8

@LeoMessi1994 Nie wiem. Moim zdaniem gra cały czas tak samo, czyli przeciętnie.

17

@Pilka_jest_okragla Większość tutaj by chciała grać wychowankami w pierwszym składzie, chciałaby na nich stawiać, ale będą też pierwsi do ich skreślania i późniejszego wywalania z klubu.

92

Ocenianie graczy rezerw po takich meczach jak ten jest zawsze dla mnie błędem. Nie gra pierwszy garnitur, kilku graczy brakuje, a ustawienie też jest dość eksperymentalne. Może i zagrali przeciętnie, a nawet słabo, ale wyciąganie z tego głębszych wniosków to nie jest dobra decyzja. Aż warto przypomnieć spotkanie Barcelony z sezonu 2004/2005, kiedy to w 1/16 Puchru Króla odpadliśmy z UDA Gramenet (1:0). Wtedy to była chyba drużyna z trzeciej albo i czwartej ligi hiszpańskiej. W pierwszym składzie grał 20-letni Iniesta i 17-letni Messi. Jak zagrali? Słabo. Czy dalsze stawianie na tych zawodników się opłaciło? Chyba nie muszę odpowiadać. I nie mam zamiaru kogokolwiek z młodych graczy Barcy porównywać do Andresa i Leo. Jedynie proszę Was o cierpliwość co do młodych graczy i przyzwyczajenie się, że w wielu meczach mogą zawodzić (szczególnie podobnych do tego dzisiaj), jednak zaufanie się później odpłaci.

6

@puyol_presidend5 Już z rok temu. ;)

12

Naci Ünüvar - zapamiętajcie to imię i nazwisko. 16 lat, rocznik 2003, debiut w Ajaxie, wywalczony karny i gol.

https://pbs.twimg.com/media/EO6vCgrX0AAC3RU?format=jpg&name=small

9

16-letni Naci Ünüvar (rocznik 2003) debiutuje właśnie oficjalnie w pierwszym zespole Ajaxu Amsterdam! Znakomity chłopak.

0

@Janiama To fakt, przeliczyłem się z tymi 3 bramkami różnicy. Sądziłem, że pójdzie łatwiej.

22

Ansu mam nadzieję, że nie zagra już na lewym wahadle, gdzie ma współpracować z Firpo. Zaangażowanie w jego grze było widać, niezła praca w obronie i na duży plus jego gra po wejściu Alby, gdzie sędzia mógł podyktować rzut karny na faulu na nim i wywalczył też chyba 2 (?) żółte kartki dla przeciwników.

4

Ansu nie ma dzisiaj łatwego życia na tej lewej stronie. Nie ma za bardzo z kim grać na jeden kontakt i to ustawienie też nie do końca mu pasuje. Aktywny, cały czas coś próbuje, ale z tych dryblingów mało co wynika. Za grę w obronie na pewno duży plus. Riqui aktywny i ogólnie w porządku, ale zawalona bramka. Frenkie podobnie jak Puig, ale przy jednej okazji ograny jak dziecko. Też mógł zawalić gola. Liczę na reakcję Setiena i jakieś zmiany w ustawieniu.

0

@Yoshi94 To na pewno :)

0

@Yoshi94 Nigdzie nie napisałem, że zrobi karierę. Ale dalej pisz głupoty.

26

Cieszy kolejny występ Ansu w wyjściowym składzie. Jemu potrzeba minut i dzisiaj gramy z takim rywalem, gdzie będzie mógł pokazać swoje umiejętności. Liczę, że strzeli.

3

@Katalonbar Przechodzi.

1

@Janiama Hah, oczywiście. :)

0

@Suzu A czemu nie, skoro jest tylko jeden środkowy obrońca?

11

Hmm, ciekawy skład, ustawienie bym przewidział tak:
https://zapodaj.net/b4d6543329f32.png.html

Coś w stylu 3-4-3, które może przechodzić w 3-5-2. Roberto schodzący od czasu do czasu do pomocy i asekurujący go Ivan. Semedo i Junior pracujący na całej długości boiska, Riqui jako ofensywny pomocnik, Frenkie na środku.

0

@Yoshi94 A co miałem pisać o chłopaku, który zachwycał w Juvenilu A, w młodym wieku debiutował w Barcy B i zdobył nagrodę dla drugiego najlepszego zawodnika Mistrzostw Świata U17?

0

@MarioVeB! Navarro to zły przykład akurat. :)

4

@MarioVeB! Nie powiem, że się nie uśmiechnąłem pod nosem.

2

@Janiama Stawiam, że wygramy różnicą co najmniej 3 bramek. :)

57

Bild podaje, że Bayern Monachium nie wykupi Philippe'a Coutinho i gracz powróci do Barcelony tego lata.

Kto by się spodziewał :D

2

@Mundial2018 Raz czy dwa trafiła się transmisja Ituano. Chłopak ciągnął ich grę będąc najmłodszym zawodnikiem w drużynie. Filmików też sporo widziałem z jego okresu gry z Brazylii i czytałem bardzo dobre opinie tych, którzy oglądali go regularnie.

1

@Polnar Miał niby zagrać i zadebiutować w ostatnim meczu, a nie zagrał. To samo z Matheusem Fernandesem, który nie grał dla Palmeiras na turnieju na Florydzie.

5

@jeyx77x Żebyś się nie przeliczył.

3

@Messibestplayerintheworld Martinelli tak samo, a był do wyciągnięcia za grosze.

7

Ostatnio Brazylijczycy, których widziałbym w Barcelonie trafiają do innych klubów. Fakt, udało się z Arthurem, ale bardzo chciałem pozyskania Rodrygo i Gabriela Martinelliego. Jeden w Realu Madryt, a drugi w Arsenalu, gdzie zachwyca. Reinier też mi się podobał (nie do końca byłoby dla niego miejsce w składzie), ale trafia do Realu. Mam nadzieję, że przynajmniej transfer Yana Couto dojdzie do skutku. Uważnie obserwowałbym też Verona i Tallesa Magno.

0

@Vxb93 Miałby przyjść tam właśnie jako zastępstwo Pereiry. :)

0

@Vxb93 Leicester było niedawno zainteresowane.

3

@NeroTFP Jest oficjalnym graczem pierwszej drużyny.

74

Mam nadzieję, że Wague odejdzie jeszcze w tym okienku z Barcelony. Bez sensu jest go trzymać na trybunach. Niech poszuka szczęścia na wypożyczeniu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?