Pedri: "Nie spodziewałem się, że będę grał w tym sezonie w pierwszej drużynie Las Palmas. Myślałem, że będę występował w Juvenilu B lub co najwyżej w Juvenilu A."
Pedri: "Zawsze chciałem nosić koszulkę FC Barcelony i grać dla tego klubu." [Sport]
@Wichurek Jasne, Twoje zdanie i nie będę się kłócił. Moim zdaniem drugi sezon też był fenomenalny. Indianin na pewno nie był bezpłciową postacią po tej "przemianie".
@KacperVEB Nie wiadomo, kiedy przychodzi. Może zostać w Las Palmas jeśli awansują do LaLigi, może trafić po sezonie do Barcy B, jeśli wywalczymy awans, może włączymy go do pierwszego zespołu latem. W tej chwili nie jest to jasne. Odnośnie talentu, to Pedri ma potencjał na klasę światową. Może napiszę o nim coś więcej w jakimś artykule za jakiś czas.
Widzę informacje o tym, że Bruno Fernandes jest łączony z transferem do Barcelony. Co o tym sądzę? Myślę, że to ciekawa opcja, bo Bruno to znakomity pomocnik i w kolejnym sezonie z rzędu zjada ligę portugalską. Gole, asysty, znakomita technika, uderzenie z dystansu. To nie jest żadna '10', ofensywny typ pomocnika, jednak może zagrać też jako bardziej cofnięty, bo świetnie radzi sobie w obronie, pracuje też na całej linii boiska. Ale pozostaje kwestia tego czy jest nam potrzebny? Mamy Puiga, na wypożyczeniu jest Alena, w Barcy B Collado i są jeszcze inni. Jednak to zawodnik, który mógłby dobrze zastąpić Rakiticia i Vidala, który ładowałby kilkanaście bramek na sezon. Zobaczymy jak się to rozwinie.
Na koncie ma też 1 gola i 1 asystę. Myślałem, że liczba dryblingów będzie większa, bo Eduardo nie boi się wchodzić w pojedynki, co pokazuje chociażby liczba fauli popełnionych na nim. Ale jego dojrzałość w grze, pewność siebie, poruszanie się z piłką przy nodze jest niesamowite. Chłopak notuje 4,7 odbioru na mecz, a więc najwięcej spośród wszystkich zawodników w top 5 ligach Europy. Kosmos, a ma dopiero 17 lat. W najlepszej jedenastce pierwszej części sezonu Ligue 1, trzykrotnie wybierany zawodnikiem meczu (m.in. w pojedynku z PSG, gdzie zanotował asystę i miał wtedy 16 lat). Jeśli Rennes faktycznie chce za niego 50 mln, to nawet bym się nie zastanawiał. Świetne uzupełnienie linii pomocy.
Rodrigo to nie jest słaby zawodnik. Ma doświadczenie w LaLidze, umiejętności spore i mógłby być dobrą opcją na ławkę lub pewnie też często do pierwszego składu na te 6 miesięcy. Ale właśnie...na pół roku. Kupowanie go za duże pieniądze mija się z celem. Suareza nie zastąpi, nie jest warty tak dużej kwoty i wkrótce będzie miał 29 lat.
@cules100pro W ogóle nie chcą go stracić, bo jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w drużynie. A Barcelona jest blisko pozyskania.
Prezydent Boca Juniors walczy o to, aby Ramos Mingo nie trafił do Barcelony. Tymczasem sam zawodnik liczy, że w najbliższych dniach otrzyma włoski paszport i będzie mógł przenieść się do Barcy. [Sport]
@matirix20 Futbol młodzieżowy tak uważnie to śledzę od mniej 3/4 lat. W tej chwili wymieniłbym tych graczy: Ansu Fati, Camavinga, Ihattren, Rayan Cherki, Mbappe, Neymar, Greenwood, Thiago, Martinelli, Halilović :), Sancho, Pedri, Foden, Eric Garcia, Robert Navarro, Pablo Moreno, Gabriel Veron, Couto, Naci Unuvar...
2
@bartoszekkk Jak mogą potwierdzić swojego newsa? :DD
27
@Veb1233 Z pewnością prawda.
23
Pedri w obecnym sezonie LaLiga2 zanotował 38 kluczowych podań (1,9 na mecz). Pod tym względem lepszych jest tylko 9 zawodników.
33
Pedri: "Nie spodziewałem się, że będę grał w tym sezonie w pierwszej drużynie Las Palmas. Myślałem, że będę występował w Juvenilu B lub co najwyżej w Juvenilu A."
Pedri: "Zawsze chciałem nosić koszulkę FC Barcelony i grać dla tego klubu."
[Sport]
0
@Wichurek Jasne, Twoje zdanie i nie będę się kłócił. Moim zdaniem drugi sezon też był fenomenalny. Indianin na pewno nie był bezpłciową postacią po tej "przemianie".
3
@Wichurek Drugi bardzo słaby? :D Drugi możliwe, że był nawet lepszy niż pierwszy.
8
Jest już oficjalny zwiastun 4. sezonu Fargo:
Pierwszy odcinek już 14 kwietnia. Czekam z niecierpliwością, ten serial to arcydzieło. @Colon
4
@Chwytliwy Brakuje jeszcze Hugo Alby, który dołączył do La Masii latem i robi duże wrażenie.
45
@Kengo Wam nazwisko napastnika czasami nigdy nic nie mówi i jesteście pierwsi do wyśmiania opcji i samego gracza. Nic nowego.
5
Najlepsza jedenastka La Masii ostatniego weekendu:
https://pbs.twimg.com/media/EPW08GHW4AA4EnH?format=jpg&name=small
29
54. urodziny obchodzi dzisiaj Romario. Fantastyczny piłkarz.
0
@KacperVEB Stawiam, że plota.
2
@KacperVEB On jest naszym zawodnikiem. W Las Palmas gra na wypożyczeniu.
2
@KacperVEB Nie wiadomo, kiedy przychodzi. Może zostać w Las Palmas jeśli awansują do LaLigi, może trafić po sezonie do Barcy B, jeśli wywalczymy awans, może włączymy go do pierwszego zespołu latem. W tej chwili nie jest to jasne. Odnośnie talentu, to Pedri ma potencjał na klasę światową. Może napiszę o nim coś więcej w jakimś artykule za jakiś czas.
0
@KacperVEB Wal śmiało.
28
Widzę informacje o tym, że Bruno Fernandes jest łączony z transferem do Barcelony. Co o tym sądzę? Myślę, że to ciekawa opcja, bo Bruno to znakomity pomocnik i w kolejnym sezonie z rzędu zjada ligę portugalską. Gole, asysty, znakomita technika, uderzenie z dystansu. To nie jest żadna '10', ofensywny typ pomocnika, jednak może zagrać też jako bardziej cofnięty, bo świetnie radzi sobie w obronie, pracuje też na całej linii boiska. Ale pozostaje kwestia tego czy jest nam potrzebny? Mamy Puiga, na wypożyczeniu jest Alena, w Barcy B Collado i są jeszcze inni. Jednak to zawodnik, który mógłby dobrze zastąpić Rakiticia i Vidala, który ładowałby kilkanaście bramek na sezon. Zobaczymy jak się to rozwinie.
8
@Criss18Barca Śledzę i największe kluby w Europie także. Kwestia czasu zanim trafi do klubu z topu.
17
Eduardo Camavinga w tym sezonie (statystyki w przeliczeniu na mecz):
- 4,3 odbioru
- 1,4 interwencji obronnej
- 0,3 zablokowanego strzału
- 0,3 kluczowego podania
- 0,6 dryblingu
- 2,2 razy faulowany
- 33 podania (87% celności)
- 2 długie piłki
Na koncie ma też 1 gola i 1 asystę. Myślałem, że liczba dryblingów będzie większa, bo Eduardo nie boi się wchodzić w pojedynki, co pokazuje chociażby liczba fauli popełnionych na nim. Ale jego dojrzałość w grze, pewność siebie, poruszanie się z piłką przy nodze jest niesamowite. Chłopak notuje 4,7 odbioru na mecz, a więc najwięcej spośród wszystkich zawodników w top 5 ligach Europy. Kosmos, a ma dopiero 17 lat. W najlepszej jedenastce pierwszej części sezonu Ligue 1, trzykrotnie wybierany zawodnikiem meczu (m.in. w pojedynku z PSG, gdzie zanotował asystę i miał wtedy 16 lat). Jeśli Rennes faktycznie chce za niego 50 mln, to nawet bym się nie zastanawiał. Świetne uzupełnienie linii pomocy.
2
@Kettger Ja też nie jestem fanem obecnej polityki transferowej Barcelony i całego zarządu. O tym już raczej wiesz.
8
Rodrigo to nie jest słaby zawodnik. Ma doświadczenie w LaLidze, umiejętności spore i mógłby być dobrą opcją na ławkę lub pewnie też często do pierwszego składu na te 6 miesięcy. Ale właśnie...na pół roku. Kupowanie go za duże pieniądze mija się z celem. Suareza nie zastąpi, nie jest warty tak dużej kwoty i wkrótce będzie miał 29 lat.
3
@klopx Nie wiesz co tracisz ;)
14
@klopx Zacznij oglądać mecze PSG, bo Mbappe nie dorównuje Neymarowi w chwili obecnej. Brazylijczyk jest najlepszym zawodnikiem drużyny i ligi.
59
Neymar w przerwie meczu dowiedział się o śmierci Kobego i drugą bramkę zadedykował właśnie Bryantowi.
https://pbs.twimg.com/media/EPPLfPpXUAEq1po?format=jpg&name=small
https://x.com/ThorfalI/status/1221542676958449671
0
@COU_11 Oczywiście, że Barca B...
1
@cules100pro W ogóle nie chcą go stracić, bo jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w drużynie. A Barcelona jest blisko pozyskania.
3
Prezydent Boca Juniors walczy o to, aby Ramos Mingo nie trafił do Barcelony. Tymczasem sam zawodnik liczy, że w najbliższych dniach otrzyma włoski paszport i będzie mógł przenieść się do Barcy. [Sport]
0
@matirix20 Pewnie o kilku jeszcze zapomniałem, pewnie kogoś z La Masii mógłbym jeszcze dodać.
1
@matirix20 Futbol młodzieżowy tak uważnie to śledzę od mniej 3/4 lat. W tej chwili wymieniłbym tych graczy: Ansu Fati, Camavinga, Ihattren, Rayan Cherki, Mbappe, Neymar, Greenwood, Thiago, Martinelli, Halilović :), Sancho, Pedri, Foden, Eric Garcia, Robert Navarro, Pablo Moreno, Gabriel Veron, Couto, Naci Unuvar...
2
@FC1899Barca Nawet tego nie skomentuję.
32
@amanter Faktem na pewno jest to, że ten zarząd jest żałosny.