0

Jako zawodnik był fenomenalny. Pamiętam jego grę w Barcelonie z Eto'o i młodziutkim Messim. Najgorsze jest to, że teraz nie ma na siebie pomysłu. Chce być z piłką związany, ale jako trener nie poszło mu. Życzę mu aby tym razem osiągnął coś w roli trenera

0

@AdiKingu96 godzina 16:13 i uważam, że pora zjeść Pad Thai u chińczyka :))

0

@mekston oczywiście, że tak, ale są przyzwyczajeni do takich meczy. Polskie kluby zagrają albo w egzotycznych klimatach, albo gdzieś na Słowenii lub Rumunii i dla nich jest to nowość. Chodzi o to, że jak chce się coś osiągnąć, to trzeba być przygotowanym na takie mecze, a nie siadać po pierwszej połowie

0

@MeAndSwan ale wiesz, jak jesteś cały tydzień w mieście i czujesz tą duchotę, to masz dość. Przychodzi weekend i trzeba gdzieś wyjechać

0

@MarioVeB! Przecież napisałeś, że gdyby nie Żabka... ogarnij się!

0

@mekston no cóż... Barcelona leci na tournee do USA, wraca i gra Puchar Gampera i zaczynają ligę. Polskie kluby jak grają co trzy dni u siebie i na wyjeździe to są poszkodowani. Później taki Gent robi 5:0. Jak chce się coś w Europie osiągnąć, to trzeba się poświęcać

4

@Miracle_aligner nie ma co porównywać. Tu gra Polska a tam Bośnia i Hercegowina. Dwa na jeden można zatańczyć i Polska właśnie to robi

1

@bari_94 zgadza się. Gavi i Pedri jak wchodzili do pierwszego zespołu, to byli jak Busquets wchodzący do pierwszego składu pod wodzą Guardioli, ale Xavi to nie Guardiola

0

@FrankliN7 no pewnie, dzięki temu Lech mający najłatwiejszy dwumecz, jeszcze łatwiej by go przeszedł

7

@malicinho oczywiście, że tak. Przy Xavim mogą być udane wyniki w lidze i nic więcej. Zawodnicy się nie rozwijają, stoją w miejscu.

0

Mówią, że MLS można porównać do naszej Ekstraklasy. Rzecz w tym, że MLS obraca pieniędzmi. Ale gdyby Messi lub Ronaldo, przyszedł do Rakowa lub Lecha, grając za tyle ile w stanie są im zapłacić, to jestem ciekawy jakby to wyglądało

0

@MarioVeB! No cóż, przykro mi. U mnie Żabki otwierają od 8, 9 i 11, zależy jaki ajent

0

@HypeR każdą grę przechodziłem jeden raz. Nienawidzę grać w to samo, któryś raz z kolei. Nienawidzę oglądać tego samego drugi raz i nienawidzę jeść tego samego pod rząd

2

@MarioVeB! Przecież w niedzielę i święta masz otwartą gastronomię w galeriach. Jedzenie do domu dowożą ci panowie na rowerach lub skuterach. Osiedlowe spożywczaki są otwarte. A na większe zakupy masz pozostałe sześć dni w tygodniu.

1

@macio_944 tu nie chodzi o to, że są upały, tylko o to, że z upałami idzie w parze potężna duchota.

Wczoraj przed południem we Wrocławiu była taka duchota, że muchy spadały na ziemię, a pojechałem do Świeradowa Zdrój, to całkiem inne powietrze. Tydzień wcześniej byłem nad wodą, gdzie w mieście nie dało się żyć, a nad zalewem przyjemnie się siedziało.

Te temperatury są okropne, ale wśród betonu.

0

@Transu96 albo wleci po hiszpańsku w dojce :))

0

@Transu96 do dojenia krów też się nie nadaje, bo trzeba mieć doświadczenie w tym :))

0

#ciekawostka3

Kobiety mają więcej kubków smakowych niż mężczyźni.

Kobiety, dzięki większej ilości kubków smakowych, są bardziej wrażliwe na smaki słodkie, a mniej na gorzkie czy słone. Dzięki temu uważane są za lepsze piekarki.

--------------------------------

Po ananasie, słodki smak ma się :)))

2

@Barcasub spróbuj przez słomkę :))

13

@ObiwanKenobi piąta żółta kartka z tamtego sezonu, w następnym nie powoduje już zawieszenia

2

#ciekawostka2

We Włoszech pierwszy raz w Europie użyto widelca.

W XI wieku widelce stały się popularne we Włoszech. Wszystko to za sprawą makaronu, który wygodniej je się widelcem niż używanymi wcześniej drewnianymi patyczkami.

0

#ciekawostka1

Woda kokosowa może być stosowana jako osocze krwi.

Woda kokosowa ma niemal identyczny skład jak osocze ludzkiej krwi. W trakcie II wojny światowej ranni żołnierze przetaczali ją sobie zamiast krwi.

8

W sezonie 2004/05 duet napastników Wisły Kraków, Tomasz Frankowski - Maciej Żurawski, zdobył więcej goli w Idea Ekstraklasie niż... jakikolwiek klub rywalizujący z "Białą Gwiazdą" w lidze.

"Franek" uzyskał 25 goli (wszystkie z gry), "Żuraw" - o jedną bramkę mniej.

Wicemistrz kraju (Dyskobolia Grodzik WIelkopolski) zdobył łącznie 46 bramek. Trzecia w tabeli Legia Warszawa zanotowała 42 trafienia.

Wisła była wtedy tak mocna, że nie tylko miała w składzie dwóch zdecydowanie najlepszych strzelców w lidze, ale i trzech z czterech najlepszych asystentów.


[Usiądź, opowiem ci o piłce, Facebook]

1

3

La Masia wypuściła w świat niezliczoną ilość talentów, które miały zawładnąć futbolem po erze Leo Messiego.

Tak szybko, jak środowisko ekspertów i kibiców ogłaszało kolejne gwiazdy w stylu Gaia Assulina, czy Adamy Traoré, równie prędko w zderzeniu z dorosłymi rozgrywkami, młode perły Blaugrany były dość brutalnie weryfikowane.

W ostatnich miesiącach na Camp Nou objawiła się jednak nowa gwiazda. Szesnastoletni Lamine Yamal w każdym kolejnym spotkaniu pokazuje się z naprawdę genialnej strony.

We wczorajszym meczu z Tottenhamem w ciągu dziesięciu minut, zanotował udział przy trzech bramkach. Ponadto niemiłosiernie zabawiał się z o wiele bardziej doświadczonym Sergio Reguilónem.

Podczas niedawnych Mistrzostw Europy do lat 17, Yamal został wybrany do najlepszej jedenastki turnieju. Wraz z Parisem Brunnerem, Robertem Ramsakiem oraz Marckiem Guiu wygrał również tytuł dla najlepszego strzelca ME.

Lamine w swoich działaniach jest niezwykle pewny, a zarazem bije od niego niebywała skromność. Kapitalnie operuje lewą nogą, nie nadużywa dryblingu, szuka partnerów na boisku, a jego boiskowe decyzje są mocno przemyślane.

Jeśli wytrzyma medialny szum i otoczy się ludźmi, którym będzie zależeć na jego sukcesie to czeka go wielka kariera. Grać tak dojrzale w wieku 16 lat? To jest aż niepojęte.

Oby tylko jeszcze zdrowie dopisywało.

"Who needs Dembélé?"


[Nieobiektywny Kibic, Facebook]

3

To była szalona noc w biurach Brighton, Chelsea oraz Liverpoolu.

Wczoraj po południu angielskie media podawały informacje, iż Moises Caicedo przebywa w Londynie, gdzie oczekuje na finalizację transferu na Stamford Bridge.

Kilka minut później Matt Law jako pierwszy napisał, że "The Reds" chcą przelicytować "The Blues", którzy od kilku dobrych tygodni negocjują z właścicielami zespołu z Falmer Stadium.

W środku nocy dziennikarze z Fabrizio Romano na czele przekazali informacje, iż Jürgen Klopp przekonał Moisesa Caicedo, który był przekonany o tym, że jego nowym klubem będzie Chelsea.

Późnym wieczorem "The Reds" złożyli ofertę w wysokości 115 milionów funtów!

Niesamowity zwrot sytuacji.

Bolączki kibiców Liverpoolu dziś zostaną wynagrodzone?

Kwota transferu jest chora, ale jeśli spojrzymy na to szerzej, okazuje się, że FSG zapłaci za parę Caicedo - Mac Allister 140 milionów.

Ograni w Premier League, 24 i 21 lat, nie wydają w styczniu na Puchar Narodów Afryki, znają się jak łyse konie.

Takie czasy. Niestety.

A już niedzielę... mecz Chelsea - Liverpool.


[Usiądź, opowiem ci o piłce, Facebook]

0

@Inko z pewnością, niedotlenienie mózgu, którego i tak nie posiada, robi swoje xD

0

@joloskyy bo mnie oświeciło :))

2

@Chaoss mówi o zasadach, których sam nie posiada. Gównoburze kręcą, bo to im najlepiej wychodzi

2

@paweldunajecfcb nigdy bym nie poszedł na takie coś, współczuję, że to oglądałeś :))

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?