@YoungTalents Dlatego, że zawsze dodaję ankietę, w której użytkownicy wybieraj 25 ex-barcelonistów, o których będę pisał i to od nich zależy kogo będę opisywał. Dodatkowo artykuł przygotowuję sam i z tym też trochę schodzi.
Uznałem, że dobrze było napisać o Pedrim więcej słów. Jego przejście z Juvenilu na profesjonalny poziom, gdzie stał się kluczowym graczem Las Palmas, jest bardzo imponujące. Takich rzeczy nie widzi się zbyt często. Liczę, że Barcelona odpowiednio zadba o jego rozwój i o to, by grał regularnie. Tutaj jego heatmapa z obecnego sezonu:
Jandro Orellana zasługuje na to, by pisać o nim zdecydowanie więcej. Jeden z najlepszych zawodników Barcy B w tym sezonie. Wywalczył sobie pewne miejsce w wyjściowej jedenastce i z każdym meczem wygląda lepiej. Widać duże postępy i to jak dobrze odpowiada mu rola defensywnego pomocnika (w Juvenilu A świetny był na pozycji środkowego pomocnika). Widać, że poprawił się w grze w defensywie i w tym aspekcie wygląda naprawdę dobrze. W tej chwili uważam, że to zawodnik z równie dużym potencjałem co Puig. Złoty chłopak i mam nadzieję, że mu się powiedzie.
@Bartek22 W tej chwili tak, ale za 2-4 lata możemy potrzebować środkowego obrońcy. Młodych zawodników, którzy pokazują ogromny potencjał należy zatrzymywać w klubie i dbać o ich rozwój.
Diego Almeida to w tej chwili najlepiej zapowiadający się środkowy obrońca w La Masii. Jego wyprowadzenie piłki jest na genialnym poziomie, ma umiejętności wykraczające poza jego wiek. Liczę, że uda się go zatrzymać w klubie. Zapewne bezpośrednio awansuje do Juvenilu A i ominie go gra w Juvenilu B.
@domin682 To raczej logiczne, że nie każdy wejdzie na odpowiedni poziom i zawodników klasy światowej będzie z nich niewielu. Może 6/5, a może 3. To zależy od wielu rzeczy, ale w tej chwili to jest spektakularna drużyna.
Cadete A to fantastyczna drużyna. Pokonali właśnie Sant Gabriel 3:1 i znajdują się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. 6 punktów przewagi nad Espanyolem. 18 meczów, 17 zwycięstw i 1 remis. 60 strzelonych bramek i 10 straconych. Rocznik 2004 najlepszy w La Masii.
@Rysiu `Gavi to środkowy pomocnik, ale na najwyższym poziomie będzie raczej grał na pozycji Iniesty. Na pewno napiszę o nim jakiś dłuższy artykuł jak znajdę chwilę.
Dzisiaj o godzinie 19. na Barca TV będzie transmisja meczu Cadete A z Sant Gabriel. Będzie można obejrzeć prawdopodobnie najlepszą generację w La Masii. Diego Almeida, Marc Jurado, Aleix Garrido, Angel Alarcon, Pablo Paez 'Gavi', Ilias Akhomach, Toni Caravaca i inni.
@Rysiu Kilku bym wymienił, ale takie moje top 10 w tej chwili (tylko z drużyn od Juvenilu A do Cadete B) by wyglądało tak: Ilaix Moriba, Nico Gonzalez, Cristobal Munoz, Pablo Paez 'Gavi', Aleix Garrido, Alastuey, Txus Alba, Alvaro Sanz, Marc Casado i Toni Caravaca.
Ciężko wybrać tylko jednego, ale jeśli miałbym to zrobić, to wybrałbym Gaviego. Złoty chłopak.
@szymon351 Nie mam statystyk. Strzelił bramkę w Młodzieżowej Lidze Mistrzów, a w lidze niemal w każdym meczu ma bezpośredni udział w bramce. Widziałem też dwa mecze z jego udziałem i wyglądał naprawdę dobrze, widać progres. Nie zmienia to faktu, że są w La Masii pomocnicy, którzy moim zdaniem mają większy potencjał niż Xavi. Jemu życzę jak najlepiej.
@Arkon Dest to dobry zawodnik, ale czy już w tym momencie gotowy na topowy klub? Na pewno wiele ma do poprawy w obronie, jednak w ataku to znakomity boczny obrońca. Świetna technika, drybling, balans ciała, dogrania w pole karne. Szybki, bez problemu wygrywający pojedynki w ofensywie. Mimo wszystko myślę, że Bayern zrobi niezły transfer, bo dobrze zapowiadających się bocznych obrońców w Europie nie ma zbyt wielu.
4
Niech będzie coś mniej popularnego, a więc bramka Johana Cruyffa w meczu z Atletico Madryt w sezonie 1973/1974.
9
@YoungTalents Dlatego, że zawsze dodaję ankietę, w której użytkownicy wybieraj 25 ex-barcelonistów, o których będę pisał i to od nich zależy kogo będę opisywał. Dodatkowo artykuł przygotowuję sam i z tym też trochę schodzi.
1
@Litman Niczym? Wyróżnia się w wielu aspektach. Widziałeś go chociaż kilka razy w grze? Myślę, że nie.
7
@janek_centrum Zgadza się.
6
@sewciu50 Byłbym wdzięczny gdybyś napisał, co mógłbym zmienić w swoich artykułach, by czytało się je lepiej. ;)
39
Uznałem, że dobrze było napisać o Pedrim więcej słów. Jego przejście z Juvenilu na profesjonalny poziom, gdzie stał się kluczowym graczem Las Palmas, jest bardzo imponujące. Takich rzeczy nie widzi się zbyt często. Liczę, że Barcelona odpowiednio zadba o jego rozwój i o to, by grał regularnie. Tutaj jego heatmapa z obecnego sezonu:
https://pbs.twimg.com/media/ER5L0KPXYAIYeQd?format=jpg&name=360x360
Jest niemal wszędzie, częściej jednak gra bliżej lewej strony boiska. Widać też dobrze, że sporo pracuje w obronie. Oby utrzymał formę.
19
Jandro Orellana zasługuje na to, by pisać o nim zdecydowanie więcej. Jeden z najlepszych zawodników Barcy B w tym sezonie. Wywalczył sobie pewne miejsce w wyjściowej jedenastce i z każdym meczem wygląda lepiej. Widać duże postępy i to jak dobrze odpowiada mu rola defensywnego pomocnika (w Juvenilu A świetny był na pozycji środkowego pomocnika). Widać, że poprawił się w grze w defensywie i w tym aspekcie wygląda naprawdę dobrze. W tej chwili uważam, że to zawodnik z równie dużym potencjałem co Puig. Złoty chłopak i mam nadzieję, że mu się powiedzie.
14
@LuisSalvano W takim razie Neymarica i po problemie. :)
1
@Bartek22 W tej chwili tak, ale za 2-4 lata możemy potrzebować środkowego obrońcy. Młodych zawodników, którzy pokazują ogromny potencjał należy zatrzymywać w klubie i dbać o ich rozwój.
1
@FCMichalo Tak, bo wiesz co będzie za kilka lat. Najlepiej każdemu doradzać, żeby odszedł.
2
@ksobi Dokładnie, za to też należą mu się brawa. Cały czas w tym samym miejscu, ta sama pozycja i zagranie. Klasa.
8
Diego Almeida to w tej chwili najlepiej zapowiadający się środkowy obrońca w La Masii. Jego wyprowadzenie piłki jest na genialnym poziomie, ma umiejętności wykraczające poza jego wiek. Liczę, że uda się go zatrzymać w klubie. Zapewne bezpośrednio awansuje do Juvenilu A i ominie go gra w Juvenilu B.
https://x.com/neurophate_/status/1227673940199378945
1
@DaPi Hmm, co masz na myśli?
0
@domin682 To raczej logiczne, że nie każdy wejdzie na odpowiedni poziom i zawodników klasy światowej będzie z nich niewielu. Może 6/5, a może 3. To zależy od wielu rzeczy, ale w tej chwili to jest spektakularna drużyna.
1
@domin682 Wiadomo, że czas pokaże. Ale w czym mam się tutaj niby pomylić?
9
Cadete A to fantastyczna drużyna. Pokonali właśnie Sant Gabriel 3:1 i znajdują się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. 6 punktów przewagi nad Espanyolem. 18 meczów, 17 zwycięstw i 1 remis. 60 strzelonych bramek i 10 straconych. Rocznik 2004 najlepszy w La Masii.
1
@Rysiu `Gavi to środkowy pomocnik, ale na najwyższym poziomie będzie raczej grał na pozycji Iniesty. Na pewno napiszę o nim jakiś dłuższy artykuł jak znajdę chwilę.
0
@czosnekfcb Ja wczoraj szukałem filmu, który oglądałem kilka lat temu i udało mi się znaleźć. "Stand by me" - polecam :)
0
@AdrianGajewski2005 Napisałem, że na Barca TV. Znajdziesz ten kanał na Vercanales.
2
@AdrianGajewski2005 U16. Jedna połowa trwa 40 minut.
5
Dzisiaj o godzinie 19. na Barca TV będzie transmisja meczu Cadete A z Sant Gabriel. Będzie można obejrzeć prawdopodobnie najlepszą generację w La Masii. Diego Almeida, Marc Jurado, Aleix Garrido, Angel Alarcon, Pablo Paez 'Gavi', Ilias Akhomach, Toni Caravaca i inni.
3
@Rysiu Kilku bym wymienił, ale takie moje top 10 w tej chwili (tylko z drużyn od Juvenilu A do Cadete B) by wyglądało tak: Ilaix Moriba, Nico Gonzalez, Cristobal Munoz, Pablo Paez 'Gavi', Aleix Garrido, Alastuey, Txus Alba, Alvaro Sanz, Marc Casado i Toni Caravaca.
Ciężko wybrać tylko jednego, ale jeśli miałbym to zrobić, to wybrałbym Gaviego. Złoty chłopak.
6
@mateusz33 Po co się odzywasz, skoro nie masz pojęcia o czym piszesz?
10
@szymon351 Nie mam statystyk. Strzelił bramkę w Młodzieżowej Lidze Mistrzów, a w lidze niemal w każdym meczu ma bezpośredni udział w bramce. Widziałem też dwa mecze z jego udziałem i wyglądał naprawdę dobrze, widać progres. Nie zmienia to faktu, że są w La Masii pomocnicy, którzy moim zdaniem mają większy potencjał niż Xavi. Jemu życzę jak najlepiej.
9
@szymon351 Radzi sobie świetnie w PSG.
19
@marcin000019 Ja widziałem wiele razy. Już nie przesadzajcie.
4
@Arkon Dest to dobry zawodnik, ale czy już w tym momencie gotowy na topowy klub? Na pewno wiele ma do poprawy w obronie, jednak w ataku to znakomity boczny obrońca. Świetna technika, drybling, balans ciała, dogrania w pole karne. Szybki, bez problemu wygrywający pojedynki w ofensywie. Mimo wszystko myślę, że Bayern zrobi niezły transfer, bo dobrze zapowiadających się bocznych obrońców w Europie nie ma zbyt wielu.
8
Pablo Paez 'Gavi' i kilka zagrań z niedawnego meczu w Cadete A:
Jeden z najlepiej zapowiadających się pomocników w La Masii. Liczę, że przedłuży kontrakt.
1
@arkasath A teraz bez klubu. :)
5
Najmłodsi strzelcy bramek dla Barcy B od sezonu 2006/07:
1. Dongou (16 lat, 11 miesięcy, 5 dni)
2. Gerard Fernandez „Peque” (17 lat, 4 miesiące, 5 dni)
3. Rafa Mujica (17 lat, 5 miesięcy, 11 dni)
4. Deulofeu (17 lat, 6 miesięcy, 3 dni)
5. Abel Ruiz (17 lat, 7 miesięcy, 4 dni)