Z jednej strony się zgadzam z tym co napisałeś, ale będzie bardzo ciężko przejść Bayern moim zdaniem. Z Napoli też łatwo nie będzie. Ale to niby jeden mecz..
@Kz1234 Czerwona dobra. Trochę gorzka, w pobudzeniu niezła. Nie ma zbyt wiele pyłu, nie jest kwaśna. Podobnie z żółtą, ale tutaj czuć trochę kwaskowy smak. Aromat cytryny także da się wyczuć w niektórych zalewach. Przyzwoite Yerby. Niebieskiej nie piłem.
W ostatnich miesiącach spróbowałem wielu nowych Yerb i tutaj krótko napiszę opinię na ich temat. Może to kogoś zainteresuje i mu się przyda. Dodam, że zrezygnowałem ze wszystkich Verde Mate i Green Mate.
Puntero - typowy Paragwaj. Dymne aromaty, drobny susz, niezbyt dużo patyczków. W smaku nieco kwaskowata, cierpka i mocna. Pobudzenie naprawdę solidne.
La Merced - jedna z 'ekskluzywnych' Yerb. W smaku mniej gorzka niż Puntero, ale jest goryczka i duże pobudzenie. W pierwszym zalewie wyczuwalna delikatna słodycz. Bardzo dobra.
Pajarito: moim zdaniem taka sobie. Pobudzenia zbyt dużego nie ma, smak w miarę delikatny, a do tego dość szybko się wypłukuje.
Aguantadora Energia: świetna Yerba. Jedna z moich ulubionych obecnie. W pierwszym zalaniu wyczuwalna lekka słodycz, jednak potem smak jest bardzo intensywny i gorzki. Pylasta, drobno cięta i o bardzo dobrym pobudzeniu. Dodatkowo wolno się wypłukuje.
Fede Rico: przypomina trochę Puntero. Solidna dawka pobudzenia, dymne aromaty, trochę kwaskowata, ale później robi się gorzka. Nie wypłukuje się też szybko.
Rosamonte: naprawdę dobra Yerba. W smaku delikatna, pobudzenia nie ma zbyt dużego, tak samo dość mało pyłu. Przyjemna do picia.
Ruvicha Rustica: duże pobudzenie, bardzo dymne aromaty, w pierwszych zalaniach bardzo mocna i kwaśna. Drobno cięta, sporo pyłu, wyrazisty smak.
Playadito con Hierbas: gorzka, w miarę smaczna, ale prawie nie czuć pobudzenia, a do tego szybko się wypłukuje. Raczej drugi raz nie zamówię.
Cruz de Malta Poleo con menta & pepperina: lubię mieć na półce jakąś ziołową Yerbę. Cruz de Malta smakuje świetnie, idealna na ciepło, jak i do terere. Czuć miętę dość wyraźnie, a do tego lekką słodycz. Pobudzenie także całkiem niezłe jak na smakową Yerbę. Wkrótce do niej wrócę.
Canarias: bardzo drobno zmielona, mocna i o silnym pobudzeniu. W pierwszych zalaniach czuć lekką słodycz, smak jest przyjemny, ale szybko staje się intensywny i wyrazisty.
Colon i Colon Especial: kolejne dwie bardzo dobre Yerby. Mocne w smaku, o dobrym pobudzeniu. Smak od samego początku jest gorzki i dość intensywny, jednak nie tak bardzo jak w Ruvichy, Puntero czy w Aguantadorze. Wersja Especial bardziej mi pasowała.
El Pajaro Muy Rico: kolejna owocowa mieszanka, która smakuje bardzo dobrze i nieźle pobudza. Polecam.
Pipore czerwone: lekko kwaskowata, o wyrazistym smaku, nie ma tutaj zbyt dużo pyłu. Jeśli chodzi o pobudzenie, to w moim przypadku działała bardzo dobrze. Dodatkowo nie wypłukuje się zbyt szybko.
@Colon@Nano22@Gomess Więcej osób, które piją Yerbę nie kojarzę albo nie mogę sobie przypomnieć nicków. :D
Fabian Luzzi (rocznik 2004) opuści Rayo Vallecano i wkrótce dołączy do Barcelony. Fabian podpisze z Barcą długoletnią umowę. Hiszpan miał oferty z wszystkich największych klubów z Hiszpanii i Europy. [Raul Granado]
Odpowiadam na pytanie zadane przez @A_Gomesinho_21 kilka godzin temu.
Tak, będzie można spodziewać się artykułu z analizą gry Francisco Triñcao, jednak pewnie dopiero za jakiś miesiąc. Mam teraz sporo na głowie i pracuję nad kilkoma innymi artykułami. Dodatkowo wolę zaczekać na koniec sezonu w Portugalii.
@olikwierk10 Głównie pozycja Interior, czyli pozycja, na której grał w Barcelonie Andres Iniesta. Pedri poradzi sobie po obu stronach boiska i zagra też na obu skrzydłach, ale moim zdaniem jego miejsce jest w linii pomocy. Da radę także jako cofnięty napastnik czy typowa '10'. A z takim tempem rozwoju, to moim zdaniem za jakieś 2 lata będzie mógł grać na pozycji '6'.
Pedri to ogólnie jest niesamowity piłkarz. W wieku 16-lat wszedł do pierwszej drużyny Las Palmas i od tamtej pory jest kluczowym piłkarzem zespołu Pepe Mela. Moim zdaniem to także jeden z najlepszych zawodników w LaLiga2. We wczorajszym meczu kolejna asysta. W tym sezonie ma na koncie już 3 gole i 7 kończących podań.
Barça otrzymała mnóstwo ofert za Pedriego. Propozycje wypożyczenia złożyły nawet zespoły grające w Lidze Mistrzów. Pedri ma spędzić presezon z pierwszą drużyną i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to otrzyma numer gracza pierwszego zespołu. W Barcelonie są przekonani, że obecny poziom jaki prezentuje Pedri jest wystarczający, by 17-latek otrzymywał minuty w pierwszej drużynie. Trenerzy widzą w Pedrim piłkarza podobnego do Andresa Iniesty. [Sport]
@macio_944 Thiago to świetny zawodnik, ale teraz nie ma dla niego miejsca. Kupiliśmy Pjanicia i trzeba by sprzedać Vidala i Rakiticia, by zrobić dla niego miejsce. Oczywiście chciałbym by tak się stało, ale szanse są na to małe.
Pedri w tym sezonie LaLiga2 zanotował 57 kluczowych podań. Pod tym względem lepszych jest tylko 6 graczy w lidze. Pedri w tym sezonie LaLiga2 zanotował także 375 celnych podań w finałowej tercji. Pod tym względem jest 5. najlepszym piłkarzem w całej lidze. Pedri ma również na koncie 60 udanych dryblingów i w tej statystyce lepszych jest tylko 9 zawodników. Rocznik 2002.
16-letni Ilias Akhomach z Cadete A (rocznik 2004) przedłużył swój kontrakt z Barceloną i w przyszłym sezonie zagra w Juvenilu A! Znakomita wiadomość. Jeden z najbardziej spektakularnych zawodników w La Masii. Bardzo duży potencjał.
Ilias Akhomach and several of his dribbles, passes, goals from this season. He must work on decision making and finishing, but his ball control, dribbling and body balance are at an excellent level. One of the most promising players at La Masia. Born in 2004. https://t.co/OXvqPtaK1i">pic.twitter.com/OXvqPtaK1i
@Cou7_ley Gerard Fernandez z Juvenilu A, który w przyszłym sezonie będzie regularnie grał w Barcy B. W tym sezonie strzelił gola w debiucie dla rezerw i został najlepszym strzelcem w Juvenilu A. Jest też Angel Alarcon z Cadete A, który może grać na środku ataku i on ma otrzymać bezpośredni awans do Juvenilu A. Jest Diego Lopez, który w tym sezonie grał dla Juvenilu A i B, a w Cadete B świetnie wygląda Iker Bravo.
Mało się mówi o wczorajszej bramce Ansu. Wyglądała tak prosto, ale wcale taka nie była. Idealne wyjście na pozycje, przyspieszenie i wejście z piłką w pole karne. Dodatkowo na bliższych powtórkach widać, że Ansu nie patrzy się na bramkę, a przed siebie, co mogłoby sugerować, że będzie podawał. Asenjo zmylony i Fati bez problemu ładuje piłkę do bramki. Pod względem pozycjonowania, inteligencji w grze, czytaniu gry, ruchu bez piłki Ansu jest jednym z najlepszych młodych piłkarzy na świecie.
Dzisiejsze ustawienie Barcy wygląda na coś w stylu 4-3-1-2, które w zależności od sytuacji zmienia się w 4-2-3-1. Roberto i Vidal mocno pracują po bokach boiska i do tego dobrze funkcjonują boczni obrońcy. Takie ustawienie służy oczywiście Griezmannowi. To aktualnie najlepsze ustawienie dla zawodników, których posiadamy w kadrze.
0
@kuba1308VeB Piłem przez jakiś czas klasyczne Yerby i napiłem się potem ponownie Verde. I cóż, po prostu smak mnie odrzucił. Było czuć chemię.
0
@FranzMaurer Oj tak... :D
Z jednej strony się zgadzam z tym co napisałeś, ale będzie bardzo ciężko przejść Bayern moim zdaniem. Z Napoli też łatwo nie będzie. Ale to niby jeden mecz..
0
@FranzMaurer https://pbs.twimg.com/media/EcjuEiJX0AA1EKh?format=jpg&name=small :)
1
@Dejvo Niestety nie.
EDIT: w sumie tylko to:
https://x.com/TheSecretScout_/status/1272616425866366977
1
@Kz1234 Czerwona dobra. Trochę gorzka, w pobudzeniu niezła. Nie ma zbyt wiele pyłu, nie jest kwaśna. Podobnie z żółtą, ale tutaj czuć trochę kwaskowy smak. Aromat cytryny także da się wyczuć w niektórych zalewach. Przyzwoite Yerby. Niebieskiej nie piłem.
0
@Kubox Wybierz po prostu jakieś matero i bombille. Muy Rico, Cruz de Malta, Rosamonte, Pipore to dobre Yerby na początek.
1
@PopekMonster Te dwie co wymieniłem wyżej. Cruz de Malta i Muy Rico.
3
@matirix20 Nigdy nie piłem kawy. ;) I w tej chwili nie zamierzam.
17
W ostatnich miesiącach spróbowałem wielu nowych Yerb i tutaj krótko napiszę opinię na ich temat. Może to kogoś zainteresuje i mu się przyda. Dodam, że zrezygnowałem ze wszystkich Verde Mate i Green Mate.
Puntero - typowy Paragwaj. Dymne aromaty, drobny susz, niezbyt dużo patyczków. W smaku nieco kwaskowata, cierpka i mocna. Pobudzenie naprawdę solidne.
La Merced - jedna z 'ekskluzywnych' Yerb. W smaku mniej gorzka niż Puntero, ale jest goryczka i duże pobudzenie. W pierwszym zalewie wyczuwalna delikatna słodycz. Bardzo dobra.
Pajarito: moim zdaniem taka sobie. Pobudzenia zbyt dużego nie ma, smak w miarę delikatny, a do tego dość szybko się wypłukuje.
Aguantadora Energia: świetna Yerba. Jedna z moich ulubionych obecnie. W pierwszym zalaniu wyczuwalna lekka słodycz, jednak potem smak jest bardzo intensywny i gorzki. Pylasta, drobno cięta i o bardzo dobrym pobudzeniu. Dodatkowo wolno się wypłukuje.
Fede Rico: przypomina trochę Puntero. Solidna dawka pobudzenia, dymne aromaty, trochę kwaskowata, ale później robi się gorzka. Nie wypłukuje się też szybko.
Rosamonte: naprawdę dobra Yerba. W smaku delikatna, pobudzenia nie ma zbyt dużego, tak samo dość mało pyłu. Przyjemna do picia.
Ruvicha Rustica: duże pobudzenie, bardzo dymne aromaty, w pierwszych zalaniach bardzo mocna i kwaśna. Drobno cięta, sporo pyłu, wyrazisty smak.
Playadito con Hierbas: gorzka, w miarę smaczna, ale prawie nie czuć pobudzenia, a do tego szybko się wypłukuje. Raczej drugi raz nie zamówię.
Cruz de Malta Poleo con menta & pepperina: lubię mieć na półce jakąś ziołową Yerbę. Cruz de Malta smakuje świetnie, idealna na ciepło, jak i do terere. Czuć miętę dość wyraźnie, a do tego lekką słodycz. Pobudzenie także całkiem niezłe jak na smakową Yerbę. Wkrótce do niej wrócę.
Canarias: bardzo drobno zmielona, mocna i o silnym pobudzeniu. W pierwszych zalaniach czuć lekką słodycz, smak jest przyjemny, ale szybko staje się intensywny i wyrazisty.
Colon i Colon Especial: kolejne dwie bardzo dobre Yerby. Mocne w smaku, o dobrym pobudzeniu. Smak od samego początku jest gorzki i dość intensywny, jednak nie tak bardzo jak w Ruvichy, Puntero czy w Aguantadorze. Wersja Especial bardziej mi pasowała.
El Pajaro Muy Rico: kolejna owocowa mieszanka, która smakuje bardzo dobrze i nieźle pobudza. Polecam.
Pipore czerwone: lekko kwaskowata, o wyrazistym smaku, nie ma tutaj zbyt dużo pyłu. Jeśli chodzi o pobudzenie, to w moim przypadku działała bardzo dobrze. Dodatkowo nie wypłukuje się zbyt szybko.
@Colon @Nano22 @Gomess Więcej osób, które piją Yerbę nie kojarzę albo nie mogę sobie przypomnieć nicków. :D
23
Fabian Luzzi (rocznik 2004) opuści Rayo Vallecano i wkrótce dołączy do Barcelony. Fabian podpisze z Barcą długoletnią umowę. Hiszpan miał oferty z wszystkich największych klubów z Hiszpanii i Europy. [Raul Granado]
https://www.fcbarca.com/95277-utalentowany-fabian-luzzi-moze-trafic-do-fc-barcelony.html
2
@Tomek_TF Już było.
https://www.fcbarca.com/93926-kim-jest-pedri-ktory-moze-dolaczyc-do-barcelony-najblizszego-lata.html
17
Odpowiadam na pytanie zadane przez @A_Gomesinho_21 kilka godzin temu.
Tak, będzie można spodziewać się artykułu z analizą gry Francisco Triñcao, jednak pewnie dopiero za jakiś miesiąc. Mam teraz sporo na głowie i pracuję nad kilkoma innymi artykułami. Dodatkowo wolę zaczekać na koniec sezonu w Portugalii.
5
@olikwierk10 Głównie pozycja Interior, czyli pozycja, na której grał w Barcelonie Andres Iniesta. Pedri poradzi sobie po obu stronach boiska i zagra też na obu skrzydłach, ale moim zdaniem jego miejsce jest w linii pomocy. Da radę także jako cofnięty napastnik czy typowa '10'. A z takim tempem rozwoju, to moim zdaniem za jakieś 2 lata będzie mógł grać na pozycji '6'.
0
@Bagsik88 Wiem o co chodzi...Nie zmienia to faktu, że nikt nie nazywa go nowym Iniestą.
37
Pedri to ogólnie jest niesamowity piłkarz. W wieku 16-lat wszedł do pierwszej drużyny Las Palmas i od tamtej pory jest kluczowym piłkarzem zespołu Pepe Mela. Moim zdaniem to także jeden z najlepszych zawodników w LaLiga2. We wczorajszym meczu kolejna asysta. W tym sezonie ma na koncie już 3 gole i 7 kończących podań.
4
@szymonekk Nikt go nie nazywa nowym Iniestą.
68
Barça otrzymała mnóstwo ofert za Pedriego. Propozycje wypożyczenia złożyły nawet zespoły grające w Lidze Mistrzów. Pedri ma spędzić presezon z pierwszą drużyną i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to otrzyma numer gracza pierwszego zespołu. W Barcelonie są przekonani, że obecny poziom jaki prezentuje Pedri jest wystarczający, by 17-latek otrzymywał minuty w pierwszej drużynie. Trenerzy widzą w Pedrim piłkarza podobnego do Andresa Iniesty. [Sport]
1
@masq Tak. Jak na swój wiek to bardzo dobry.
5
@macio_944 Thiago to świetny zawodnik, ale teraz nie ma dla niego miejsca. Kupiliśmy Pjanicia i trzeba by sprzedać Vidala i Rakiticia, by zrobić dla niego miejsce. Oczywiście chciałbym by tak się stało, ale szanse są na to małe.
0
@Coutinho007 Nie powinni.
30
Pedri w tym sezonie LaLiga2 zanotował 57 kluczowych podań. Pod tym względem lepszych jest tylko 6 graczy w lidze. Pedri w tym sezonie LaLiga2 zanotował także 375 celnych podań w finałowej tercji. Pod tym względem jest 5. najlepszym piłkarzem w całej lidze. Pedri ma również na koncie 60 udanych dryblingów i w tej statystyce lepszych jest tylko 9 zawodników. Rocznik 2002.
25
16-letni Ilias Akhomach z Cadete A (rocznik 2004) przedłużył swój kontrakt z Barceloną i w przyszłym sezonie zagra w Juvenilu A! Znakomita wiadomość. Jeden z najbardziej spektakularnych zawodników w La Masii. Bardzo duży potencjał.
7
@Cou7_ley Gerard Fernandez z Juvenilu A, który w przyszłym sezonie będzie regularnie grał w Barcy B. W tym sezonie strzelił gola w debiucie dla rezerw i został najlepszym strzelcem w Juvenilu A. Jest też Angel Alarcon z Cadete A, który może grać na środku ataku i on ma otrzymać bezpośredni awans do Juvenilu A. Jest Diego Lopez, który w tym sezonie grał dla Juvenilu A i B, a w Cadete B świetnie wygląda Iker Bravo.
1
@osa91 Tak, Gerard wygląda dobrze.
0
@masq W sumie to mamy, ale zobaczymy co pokaże w Barcy B w kolejnym sezonie. :)
5
@kamilop Richarlison, Myron Boadu, Osimhen, Gabriel Veron, Isak. Patrzyłbym wciąż w kierunku Maxiego Gomeza.
106
Mało się mówi o wczorajszej bramce Ansu. Wyglądała tak prosto, ale wcale taka nie była. Idealne wyjście na pozycje, przyspieszenie i wejście z piłką w pole karne. Dodatkowo na bliższych powtórkach widać, że Ansu nie patrzy się na bramkę, a przed siebie, co mogłoby sugerować, że będzie podawał. Asenjo zmylony i Fati bez problemu ładuje piłkę do bramki. Pod względem pozycjonowania, inteligencji w grze, czytaniu gry, ruchu bez piłki Ansu jest jednym z najlepszych młodych piłkarzy na świecie.
27
@Hushovt Obaj powinni odejść, najwyższy czas.
34
To podanie Puiga...
32
Dzisiejsze ustawienie Barcy wygląda na coś w stylu 4-3-1-2, które w zależności od sytuacji zmienia się w 4-2-3-1. Roberto i Vidal mocno pracują po bokach boiska i do tego dobrze funkcjonują boczni obrońcy. Takie ustawienie służy oczywiście Griezmannowi. To aktualnie najlepsze ustawienie dla zawodników, których posiadamy w kadrze.