0

@kuba1308VeB Piłem przez jakiś czas klasyczne Yerby i napiłem się potem ponownie Verde. I cóż, po prostu smak mnie odrzucił. Było czuć chemię.

0

@FranzMaurer Oj tak... :D

Z jednej strony się zgadzam z tym co napisałeś, ale będzie bardzo ciężko przejść Bayern moim zdaniem. Z Napoli też łatwo nie będzie. Ale to niby jeden mecz..

1

1

@Kz1234 Czerwona dobra. Trochę gorzka, w pobudzeniu niezła. Nie ma zbyt wiele pyłu, nie jest kwaśna. Podobnie z żółtą, ale tutaj czuć trochę kwaskowy smak. Aromat cytryny także da się wyczuć w niektórych zalewach. Przyzwoite Yerby. Niebieskiej nie piłem.

0

@Kubox Wybierz po prostu jakieś matero i bombille. Muy Rico, Cruz de Malta, Rosamonte, Pipore to dobre Yerby na początek.

1

@PopekMonster Te dwie co wymieniłem wyżej. Cruz de Malta i Muy Rico.

3

@matirix20 Nigdy nie piłem kawy. ;) I w tej chwili nie zamierzam.

17

W ostatnich miesiącach spróbowałem wielu nowych Yerb i tutaj krótko napiszę opinię na ich temat. Może to kogoś zainteresuje i mu się przyda. Dodam, że zrezygnowałem ze wszystkich Verde Mate i Green Mate.

Puntero - typowy Paragwaj. Dymne aromaty, drobny susz, niezbyt dużo patyczków. W smaku nieco kwaskowata, cierpka i mocna. Pobudzenie naprawdę solidne.

La Merced - jedna z 'ekskluzywnych' Yerb. W smaku mniej gorzka niż Puntero, ale jest goryczka i duże pobudzenie. W pierwszym zalewie wyczuwalna delikatna słodycz. Bardzo dobra.

Pajarito: moim zdaniem taka sobie. Pobudzenia zbyt dużego nie ma, smak w miarę delikatny, a do tego dość szybko się wypłukuje.

Aguantadora Energia: świetna Yerba. Jedna z moich ulubionych obecnie. W pierwszym zalaniu wyczuwalna lekka słodycz, jednak potem smak jest bardzo intensywny i gorzki. Pylasta, drobno cięta i o bardzo dobrym pobudzeniu. Dodatkowo wolno się wypłukuje.

Fede Rico: przypomina trochę Puntero. Solidna dawka pobudzenia, dymne aromaty, trochę kwaskowata, ale później robi się gorzka. Nie wypłukuje się też szybko.

Rosamonte: naprawdę dobra Yerba. W smaku delikatna, pobudzenia nie ma zbyt dużego, tak samo dość mało pyłu. Przyjemna do picia.

Ruvicha Rustica: duże pobudzenie, bardzo dymne aromaty, w pierwszych zalaniach bardzo mocna i kwaśna. Drobno cięta, sporo pyłu, wyrazisty smak.

Playadito con Hierbas: gorzka, w miarę smaczna, ale prawie nie czuć pobudzenia, a do tego szybko się wypłukuje. Raczej drugi raz nie zamówię.

Cruz de Malta Poleo con menta & pepperina: lubię mieć na półce jakąś ziołową Yerbę. Cruz de Malta smakuje świetnie, idealna na ciepło, jak i do terere. Czuć miętę dość wyraźnie, a do tego lekką słodycz. Pobudzenie także całkiem niezłe jak na smakową Yerbę. Wkrótce do niej wrócę.

Canarias: bardzo drobno zmielona, mocna i o silnym pobudzeniu. W pierwszych zalaniach czuć lekką słodycz, smak jest przyjemny, ale szybko staje się intensywny i wyrazisty.

Colon i Colon Especial: kolejne dwie bardzo dobre Yerby. Mocne w smaku, o dobrym pobudzeniu. Smak od samego początku jest gorzki i dość intensywny, jednak nie tak bardzo jak w Ruvichy, Puntero czy w Aguantadorze. Wersja Especial bardziej mi pasowała.

El Pajaro Muy Rico: kolejna owocowa mieszanka, która smakuje bardzo dobrze i nieźle pobudza. Polecam.

Pipore czerwone: lekko kwaskowata, o wyrazistym smaku, nie ma tutaj zbyt dużo pyłu. Jeśli chodzi o pobudzenie, to w moim przypadku działała bardzo dobrze. Dodatkowo nie wypłukuje się zbyt szybko.

@Colon @Nano22 @Gomess Więcej osób, które piją Yerbę nie kojarzę albo nie mogę sobie przypomnieć nicków. :D

23

Fabian Luzzi (rocznik 2004) opuści Rayo Vallecano i wkrótce dołączy do Barcelony. Fabian podpisze z Barcą długoletnią umowę. Hiszpan miał oferty z wszystkich największych klubów z Hiszpanii i Europy. [Raul Granado]

https://www.fcbarca.com/95277-utalentowany-fabian-luzzi-moze-trafic-do-fc-barcelony.html

17

Odpowiadam na pytanie zadane przez @A_Gomesinho_21 kilka godzin temu.

Tak, będzie można spodziewać się artykułu z analizą gry Francisco Triñcao, jednak pewnie dopiero za jakiś miesiąc. Mam teraz sporo na głowie i pracuję nad kilkoma innymi artykułami. Dodatkowo wolę zaczekać na koniec sezonu w Portugalii.

5

@olikwierk10 Głównie pozycja Interior, czyli pozycja, na której grał w Barcelonie Andres Iniesta. Pedri poradzi sobie po obu stronach boiska i zagra też na obu skrzydłach, ale moim zdaniem jego miejsce jest w linii pomocy. Da radę także jako cofnięty napastnik czy typowa '10'. A z takim tempem rozwoju, to moim zdaniem za jakieś 2 lata będzie mógł grać na pozycji '6'.

0

@Bagsik88 Wiem o co chodzi...Nie zmienia to faktu, że nikt nie nazywa go nowym Iniestą.

37

Pedri to ogólnie jest niesamowity piłkarz. W wieku 16-lat wszedł do pierwszej drużyny Las Palmas i od tamtej pory jest kluczowym piłkarzem zespołu Pepe Mela. Moim zdaniem to także jeden z najlepszych zawodników w LaLiga2. We wczorajszym meczu kolejna asysta. W tym sezonie ma na koncie już 3 gole i 7 kończących podań.

4

@szymonekk Nikt go nie nazywa nowym Iniestą.

68

Barça otrzymała mnóstwo ofert za Pedriego. Propozycje wypożyczenia złożyły nawet zespoły grające w Lidze Mistrzów. Pedri ma spędzić presezon z pierwszą drużyną i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to otrzyma numer gracza pierwszego zespołu. W Barcelonie są przekonani, że obecny poziom jaki prezentuje Pedri jest wystarczający, by 17-latek otrzymywał minuty w pierwszej drużynie. Trenerzy widzą w Pedrim piłkarza podobnego do Andresa Iniesty. [Sport]

1

@masq Tak. Jak na swój wiek to bardzo dobry.

5

@macio_944 Thiago to świetny zawodnik, ale teraz nie ma dla niego miejsca. Kupiliśmy Pjanicia i trzeba by sprzedać Vidala i Rakiticia, by zrobić dla niego miejsce. Oczywiście chciałbym by tak się stało, ale szanse są na to małe.

0

@Coutinho007 Nie powinni.

30

Pedri w tym sezonie LaLiga2 zanotował 57 kluczowych podań. Pod tym względem lepszych jest tylko 6 graczy w lidze. Pedri w tym sezonie LaLiga2 zanotował także 375 celnych podań w finałowej tercji. Pod tym względem jest 5. najlepszym piłkarzem w całej lidze. Pedri ma również na koncie 60 udanych dryblingów i w tej statystyce lepszych jest tylko 9 zawodników. Rocznik 2002.

25

16-letni Ilias Akhomach z Cadete A (rocznik 2004) przedłużył swój kontrakt z Barceloną i w przyszłym sezonie zagra w Juvenilu A! Znakomita wiadomość. Jeden z najbardziej spektakularnych zawodników w La Masii. Bardzo duży potencjał.


7

@Cou7_ley Gerard Fernandez z Juvenilu A, który w przyszłym sezonie będzie regularnie grał w Barcy B. W tym sezonie strzelił gola w debiucie dla rezerw i został najlepszym strzelcem w Juvenilu A. Jest też Angel Alarcon z Cadete A, który może grać na środku ataku i on ma otrzymać bezpośredni awans do Juvenilu A. Jest Diego Lopez, który w tym sezonie grał dla Juvenilu A i B, a w Cadete B świetnie wygląda Iker Bravo.

1

@osa91 Tak, Gerard wygląda dobrze.

0

@masq W sumie to mamy, ale zobaczymy co pokaże w Barcy B w kolejnym sezonie. :)

5

@kamilop Richarlison, Myron Boadu, Osimhen, Gabriel Veron, Isak. Patrzyłbym wciąż w kierunku Maxiego Gomeza.

106

Mało się mówi o wczorajszej bramce Ansu. Wyglądała tak prosto, ale wcale taka nie była. Idealne wyjście na pozycje, przyspieszenie i wejście z piłką w pole karne. Dodatkowo na bliższych powtórkach widać, że Ansu nie patrzy się na bramkę, a przed siebie, co mogłoby sugerować, że będzie podawał. Asenjo zmylony i Fati bez problemu ładuje piłkę do bramki. Pod względem pozycjonowania, inteligencji w grze, czytaniu gry, ruchu bez piłki Ansu jest jednym z najlepszych młodych piłkarzy na świecie.

27

@Hushovt Obaj powinni odejść, najwyższy czas.

34

To podanie Puiga...


32

Dzisiejsze ustawienie Barcy wygląda na coś w stylu 4-3-1-2, które w zależności od sytuacji zmienia się w 4-2-3-1. Roberto i Vidal mocno pracują po bokach boiska i do tego dobrze funkcjonują boczni obrońcy. Takie ustawienie służy oczywiście Griezmannowi. To aktualnie najlepsze ustawienie dla zawodników, których posiadamy w kadrze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?