2

@kamilop Ja jestem na tak, świetny zawodnik.

30

35

A więc do trzech razy sztuka. Luka Romero debiutuje w Mallorce i zostaje najmłodszym debiutantem w historii LaLigi.

8

Luka Romero po raz trzeci z rzędu powołany na mecz Mallorki i kolejny raz siada na ławce. Może dzisiaj zadebiutuje? W końcu do trzech razy sztuka. :)

0

@cules100pro Nie mam pojęcia, od dłuższego czasu cisza.

0

@cules100pro Barcelona już się nim interesowała. Chłopak już debiutował w pierwszej drużynie, niedługo mu kontrakt wygasa.

6

Gdyby Ronaldo i Neymar grali razem:



Kreatywnie. Świetny filmik.

20

Riqui Puig - 2019/2020 (pierwszy kontakt z piłką; prawie wszystkie klipy).
https://streamable.com/opjhrp

Filmik zmontowałem nieco ponad miesiąc temu. Jak to powiedział Dennis Bergkamp:

„Podstawą jest dla mnie pierwszy kontakt. Pierwszy kontakt w piłce nożnej jest bardzo ważny. Dzięki temu możesz stworzyć swój własny czas”.

1

@SeeleyBooth Panie, wszystko się da, ale pieniążki trza mieć na takie rzeczy!

84

Puig wczoraj wszedł na boisko i ożywił naszą grę, dał impuls drużynie, przechodziło przez niego sporo akcji. Kilka krótkich prostopadłych podań, niemal bez strat, dobry przerzut do Semedo i do tego dołożona duża praca w obronie. Bardzo ważne, że robi postępy w defensywie i wygląda w tym aspekcie ostatnio naprawdę dobrze. Świetna zmiana, spodziewam się, że wkrótce wyjdzie w pierwszym składzie.

72

Ale Puig jest mały i nie gra w młodzieżowej reprezentacji...

0

@matirix20 Wierzę w niego.

16

Dzisiaj przeczuwam dobry mecz Arthura i zwycięstwo 2:0.

7

@RonnieVEB Tak, ale poradzi sobie też na skrzydle i to po obu stronach boiska. Ma w sobie coś z młodego Isco, Iniesty i Davida Silvy.

48

Pozyskanie Pedriego za 5 mln euro wydaje się z każdym meczem jeszcze lepszą inwestycją. Transfer przeprowadzony szybko, nie było większej konkurencji, bardzo mała kwota. Obecnie kluczowy zawodnik Las Palmas, na koncie 3 gole i 5 asyst. Teraz byłby wart kilka razy więcej. W przeliczeniu na mecz: 1,8 kluczowego podania, 1,9 długiej piłki, 1,8 udanego dryblingu (65% skuteczności), czy 1,4 odbioru. Już w przyszłym sezonie mógłby regularnie otrzymywać minuty w pierwszej drużynie Barcelony. Oprócz tego Pedri jest dobry taktycznie i dobrze radzi sobie w defensywie. Przez całe spotkanie intensywnie pracuje w pressingu i pomaga drużynie w obronie. Niemal w każdym meczu to on przebiega największy dystans (jeśli nie, to jest w czołówce tej statystyki). Kapitalny piłkarz. Las Palmas w tym sezonie zagra jeszcze 8 spotkań i jestem ciekawy z jakimi liczbami zakończy sezon 17-latek. Myślę, że jeszcze je poprawi.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

12

@kamilop Nie powiedziałbym, że gra źle. Czasami przeciętnie i bez szału, ale miał też występy bardzo dobre. Powinien zostać na kolejny sezon, ponieważ wierzę, że zrobi postępy i uważam, że Brazylijczyk potrzebuje jeszcze czasu. Wymienienie go na Pjanicia to też nie będzie skok jakościowy.

3

@13th Jak najbardziej jest to do zrealizowania. Warszawa chyba byłaby najlepszym miejscem na takie spotkanie, jeśli chodzi o możliwość dojazdu. Kwestia organizacji atrakcji, by się zintegrować, dogadania kilku kwestii, zebrania chętnych itd. Niektórzy pewnie by załatwili sobie hotel, drudzy by wracali wieczorem do domu, pewnie cześć mieszka też w stolicy.

6

Ależ brameczka Guedesa:

https://streamja.com/XamM4 :)

3

@Chwytliwy Z transferami z Brazylii zawsze może być różnie, co nie znaczy, że nie należy ryzykować.

Pogba w odpowiednim systemie i z odpowiednim trenerem by zapewne błyszczał, ale moim zdaniem nie ma najmniejszych szans na jego transfer. Uważam, że lepiej celować w kogoś młodszego i tańszego albo postawić na swoich (Puig czy Pedri) i też ryzykować.

0

@MarioVeB! Nie właśnie, tylko już ponad tydzień temu. Też oglądałem i polecam. :)

6

@Chwytliwy I miałem podstawy, by pisać o nim w bardzo dobrych słowach, ponieważ Arthur w Brazylii prezentował się świetnie i wyglądał na zawodnika, którego potrzebujemy na już w środku pola. Nie było też z nim żadnych problemów i dziwnych akcji.. Zresztą, wciąż w Brazylijczyka wierzę i uważam, że ma szanse, by być istotnym piłkarzem w kadrze Barcelony. Pedriego pewnie w grze nawet nie widziałeś. :) I nie żartuj z tym Pogbą...

3

@speed1 Arnau Tenas to jeden z najbardziej utalentowanych bramkarzy na świecie i moim zdaniem on ma zdecydowany potencjał na pierwszy zespół. Nils moim zdaniem jest niedoceniany, a to bardzo wszechstronny zawodnik i według mnie najlepszy piłkarzy Juvenilu A w tym sezonie. Konrad ma za sobą niezły sezon. Świetna technika, drybling, przyspieszenie, gra na małej przestrzeni, ale wciąż wiele aspektów do poprawy, jak na przykład wykańczanie akcji czy podejmowanie decyzji. Zobaczymy jak sobie będzie radził w Barcy B, bo to będzie dla niego duży test. Nils moim zdaniem wygląda bardziej kompletnie i też jestem ciekawy jak sobie poradzi w drużynie Pimienty i to prawdopodobnie w drugiej lidze.

Rosanas to niezły prawy obrońca, ale nie widzę w nim potencjału na pierwszy zespół. Mika wszechstronny i naprawdę dobry obrońca, zobaczymy co pokaże w Barcy B. Sanz to jeden z moich ulubionych defensywnych pomocników w La Masii i mało się o nim mówi, a to naprawdę spory talent.

2

@arraco Myślę, że tak.

18

Polecam jeszcze raz mój artykuł o Pedrim:

https://www.fcbarca.com/93926-kim-jest-pedri-ktory-moze-dolaczyc-do-barcelony-najblizszego-lata.html

Chłopak jest bardzo kompletny jak na swój młody wiek. Dodam, że wczoraj przebiegł 10,9 km, a więc najwięcej spośród wszystkich zawodników na murawie.

11

@donleo12 Bardzo solidny debiut. O włos od bramki, praca na całej długości boiska, mocny w obronie i cały czas intensywnie pracujący w pressingu. Nieźle też jeśli chodzi o utrzymanie piłki i spokój w rozegraniu.

1

@student97r Znakomita książka, gorąco polecam.

W tym roku czytałem też "Nie pozwól mu odejść", "Bardzo zimną wiosnę" i "Dolinę umarłych". Też mogę polecić.

0

@student97r Ciszę białego miasta czytałeś?

1

@student97r 53 książki w tym roku? Wow, nieźle. Bardzo ładny wynik. :)

0

@Hiacynk Jaki składzik był? Masz jakiś link do raportu z tego spotkania?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?