Rayo gra dobrą piłkę. Nie boją się grać ofensywnie nawet z lepszymi drużynami. Fajnie by było gdyby udało im się zakwalifikować do Ligi Europejskiej :)
Barcelona jest drużyną która zachowała najwięcej czystych kont w historii La Ligi-964 czyste konta.Jest co najmniej o 60 więcej od każdej innej drużyny z La Liga!
@Barca19stats
Historia ma swój początek latem 1950. Wtedy to bowiem na Półwysep Iberyjski zawitała Hungaria, drużyna złożona z emigrantów ze wschodu kontynentu. Zagrali oni kilka meczów w Hiszpanii, podczas których ówczesny już skaut Barcelony, wcześniej będący piłkarzem katalońskiego klubu, Josep Samitier zwrócił uwagę na lidera gości Laszlo Kubalę. Problem polegał na tym, że jak to ma miejsce także w dzisiejszych czasach, na tego samego zawodnika sidła zasadzili ludzie związani z Realem Madryt. Ostatecznie jednak Samitier wywiódł ich w pole wsadzając pijanego Kubalę do samochodu i zawożąc go do Barcelony, gdzie Laszlo parafował umowę z „Blaugraną”. Laszlo został oszukany, gdyż podczas jazdy spytał Samitiera: „Jedziemy do Madrytu?”, a w odpowiedzi otrzymał potwierdzenie.
Dzięki temu Kubala niejako w pakiecie z trenerem Hungarii Ferdinandem Daucikiem i kolegą klubowym Nicolae Simatociem, znanym pod węgierskim nazwiskiem Miklos Szegedi, podpisał kontrakt z Dumą Katalonii. Co ciekawe, przyszły idol Les Corts był prywatnie szwagrem szkoleniowca.
Interesująca jest również sprawa pochodzenia zawodnika. W jego żyłach płynęła krew słowacka, ale też polska. Na przestrzeni piłkarskiej kariery występował dla reprezentacji Czechosłowacji, Węgier i Hiszpanii. Rfbl.pl Myślę,że warto przeczytać sobie historię o tym jak do Barcelony trafił Kubala.:)
11
Rayo gra dobrą piłkę. Nie boją się grać ofensywnie nawet z lepszymi drużynami. Fajnie by było gdyby udało im się zakwalifikować do Ligi Europejskiej :)
6
A co ty nie obejrzysz bo nie ma w TV?
Dla mnie może być nawet po chińsku,byle obejrzeć mecz Barcelony!
0
http://www.fcbarca.com/65321-szesc-zwyciestw-w-ostatnich-szesciu-ligowych-debiutach,dyskusja-3903919.html#comment-3903919 :)
2
...Z karnych! :)
2
Równe 31 lat temu Barca wygrała Puchar Gampera pokonując Bayern 3:1.
Gole dla Barcy strzelali:
Carrasco-2
Caldere-1
25
Równe 42 lata temu Johan Cruyff przyleciał na lotnisko El Prat aby podpisać kontrakt z Barceloną...:)
https://pbs.twimg.com/media/CNAixtWWEAAlfV_.jpg :)
2
Dzięki! Wieczorem jak przeglądam różne strony i widzę coś ciekawego to piszę tutaj.Od razu niektórzy użytkownicy mogą się czegoś dowiedzieć! :)
23
Najwięcej zwycięstw w historii La Liga.Jedynie pierwszy mecz ligowy:
Barcelona 53 (63.1%)
Real 52 (61.9 %)
Atletico 41 (52.6%)
Valencia 41(51.3%)
Bilbao 36 (42.9%)
Espanyol 32 (40.0%)
Sevilla 31 (43.1%)
0
Komentarz usunięty
1
Komentarz usunięty
14
Barcelona jest jedyną drużyną w historii La Liga,która zdobywała co najmniej 90 punktów w 6 różnych sezonach ligowych!
29
Barcelona w poprzednim sezonie w La Liga w meczach wyjazdowych traciła jedynie 0,53 gola na mecz.Jest to rekord La Liga!
3
Kevin Volland wyrównał rekord Bundesligi - gol w 9. sekundzie!Strzelił gola Bayernowi :)
3
Jutro Barcelona gra to będzie trochę więcej goli :)
9
Barcelona jest drużyną która zachowała najwięcej czystych kont w historii La Ligi-964 czyste konta.Jest co najmniej o 60 więcej od każdej innej drużyny z La Liga!
@Barca19stats
0
No na pewno...
Adriano z kontuzją,Mathieu pauzuje za kartki...
7
Barcelona w historii La Liga strzelała 5 lub więcej goli-246 razy.Jest to rekord wszech czasów La Liga!
0
I tak co sekundę :)
1
Były mecze w TV i co chwile pytanie: "Jaki kanał?"."Gdzie obejrzę?"
Teraz nie ma meczy w TV to co tu się będzie działo :)
37
Pierwszy mecz w La Liga Barcelony,ostatnie 6 sezonów:
-6 zwycięstw
-26 strzelonych goli
-1 stracony gol
-5 czystych kont
0
Dodatkowe jutrzejszym sędzią spotkania będzie Del Cerro Grande.
Warto dodać,że ostatni mecz Barcelony jaki sędziował to mecz z...Realem Sociedad,mecz który Barca przegrała 1:0.
Ogólnie gdy Del Cerro Grande sędziował mecze Barcelony to:
-Barca 10 razy wygrywała
-1 raz remisowała
-1 raz przegrywała
5
Van Gaal: "Neymar? Nie wchodzę w tę dyskusję"
2
Na fcblive pisze,że przegrała 2:1. :)
6
Taaa...
http://www.fcbarca.com/64727-oficjalnie-josep-maria-bartomeu-wygrywa-wybory-z-ogromna-przewaga,dyskusja-3810661.html#feedback
1
Damy radę! Młodzi mam nadzieję,że nie zawiodą a z taką ławką wygraliśmy tryplet,to teraz pół roku nie wytrzymamy? :)
0
Nie widziałem,a Kubala historię ma ciekawą i dlatego warto ją przeczytać :)
4
Perez :)
8
Historia ma swój początek latem 1950. Wtedy to bowiem na Półwysep Iberyjski zawitała Hungaria, drużyna złożona z emigrantów ze wschodu kontynentu. Zagrali oni kilka meczów w Hiszpanii, podczas których ówczesny już skaut Barcelony, wcześniej będący piłkarzem katalońskiego klubu, Josep Samitier zwrócił uwagę na lidera gości Laszlo Kubalę. Problem polegał na tym, że jak to ma miejsce także w dzisiejszych czasach, na tego samego zawodnika sidła zasadzili ludzie związani z Realem Madryt. Ostatecznie jednak Samitier wywiódł ich w pole wsadzając pijanego Kubalę do samochodu i zawożąc go do Barcelony, gdzie Laszlo parafował umowę z „Blaugraną”. Laszlo został oszukany, gdyż podczas jazdy spytał Samitiera: „Jedziemy do Madrytu?”, a w odpowiedzi otrzymał potwierdzenie.
Dzięki temu Kubala niejako w pakiecie z trenerem Hungarii Ferdinandem Daucikiem i kolegą klubowym Nicolae Simatociem, znanym pod węgierskim nazwiskiem Miklos Szegedi, podpisał kontrakt z Dumą Katalonii. Co ciekawe, przyszły idol Les Corts był prywatnie szwagrem szkoleniowca.
Interesująca jest również sprawa pochodzenia zawodnika. W jego żyłach płynęła krew słowacka, ale też polska. Na przestrzeni piłkarskiej kariery występował dla reprezentacji Czechosłowacji, Węgier i Hiszpanii. Rfbl.pl Myślę,że warto przeczytać sobie historię o tym jak do Barcelony trafił Kubala.:)
14
Ja pamiętam słowa Pereza.Mówił,że nigdy by nie kupił Ronaldinho bo był za brzydki i zepsuł by im wizerunek...
11
Barcelona jest jedyną drużyną w La Liga która zdobywała co najmniej 80 punktów w 7 następujących po sobie sezonach.Od 2008/2009 do 2014/2015. :)