4

Niech będzie coś mniej popularnego, a więc bramka Johana Cruyffa w meczu z Atletico Madryt w sezonie 1973/1974.


9

@YoungTalents Dlatego, że zawsze dodaję ankietę, w której użytkownicy wybieraj 25 ex-barcelonistów, o których będę pisał i to od nich zależy kogo będę opisywał. Dodatkowo artykuł przygotowuję sam i z tym też trochę schodzi.

1

@Litman Niczym? Wyróżnia się w wielu aspektach. Widziałeś go chociaż kilka razy w grze? Myślę, że nie.

7

@janek_centrum Zgadza się.

6

@sewciu50 Byłbym wdzięczny gdybyś napisał, co mógłbym zmienić w swoich artykułach, by czytało się je lepiej. ;)

39

Uznałem, że dobrze było napisać o Pedrim więcej słów. Jego przejście z Juvenilu na profesjonalny poziom, gdzie stał się kluczowym graczem Las Palmas, jest bardzo imponujące. Takich rzeczy nie widzi się zbyt często. Liczę, że Barcelona odpowiednio zadba o jego rozwój i o to, by grał regularnie. Tutaj jego heatmapa z obecnego sezonu:

https://pbs.twimg.com/media/ER5L0KPXYAIYeQd?format=jpg&name=360x360

Jest niemal wszędzie, częściej jednak gra bliżej lewej strony boiska. Widać też dobrze, że sporo pracuje w obronie. Oby utrzymał formę.

19

Jandro Orellana zasługuje na to, by pisać o nim zdecydowanie więcej. Jeden z najlepszych zawodników Barcy B w tym sezonie. Wywalczył sobie pewne miejsce w wyjściowej jedenastce i z każdym meczem wygląda lepiej. Widać duże postępy i to jak dobrze odpowiada mu rola defensywnego pomocnika (w Juvenilu A świetny był na pozycji środkowego pomocnika). Widać, że poprawił się w grze w defensywie i w tym aspekcie wygląda naprawdę dobrze. W tej chwili uważam, że to zawodnik z równie dużym potencjałem co Puig. Złoty chłopak i mam nadzieję, że mu się powiedzie.

14

@LuisSalvano W takim razie Neymarica i po problemie. :)

1

@Bartek22 W tej chwili tak, ale za 2-4 lata możemy potrzebować środkowego obrońcy. Młodych zawodników, którzy pokazują ogromny potencjał należy zatrzymywać w klubie i dbać o ich rozwój.

1

@FCMichalo Tak, bo wiesz co będzie za kilka lat. Najlepiej każdemu doradzać, żeby odszedł.

2

@ksobi Dokładnie, za to też należą mu się brawa. Cały czas w tym samym miejscu, ta sama pozycja i zagranie. Klasa.

8

Diego Almeida to w tej chwili najlepiej zapowiadający się środkowy obrońca w La Masii. Jego wyprowadzenie piłki jest na genialnym poziomie, ma umiejętności wykraczające poza jego wiek. Liczę, że uda się go zatrzymać w klubie. Zapewne bezpośrednio awansuje do Juvenilu A i ominie go gra w Juvenilu B.

https://x.com/neurophate_/status/1227673940199378945

1

@DaPi Hmm, co masz na myśli?

0

@domin682 To raczej logiczne, że nie każdy wejdzie na odpowiedni poziom i zawodników klasy światowej będzie z nich niewielu. Może 6/5, a może 3. To zależy od wielu rzeczy, ale w tej chwili to jest spektakularna drużyna.

1

@domin682 Wiadomo, że czas pokaże. Ale w czym mam się tutaj niby pomylić?

9

Cadete A to fantastyczna drużyna. Pokonali właśnie Sant Gabriel 3:1 i znajdują się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. 6 punktów przewagi nad Espanyolem. 18 meczów, 17 zwycięstw i 1 remis. 60 strzelonych bramek i 10 straconych. Rocznik 2004 najlepszy w La Masii.

1

@Rysiu `Gavi to środkowy pomocnik, ale na najwyższym poziomie będzie raczej grał na pozycji Iniesty. Na pewno napiszę o nim jakiś dłuższy artykuł jak znajdę chwilę.

0

@czosnekfcb Ja wczoraj szukałem filmu, który oglądałem kilka lat temu i udało mi się znaleźć. "Stand by me" - polecam :)

0

@AdrianGajewski2005 Napisałem, że na Barca TV. Znajdziesz ten kanał na Vercanales.

2

@AdrianGajewski2005 U16. Jedna połowa trwa 40 minut.

5

Dzisiaj o godzinie 19. na Barca TV będzie transmisja meczu Cadete A z Sant Gabriel. Będzie można obejrzeć prawdopodobnie najlepszą generację w La Masii. Diego Almeida, Marc Jurado, Aleix Garrido, Angel Alarcon, Pablo Paez 'Gavi', Ilias Akhomach, Toni Caravaca i inni.

3

@Rysiu Kilku bym wymienił, ale takie moje top 10 w tej chwili (tylko z drużyn od Juvenilu A do Cadete B) by wyglądało tak: Ilaix Moriba, Nico Gonzalez, Cristobal Munoz, Pablo Paez 'Gavi', Aleix Garrido, Alastuey, Txus Alba, Alvaro Sanz, Marc Casado i Toni Caravaca.

Ciężko wybrać tylko jednego, ale jeśli miałbym to zrobić, to wybrałbym Gaviego. Złoty chłopak.

6

@mateusz33 Po co się odzywasz, skoro nie masz pojęcia o czym piszesz?

10

@szymon351 Nie mam statystyk. Strzelił bramkę w Młodzieżowej Lidze Mistrzów, a w lidze niemal w każdym meczu ma bezpośredni udział w bramce. Widziałem też dwa mecze z jego udziałem i wyglądał naprawdę dobrze, widać progres. Nie zmienia to faktu, że są w La Masii pomocnicy, którzy moim zdaniem mają większy potencjał niż Xavi. Jemu życzę jak najlepiej.

9

@szymon351 Radzi sobie świetnie w PSG.

19

@marcin000019 Ja widziałem wiele razy. Już nie przesadzajcie.

4

@Arkon Dest to dobry zawodnik, ale czy już w tym momencie gotowy na topowy klub? Na pewno wiele ma do poprawy w obronie, jednak w ataku to znakomity boczny obrońca. Świetna technika, drybling, balans ciała, dogrania w pole karne. Szybki, bez problemu wygrywający pojedynki w ofensywie. Mimo wszystko myślę, że Bayern zrobi niezły transfer, bo dobrze zapowiadających się bocznych obrońców w Europie nie ma zbyt wielu.

8

Pablo Paez 'Gavi' i kilka zagrań z niedawnego meczu w Cadete A:



Jeden z najlepiej zapowiadających się pomocników w La Masii. Liczę, że przedłuży kontrakt.

1

@arkasath A teraz bez klubu. :)

5

Najmłodsi strzelcy bramek dla Barcy B od sezonu 2006/07:

1. Dongou (16 lat, 11 miesięcy, 5 dni)
2. Gerard Fernandez „Peque” (17 lat, 4 miesiące, 5 dni)
3. Rafa Mujica (17 lat, 5 miesięcy, 11 dni)
4. Deulofeu (17 lat, 6 miesięcy, 3 dni)
5. Abel Ruiz (17 lat, 7 miesięcy, 4 dni)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?