1

@Rewolucja123 Jednak Iniesta > Xavi. Według mnie Iniesta jest drugim w historii najlepszym zawodnikiem europejskim, zaraz za Cristiano.

4

@grejtxkrzychu Zdecydowanie Lenglet, za to największe rozczarowanie dla mnie to de Jong

6

@MesQueUnClub_87 Spokojnie byczku, jeszcze będziemy mieli jako kibice Barcelony swoje 5 minut. Nie wiem czy w tym sezonie, ale na pewno nadejdą ;)

0

@kaamil1910 W internecie też jest napisane, że ziemia jest płaska, ale w to bym za bardzo nie wierzył.

1

@kaamil1910 Dlaczego? Bo tak mówi większość czy przeanalizowałeś sytuację?

0

@baczmus Nigdzie nie napisałem, że jestem tolerancyjny, a co więcej kiedyś napisałem tutaj post, że jestem nietolerancyjny jeśli chodzi o sprawy trans.

Tutaj link: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8493276#comment-8493276

1

@Foton No niestety tak to wygląda. Niby wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna się krzywdzenie drugiego człowieka, ale zwykły posty z opinią czy też żartem jest od razu usuwany. Masz akceptować wszystko co się wokół Ciebie dzieje, bez wyjątków.

0

@baczmus Normą jest to, że osoba, która posiada dwa chromosomy X oraz posiada wszystkie (zdecydowana większość) cechy anatomiczne właściwe dla kobiety, a nie mężczyzny jest kobietą :) I nie używaj swojego wczorajszego przykładu z TV i akwarium, bo był bez sensu.
A jeśli chodzi o szacunek to ja szanuję wszystkich, którzy nie robią krzywdy drugiemu człowiekowi. Decyzji zaś o zmianie płci nie szanuję i jej nie rozumiem, a krzywdy tym ludziom nie robię :) :) :)

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Yosemite Zdobyła więcej, bo miała więcej przedstawicieli

0

@Yosemite Barcelona wygra LM to hiszpańska się utrzyma

0

@LuisSalvano Jak coś odbiega od normy to nie jest normalne, a to, że niektóre normy są bezsensowne to już druga sprawa.

1

@Kusco15 Potwierdzam

0

@msmsms PAN Elliot nic sobie nie zmienił. Wygląda jak kobieta, ma ciało kobiety, wszystkie części intymne kobiety, ale chce żeby traktowano go jak mężczyznę.
Ciekawe czy ktoś mu zaoferuje jakieś męskie role, bo pewnie kobiecych już nie przyjmie. Wypadałoby też wycofać się z nominacji oraz zwrócić nagrody, który wygrał za damskie role, bo przecież od dawna coś czuł, że jest mężczyzną w ciele kobiety.

2

@Messibestplayerintheworld Adam Małysz 43 urodziny

0

@xSZYMONOx Tak naprawdę to Barcelona interesuje się każdym młodym, perspektywicznym piłkarzem. Wszystko zależy od Haalanda, wizji trenera oraz nowego zarządu.

0

Nie mogłem wczoraj oglądać meczu. Jak spisali się Dembele i Dest?

0

@baczmus Odnosiłem się do PANA Eliota, który jednak niczego sobie "nie przerobił". Urodził się kobietą, całe życie był kobietą i nagle jest mężczyzną. Czy powiesz, że telewizor, który od samego początku był telewizorem, staje się nagle akwarium? No chyba nie. Może kupując ten telewizor podejrzewałeś, że jest to akwarium, ale nie można sobie od tak powiedzieć, że to akwarium.
A jeśli chodzi o książki to ja tego przykładu nie użyłem jako pierwszy tylko odniosłem się do porównania @normasubiektywna. Książka, która ma zdecydowania zdecydowanie przeważające cechy dla gatunku detektywistycznego, ale tylko domieszkę fantasy może być książką detektywistyczno-fantasy.

0

@normasubiektywna Do natury

0

@normasubiektywna Dobrze, więc proszę Cię wytłumacz mi o co dokładnie chodziło Ci w tym zdaniu "nikt nie bije się o to, że ktoś (zastosuję Twoją próbę argumentacji) lubi czytać książki fantasy, a ktoś inny książki detektywistyczne ;) ", bo naprawdę się staram zrozumieć, ale nie potrafię. Proszę też o odpowiedź na moją powyższą wiadomość :) Ciekawa dyskusja swoją drogą

0

@normasubiektywna To, że każdy jest na swój sposób inny to wiem. Nie rozumiem jednak czemu piszesz tutaj o "biciu się", nie wiem, może użyłeś zbyt złożonego zdania, nie to chciałeś przekazać albo po prostu nie rozumiem Twojego toku myślenia. Odniosę się jednak do Eliota i Twojego przykładu z książkami.
To, że autor, który napisał książkę detektywistyczną i powie ludziom, że to nie jest książka detektywistyczna, ale fantasy będzie oznaczało, że to rzeczywiście jest gatunek fantasy skoro posiada zdecydowanie przeważające cechy książki detektywistycznej?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Mow_mi_Douglas No oczywiście, że przegięli. Jasne, że możesz się źle czuć w swoim ciele, ale można spróbować coś z tym zrobić, np. poprzez zmianę swojego rozumowania/myślenia. Jak jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może być homoseksualny to ingerencję w budowę naszego ciała poprzez operacje plastyczne (zmiana płci, powiększanie piersi, implanty) są dla mnie abstrakcją.
@normasubiektywna A co w przypadku gdy jakaś osoba powie, że jej górna połowa ciała jest kobieca, ale dolna połowa ciała utożsamia się z mężczyzną? Czy taka osoba zostanie wzięta na poważnie czy jednak to już będzie przegięcie i uznane za wybryk?

5

@macio_944 "zupełnie normalnym", czyli w jakimś stopniu uważasz, że jest normalne czy tylko tak Ci się powiedziało? Ja nigdy nie zrozumiem jak można urodzić się kobietą, żyć tak przez kilkadziesiąt lat, a potem nagle ni stąd, ni zowąd mówisz całemu światu, że od dzisiaj jesteś mężczyzną.
Nigdy nie oglądałem "The Umbrella Academy" i nie wiem czy postać grana przez PANA Page'a była heteroseksualna i miała jakiegoś partnera, ale jestem ciekaw czy gdyby rzeczywiście tak było i w następnym sezonie pojawiłyby się sceny, np. pocałunku, to czy aktor za odmowę wzięcia udziału w takiej scenie, bo przecież nie chce całować się z facetem, zostałby zwolniony za brak tolerancji i dyskryminację (przecież wcześniej ta osoba była kobietą, z którą mógł się całować, bo dla niego było to normalne).

6

@DaPi Pieniądze kiedyś zniszczą ten piękny sport jakim jest piłka nożna. W sumie już teraz mam wrażenie, że to bardziej biznes niż sport.

1

@dawidor9 Robi się miło na serduszku < 3

11

1

@Chakalaka Wina Tuska i PO

10

@masq Nie rozumiem jej decyzji, nie szanuję tej decyzji, ale jako tako akceptuję. Jeśli nie robi krzywdy drugiemu człowiekowi to droga wolna. Mam tylko nadzieję, że nie będzie korzystał z przywilejów kobiet skoro czuje się mężczyzną.

8

@Mow_mi_Douglas Klasyk pasta

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?