Wossi61FCB
Dołączył/a: lipiec 2017
Lublin
14 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Panowie graliśmy dzisiaj bez trzech niekwestionowanych zawodników pierwszego składu- Pedriego, Gaviego i Dembele, do tego na wyjeździe z rozpędzonym Manchesterem, który od grudnia jest najlepszym zespołem w Anglii. Szkoda, że się nie udało, ale żadnego wstydu nie ma. Manchester byłby teraz razem z Realem głównym faworytem do wygrania LM. Ja powiem szczerze, że wiele się nie spodziewałem po tym rewanżu biorąc pod uwagę braki w naszym składzie.
Najważniejsze jest to, że w końcu po wielu latach udało się odpaść bez tego genu frajerstwa. Roma, Liverpool, Bayern, PSG, Eintracht i na tym koniec. Nie było żadnej kompromitacji, nasi zagrali tak jak umieli, pierwszą połowę nawet udało nam się zdominować (niestety tylko z jedną bramką przewagi). Szkoda pierwszego meczu gdzie Xavi popełnił swój największy błąd tego sezonu, niestety to miało spory wpływ. Ale nie ma też nie wiadomo jakich psów na nim wieszać, mamy i młodą drużynę, ale i młodego trenera, który też wciąż się uczy, szuka własnych rozwiązań i popełnia błędy. Lepiej by zrobił to teraz i wyciągnął wnioski na przyszły sezon kiedy będziemy grali w LM.
Mamy teraz okrojoną kadrę przez kontuzje i to niestety zaważyło, czas skupić się na lidze i zrobić wszystko co możliwe by wyeliminować Real z PK.
Ja jestem dumny z drużyny w tym sezonie, w europejskich pucharach naprawdę mieliśmy w tym sezonie ogromnego pecha. No nic, progres widocznie musi odbywać się krok po kroku, w tym roku wygrajmy ligę, postarajmy się o PK i w przyszłym sezonie powalczmy o minimum ćwierćfinał/półfinał LM, a jak wróci Leo i uda się podpisać parę dobrych zamienników to kto wie... :) Ale nie będę zapeszać :D
0
@MesQueUnClub96 W takim meczu to dużo
0
@Encore Śmierdzi mi Marcosem na lo i Balde na lewym skrzydle
0
@Emhyr United jest z aktualna formą top3 na świecie, a Xavi musi wyjść na nich bez Gaviego, Pedriego i Dembele czyli dosłownie trzech najbardziej wpływowych graczy jakich mamy w kadrze. W CDR zaszliśmy do półfinału i jak odpadniemy to z Realem, nie z Cadizem. Wstydu nie będzie w obydwu tych przypadkach. Jeżeli wygra ligę, ale odpadniemy z United i Realem to to będzie skandal jeśli go zwolnią. Przecież widać gołym okiem jaki progres zanotowała ta drużyna.
0
@Botanik Napoli albo Benfica muszą LM wygrać, a królem strzelców może być ten Vinicius :D
0
@LjakRoberciik 2:1 dla Barcy
7
@Emhyr Robi miejsce dla Messiego xD
1
@Esteban_ PKP Intercity
0
@tristan87 Szkoda, że nie wrzucili Billy Kid Reto :D
1
@kryhaa Kvara to kibic Realu i mówił, że jego marzeniem jest gra u nich. Choć przykład Modrica pokazuje, że wszystko możliwe :)
0
@Klaudiaa8 @aleksandrowielki idealnie wytlumaczył
0
@MeMyselfAndI Widzę, że nie masz pojęcia jak wielką presję potrafi narzucać prasa, jak wielką otoczkę potrafi zrobić wokół danego wydarzenia. Poważnie myślisz, że Vinicius nie czyta prasy i ma wywalone kopyto na to co się wokół dzieje? :D
Czysto hipotetycznie- Barca wygrywa dwa razy z rzędu El Clasico 4:0, nadchodzi okienko transferowe podczas którego Real kupuje pięciu zawodników (w tym załóżmy że już tego Viniciusa, niech on pozostanie tym przykładem :D), nadchodzi kolejne El Clasico i znowu Real dostaje 4:0. Jak myślisz, co się wtedy będzie mówiło? ,,Trzecia z rzędu wysoka porażka Realu z Barceloną" czy może ,,Pierwsza wysoka porażka Viniego z FCB"? Xd To jest jasne, że dany piłkarz nie grał wcześniej, ale czy to znaczy, że aura jaka się wytwarza wokół drużyny go nie dotyczy? Wiem, że sportowo i na chłopski rozum to tak fajnie wygląda, że Vinicius nie grał to ma wywalone, ale jak już na to spojrzysz pod kątem psychologicznych to to trochę inaczej wygląda :P To głównie prasa i kibice są odpowiedzialni za całą atmosferę wokół meczu, to oni narzucają presję. A atmosfera jest tym bardziej napięta gdy Barca nie osiąga sukcesów w Europie od iluśtam lat i Real zbiera regularnie manto od Barcy. To na pewno dotyka w jakimś stopniu piłkarzy, ludzie muszą reagować na to co się wokół nich dzieje. Wchodzisz do pracy i widzisz, że dwójka współpracowników jest ze sobą skłócona (jedynie ty nie jesteś). I co w żaden sposób cię to nie dotyczy? Atmosfera jest napięta i również na ciebie ma to wpływ ;) Tak samo jest w sporcie. Głównym tematem mediów są teraz kompromitacje Barcy w Europie, myślisz, że piłkarze nie odczuwają tutaj ŻADNEJ presji, bo nie mieli w tym udziału? XD Jest lincz na Barce, ale chj tam, Gavi z Pedrim nie biorą tego do siebie bo grają dopiero od dwóch lat :D No na pewno to odczuwają, tak zostaliśmy stworzeni, reagujemy na to co się dzieje wokół nas. Nie wiem jak jeszcze Ci to mogę wytłumaczyć.
,,Barca regularnie lubi sprać Real" Wyżej już to pisałem. Jest to bzdura, powtarzana w kółko przez kilka osób jakby myśleli, że stanie się w końcu prawdą czy rzeczywistością od tego ciągłego powtarzania." XDDDD Śmietankowy jesteś? :D coś mam takie wrażenie xd
2009- 6:2
2010- 5:0
2015- 4:0
2017- 3:0
2018- 5:1
2019- 3:0
2022- 4:0
W odstępie 14 lat 7 gollead, czyli średnio jedno lanie na 2 lata, to nie jest często? XDDD Inaczej by to wyglądało gdyby i Real prał Barce, ale Real nie jest w stanie od kilkunastu lat wygrać z Barca więcej niż dwoma bramkami. Jeżeli jedno lanie na 2 lata to nie jest ,,regularnie" to ja nie wiem ile ty byś chciał :D To jest kolego czysta matematyka, z tym się nie dyskutuje xD
I co ma do tego Bayern? :D Racja, oni z kolei nas regularnie piorą, ale nie o tym toczy się dyskusja. I ja tego faktu nie przeoczyłem, przecież napisałem, że Barca regularnie zbiera wpierdziel w Europie, w tym głównie przecież właśnie od Bayernu.
0
@Emhyr No Dembele na wahadle średnio (chociaż tam grywał), ale już prędzej by tam grywał Raphinia lub Ferran (jeśli na stałe odzyska formę), a Dembele wtedy stanie się dżokerem lub odejdzie, bo mu się kontakt kończy.
Bardziej właśnie obstawiam formację jaką teraz gra Xavi, jedynie Pedri zszedłby głębiej, a Gavi z Messim byliby interiores :)
0
@Emhyr Ter Stegen- Kounde, Araujo, Christensen- De Jong, Pedri, Messi, Gavi- Dembele, Lewandowski, Balde
Można? Można :D
Pedri grywał już w dwójce pivotów w tej formacji i dobrze sobie radził. Stałby się jeszcze bardziej kompletnym piłkarzem. Odszedłby Leo i Pedri wróciłbym wyżej mając przed sobą kolejne 12 lata grania :)
1
@bartas97 Do Viniego bardziej chyba 11 pasuje.
0
@GeraltzKatalonii Bardzo prawdopodobne :)
@kamyk_23 O fck, ale gafę strzeliłem :D ze zmęczenia chyba i z emocji spowodowanych możliwym powrotem Leo :D
Wybacz mi i dzięki za poprawkę, niestety nie da się już edytować.
1
@MeMyselfAndI Ale to trzeba grać żeby pamiętać? Skoro ja pamiętam 5:0 to na pewno i ciut starszy odemnie Vinicius pamięta. Co to za różnica czy wtedy grał? :D To nie są derby gminy, że tylko lokalni się tym interesują. Przecież wyniki El Clasico idą w świat. Barcelonie wypomina się, że od 2015 roku nie wygrali LM. Ilu mamy piłkarzy, którzy grają od tego czasu? Może trzech, ale szkielet naszej drużyny gra tu 2/3 lata i mimo to, że nie mieli żadnego wpływu na to co się działo przedtem to ciąży na nich coraz to większa presja odpowiedzialności za wyniki Barcelony w Europie. Ludzie mają gdzieś to, że oni są młodzi, Barcelona nie wygrywa i to się tylko liczy. Co z tego, że wcześniej za wyniki odpowiedzialny był Messi, a teraz jest Pedri, liczy się Barcelona. Pedri mimo, że nie brał osobiście udziału w żadnej klęsce Barcy w LM to na pewno odczuwa presję tych klęsk, bo jest częścią klubu, jest teraz odpowiedzialny za wyniki drużyny, która od 8 lat kompromituje się w Europie. Myślisz, że jego to w ogóle nie rusza?
Tak samo jest w przypadku El Clasico. Barca regularnie lubi sprać Real i mimo, że Ci młodsi piłkarze nie brali udziału w tych starszych laniach (5:0, 5:1 czy 4:0) to w mediach przecież co chwilę się przypomina o tych wynikach, na pewno przed każdym klasykiem. I taki Vinicius myśli sobie: ,,kurde, oni faktycznie często nas lali". Nie ma w tej chwili znaczenia kto kiedy grał, liczy się presja narzucana przez media i kibiców. Czy to w przypadku kompromitacji Barcy w Europie, czy to w przypadku gollead w El Clasico czy to w przypadku remontad Realu w LM.
Na tym to polega :D
2
W przypadku gdyby faktycznie Messi wrócił do Barcelony (marzenie, choć do tego jeszcze bardzo długa droga) to myślicie, że na ile lat? Ja obstawiam, że na 2, ale bardzo bym chciał by to były chociaż te 3 lata. Byłoby to dłużej niż jego czas spędzony w Paryżu, zagrałby przynajmniej jeden pełen sezon na nowym Camp Nou (teoretycznie według planów już za rok mamy grać pełen sezon, ale jakoś w to nie wierzę, niestety obawiam się, że przebudowa może się przedłużyć) no i co najważniejsze miałby dużą szansę by wygrać na pożegnanie z Barceloną swoją ostatnią Ligę Mistrzów co by też było taką jego kropeczką nad jego świetnej kariery. Miałby wtedy 39 lat (kilka dni po tym trzecim sezonie) i już pewnie nie jako zawodnik pierwszego składu, ale jako dżoker wciąż wiele by dawał drużynie. Jest jeszcze opcja, że wróci tylko na rok się pożegnać, ale moim zdaniem to samo się sobie zaprzecza. Bo jak się pożegnać to owacją przy pełnym Camp Nou, a za rok gramy przecież na Montjuic :) Stąd moim zdaniem to będą minimum te dwa lata (pewnie też niestety i maksymalnie :/ ale kto wie).
A się rozmażyłem :D
3
@bartas97 Real źle przeczytał i pomyślał że ma tyle wbić :D
2
@Coutinho007 Na pewno odda, Fatiemu ten numer ciąży, a nawet jeśli by nie ciążył to by oddał ze względu na szacunek i mając w głowie to jaką Leo jest legendą dla Barcy.
0
@VegetaPolska No mógł, ale tego nie robił. Więc skoro nie robił to widocznie nie umiał. Większość klasyków (gdy wygrywał Real) wyglądało tak, że w pierwszej połowie Real napoczynał, a druga to już Barca goniąca wynik i Real niewychodzący z własnej połowy. Myślisz, że Real za te wszystkie upokorzenia (6:2, 5:0,5:1, dwa razy 4:0 czy kilka razy po 3:0) nie chciał choć raz wbić Barcelonie czwórki? Oczywiście, że tak, ale mając w głowie, że Barca umie wysoko wygrywać klasyki nawet będąc w kryzysie zwyczajnie nie jest w stanie tego zrobić. Bo wiedzą, że mogą nadziać się np na kontrę co podbuduje Barce. Czyli dokładna odwrotność sytuacji Realu w Europie :D
No tak działa psychika po prostu.
2
@VegetaPolska ,,Mógł ale tego nie robił" xDDD Piękne tłumaczenie hahah Barca też mogła zremisować na Anfield, ale tego nie zrobiła :D
A tak na serio to przeczytaj sobie jeszcze raz o czy mowa, bo widzę że nie rozumiesz. Tu nie chodzi o kontekst sportowy tylko o kontekst psychologiczny.
Jak randka minęła?
2
@Klaudiaa8 Ale tu nie chodzi o to kto wygrywa tylko kto się kogo boi xD Juventus miał wszystko w swoich rękach i w ostatniej minucie wylał się na dogrywkę, Chelsea rok temu to samo tylko że stracili gola w 80 minucie bodajże, a City to przebiło ich wszystkich razem wziętych :D Plus te wylewy bramkarzy i obrońców i po prostu wiele sytuacji gdzie rywal miał już w garści Real, a i tak się wyłożył. Myślisz że z czego to się bierze jak nie ze strachu?
A co do klasyków to sobie spójrz jak go wyglądało... Kiedy Real wygrał z nami więcej niż dwoma bramkami? Ja nie pamiętam ani jednego takiego klasyku, a oglądam mecze od 2010 roku. Za nami bardzo ciężkie lata gdzie w Europie dostawaliśmy dosłownie od każdego... 8:2, 4:0, 3:0... A z Realem największa porażka to 3:1 xD z Realem, który te drużyny które nas gniotły w Europie połykał i wypluwał. Jak myślisz z czego to wynika? A no z tego, że w Europie każdy się boi tego Realu, bo wiedzą, że są zdolni do wszystkiego. W La Lidze drużyny umieją grać z Realem, bo grają z nimi dwa razy w roku. A Real z kolei wie, że Barca regularnie sprawia im lanie (5:0, 5:1, 4:0, 3:0) nawet będąc w kryzysie, są tego świadomi i to im w głowie na pewno siedzi. I dokładnie tak samo jest z nami gdy gramy wielkie mecze w Europie (tu już tych kompromitacji nie będę wymieniał, bo każdy wie o czym mówię).
Dokładnie tak działa psychika, która z roku na rok jest coraz bardziej kluczowa w piłce przez wyrównujący się poziom sportowy.
4
Leo wracaj do domu
0
@Medium Nikt nie mówi, że grają, ale po to one są żeby je przywoływać.
0
@barcelonaLM Bo my niezasłużenie odpadliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4
Real ma xG 0,62 i dwie bramy xD
1
Liverpool 1:1 Real w Kariusach
1
Wyłączyć Viniciusa i nie ma 80% Realu w ofensywie. Dobrze, że mamy Araujo :D
0
@Faro Niech jeszcze Halanda odsłucha: