@kerouac Zgadzam się, a możliwe, że jestem największym fanem Neymara na FCBarca.com. Zwróciłbym także uwagę na fakt, że Brazylijczyk w ostatnim czasie bardzo dużo operuje w linii pomocy. Z wiekiem może być słabszy jako skrzydłowy, będzie tracił swoje walory i nie trzeba nam zawodnika, który będzie mógł operować w podobnych strefach, co Messi.
Tworzyliście kiedyś swój "Bucket List"? A więc listę rzeczy, które chcecie zrobić, przeżyć, zobaczyć, spróbować, osiągnąć przed śmiercią? Ja zabrałem się dzisiaj i aktualnie mam 57 pozycji i cały czas coś dopisuję. :)
Słabo wygląda obecnie rynek jeśli chodzi o perspektywicznych bocznych obrońców. Albo trzeba słono zapłacić, albo kombinować. Pojawił się Yan Couto, to oczywiście nasz zarząd musiał zaprzepaścić szansę, by go pozyskać. Arnold z Liverpoolu nie do wyjęcia, Hakimi zostaje w Realu. Ciekawie zapowiada się Max Aarons z Norwich, a także Atal z Nice. Oczywiście jest Emerson, ale w 100% nie jestem do niego przekonany. Mimo wszystko warto na niego postawić i zobaczyć, co pokaże. Dest z Ajaxu mi się podoba, ale jeszcze nie ten poziom. Na pewno uważnie obserwowałbym Tomása Tavaresa z Benfiki, ciekawie się zapowiada chłopak. W La Masii też jest kilku interesujących prawych obrońców (Alegre, Rosanas), ale mam wątpliwości, czy mają oni potencjał na pierwszy zespół. Jest w Cadete A świetny Marc Jurado, ale to dopiero rocznik 2004.
Na lewej obronie mamy Albę i Firpo. Ten pierwszy jest wciąż bardzo dobrym obrońcą, ale potrzeba mu zmiennika, który będzie wywierał na nim presję. Firpo w tej chwili to trochę rozczarowanie i nie zdziwię się, jeśli odejdzie. Robertson i Davies nie do wyjęcia. Grimaldo świetny w ofensywie, ale gra w obronie jest do poprawy. Nie zmienia to faktu, że Alex byłby bardzo dobrym wzmocnieniem. Tutaj jednak trochę lepiej jeśli chodzi o talenty. W Juvenilu A jest znakomity Alejandro Balde, który jest największym talentem na tej pozycji od czasów Grimaldo i to także jeden z najbardziej utalentowanych bocznych obrońców w Europie. W przyszłym sezonie będzie już dostawał minuty w Barcy B. W Angers imponuje Rayan Aït Nouri (rocznik 2001), Maouassa w Rennes warty uwagi, a także w Alkmaar jest ciekawy Owen Wijndal. Do tego dochodzi Noah Katterbach z Köln, czy też Luan Cândido.
@MichVeB Jest ich zbyt dużo, by wymieniać. Nie chce mi się. :D
Na pewno bym chciał Camavingę i Cherkiego. Ale pierwszy będzie zbyt drogi, a drugi jest fanem Realu. Oprócz tego chce Todibo w pierwszym składzie. Aouchiche i Kouassi są do wzięcia za darmo po tym sezonie, a obaj mają ogromny potencjał.
@pax Nie trzeba mieć orbiterka i bieżni w domu, by ćwiczyć. Wystarczy trochę motywacji i silnej woli, by dziennie ćwiczyć co najmniej godzinę. Ja przez miesiąc schudłem już 3 kilogramy i lekko odsłoniłem mięśnie brzucha. Bez żadnego sprzętu (chyba że liczymy pufę i krzesło). Sama kalistenika. Wszystko się da, ale trzeba chcieć.
@BlaseR9 Ajax ma na kogo stawiać i dodatkowo mają znakomitego Unuvara w rezerwach, którzy może grać na pozycji Pedriego. Wątpię, by opcja z Ajaxem była realna. Lipsk też raczej nie zapewni mu tylu minut.
Real Betis, Celta Vigo, Real Sociedad, Ajax Amsterdam, RB Lipsk, to aktualnie kluby, które wyraziły zainteresowanie wypożyczeniem Pedriego na kolejny sezon. Jestem ciekawy co zrobi Barcelona, ale mam nadzieję, że podejmie dobrą decyzję. Pedri będzie musiał grać regularnie.
Czytam wywiad z Pedrim w La Provencii i chłopak wygląda na inteligentnego i twardo stąpającego po ziemi. Mówi o tym, że uważa Setiena za dobrego trenera i uwielbia styl gry prezentowany przez jego drużyny, który bardzo odpowiada zawodnikom z Wysp Kanaryjskich. Mówi też o tym, że czytał informacje o zainteresowaniu Ajaxu i RB Lipsk w sprawie wypożyczenia go na kolejny sezon, ponieważ ludzie wysyłają mu po tysiąc wiadomości. Ale jak sam przyznał: „To, co ma nadejść, nadejdzie”. Powiedział również, że teraz najważniejsze jest zdrowie ludności i jest gotowy obniżyć swoje wynagrodzenie w związku z obecną sytuacją.
Do tej pory boli mnie to, że kontuzje prawdopodobnie zniszczyły mu karierę. Ależ to był wielki talent. Gdyby nie urazy, to Sergi moim zdaniem byłby w tej chwili jednym z najlepszych pomocników na świecie i zapewne miałby pewne miejsce w wyjściowym składzie Barcelony. Ta elegancja w grze, wizja gry, inteligencja taktyczna, gra w obronie...Szkoda, bardzo szkoda, ale liczę, że Samper jeszcze wróci do Europy.
@jakbon99 Ciekawy defensywny pomocnik, potencjał spory, ale nie większy niż ten Jandro Orellany. Jego kontrakt wygasa z końcem czerwca tego roku. Chciałbym, by został w klubie, ale zobaczymy co się wydarzy.
@Dejvo Możliwe, że o Balde napiszę artykuł. Lewy obrońca, który nie boi się wchodzić w dryblingi, świetna technika, przyspieszenie, potrafi wejść w pole karne, niezły w obronie. Tutaj kilka jego akcji z niedawnego meczu Juvenilu A:
Alejandro Balde
In the first half of the game with Damm, he was great. Speed, technique. One of La Masia's best LSB. https://t.co/JEZjX4lvc4">pic.twitter.com/JEZjX4lvc4
@Borneo Alevi B - pierwsze miejsce, Alevi D - pierwsze miejsce, Benjami A - pierwsze miejsce, Benjami B - czwarte miejsce, Benjami C - pierwsze miejsce, Benjami D - szóste miejsce, Prebenjami - ósme miejsce.
@blaugrana16 Uważam, że bez Busquetsa sobie poradzimy. Bez Suareza, bo myślę przyszłościowo. A Umtiti dlatego, że po prostu zawsze wolałem go do Lengleta.
Zadam pytanie, by nieco ożywić La Ramblę. Jaka byłaby Wasza wymarzona kadra FC Barcelony, którą moglibyście zbudować jedynie z obecnych graczy, zawodników rezerw (Barca B i Juvenil A; w niższe sekcje nie będziemy wchodzić) i z piłkarzy przebywających na wypożyczeniu? Uznajmy, że można wliczać Emersona. Kadra może liczyć maksymalnie 24 osoby.
Łącznie 5 bramek i 5 asyst. Alex rozgrywa znakomity sezon i ma bardzo duże szanse na awans do pierwszej drużyny po tym sezonie. To też piłkarz, który od momentu objęcia Barcy B przez Pimientę, był bezpośrednio zaangażowany w najwięcej bramek i rozegrał najwięcej minut.
Alejandro Marques w wywiadzie dla Mundo Deportivo mówi, że odszedł z Barcelony do Juventusu z powodu projektu sportowego. No cóż, w tej chwili rozegrał w Juve zaledwie 168 minut i tylko raz zagrał w spotkaniu drużyny U23. Resztę minut uzbierał w zespole do lat 19. Tylko raz wyszedł w podstawowym składzie.
5
@Criss18Barca Wypisuje moje cele i marzenia, a nie Ansu. :)
7
@kerouac Zgadzam się, a możliwe, że jestem największym fanem Neymara na FCBarca.com. Zwróciłbym także uwagę na fakt, że Brazylijczyk w ostatnim czasie bardzo dużo operuje w linii pomocy. Z wiekiem może być słabszy jako skrzydłowy, będzie tracił swoje walory i nie trzeba nam zawodnika, który będzie mógł operować w podobnych strefach, co Messi.
9
Tworzyliście kiedyś swój "Bucket List"? A więc listę rzeczy, które chcecie zrobić, przeżyć, zobaczyć, spróbować, osiągnąć przed śmiercią? Ja zabrałem się dzisiaj i aktualnie mam 57 pozycji i cały czas coś dopisuję. :)
18
Słabo wygląda obecnie rynek jeśli chodzi o perspektywicznych bocznych obrońców. Albo trzeba słono zapłacić, albo kombinować. Pojawił się Yan Couto, to oczywiście nasz zarząd musiał zaprzepaścić szansę, by go pozyskać. Arnold z Liverpoolu nie do wyjęcia, Hakimi zostaje w Realu. Ciekawie zapowiada się Max Aarons z Norwich, a także Atal z Nice. Oczywiście jest Emerson, ale w 100% nie jestem do niego przekonany. Mimo wszystko warto na niego postawić i zobaczyć, co pokaże. Dest z Ajaxu mi się podoba, ale jeszcze nie ten poziom. Na pewno uważnie obserwowałbym Tomása Tavaresa z Benfiki, ciekawie się zapowiada chłopak. W La Masii też jest kilku interesujących prawych obrońców (Alegre, Rosanas), ale mam wątpliwości, czy mają oni potencjał na pierwszy zespół. Jest w Cadete A świetny Marc Jurado, ale to dopiero rocznik 2004.
Na lewej obronie mamy Albę i Firpo. Ten pierwszy jest wciąż bardzo dobrym obrońcą, ale potrzeba mu zmiennika, który będzie wywierał na nim presję. Firpo w tej chwili to trochę rozczarowanie i nie zdziwię się, jeśli odejdzie. Robertson i Davies nie do wyjęcia. Grimaldo świetny w ofensywie, ale gra w obronie jest do poprawy. Nie zmienia to faktu, że Alex byłby bardzo dobrym wzmocnieniem. Tutaj jednak trochę lepiej jeśli chodzi o talenty. W Juvenilu A jest znakomity Alejandro Balde, który jest największym talentem na tej pozycji od czasów Grimaldo i to także jeden z najbardziej utalentowanych bocznych obrońców w Europie. W przyszłym sezonie będzie już dostawał minuty w Barcy B. W Angers imponuje Rayan Aït Nouri (rocznik 2001), Maouassa w Rennes warty uwagi, a także w Alkmaar jest ciekawy Owen Wijndal. Do tego dochodzi Noah Katterbach z Köln, czy też Luan Cândido.
3
@barcafan9512 Obecny! Świetny serial. ::)
1
@MichVeB Zdecydowanie.
1
@MichVeB Jest ich zbyt dużo, by wymieniać. Nie chce mi się. :D
Na pewno bym chciał Camavingę i Cherkiego. Ale pierwszy będzie zbyt drogi, a drugi jest fanem Realu. Oprócz tego chce Todibo w pierwszym składzie. Aouchiche i Kouassi są do wzięcia za darmo po tym sezonie, a obaj mają ogromny potencjał.
1
@Arkon Myślę, że tak.
7
Zawodnicy z największą liczbą zanotowanych odbiorów w przeliczeniu na mecz w tym sezonie (top 6 lig Europy):
1. Ricardo Pereira: 4,3
2. Eduardo Camavinga: 4,2
3. Bebeto: 4,1
4. Ndidi: 4
Camavinga jest niesamowity. Dopiero 17 lat, a jest już jednym z najlepszych pomocników w Francji.
0
@pax W takim razie te dzieci i młodzież trzeba uświadamiać, że ruch jest ważny i dobrze wpływa na organizm. Ale to już raczej zadanie rodziców.
5
@pax Nie trzeba mieć orbiterka i bieżni w domu, by ćwiczyć. Wystarczy trochę motywacji i silnej woli, by dziennie ćwiczyć co najmniej godzinę. Ja przez miesiąc schudłem już 3 kilogramy i lekko odsłoniłem mięśnie brzucha. Bez żadnego sprzętu (chyba że liczymy pufę i krzesło). Sama kalistenika. Wszystko się da, ale trzeba chcieć.
0
@BlaseR9 Ajax ma na kogo stawiać i dodatkowo mają znakomitego Unuvara w rezerwach, którzy może grać na pozycji Pedriego. Wątpię, by opcja z Ajaxem była realna. Lipsk też raczej nie zapewni mu tylu minut.
3
Real Betis, Celta Vigo, Real Sociedad, Ajax Amsterdam, RB Lipsk, to aktualnie kluby, które wyraziły zainteresowanie wypożyczeniem Pedriego na kolejny sezon. Jestem ciekawy co zrobi Barcelona, ale mam nadzieję, że podejmie dobrą decyzję. Pedri będzie musiał grać regularnie.
7
Czytam wywiad z Pedrim w La Provencii i chłopak wygląda na inteligentnego i twardo stąpającego po ziemi. Mówi o tym, że uważa Setiena za dobrego trenera i uwielbia styl gry prezentowany przez jego drużyny, który bardzo odpowiada zawodnikom z Wysp Kanaryjskich. Mówi też o tym, że czytał informacje o zainteresowaniu Ajaxu i RB Lipsk w sprawie wypożyczenia go na kolejny sezon, ponieważ ludzie wysyłają mu po tysiąc wiadomości. Ale jak sam przyznał: „To, co ma nadejść, nadejdzie”. Powiedział również, że teraz najważniejsze jest zdrowie ludności i jest gotowy obniżyć swoje wynagrodzenie w związku z obecną sytuacją.
0
@jakbon99 Rocznik 2007, gra w Infantilu B. W tym sezonie ligowym nie strzelił żadnej bramki. Radzi sobie mocno średnio.
0
@PatrykBarca Przecież ja nie mówię tylko o tym filmiku.
17
Sergi Samper i wszystkie jego 6 asyst z sezonu 2015/2016 w Barcy B.
https://x.com/ViscaBarca1233/status/1245455526831456263
Do tej pory boli mnie to, że kontuzje prawdopodobnie zniszczyły mu karierę. Ależ to był wielki talent. Gdyby nie urazy, to Sergi moim zdaniem byłby w tej chwili jednym z najlepszych pomocników na świecie i zapewne miałby pewne miejsce w wyjściowym składzie Barcelony. Ta elegancja w grze, wizja gry, inteligencja taktyczna, gra w obronie...Szkoda, bardzo szkoda, ale liczę, że Samper jeszcze wróci do Europy.
7
Bruno Praxedes (rocznik 2002) - kolejny świetnie zapowiadający się pomocnik z Brazylii.
0
@jakbon99 Ciekawy defensywny pomocnik, potencjał spory, ale nie większy niż ten Jandro Orellany. Jego kontrakt wygasa z końcem czerwca tego roku. Chciałbym, by został w klubie, ale zobaczymy co się wydarzy.
4
@Dejvo Możliwe, że o Balde napiszę artykuł. Lewy obrońca, który nie boi się wchodzić w dryblingi, świetna technika, przyspieszenie, potrafi wejść w pole karne, niezły w obronie. Tutaj kilka jego akcji z niedawnego meczu Juvenilu A:
Rok temu zrobiłem wideo z jego występem w meczu Juvenilu B:
https://streamable.com/3522h
1
@Borneo
Alevi B - pierwsze miejsce,
Alevi D - pierwsze miejsce,
Benjami A - pierwsze miejsce,
Benjami B - czwarte miejsce,
Benjami C - pierwsze miejsce,
Benjami D - szóste miejsce,
Prebenjami - ósme miejsce.
0
@blaugrana16 Uważam, że bez Busquetsa sobie poradzimy. Bez Suareza, bo myślę przyszłościowo. A Umtiti dlatego, że po prostu zawsze wolałem go do Lengleta.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
Zadam pytanie, by nieco ożywić La Ramblę. Jaka byłaby Wasza wymarzona kadra FC Barcelony, którą moglibyście zbudować jedynie z obecnych graczy, zawodników rezerw (Barca B i Juvenil A; w niższe sekcje nie będziemy wchodzić) i z piłkarzy przebywających na wypożyczeniu? Uznajmy, że można wliczać Emersona. Kadra może liczyć maksymalnie 24 osoby.
Ja bym stworzył coś takiego:
https://zapodaj.net/21a42c8a37591.png.html
5
Wszystkie gole i asysty Alexa Collado z tego sezonu w Barcy B:
https://streamable.com/p6iq0
Łącznie 5 bramek i 5 asyst. Alex rozgrywa znakomity sezon i ma bardzo duże szanse na awans do pierwszej drużyny po tym sezonie. To też piłkarz, który od momentu objęcia Barcy B przez Pimientę, był bezpośrednio zaangażowany w najwięcej bramek i rozegrał najwięcej minut.
1
@Seledynowy Dobry środkowy napastnik, strzelał sporo goli. Ale ze względu na swój styl gry moim zdaniem nie poradziłby sobie w pierwszej drużynie.
6
Real Betis, Celta Vigo i Real Sociedad to zespoły, które są zainteresowane wypożyczeniem z Barcelony Pedriego. [Sport/Mundo Deportivo]
10
Alejandro Marques w wywiadzie dla Mundo Deportivo mówi, że odszedł z Barcelony do Juventusu z powodu projektu sportowego. No cóż, w tej chwili rozegrał w Juve zaledwie 168 minut i tylko raz zagrał w spotkaniu drużyny U23. Resztę minut uzbierał w zespole do lat 19. Tylko raz wyszedł w podstawowym składzie.
8
Świetna okładka L'Equipe:
https://pbs.twimg.com/media/EUYvQp6WAAEOLLZ?format=jpg&name=small
2
@Szicek10 True Detective ma najlepsze moim zdaniem.
Intro z Banshee, Stranger Things, Gry o tron, Dextera, Narcosa i Westwold także świetne.