3

@donleo12 A gdzie ja napisałem, że nie ma takich zagrań? Ma i jest to całkowicie normalne. Piszemy o 17-letnim chłopaku, który wchodził do pierwszej drużyny prosto z Juvenilu A, bez żadnego rozegranego oficjalnego meczu w Barcy B. Brzmisz tak, jakbyś go całkowicie skreślał, a Fati miał przecież też kilka świetnych wejść i meczów. Inter, Betis, Osasuna, Valencia, Levante. Jak na swój wiek, to pokazywał się moim zdaniem z świetnej strony i wciąż nie pokazał całkiem swojego potencjału, co jest normalne. Musimy czekać. A wiem o czym mówię, bo obserwuję Ansu od 14 roku życia. I co z tego, że ostatni był Roberto? Niektórzy nie dostawali poważnej szansy i odchodzili (patrz: Grimaldo). To, że Sergi był ostatnim, nie znaczy, że niektórzy zawodnicy Barcy B nie powinni otrzymać szansy. Collado, Monchu, Puig, Araujo, Orellana czy Pena mają potencjał na pierwszy zespół. Potrzebują minut, zaufania i kilku meczów z rzędu w pierwszej drużynie. Wtedy możemy ich oceniać. W rezerwach pokazują się z świetnej strony.

7

@donleo12 Fati ma zagrania juniorskie? Niesamowite, że wchodzący do pierwszej drużyny Barcelony 16-latek prosto z Juvenilu A ma czasami juniorskie zagrania. A mimo wszystko i tak wygląda bardzo dobrze i w wielu momentach imponuje dojrzałością, inteligencją, ruchem bez piłki, czy techniką. Dalszych bredni nie chce mi się nawet komentować. Ile widziałeś meczów La Masii i Barcy B w tym sezonie? Pewnie zero.

1

@Messibestplayerintheworld Jasne, że by się odnalazł. Sancho notował wiele występów po lewej stronie boiska i wyglądał tam świetnie.

12

A kilka dni temu pojawiły się informacje, że Gavi przedłuży swój kontrakt z Barceloną i od przyszłego sezonu będzie grał w Juvenilu A. Młodzieżowa Liga Mistrzów, możliwe, że także debiut w Barcy B. Znakomity pomocnik, rocznik 2004.


3

@masq Nie ma na to szans.

25

Znakomity tekst, Marcin. Czytało się z przyjemnością.

Dzięki za wszystko. Niemal każdy mój artykuł był weryfikowany przez Ciebie. Dzięki za wszystkie rady, za gotowość do pomocy, wszelkie uwagi odnośnie moich tekstów. Wiele mogłem się dowiedzieć i nauczyć. Życzę powodzenia w przyszłości i liczę, że jeszcze kiedyś wrócisz. Oby już za kadencji nowego zarządu - tego chyba każdy sobie mocno życzy. Trzymaj się! ;)

37

Od dłuższego czasu wydaje się, że transfer Todibo był przeprowadzony tylko w celu późniejszego większego zarobku. Kilka szans w pierwszej drużynie, wypożyczenie, dobre recenzje w Schalke, wiele zainteresowanych klubów i obecnie możliwy zysk w wysokości ponad 20 mln euro. Niemal za każdym razem, gdy widziałem Francuza w grze, to prezentował wysoki poziom. Przyspieszenie, pojedynki powietrzne, pewność siebie, wyprowadzenie piłki na znakomitym poziomie, warunki fizyczne. Jasne, jest do poprawy gra w obronie, bo zdarzają mu się czasami proste błędy, ale czego można wymagać od 20-latka, który rozegrał 22 mecze w dorosłej piłce. Moim zdaniem zasługuje na szansę i mam nadzieję, że go nie sprzedamy. Jednak ten zarząd...cóż, pewnie się z Todibo pożegnamy.

4

@BarcaInfo Lipsk to kapitalnie zarządzany klub. Imponują od dłuższego czasu swoją polityką transferową. Simakan to jeden z najlepszych młodych obrońców w Ligue 1, cena będzie pewnie dość niska. Do tego mają ściągnąć za darmo Kouassiego z PSG. Nie piszę już o innych transferach młodych zawodników za grosze.

15

Dla zabawy stworzyłem drużynę Barcelony złożoną z piłkarzy U23 - zawodnicy pierwszej drużyny, Barcy B, Juvenilu A, gracze wypożyczeni + 4 transfery (niech tyle będzie maksymalnie). Oczywiście chciałem, by kupno tych zawodników było realne. Wliczyłem też Emersona. Wyszło coś takiego:

https://zapodaj.net/74fe9e5da2c7c.png.html

1

@kerouac Islandia do Bucket list oczywiście wpisana. Niesamowite miejsce.

1

@matirix20 Przedłużył z dwa dni temu. :) Pamiętam, że chciałem go w Barcy, jak grał w MLS.

7

@marcinK0000 Oby odszedł i obyśmy odzyskali chociaż połowę kasy wydanej na niego. Czas iść dalej i postawić na innych.

58

@Avada Kedavra Hehe, ale śmiesznie. On chce, a Barcelona nie. Hehe, ale jaja!

40

Aleksander Buksa jest łączony z transferem do rezerw Barcelony. Podobno zainteresowanie jest naprawdę duże. [Piotr Koźmiński]

5

Zrobiłem wideo z występu Jandro Orellany z meczu z Badaloną. Moim zdaniem jego najlepszy mecz w Barcy B. Świetny w aspekcie defensywnym. Pozycjonowanie, inteligencja, spokój z piłką przy nodze, z dobrym długim podaniem. Jeden z moich ulubionych pomocników.

https://streamable.com/0va2hi

0

@Khajio To prawda. Pewnie zaczęliby od Barcy B i dostawaliby minuty w pierwszej drużynie. Najlepszą opcją byłby chyba Boadu.

0

@MesQueUnClub_87 Wiele razy tak trzeba robić, to z pewnością. Ale ostatnio tak średnio nam to wychodziło i nie jestem przekonany co do ogromnych transferów.

0

@Avada Kedavra Mówisz o transferze na skrzydło? Jeśli tak, to jestem jednym z fanów Mikela.

5

@Encore Na wygrywanie nastawiliśmy się transferami Dembele, Coutinho czy Griezmanna. Więc spróbowałbym trochę innej drogi.

7

Nie chciałbym by klub wydawał ogromne pieniądze na zakup nowego środkowego napastnika. Zdaję sobie sprawę, że może być to nieuniknione, ale wydanie ponad 100 mln euro na Lautaro jakoś mi się nie widzi. Jesus? Kolejny bardzo drogi transfer. Werner za 60 mln to akurat przyzwoita opcja, jednak mam pewne wątpliwości, o których już wcześniej pisałem. Jednak taka cena jest bardzo kusząca. Ogólnie uważam, że lewe skrzydło tak samo potrzebuje wzmocnienia. Chciałbym, by transfer nowej '9' zamknął się granicach 40-60 mln euro. Jest kilka ciekawych opcji, jak np. Veron, Boadu, Mallen, Osimhen, Adeyemi... Nie są to piłkarze, którzy od razu wejdą w buty Luisa, ale mają na to potencjał. Ich transfery nie powinny być zbyt kosztowne.

2

@BarcaInfo Zdjęcie zwiększyło szansę, że Cesc zobaczy pytanie. ;)

20

@kewin Tak. ;)


34

@BarcaInfo zapytał Fabregasa na Twitterze czy chciałby powrotu Neymara do Barcelony. Cesc odpowiedział, że tak i zacytował jego Tweeta, a BarcaInfo w tym czasie go usunął. :D

3

@Colon Najlepsza ryba? Filet.

Bez wątpliwości.

0

@Colon Na pewno spróbuję.

@Gomess Muszę niedługo kupić Rosamonte i spróbować.

1

@PieN Bardzo dobra jest. :)

@matirix20 Muszę jej spróbować.

1

@IronSanHybrid Nie oznaczyłem, bo nie wiem czy on jest Especial. :/

2

Jaką Yerba Mate dzisiaj pijecie? U mnie Colon Especial. :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?