16

@katalonia15 Przypomina mi Voldemorta

0

[Transfermarkt] Najwyższa łączna wartość wypożyczonych zawodników

https://i.redd.it/ds4svyb89nr81.jpg

Jest i Barcelona. Atalanta jakby grała sobie w FM. Muszą mieć sporo talentów w szkółce.

12

#41
initially (adv.) - początkowo, wstępnie, na początku
Level: B2

Definition:
* at the beginning
(na początku)

Example sentences:
1) The situation was worse than they initially thought.
(Sytuacja była gorsza, niż początkowo sądzili.)

2) I didn't like him initially, but now he's my best friend.
(Na początku go nie lubiłem, ale teraz jest moim najlepszym przyjacielem.)

3) He was initially reluctant to join the project.
(Początkowo niechętnie przystępował do projektu.)

Pronunciation: /ɪˈnɪʃəli/



Link do fiszek ze słówkami, które do tej pory wrzuciłem:
https://quizlet.com/_b6j6qn?x=1jqt&i=4b44x5

@kryhaa @tomek8756 @Kurkmen @Omoziu @Lovalo @Verema @skakun95 @Sulej @Khajio @MesQueUnClub96

2

Nie wiem skąd się wzięła na La Rambli narracja, że od jutra benzyna będzie kosztowała 4,5 zł/l. Szukając informacji w Internecie możemy natknąć się na artykuł ze strony wrc.net.pl (https://wrc.net.pl/sk-pilne-od-6-kwietnia-paliwo-w-polsce-bedzie-kosztowac-po-450-zl-za-litr-to-juz-przesadzone), która jest tragicznym źródłem informacji, dająca clickbaitujące tytuły artykułów i licząca kasę z reklam. Dodatkowo artykuł ten został opublikowany 1 kwietnia, więc w Prima Aprilis (no k**wa bardzo śmieszny żart, naprawdę). Artykuł został także szybko oznaczony jako "informacja nieprawdziwa" na popularnym portalu wykop.pl

Te zdanie podsumowuje chyba całą sprawę - "To już gruba przesada, dlatego też polski rząd postanowił wprowadzić zmiany w tym aspekcie, o czym poinformował Mateusz Morawiecki podczas rozmowy z wrc.net.pl". xD Na pewno vateuszek udzielił specjalnego wywiadu dla tej gównostronki.

Jedyną stroną, która podłapała temat i w dniu wczorajszym napisała bardzo podobny artykuł jest burbonik.pl (https://burbonik.pl/2022/04/04/ceny-paliw-6-kwietnia-orlen/). Naprawdę zajebista nazwa i zajebista stronka. Z tego co widzę to też bawią się w clickbaity, a ich artykuły wyglądają jakby były pisane na kolanie w 5 minut przez 15-latków.

2

@Criss18Barca Jak kilka? Jest tylko jeden z wrc-net, które jest gównostroną, a nie źródłem informacji.

0

@Toretto masz jakieś źródło? Nie jesteś pierwszą osobą, która daje takie info, a ja na Internecie nie mogę nic znaleźć.

1

Która z podanych trylogii/sag filmowych najbardziej przypadła Ci do gustu?

https://strawpoll.com/polls/1MnwvG74xy7

Dzisiaj po 20 podam wyniki. Kto zainteresowany to mogę oznaczyć :)

4

Odnalazł się Dawid Janczyk. Tym razem w śląskiej okręgówce

Który to już raz Dawid Janczyk próbuje wrócić do futbolu? Tym razem został zawodnikiem Górnika 09 Mysłowice, występującego w czwartej grupie śląskiej klasy okręgowej.

Dawida Janczyka i jego historię zna prawie każdy kibic futbolu w Polsce. Jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w historii rodzimego futbolu, zaprzepaścił swoją karierę przez alkohol i hazard. Jak sam niejednokrotnie powtarzał, sięgnął dna, z którego do dziś próbuje się odbić. Z jakim skutkiem? Każdy kto śledzi futbolowe newsy, sam sobie odpowie.

Dawid, który był piłkarzem takich klubów jak Sandecja Nowy Sącz, Legia Warszawa, CSKA Moskwa, Lokeren, Germinal Berschoot, Korona Kielce czy Piast Gliwice, od kilku lat pojawia się na boiskach Niższych Lig. Zakładał już koszulkę Odry Wodzisław Śląski, MKS Ciechanów, KTS Weszło, FC Blaubeuren, LZS Piotrówka i Korony Wilkowice.

Od kilku tygodni Dawid Janczyk trenował z zespołem Górnika 09 Mysłowice. Pod koniec marca w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że były reprezentant Polski został zawodnikiem tego klubu. Górnik zajmuje aktualnie 8. miejsce w tabeli rozgrywek czwartej grupy śląskiej okręgówki.

2

@Kapitan hawk Mbappe w wieku 19 lat też według mnie był lepszym zawodnikiem od Pedriego, ale to tylko moja opinia.

1

@Kgorecki2500 Nie będzie problemem :) Jutro w godzinach wieczornych wrzucę

1

Która z podanych trylogii/sag filmowych najbardziej przypadła Ci do gustu?

https://strawpoll.com/polls/1MnwvG74xy7

0

@Kamiloza91 tak, zwrot masz wtedy

8

@DonAndrzejos
- Daj 5
- Ale chciałeś 2
- Ale daj 3

5

Która z podanych trylogii/sag filmowych najbardziej przypadła Ci do gustu?

https://strawpoll.com/polls/1MnwvG74xy7

1

@patry295 Dziwnie piszesz czernina/żurek

0

@kuz Czy złego to już nie mi osądzać, bo każdy człowiek zareagowałby inaczej.

2

Sony zawiesza projekt "Bad Boys 4", w którym główną rolę miał grać Will Smith. Netflix także się dołączył i wycofuje z planów produkcyjnych film "Fast & Loose". Dodatkowo Apple nie ogłosiło daty premiery "Emancipation", które miało wyjść w tym roku.
A niektórzy na LR pisali, że akcja z Chrisem Rockiem to ustawka. No jak widać to nie było zaplanowane.

1

Która z podanych trylogii/sag filmowych najbardziej przypadła Ci do gustu?

https://strawpoll.com/polls/1MnwvG74xy7

1

@Compadre Piszesz tak bez ładu i składu, że ciężko się połapać o co Ci dokładnie chodzi.

5

@Compadre A w czym Ci przeszkadza wpis użytkownika @paweldunajecfcb ? Wyraził swoje zadowolenie z faktu, że nie będzie oglądał tęczowej flagi. Nikogo nie uraził, nikogo nie skrzywdził, a jedynie wyraził swoje zdanie. To się nazywa wolność słowa. Czy raczej chodzi o taką wolność, w której słowa muszą pokrywać się z Twoim światopoglądem?

0

@marcin62 To co wnosił ten lennyface, bo chyba nie pasuje do Twojego wpisu. Ni to sarkazm, ni ironia. Co to w takim razie jest? :D

3

@marcin62 A czemu miałby się go ktoś czepiać? XD
Na tej stronie jest raptem kilku atencjuszy którym zależy na byciu w gorących dyskusjach, ale akurat oni rzadko na temat piłki nożnej się wypowiadają.

1

@zmiter912576 no jak płukanie w przychodni nie pomaga to udaj się prywatnie do laryngologa.

6

@axegrinder Pokażesz mi te komentarze, w których ludzie piszą, że Pedri przebija Xaviego i Iniestę? Raczej są to wpisy, które porównują Pedriego do tych dwóch legend.

0

@Nano22 na fb czytam, że Camavinga lepszy xD

10

Też nie rozumiem tego kultu Góralskiego. On fauluje, bo po prostu nie nadąża za przeciwnikami i musi ratować się takimi przewinieniami. Dodatkowo jest tak spóźniony, że jego faule często kończą się napomnieniami.

19

@AmigoBlancos Stanowski i kolesiostwo? Nowe, nie znałem xD

0

@_catalan miała po stracie Alvesa

6

@Danny Gaucho Obecnie najlepszy piłkarz świata.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?