykę podałem, bo temat był w gorącej dyskusji ;)

1

@lukasbarca86 Już są, zapomniałem w sumie o nich ;p

2

@MarioVeB! Polecam się

7

Sprawdziłem z ciekawości, jak wygląda sytuacja z Covidem.

[Świat] --> 14,967,842 przypadków, 615.819 ofiar śmiertelnych, śmiertelność: 4.11%
[USA] --> 3,988,278 przypadków, 144.363 ofiar śmiertelnych, śmiertelność: 3.62%
[Brazylia] --> 2,129,053 przypadków, 80.493 ofiar śmiertelnych, śmiertelność: 3.78%
[Rosja] --> 783,328 przypadków, 12.580 ofiar śmiertelnych, śmiertelność: 1.60%
[Hiszpania] --> 313,274 przypadków, 28,424 ofiar śmiertelnych, śmiertelność: 9.07%
[UK] --> 295.817 przypadków, 45.422 ofiar śmiertelnych, śmiertelność: 15.35%
[Włochy] --> 244,752 przypadków, 35,073 ofiar śmiertelnych, śmiertelność: 14.33%
[Francja] --> 176,754 przypadków, 30,177 ofiar śmiertelnych, śmiertelność: 17.07%
[Szwecja] --> 78,166 przypadków, 5,646 ofiar śmiertelnych, śmiertelność: 7.22%

Źródło: https://www.worldometers.info/coronavirus/?utm_campaign=homeAdvegas1?

0

@mekston Przyszedł pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy xD

2

@D10SLEO Bez goli nie ma punktów.
Bez punktów nie ma mistrzostwa.
A bez mistrzostwa... Nie ma mistrzostwa.

1

@kerouac Z tego co słyszałem codzienne nie jest wskazane. Może podrażnić żołądek, jelita czy wątrobe.

2

@Kapitan hawk Zgłosiłeś sam siebie ? :)

8

Komentarz usunięty

2

Moim krajem może rządzić byle miernota.

0

@SuperPatsonFCB Co prawda używam Mozilli, ale podobno Chrome zużywa bardzo dużo pamięci RAM. Jeśli chodzi o takie zacinanie, to może wypada przeczyscic system programami typu cleaner, regcleanpro do rejestru (płatny, ale znajdziesz klucz aktywacji w necie), zrobić defragmentację dysku C. Sprawdzić w menadżerze zadań czy nie masz aplikacji, która zużywa procesor lub pamięć bardziej niż inne (niektóre wirusy). Ostatnią opcją pozostanie format.

0

@Mr.Monteg Co ciekawe mój komentarz dotyczący burzy też zniknął :-)

2

@Jaca27 Ten mały karakan... Zniszczy was!

2

@NeroTFP " Będzie odpowiadał na pytania dzie-dzie-dzie-dziennikarzy" i cyk flagą w łeb, nie no zażenowanie to jedno, ale z tej akcji się nieźle uśmiałem :D

0

@DonMatteo901 Mój kraj taki piękny...

0

@tobiasson92 Lubię sporty ekstremalne , ale nie aż tak :p

2

Posłuchałem sobie dziś trochę TVP info i doszedłem do wniosku, że był to mój ostatni raz. Szkoda zdrowia...

2

Co jak co, ale te zmiany Setiena w końcówkach meczu to jest jakieś kurka nieporozumienie... Już któryś raz wpuszcza typa na 3 min licząc na cud. W tym przypadku był to Griezmann, który nawet w tak krótkim czasie więcej przeszkadzał niż pomagał. O reszcie nie wspominam, bo mnie kukle swędzą, z bólu...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?