9

Niedawno włączyłem mecz pucharowy Estudiantes z Laferrere. Trochę z powodu Mascherano, ale głównie z powodu tego, że w wyjściowym składzie grał 16-letni Dario Sarmiento (rocznik 2003). Niesamowite spotkanie zagrał chłopak. Jego drybling, znakomita technika, przyspieszenie, kreatywność, pewność swoich zagrań, balans ciała zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Niewielu jest takich piłkarzy. Już wcześniej kilka razy otrzymał minuty w lidze, ale wtedy wyszedł pierwszy raz w wyjściowym składzie Estudiantes. Obrońcom sprawiał ogromne problemy, w tym chłopaku jest coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że Barcelona uważnie obserwuje.

0

@ILovethisGame Michał gra głównie na pozycji środkowego pomocnika. W tym sezonie najwięcej na tej pozycji. Zagrał nawet kilka razy na pozycji środkowego obrońcy, jednak ja widzę go w roli pomocnika. Ma do tego odpowiednie atuty. Znakomita technika, drybling, wizja gry, uderzenie z dystansu, dość szybki, kreatywny, potrafiący dobrze grać w obronie. Do tej pory grał w Benjami i Alevi, a to drużyny F7 (7 graczy w zespole) i jestem ciekawy na jakiej pozycji będzie grał w systemie z 11 zawodnikami, a to nastąpią zapewne dopiero za dwa sezony. Debiut w Infantilu może już w przyszłym. Możliwe, że ktoś wypróbuje Michała na skrzydle. Zobaczymy. Czas pokaże.

0

@ILovethisGame W takim razie jesteś w dużym błędzie.

24

@FutbolToMagia Och, dzięki, nie jestem kibicem Barcelony, bo napisałem prawdę na temat Semedo. ;) Nelson nie jest zły, ale dla mnie jest po prostu przeciętny. Wybitne umiejętności w ofensywie, lepszy w obronie niż Dani? Poprawiłeś mi humor i nawet nie będę tego komentował.

1

@Coutinho007 Jasne, zapędziłem się. Dzięki ;)

2

@ILovethisGame Naprawdę śmieszne, że ludzie wiążą już taką przyszłość z Żukiem, który jest dzieciakiem i za kilka lat może go nawet nie być w La Masii. Pomijam fakt, że niemal nikt na tej stronie nie wie na jakiej pozycji tak naprawdę gra Michał i nie widział meczu z jego udziałem.

31

@FutbolToMagia Z całym szacunkiem do Semedo, ale nie wypełnił luki po Alvesie nawet w połowie i Daniemu może buty czyścić. A jego świetne mecze można policzyć na palcach jednej ręki.

18

Na Yana Couto. ;) Gdy na horyzoncie pojawił się świetny, młody prawy obrońca, który wielokrotnie był porównywany do Alvesa i można by wiązać z nim przyszłość, to klub ponownie zawalił teoretycznie prosty do przeprowadzenia transfer. Szkoda nawet więcej pisać.

0

@jeyx77x Na tej pozycji też sobie dobrze poradzi.

1

25

Francisco Trincão po raz drugi z rzędu zdobył nagrodę dla najlepszego gracza miesiąca w lidze portugalskiej. Niedawno zgarnął też wyróżnienie dla najlepszego młodego piłkarza w Portugalii. Znakomity jest od momentu dołączenia do FC Barcelony.

4

W MD jest filmik z grą Gustavo Mai, do którego nabyliśmy prawo do kupna za milion euro i możemy go pozyskać przed końcem czerwca za dodatkowe 3,5 mln. Cena mała, liczę, że zacznie wkrótce zadebiutuje w Sao Paulo.

https://www.mundodeportivo.com/videos/fc-barcelona/20200319/6041603933352940/asi-juega-gustavo-maia-extremo-del-sao-paulo.html

0

@SkN Skąd to skopiowałeś? :D

17

Ilaix robi cały czas duże postępy. Nie tak dawno debiutował w Młodzieżowej Lidze Mistrzów, jako zawodnik Juvenil B, a teraz można powiedzieć, że jest już częścią drużyny Pimienty i w ostatnim meczu strzelił zwycięską bramkę. Szybko to idzie. Stawiam i liczę na presezon z pierwszą drużyną.

1

Camavinga jest znakomity, ale Real Madryt też jest nim bardzo mocno zainteresowany. Jestem pewny, że cena wyniesie ponad 50 mln euro i o jego podpis latem będą walczyły największe kluby. Małe szanse mamy na jego pozyskanie, zwłaszcza że będziemy mieli ważniejsze wydatki. Ale próbować warto.

5

Brazylijskie media podają, że Barcelona zapłaciła 1 milion za uzyskanie opcji zakupu utalentowanego Gustavo Mai. 19-latek (rocznik 2001) uważany jest za jedną z pereł Sao Paulo. Jeśli Barca będzie chciała go pozyskać przed końcem czerwca, będzie musiała dopłacić 3,5 mln euro. Gustavo mocno wyróżniał się na ostatnim turnieju młodzieżowym.

Nie wiem nic o chłopaku. Jedynie tyle, że gra na pozycji środkowego napastnika. Niedawno był powołany do pierwszej drużyny, ale nie zadebiutował. Kwota mała, pozostaje kibicować, że niedługo zadebiutuje w pierwszym zespole Sao Paulo. Wtedy będę mógł napisać coś więcej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

17

Robert Navarro i jego znakomita technika:


1

@Bartek22 Arnau jest bardzo pewny i moim zdaniem to też materiał na przyszłego kapitana. Cenię go odrobinę wyżej niż Inakiego. Mocno mu kibicuję. W stylu gry przypomina ter Stegena.

5

Barcelona ma dwóch znakomitych młodych bramkarzy, którzy są jednymi z najbardziej utalentowanych w Europie. Niestety obaj raczej nie mają szans, by dostać się do do pierwszej drużyny, ale trzymam kciuki, by udało się tego dokonać chociaż jednemu z nich.

Arnau Tenas w Juvenilu A (liga + Młodzieżowa Liga Mistrzów):
- 51 meczów
- 44 stracone gole
- 25 czystych kont
- strata gola średnio co 104 minuty
- zachowane czyste konto w 49% meczów

Inaki Pena w Barcy B i w Młodzieżowej Lidze Mistrzów:

- Młodzieżowa Liga Mistrzów: 10 meczów, 6 straconych goli, 8 czystych kont
- Barca B: 38 meczów, 34 stracone gole, 13 czystych kont

Razem:
- 48 meczów
- 40 straconych goli
- 21 czystych kont
- strata gola średnio co 108 minut
- zachowane czyste konto w 44% meczów

Dodatkowo statystyka rzutów karnych Inakiego w Barcy B: 7 karnych i 4 obronione, co daje skuteczność na poziomie 57%. Klasa.

0

@domin682 Wiem. Ale to nie będzie transfer do Barcy B, tylko do Juvenilu A.

1

@Mario96w Pewnie z obecnej kadry zostanie z 5 graczy. Może mniej. Ale będa naprawdę duże zmiany. Pewnie przyjdzie z dwóch bardziej doświadczonych graczy i z 2 perspektywiczne transfery.

1

@DaPi Zajmowałem się swoimi sprawami, pisałem artykuły. Nie było zbytnio czasu na La Ramblę i nie miałem też za bardzo ochoty na udzielanie się tutaj. Tak po prostu. :) Teraz wracam na trochę, a potem pewnie znowu zrobię sobie przerwę.

0

@Homeopata8989 Chciałbym by dostał szansę w pierwszej drużynie, ale powoli tracę na to nadzieję i myślę, że odejdzie szukać szczęścia na wypożyczeniu.

4

Tak powoli zastanawiam się nad kadrą Barcy B na przyszły sezon i może to wyglądać mniej więcej tak:
https://zapodaj.net/9acd5deb13019.png.html

Przyszłość niektórych zawodników nie jest jeszcze znana i wiele może się zmienić. Zobaczymy co klub zrobi z Diego Lopezem, Zacariasem, Alexem Rico. Pewnie Reis też zostanie, ale wolałbym by odszedł na wypożyczenie. Pewnie będzie też kilka transferów.

28

Abel Ruiz: "Nie jestem zaskoczony transferem Francisco Trincão do Barçy. Kiedy go zobaczyłem, byłem zdumiony. Trincão ma wielką osobowość, jakość, świetny drybling. Mam z nim świetny kontakt i cieszę się, że podpisał kontrakt z FC Barceloną." [Santi Ovalle]

1

@Colon Tak, wcieliłem się w siebie samego.

0

@Colon O co chodzi, panie Colonie? :)

9

Na koniec sezonu zapowiada się niezła rewolucja w Barcelonie B. Uważam, że z obecnej kadry na kolejny sezonie nie zostanie tam prawie nikt. Może z 5 zawodników. Wielu będzie potrzebowało kroku do przodu w swojej karierze. Riqui Puig, Collado, Monchu, Kike, Inaki Pena, Jorge Cuenca, Ronald Araujo, Morer, Guillem... Każdy z nich rozgrywa bardzo dobry sezon i nie ma sensu, by został na kolejny sezon w rezerwach. Zapewne będzie sporo wypożyczeń, kilku z nich sprzedamy z opcją odkupu i liczę, że kilku dołączy do pierwszej drużyny. Puig, Araujo, Pena, Collado mają największe szanse. Jeśli chociaż dwóch czy trzech otrzyma awans to będzie dobrze. A to i tak optymistyczna wersja. Wielu zawodników Juvenilu A otrzyma awans do drużyny Pimienty (Konrad, Nils, Arnau Tenas, Sanz, Ilaix Moriba, Nico Gonzalez, Rosanas, Igor Gomes, Gerard Fernandez), pewnie będzie też kilka transferów. Zapowiada się ciekawe lato.

4

@xofcbxo Hah, też dobre. :P

@PrinceDamon Oczywiście. Miłość na każdym kroku. :)

22

@PrinceDamon Hah, poprawiłeś mi humor. :P Szkoda, że takiego zawodnika niestety nie ma, bo wtedy trzeba by walczyć o jego pozyskanie. ;D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?