Ach, jeszcze dzisiaj pojawiły się informacje, że Barcelona chce włączyć Monchu w operację sprowadzenia Rodrigo. Żeby było trochę taniej. Wywalmy kolejnego wychowanka tylnymi drzwiami, jednego z najlepszych zawodników Barcy B w tym sezonie. Ten zarząd jest żałosny.
Smutne będzie dla mnie odejście Carlesa Pereza z Barcelony. Rozumiem, że może nie mieć wystarczających umiejętności, że może na światowy poziom nie wejdzie, że zawsze będzie tutaj co najwyżej zmiennikiem i prędzej czy później by odszedł, bo to zawodnik jednowymiarowy, jednak w taki sposób nie traktuje się wychowanków. Każe się najpierw odrzucać oferty, być cierpliwym, czekać na swoją szansę. Perez czekał długo, odrzucał wiele ofert (Valencia, Benfica chociażby), grał świetnie w Barcy B, mówiło się o tym, że jest zawodnikiem pierwszej drużyny, a teraz co? Tydzień do końca okienka transferowego, a jemu mówi się, że ma odejść, bo jednak na niego nie liczą. Czy nie byłby wartościowym zmiennikiem na drugą część sezonu? Stawiam, że byłby.
Niesamowita końcówka w dzisiejszym meczu Juvenilu B. Prowadzimy 1:0 po bramce w 83. minucie. W 93. minucie Nastic otrzymuje rzut karny i udaje im się wyrównać. Jeszcze w tej samej minucie Barcelona zaczyna kolejną akcję i oddaje strzał na bramkę, który zostaje wybity z linii bramkowej. W 95. minucie kolejna akcja i bramka Juvenilu B na 2:1. Koniec spotkania. :)
Tutaj jest albo w jedną stronę albo w drugą. Dlaczego zwyczajnie nie możemy być cierpliwi i czekać na kolejne mecze i oceny trenera dokonać dopiero po sezonie? Wtedy będziemy mogli wypisać co Setien zrobił dobrze, a co źle. Większość chce zmian, chce stawiania na młodych, ale myśli, że wszystko będzie świetnie funkcjonowało od samego początku. Nie będzie, bo tak się nie da. Setien otrzymał bardzo trudne zadania. Ma poukładać zespół po odejściu Valverde, jesteśmy w środku sezonu, niedługo nadejdą kluczowe mecze w kontekście całej kampanii ligowej i w Lidze Mistrzów. Ma bardzo mało czasu na poznanie zawodników, wdrożenie swojej taktyki oraz pomysłów na wiele rzeczy. Krytyka jak najbardziej, ale nie wyzwiska i z całkowitą oceną wstrzymajmy się chociaż do czerwca. Wtedy na chłodno wyciągnijmy wnioski, a teraz dajmy Kike spokojnie pracować i wierzmy w ten zespół i projekt (jakikolwiek on będzie). Choćby nie wiem co, bo to nie będą łatwe kilka miesięcy.
Znakomity zawodnik, jeden z najlepszych i najważniejszych w tym sezonie w Las Palmas. Bardzo dojrzała gra w środku pola, zawsze ciężko pracujący na boisku, kreatywny, inteligentny. 17 lat.
Barcelona B prowadzi do przerwy z Ejeą 1:0 po bramce Monchu z rzutu karnego. Monchu strzelił już 7 bramek w tym sezonie ligowym. To więcej niż Abel Ruiz w tej i całej zeszłej kampanii.
@NGTRX Wcześniej zagrał z Valencią od początku i miał gola i asystę. :) Nie powinien grać od początku w takim systemie i na prawym skrzydle, bo robi mu się krzywdę, a Barcelona też na tym nie zyska.
Ale ogólnie się zgodzę. Z chęcią zobaczyłbym go w kilku meczach Barcy B. Wkręcałby obrońców w ziemię, trochę postrzelał, złapał jeszcze więcej pewności.
Las Palmas gra aktualnie z Tenerife. Po jednej stronie Pedri, a po drugiej Nahuel, który miał epizod w Barcy B. Goście już od 22. minuty grają w dziesiątkę. Oby LP zdobyło 3 punkty.
Gramy przeciętnie, prawie nic nie kreujemy sytuacji i uratował nas dwukrotnie ter Stegen. Oby się to zmieniło.
Ansu sie obrywa za słabą grę, ale co on ma zrobić, jak dostaje mało podań i już kilka razy dobrze wychodził na pozycję, a Arthur i de Jong to ignorowali i nie ryzykowali zagraniem? Nie twierdzę, że gra dobrze, ale Busquets i Pique grają dzisiaj na pewno słabiej. Zapewne Fati zejdzie w drugiej połowie.
19
Ach, jeszcze dzisiaj pojawiły się informacje, że Barcelona chce włączyć Monchu w operację sprowadzenia Rodrigo. Żeby było trochę taniej. Wywalmy kolejnego wychowanka tylnymi drzwiami, jednego z najlepszych zawodników Barcy B w tym sezonie. Ten zarząd jest żałosny.
2
@Avada Kedavra Perez nie byłby drugim Pedro, na to nawet nie ma co się nastawić. Nie te umiejętności moim zdaniem. Ale zmiennikiem byłby solidnym.
44
Smutne będzie dla mnie odejście Carlesa Pereza z Barcelony. Rozumiem, że może nie mieć wystarczających umiejętności, że może na światowy poziom nie wejdzie, że zawsze będzie tutaj co najwyżej zmiennikiem i prędzej czy później by odszedł, bo to zawodnik jednowymiarowy, jednak w taki sposób nie traktuje się wychowanków. Każe się najpierw odrzucać oferty, być cierpliwym, czekać na swoją szansę. Perez czekał długo, odrzucał wiele ofert (Valencia, Benfica chociażby), grał świetnie w Barcy B, mówiło się o tym, że jest zawodnikiem pierwszej drużyny, a teraz co? Tydzień do końca okienka transferowego, a jemu mówi się, że ma odejść, bo jednak na niego nie liczą. Czy nie byłby wartościowym zmiennikiem na drugą część sezonu? Stawiam, że byłby.
La Masia no se toca...taaa. :(
0
@matirix20 W końcu nie wiem, czy mam brać pod uwagę wszystkich zawodników, czy tylko tych, którzy występowali w La Masii. :D
0
@matirix20 Ale tak ogólnie, czy w La Masii?
33
Niesamowita końcówka w dzisiejszym meczu Juvenilu B. Prowadzimy 1:0 po bramce w 83. minucie. W 93. minucie Nastic otrzymuje rzut karny i udaje im się wyrównać. Jeszcze w tej samej minucie Barcelona zaczyna kolejną akcję i oddaje strzał na bramkę, który zostaje wybity z linii bramkowej. W 95. minucie kolejna akcja i bramka Juvenilu B na 2:1. Koniec spotkania. :)
13
Ilaix Moriba wczoraj znowu dostał minuty w Barcy B. Chwilę po wejściu założona siatka:
https://x.com/navidjaaan/status/1221156273753919490 :)
0
@BaRcA!FaN Tak, z kim się tak okazało? :DD
0
@matirix20 Niska klauzula, po sezonie kończy mu się kontrakt.
14
Ekscytujący transfer.
https://x.com/fcb_futboltotal/status/1219032012218077189
58
Tutaj jest albo w jedną stronę albo w drugą. Dlaczego zwyczajnie nie możemy być cierpliwi i czekać na kolejne mecze i oceny trenera dokonać dopiero po sezonie? Wtedy będziemy mogli wypisać co Setien zrobił dobrze, a co źle. Większość chce zmian, chce stawiania na młodych, ale myśli, że wszystko będzie świetnie funkcjonowało od samego początku. Nie będzie, bo tak się nie da. Setien otrzymał bardzo trudne zadania. Ma poukładać zespół po odejściu Valverde, jesteśmy w środku sezonu, niedługo nadejdą kluczowe mecze w kontekście całej kampanii ligowej i w Lidze Mistrzów. Ma bardzo mało czasu na poznanie zawodników, wdrożenie swojej taktyki oraz pomysłów na wiele rzeczy. Krytyka jak najbardziej, ale nie wyzwiska i z całkowitą oceną wstrzymajmy się chociaż do czerwca. Wtedy na chłodno wyciągnijmy wnioski, a teraz dajmy Kike spokojnie pracować i wierzmy w ten zespół i projekt (jakikolwiek on będzie). Choćby nie wiem co, bo to nie będą łatwe kilka miesięcy.
5
@4drian0 A to nie scena z poprzedniego sezonu?
0
@Vxb93 On nie gra na lewym skrzydle. Gra w środku pola i to wszędzie. Bliżej lewej strony głównie, ale często jest też w samym środku i bliżej prawej.
12
Pedri vs. Tenerife:
- 101 kontaktów z piłką
- 67 celnych podań (87% celności)
- 5 kluczowych podań
- 9 długich piłek (6 dokładnych)
- 1 udany drybling
- 15 pojedynków (wygrał 9)
- 3 razy sfaulowany
- 3 odbiory
- przebiegł 11,6 kilometra (najwięcej w tym meczu)
Znakomity zawodnik, jeden z najlepszych i najważniejszych w tym sezonie w Las Palmas. Bardzo dojrzała gra w środku pola, zawsze ciężko pracujący na boisku, kreatywny, inteligentny. 17 lat.
3
Znakomity jest dzisiaj Pedri.
0
@amanter Nie wierzę w to. Inter byłby głupi, gdyby zgodził się na wypożyczenie go w tym momencie sezonu.
6
Barcelona B prowadzi do przerwy z Ejeą 1:0 po bramce Monchu z rzutu karnego. Monchu strzelił już 7 bramek w tym sezonie ligowym. To więcej niż Abel Ruiz w tej i całej zeszłej kampanii.
0
@NGTRX Całkowicie się zgadzam.
4
@NGTRX Wcześniej zagrał z Valencią od początku i miał gola i asystę. :) Nie powinien grać od początku w takim systemie i na prawym skrzydle, bo robi mu się krzywdę, a Barcelona też na tym nie zyska.
Ale ogólnie się zgodzę. Z chęcią zobaczyłbym go w kilku meczach Barcy B. Wkręcałby obrońców w ziemię, trochę postrzelał, złapał jeszcze więcej pewności.
5
Las Palmas gra aktualnie z Tenerife. Po jednej stronie Pedri, a po drugiej Nahuel, który miał epizod w Barcy B. Goście już od 22. minuty grają w dziesiątkę. Oby LP zdobyło 3 punkty.
Transmisja:
0
@myscooter Gdzie ja pisałem tylko o tym meczu?
0
@kiper09 Jest krytyka, ale Rakiticia by się zrównało z ziemią.
0
@myscooter Już to robiłem.
Piękna zmiana tematu. :)
7
Jestem ciekawy jaka by tu była krytyka na Rakiticia, gdyby to on zagrał w pierwszej połowie tak jak Frenkie.
5
Gramy przeciętnie, prawie nic nie kreujemy sytuacji i uratował nas dwukrotnie ter Stegen. Oby się to zmieniło.
Ansu sie obrywa za słabą grę, ale co on ma zrobić, jak dostaje mało podań i już kilka razy dobrze wychodził na pozycję, a Arthur i de Jong to ignorowali i nie ryzykowali zagraniem? Nie twierdzę, że gra dobrze, ale Busquets i Pique grają dzisiaj na pewno słabiej. Zapewne Fati zejdzie w drugiej połowie.
49
Yan Couto jest o krok od zostania zawodnikiem Barcelony. Brakuje jego podpisu i testów medycznych. Ma trafić tutaj w czerwcu i grać w Barcy B. MD
15
Konrad de la Fuente, Ilaix Moriba, Mika Marmol i Xavier Mbuyamba powołani na mecz Barcy B. Czyżby Konrad zaakceptował propozycję nowego kontraktu?
16
@lukaszbarca15 Strzelił 5 goli w 2 meczach z rzędu, więc nie kłam.
19
@sendesara Pedri jest młodszy, nie gra na pozycji skrzydłowego i jest jednym z najlepszych i najważniejszych zawodników Las Palmas w tym sezonie.
1
@Coutinho007 On nie jest z Palmeiras. :)