0

Nigdy nie wiadomo co i jak wyjdzie podczas sezonu.

W sumie, to już nie będzie nasze zmartwienie - ale z miejsca mógłbym przyjąć zakład, że za kilka dni buchnie kilka plotek, że Ronaldo chce odejść z Realu.

0

Całej prawdy o stosunkach Bale-Levy - nie znamy, więc nie możemy się na ten temat wypowiadać. Jedyne co zostaje to pogratulować Realowi transferu na taką kwotę i bicia kolejnych rekordów.

Wg mnie podstawą jest interesowanie się własnym podwórkiem - zresztą coś mi się widzi, że jeżeli dojdzie Bale [za taką kwotę jak 100mln], to Ronaldo odejdzie albo w tym sezonie albo w następnym. Tak jak wszyscy ostrzegają Barcelonę - w jednym kurniku nie ma miejsca dla dwóch kogutów. A i Cristano i Bale są przyzwyczajeni do bycia liderami swoich zespołów.

0

1899barca akurat ma rację. Jeśli Napoli - za takiego egzekutora jakim w poprzednim sezonie był Igła dała 37mln, oferuje 20 za Sancheza to wydaje się to śmieszne. Albo pieniądze się Laurentisowi kończą.

W każdym razie jeśli po jednym transferze drogo przepłaconym myślą, że teraz zaoszczędzą to mogą się zdziwić.

0

Widocznie znudziło im się kupowanie zawodników z Realu, to przerzucili się na Barcelonę.

Co do samej ceny to jest wprost śmieszna - 20mln za dobrego skrzydłowego w tak młodym wieku, gdzie [w sumie z winy szejków] w takich kwotach kupuje/sprzedaje się średniaków. Jeden słabszy sezon aż takiej różnicy w cenie nie powinien zrobić. Zresztą Alexis ma zostać - bo wyprzedaż w promocyjnych cenach już zdążyliśmy zrobić.

0

Może i racja - ale w jego przypadku prasa mi poważnie narobiła nadziei. Nie pozostaje nic innego jak życzyć mu szczęścia w lidze francuskiej.

0

No i to raczej zakończy umizgi Barcy do T.Silvy i odwrotnie -"gra dla Barcelony byłaby zaszczytem, no ale to 12 mln euro, co nie?".

Nawet pomimo tego, że wiedziałem iż w tym sezonie do nas nie dołączy, to jednak trochę mi szkoda, że tak szybko przedłużył umowę, bo pomimo wszystko zawsze pozostawała nadzieja na następne okno transferowe. Zarządowi teraz nie pozostaje nic innego, niż wziąć się ostro do roboty.

0

Ha, props - w sumie to samo pisałem właśnie w innym komentarzu ;)

0

Z tym się zgodzę - Thiago ma olbrzymi talent do fajnej, wirtuozerskiej gry w ofensywie i na pewno będzie wielkim zawodnikiem. No i w sumie raczej taka metka mu odpowiada co pokazywał i pokazuje swoją grą - każde zagranie musi wyglądać świetnie.

I tu całą winę upatruję w mediach, bo kreowano go na następcę Xaviego, a taki zawodnik nie musi błyszczeć każdym zagraniem i przy każdym kontakcie z piłką. On musi być odpowiedzialny za mądre i rozsądne rozegranie - czasem do przodu, czasem do tyłu. Thiago to zupełnie inny typ zawodnika - o wiele bardziej ofensywny i o wiele bardziej dający w ofensywie, niż w rozgrywaniu piłki od obrony przez środek.

Stąd też wielki zawód z jednej strony, bo odszedł nam "zastępca Xaviego", ale część osób zdaje sobie sprawę, że Thiago po prostu do tej roli nigdy nie pasował. Sergiemu życzę żeby stał się takim zawodnikiem jakiego Barca do tej roli potrzebuje na prawdę - wtedy każdy byłby zadowolony.

0

Ani do mnie :D

Tyle razy tyle osób jechało Ci pod tym co piszesz Ty bądź "mój tata mówi", że uczenie Cię, że należy pomyśleć przed opublikowaniem komentarza wydaje się już niepotrzebne. Sparzyłeś się tyle razy a i tak pchasz paluchy do ognia ;)

Następnym razem przemyśl to co piszesz i jaka będzie na to reakcja -> trochę populizmu Ci wyjdzie na dobre.

0

Bo to Miki :D

A poza tym zainteresowanie zawodnikiem przez trenera, nie znaczy że od razu wskoczy do 1 składu, więc nie wiem skąd komentarz Mikiego. Można się tylko cieszyć, że Tata jednak interesuje się canterą i kojarzy przynajmniej część młodszych zawodników, którzy kiedyś mogą stanowić o sile drużyny.

0

Jest w sumie Sergi Gomez -> w tym sezonie w tych meczach Barcy B, które miałem czas obejrzeć, w kilku zagrał i prezentował się nieźle. Niestety brak czasu, żeby oglądać każdy mecz sprawia, że tylko kilka nazwisk lepiej zapadło mi w pamięć.

Ogólnie problemem jest to że La Masia produkuje raczej świetnych pomocników niż obrońców, stąd też problemy w obsadzeniu tej formacji w pierwszej drużynie.

0

a ja będę dalej uparcie przypominał - Patrick Gabarron [PO] :D

bierze nawet udział w presezonie i wchodzi zazwyczaj w 2 połowie ;)

0

"Też na jego miejscu bym odszedł. Tam przynajmniej będzie zdobywał tytuły a tutaj co najwyżej puchar katalonii. "
"Kurde Bayern przegrał. Barca ostatni mecz wygrała. Znowu jestem za Barceloną! "

Kibic? Chorągiewką bym cie nawet nie nazwał..

0

Idź być głupi gdzie indziej ;)

0

kilku skrótów*

0

W sumie racja - a i tak jak widać dla chcącego znalezienie odpowiedniego tekstu to nic trudnego. Chociaż właśnie do takich dłuższych opracowań przydałoby się czasami dokładniejsze źródła - no ale to w sumie tylko mała sugestia ;)

0

No właśnie nasz zarząd tego nie zrobi - Bielsa jest zbyt "chimeryczny" i nieprzewidywalny - a przynajmniej za takiego się go uważa. A przecież Sandro lubi tą "poprawność polityczną" - dlatego Martino wydaję się być bezpieczniejszy.

0

nic nie widziałem, nic nie słyszałem ;)

Eoren - myślę, że dobrze byłoby gdybyście pod artykułami podawali dokładny link do źródła - szybciej można byłoby skonfrontować to i owo ;)

0

Tłumaczone jest dobrze [almost]

Writing in The Guardian’s Sport Blog recently, Jonathan Wilson explored the influence Argentine coach Marcelo Bielsa (and his methods) has had on the modern game.

tylko ten wypływ - ale to literówka raczej. Martino to uczeń Bielsy, także można mówić o jego wpływie w kontekście tekstu.

Zainteresowanym polecam oryginał
http://ilikefootballme.wordpress.com/2012/11/27/like-a-lepra-messiah/

0

Ogólnie na papierze to wygląda bardzo dobrze i może przyda się trener, który przyjdzie ze świeżymi pomysłami usprawnienia naszej gry. Poza tym zbyt wielu innych interesujących alternatyw nie ma..

0

a Ty myślisz że na czym opiera się dzisiejsze dziennikarstwo?

osobiście wolę dobrze przetłumaczony artykuł z zagranicy niż próbę podjęcia analizy pracy trenera na podstawie oblookania kilka skrótów meczów drużyn, które prowadził.
Większość artykułów tu jest tłumaczonych z zagranicznych serwisów a do tego się przyczepiłeś? Właśnie dlatego podaje się źródło ;)

0

Patric Gabarrón - z tego co pamiętam grał w finale z Espanyolem - Puchar Katalonii. Muszę powiedzieć, że byłem pod mega wrażeniem jego gry zarówno w ataku jak i destrukcji, bo spisywał się wtedy naprawdę rewelacyjnie i mam nadzieję, że w pre-sezonie dostanie jakąś szansę od Tito. Skuteczny w odbiorze i robił świetne rajdy na skrzydle - w dodatku szybkością prawie dorównuje Albie.

Co do reszty zawodników Barcy B, to w ubiegłym sezonie IMO najlepsze wrażenie robił Sergi Gomez - solidny defensor, ale coś w stylu naszego Gerarda, tyle że wydaje się być bardziej zwrotny. Za jakieś 2 lata myślę, że będzie mógł odgrywać większą rolę w pierwszej drużynie.
Co do Dongou - wielki talent, ale żałuję że w poprzednim sezonie przez wypożyczenia [Araujo i Alberto] odrywał głównie rolę rezerwowego. W tym może być już pierwszoplanową postacią i mam nadzieję, że trema go nie zje.

0

Doradzam oglądać od czasu do czasu jakiś mecz Barcelony B. Jeśli chodzi o kreowanie akcji ofensywnych to spora ich część przechodzi właśnie przez Rafinhę, a ilość bramek strzelonych mówi sama za siebie. Problem w tym, że typem najbardziej przypomina Iniestę, co sprawia, że jeszcze przez jakiś czas będzie miał problem żeby wejść na stałe do składu, bo nie można zaprzeczyć, że Andres z biegiem lat jest coraz lepszym zawodnikiem - 3-4 lata temu nie robił takiego wrażenia swoją grą, nie był tak decydujący i nie kręcił obrońcami jak bączkami.

Co do skali talentu wydaje się że młodszy Alcantara przebija swojego brata, ale może mam takie wrażenie dlatego, że częściej go oglądałem grającego w tym sezonie niż Thiago.

0

Żadna - nie każdy klub dopuszcza do możliwości żeby każdy zawodnik w kadrze miał ustaloną cenę wykupu - w Anglii przykładowo klauzul się nie stosuje. Wymusza to bezpośrednie negocjacje w celu pozyskania zawodnika - co po przykładzie Modricia i Bale'a można zauważyć. Wszystko zależy od umowy jaką gracz parafuje z klubem.

0

Mastin - to może nic im nie dać, bo linie defensywną to Brazylia ma mega mocną, co zawsze było ich bolączką. Teraz ogólnie tylko pomoc i kreowanie trochę kuleje imo, ale jakość ataku i obrony nadrabia te braki

0

powiem tak - całkiem dobrze to zrobi Hiszpanii, bo grać tak statycznie, jak to oni ostatnio mają w zwyczaju nie można. Nawet mnie jako fana tiki-taki Barcelońskiej nudzi ostatnio styl gry Hiszpanii tym bardziej po rozczarowującym Euro.

Co do meczu - Brazylia solidnie się przygotowała, grają ostro w pressingu i to się opłaca. Sfinks musi się nauczyć, że nie można stosować jednej taktyki na każdy mecz w turnieju - pięknie to pokazali Włosi, a teraz Brazylijczycy

0

idź się tasować pod plakaty z zawodnikami Realu

0

Ta strona podoba mi się tak bardzo, że w ramach wdzięczności przygotowałem laurkę:

http://i1.ytimg.com/vi/D5IsP9TAxI8/maxresdefault.jpg

0

Brr, pouczam kogoś, a sam robię błędy

naprawdę*

0

1) Mówisz że nie osądzasz, ale od razu wiesz, że oszukał.
2) "2 fakt to to ze wplacil. 3 fakt to taki ze kto nie winny wplaca takie pieniadze nawet jesli kogos stac!!?" - sam ostatnio stosowałem tą metodę, bo miejscowy US nie mógł się doliczyć wskutek swojego błędu czy powinienem mieć nadpłatę czy sam dopłacić. Wpłaciłem większą kwotę niż przewidywana -> po wyjaśnieniu sprawy dostałem to z powrotem razem ze zwrotem podatku. I jakoś nie jestem ani oszustem ani krętaczem (raczej)
3) Co to kuźwa jest "winność"?
4) Sądząc po stylu pisanych wypowiedzi to jedyne co mogłeś uzupełniać to chyba 2 strona etykiety z Kubusia, bo wątpię żeby rodzice pozwalali Ci się bawić zeznaniami podatkowymi. Sytuacja wyglądałaby na prawdę tragicznie gdybyś poważnie miał te 20 lat+

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?