4

@escarabajo Może nie wygrywał wszystkich, ale dawał sobie radę. I moim zdaniem Puig wczoraj był lepszy niż Partey.

42

Wciąż powtarzany jest przez niektórych argument, że Puig nie zrobi kariery z powodu parametrów. Jakoś wczoraj problemem dla niego nie była gra przeciwko Atletico Madryt, czy wygrywanie pojedynków z Parteyem. Riqui stoi na nogach lepiej niż wielu innych pomocników i ma przewagę w takich aspektach jak balans ciała, mobilność, nieprzewidywalność. Uważam, że w tej chwili te 'parametry' nie stanowią żadnego problemu. Zresztą i tak widać, że Puig zrobił w tym aspekcie progres i wygląda także lepiej taktycznie i radzi sobie co raz lepiej w defensywie.

44

Puig już w poprzednim meczu potrafił dobrze wykorzystać swoje warunki fizyczne i był najczęściej faulowanym zawodnikiem na murawie. Jasne, Atletico, twarda gra, nieustępliwość itd, ale uważam, że to dla niego dobry mecz, by pokazać swoje umiejętności. Bardzo cieszy kolejny mecz Puiga w pierwszym składzie. Zasłużenie, trzymam za niego kciuki.

4

@Witam Czemu szkoda? Słaby jest, prawie w ogóle nie grał w Barcy B. Dobrze, że odchodzi.

36

Widzę, że niektórzy nawet nie wiedzą jak na imię ma Puig, który gra w pierwszym zespole. :D

2

@cat_r37 Myślę, że mogą wrócić na niektóre mecze w play-offach. Ale przez dwa tygodnie może się sporo zmienić. W tej chwili można jedynie strzelać.

3

@cat_r37 Ciężko powiedzieć w tej chwili. Może i Pimienta będzie mógł korzystać i z Puiga, i z Ansu. Pewnie okaże się niedługo. Może coś takiego:

Tenas - Morer, Ronald Araujo, Mingueza, Mika Marmol - Monchu, Orellana, Puig - Collado, Rey Manaj, Ansu Fati.

24

Bayern buduje piękną kadrę. Sane za mniej niż 50 mln euro, to świetny deal. Fakt, jest po poważnej kontuzji, ale tak naprawdę mało ryzykują za taką kwotę. Niedawno za małe pieniądze pozyskany Davies. Oprócz tego mają Kimmicha, Pavarda, Gnabry'ego, czy Goretzkę w sile wieku i zaczęli stawiać na młodzież (Musiala, Zirkzee, Meier, Cuisance). Tak powinno przebudowywać się kadrę i przygotowywać na wymianę starszych zawodników.

EDIT: I oczywiście za darmo zgarnęli teraz Tanguy'a Kouassiego - jednego z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy.

4

@osa91 Orellana, Moriba, Tenas faktycznie chyba najbardziej utalentowani. Nils, Konrad, Sanz, Mika Marmol, Nico czy Igor to też duże talenty, ale zobaczymy jak sobie poradzą w Barcy B. Ładna kadra się szykuje.

A co do Collado - myślę, że po prostu nie zostanie w Barcy B. To samo Puig, Monchu, Inaki Pena i Araujo. Pierwsza drużyna albo wypożyczenia.

3

@Coutinho007 Kolejny sezon w Juvenilu A, ale myślę, że doczeka się kilku powołań i debiutu.

4

Pojawia się co raz więcej informacji na temat kadry Barcy B na przyszły sezon i myślę, że ostatecznie może to wyglądać następująco:
https://pbs.twimg.com/media/EbxX4IrWoAUNacT?format=png&name=small

Pewnie będą jakieś drobne zmiany i możliwe, że będzie jeszcze jakiś transfer (oczywiście zakładając przyjście Gustavo Mai).

3

@Gomess Raczej nie, moim zdaniem nie mają potencjału na pierwszy zespół. Tyle tylko, że na ich sprzedaży można by było zarobić kilka milionów.

22

@rafux6 Nie ma formy, a wciąż jest najlepszy na świecie. W meczu z Celtą zawodnik meczu bez dwóch zdań. Tu nawet nie ma o czym dyskutować.

2

@Avada Kedavra Nie tylko ja się nimi zajmuję. ;)

1

@Coutinho007 Myślę, że Ansu jest lepszy we wszystkim. Bardziej dojrzały, lepszy w kreacji, bardziej inteligentny w grze, podejmuje lepsze decyzje. Obaj mają świetną technikę, drybling, przyspieszenie, balans ciała, ale ogólnie Ansu to znacznie lepszy talent, ma dużo większy potencjał i jest zdecydowanie bardziej kompletny.

Napiszę jeszcze tak - widząc Ansu w grze w juvenilu byłem pewny, że ma on potencjał na pierwszy zespół. A co do Konrada, to mam nadal spore wątpliwości.

@kamilop

19

Idealny skład, brawa dla Setiena. Ruszamy po kolejne 3 punkty!

78

Wszystko wskazuje na to, że Riqui Puig rozpocznie dzisiejszy mecz z Celtą od pierwszych minut. Zasłużył sobie na to ostatnimi wejściami. Mam nadzieję, że zagra kolejne dobre spotkanie i do końca sezonu będzie regularnie dostawał minuty. Na to najwyższy czas. Riqui cały czas staje się lepszy taktycznie, a także robi co raz większy progres w grze w defensywie. Jeśli chodzi o grę w ofensywnie, to moim zdaniem ma niemal wszystko co jest potrzebne '8' FC Barcelony. Technika, wizja gry, kreatywność, odwaga i przebojowość, balans ciała, pierwszy kontakt z piłką, pozycjonowanie. Trzymam dzisiaj za niego kciuki.

66

2

@Tomek_TF Nowy Xavi to na pewno nie, nawet nie porównałbym go profilem. Ale Monchu to świetny zawodnik, który ma za sobą bardzo dobry sezon w Barcy B. Na szansę zasługuje na pewno, a co dalej? Zobaczymy, pewnie odejdzie na wypożyczenie.

1

@Hiacynk Nie wiele go widziałem, więc do końca nie wiem jaka jest jego nominalna pozycja. Wtedy grał na środku, ale pojawiał się też z prawej strony. Uważam, że na środku, jak i na prawej obronie poradzi sobie naprawdę dobrze. A ze względu na duże umiejętności wyprowadzenia piłki, czytanie gry i niezłą zwinność uważam, że poradzi sobie też jako defensywny pomocnik.

1

@Hiacynk Widziałem może w dwóch meczach w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Z Barceloną zagrał naprawdę świetne zawody. Zanotował ładną asystę nawet. Siła, technika, czytanie gry. Jak na jego warunki, to też szybki, z dobrym balansem ciała. Piłka przy nodze w ogóle mu nie przeszkadza. Wpadł mi w oko wtedy, ale z Ansu nie miał łatwego życia w tamtym spotkaniu. :)

0

@Mati90fcb Bardzo spadł z poziomem.

1

@Jacu327 Jak dasz sześciocyfrową tygodniówkę, to też mogę wpaść i pomóc. ;)

1

@Encore Chce. Zaoferowali mu nowy kontrakt, ale cisza.

10

Najciekawsi zawodnicy U-21, którzy będą do wzięcia za darmo za kilka dni:

- Tanguy Kouassi (PSG, rocznik 2002)*
- Adil Aouchiche (PSG, rocznik 2002)**
- Malang Sarr (Nicea, 1999)
- Isaac Lihadji (Marsylia, rocznik 2002)
- Angel Gomes (Manchester United, rocznik 2000)
- Hugo Duro (Getafe, rocznik 2000)
- Xavier Mbuyamba (Barcelona, rocznik 2001)
- Alex Baena (Villarreal, rocznik 2001)
- Mustafa Kapi (Galatasaray, rocznik 2002)
- Hugo Guillamón (Valencia, rocznik 2000)

* wkrótce podobno Bayern
** Bayern też go chce, ale Sain-Etienne jest bardzo realną opcją

1

@mr_robot Chyba już wszystkie poprawiłem. :)

2

@Murazor Czasami nie jest łatwo wystawić sprawiedliwą ocenę, gdy nie ma połówek. Zdarza się, że mam ochotę dać 7,5, ale nie mogę i jednocześnie wiem, że na notę 8 zawodnik zrobił zbyt mało. Tak miałem dzisiaj z Messim i zdecydowałem, że dam 7. Połówki wrócą od kolejnego sezonu.

7

@Lola120 Tak, trochę mi szkoda. Można było jakoś zrozumieć decyzję o sprzedaży, jednak wymiana na Pjanicia? Głównie po to, żeby w papierach wszystko się zgadzało.

9

@Veb1233 Tak, obecnie w Sassuolo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?