Dziennikarz: "Guardiola to najlepszy trener, z jakim pracowałeś?"
Alves: "Tak. Do tego momentu tak. To trener, który w pojedynkę wygrywał nam mecze, a to jest trudne (szeroki uśmiech). To naprawdę jest trudne. Rzadko spotykasz trenerów, którzy potrafią sami wygrywać mecze."
Dziennikarz : "Przypominasz sobie jakiś przykład, żeby…"
Alves: "Mecz z Realem. Ten, kiedy ich zmasakrowaliśmy. Historyczne spotkanie. 5:0. Kiedy wychodziliśmy z ostatniej odprawy, przysięgam wam, że powiedziałem, że czeka nas goleada. Przekonał nas do tego tak bardzo… Przekonał do tego stopnia, że byłem tego pewien. Dziś będzie goleada."
Dziennikarz: "Zbliżamy się do przerwy, ale nie mogę się powstrzymać od pytania – mógłbyś dać nam konkretny przykład z taktyki, który wam przedstawił?"
Alves: "Nauczył mnie, jak grać bez piłki. Zapytał: – Dani, kiedy stwarzasz największe zagrożenie dla przeciwnika? Kiedy nie masz piłki, prawda?
- Nie.
- To ci pokażę.
Zaczął pokazywać kolejne filmy i mówił: „Z piłką przy nodze masz duży wpływ na to, co się dzieje w meczu. Kiedy jej nie masz, ten wpływ jest jednak zdecydowanie większy. Dlaczego? Rozpraszanie przeciwnika. Chłopaki w środku kontrolują mecz, a ty atakuj te przestrzenie bez piłki. Nie graj piłką, graj bez niej, to będziesz najlepszy”. Tego mnie nauczył. Po pierwszym sezonie miałem o 15-18 więcej asyst. Bueno, bueno… Jak coś mówi Guardiola, to zamykam oczy i wychodzę."
Dziennikarz: "Pomiędzy Messim a Ronaldo, którzy w ostatnich latach spolaryzowali tę dyskusję, istnieje bardzo duża różnica? Mówi się, że w tym roku lepszy jest ten, w następnym ten… Niektórzy też twierdza, że Messi jest dużo lepszy od Cristiano."
Alves: "Jest DUŻO lepszy od Cristiano. Chodzi o wpływ na meczu, którego Cristiano nie ma. Zwróćcie na to uwagę – strzela gole, robi akcje, ale…"
Dzinnikarz: "Sugerujesz, że Cristiano myśli o sobie, a Messi o drużynie?"
Alves: " Możliwe, ale chodzi mi o wpływ na mecz. Messi to ma. Strzela, gra, asystuje. Bazuje na talencie, ale jest niesamowicie zaangażowany. Podziwiam go. To sport drużynowy i wie, że drużyna jest ważniejsza od niego."
Belletti: "Messi to Pele tego pokolenia.Nie mogę zrozumieć tej krytyki,jaką musi znosić w Argentynie.Nie wiem jak można krytykować takiego gracza.To samo działo się jednak z Ronaldinho w Brazylii " [Abola]
Nie o to chodzi,mamy prawo do własnego głosu ale należy uszanować wybór socio.Niektórzy wyzywali tutaj socio od "debili" itd...to już trochę przegięcie.
10
Dziennikarz: "Guardiola to najlepszy trener, z jakim pracowałeś?"
Alves: "Tak. Do tego momentu tak. To trener, który w pojedynkę wygrywał nam mecze, a to jest trudne (szeroki uśmiech). To naprawdę jest trudne. Rzadko spotykasz trenerów, którzy potrafią sami wygrywać mecze."
Dziennikarz : "Przypominasz sobie jakiś przykład, żeby…"
Alves: "Mecz z Realem. Ten, kiedy ich zmasakrowaliśmy. Historyczne spotkanie. 5:0. Kiedy wychodziliśmy z ostatniej odprawy, przysięgam wam, że powiedziałem, że czeka nas goleada. Przekonał nas do tego tak bardzo… Przekonał do tego stopnia, że byłem tego pewien. Dziś będzie goleada."
Dziennikarz: "Zbliżamy się do przerwy, ale nie mogę się powstrzymać od pytania – mógłbyś dać nam konkretny przykład z taktyki, który wam przedstawił?"
Alves: "Nauczył mnie, jak grać bez piłki. Zapytał: – Dani, kiedy stwarzasz największe zagrożenie dla przeciwnika? Kiedy nie masz piłki, prawda?
- Nie.
- To ci pokażę.
Zaczął pokazywać kolejne filmy i mówił: „Z piłką przy nodze masz duży wpływ na to, co się dzieje w meczu. Kiedy jej nie masz, ten wpływ jest jednak zdecydowanie większy. Dlaczego? Rozpraszanie przeciwnika. Chłopaki w środku kontrolują mecz, a ty atakuj te przestrzenie bez piłki. Nie graj piłką, graj bez niej, to będziesz najlepszy”. Tego mnie nauczył. Po pierwszym sezonie miałem o 15-18 więcej asyst. Bueno, bueno… Jak coś mówi Guardiola, to zamykam oczy i wychodzę."
4
Dziennikarz: "Pomiędzy Messim a Ronaldo, którzy w ostatnich latach spolaryzowali tę dyskusję, istnieje bardzo duża różnica? Mówi się, że w tym roku lepszy jest ten, w następnym ten… Niektórzy też twierdza, że Messi jest dużo lepszy od Cristiano."
Alves: "Jest DUŻO lepszy od Cristiano. Chodzi o wpływ na meczu, którego Cristiano nie ma. Zwróćcie na to uwagę – strzela gole, robi akcje, ale…"
Dzinnikarz: "Sugerujesz, że Cristiano myśli o sobie, a Messi o drużynie?"
Alves: " Możliwe, ale chodzi mi o wpływ na mecz. Messi to ma. Strzela, gra, asystuje. Bazuje na talencie, ale jest niesamowicie zaangażowany. Podziwiam go. To sport drużynowy i wie, że drużyna jest ważniejsza od niego."
9
Teraz to odkryłeś?
0
Za 12 godzin wreszcie będzie można zobaczyć mecz Barcelony :)
1
Akurat o tym czy Elche spadnie za długi,wiadomo od dzisiaj.O Eibar wiadomo od miesiąca.
0
Ricardo Quaresma wzmacnia Beşiktaş JK.
0
Eibar wraca do Primera División, Elche - za długi - zdegradowane do Segunda División!
@Kręcidło
5
Belletti: "Messi to Pele tego pokolenia.Nie mogę zrozumieć tej krytyki,jaką musi znosić w Argentynie.Nie wiem jak można krytykować takiego gracza.To samo działo się jednak z Ronaldinho w Brazylii " [Abola]
2
Magia Ronaldinho trwa.
Aż 45 tysięcy kibiców Fluminese przyszło na prezentację słynnego Brazylijczyka.
0
AS Roma doszła do porozumienia z Barceloną w kwestii transferu Adriano. [MD]
40
https://pbs.twimg.com/media/CKYdJPsWcAElOR7.jpg
A tutaj Samper i Gerrard :)
0
Arda Turan nie wziął udziału w drugiej sesji treningowej w poniedziałek. Piłkarz pracował w hotelu z fizjoterapeutą. #fcblive
3
No to jak,kto jutro wstaje na mecz naszej ukochanej drużyny?
Ja oglądam :)
16
Ter Stegen: To zaszczyt być częścią tego klubu. Zawsze chciałem grać w Barcelonie.
Ter Stegen: Nie przepadam za Realem Madryt
0
Wynagrodzenie Alvesa po przedłużeniu kontraktu pozostało takie samo. Ponadto Dani otrzymał milion euro jako bonus. [marca]
2
Marcelo Bielsa obchodzi dzisiaj swoje 60 urodziny.Trener : Olympique Marsyli.
Grał w tym samy klubie co Leo,w.. Newell's Old Boys, :)
5
Równe 11 lat temu Patrick Kluivert odszedł z FC Barcelony na zasadzie wolnego transferu do Newcastle United.
Równe 12 lat temu Ronaldinho został oficjalnie zaprezentowany jako gracz Barcelony. :)
9
Real Madryt rozegra w sierpniu 2 oficjalne mecze.
Barca może wygrać 2 oficjalne tytuły w sierpniu,oraz rozegra 6 oficjalnych meczów od 11 do 30 sierpnia.
12
Dyrektorem sportowym Barcelony B oraz obu Juvenili będzie Pep Segura, który pracował wcześniej w Liverpoolu.
Ariedo Braida zostaje w klubie i będzie odpowiadał za międzynarodowy skauting. Charly Rexach zaś za skauting krajowy. [Rac1]
0
Mnie też się czepiali.Także olej to.Dodawaj tak jak ja dalej ciekawostki i statystyki bo bardzo dużo osób docenia takich użytkowników.:)
16
Messi to zawodnik z największą liczbą goli zza pola karnego,w ostatnich 20 ligowych sezonach.Messi ma już 37 goli zza pola karnego.
@Barca19stats
26
Parę ciekawostek z La Ligi z sezonu 2014/15:
★ Barcelona oraz Bayern to jedyne drużyny w Top 5 lig które wygrały 6 ligowych tytułów w ciągu 10 lat.
★ Barcelona strzelił 62 gole w drugiej części sezonu ligi.To rekord w historii La Liga.
★ Barca w pierwszej połowie sezonu ligi zachowała 12 czystych kont.To rekord w historii klubu.
★ Barcelona zdobyła 45 punktów w meczach wyjazdowych w La Liga.To drugi najwyższy rekord w historii klubu.Najwyższy to 46 punktów w sezonie 2010/11.
★ Bramkarze Barcelony 20 razy zdobywali trofeum Zamory.Żaden klub nie zdobył tego trofeum więcej razy.
★ Barcelona i PSG to jedyne drużyny w Top 5 lig gdzie 3 różnych zawodników strzelało hat-tricka.W Barcelonie-Messi,Neymar i Suarez.
★ Barcelona miała najwyższe posiadanie piłki w Top 5 lig.69,7%.
★ Zawodnicy Barcelony mieli 527 udanych dryblingów w lidze.To co najmniej 50 dryblingów więcej od każdej innej drużyny w La Liga.
★ MSN miało w tym sezonie 313 udanych dryblingów to więcej o 39 drużyny w Top 5 lig w Europie.
★ Luis Enrique to 4 Hiszpański trener który wygrał La Ligę w swoim pierwszym sezonie w Barcelonie po Samitier, Guardioli oraz Tito Vilanova.
★ Sandro jest 3 najmłodszym zawodnikiem w historii La Liga który strzelił gola.Munir jest drugim najmłodszym zawodnikiem.
3
Jak ja przeczytałem "kiedokolwiek" to się zastanawiam czy chodziłeś na lekcję polskiego :)
2
Najwięcej udanych dryblingów w LM.Ostatnie 6 sezonów.
- Messi 2014/15 92 udane dryblingi
-Messi 2010/11 79 udanych dryblingów
-Messi 2009/10 57 udanych dryblingów
-Hazard 2014/15 51 udanych dryblingów
-Messi 2011/12 44 udane dryblingi
-Brahimi 2014/15 42 udane dryblingi
-Hazard 2013/14 42 udane dryblingi
-Neymar 2013/14 42 udane dryblingi
@erMESSIdi
3
Procent strzałów zamienionych na gole przez Messiego w Barcelonie.Ostatnie 6 sezonów.La Liga + LM.
-2009/10-19,8%
-2010/11-19,6%
-2011/12-23,0%
-2012/13-26,5%
-2013/14-18,7%
-2014/15-21,8%
@erMESSIdi
0
CatRàdio: 100 kibiców ogląda pierwszy trening Barçy w Los Angeles. Bilety kosztowały po 100 dolarów.
@Kręcidło
1
Kobe Bryant pojawił się na treningu Barcelony:
https://pbs.twimg.com/media/CKX5WEpUcAAOrZa.jpg :)
0
Arda Turan odczuwa pewien dyskomfort prawej stopy, i w związku z tym trenował dzisiaj indywidualnie. #fcblive
0
https://instagram.com/p/5XOlV4OH21/
Alves :)
1
Nie o to chodzi,mamy prawo do własnego głosu ale należy uszanować wybór socio.Niektórzy wyzywali tutaj socio od "debili" itd...to już trochę przegięcie.