artur_26
Dołączył/a: listopad 2015
Szczecin
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Z jednej strony ciągle krążą informacje o trudnej sytuacji finansowej klubu, z drugiej na stole pojawiają się nowe, wysokie kontrakty - coś tu nie do końca się zgadza. Neymar musi dostać wyższą gażę, bo po prostu jest zbyt łakomym kąskiem - to jest chyba dość oczywiste. Ciekawe tylko, czy pogłoski o problemach ekonomicznych są prawdziwe - i gdyby okazało się że jednak tak - to czy ktoś będzie musiał odejść z zespołu, czy może jest inny sposób na poprawienie sytuacji.
1
Ewidentnie widać, że chyba nikt nie wie na chwilę obecną kto miałby dołączyć do Barcy w styczniu (nie licząc oczywiście dwóch "nowych starych" nabytków). Codziennie wypływają nowe nazwiska, stare są dementowane - karuzela na całego. Ja szczerze mam to w nosie - dla mnie najważniejsze by Neymar przedłużył kontrakt i dostał kasę, która zabezpieczy jego grę w klubie na najbliższy czas.
2
Te konkursy to jedno wielkie nieporozumienie. To bardziej wybór miss świata piłkarzy niż wybór najlepszego piłkarza. Głosy oddawane na "swoich" z drużyny. Na dodatek nieporozumieniem jest termin wyboru. Skoro to jest nagroda za cały rok 2015 to co robi w czołowej trójce Ronaldo, który znalazł się w niej "tylko" dzięki bramkom zeszłego sezonu, czyli również z 2014 roku?! W tym sezonie przecież ewidentnie nie błyszczy. Wygrać niczego nie wygrał. Jak dla mnie to jest przynajmniej kilku piłkarzy, którzy bardziej zasługują na podium niż on.
4
Zmiany nie są obowiązkowe, a tu proszę jakie zdziwienie, że nie została przeprowadzona ani jedna. Ale w sumie piłkarze siedzący na ławce nie dawali gwarancji wprowadzenia czegoś lepszego na boisko niż to co już funkcjonowało - i to powiedzmy sobie szczerze, że funkcjonowało dobrze do momentu strzału na bramkę. Barca była groźna, Barca dziurawiła obronę Valencii raz po raz i tylko brak szczęścia przy wykańczaniu akcji spowodował, że skończyło się remisem, a nie pewnym, i chyba w sumie zasłużonym, zwycięstwem. Czy zmiany coś by dały? To raczej wróżenie z fusów, bo któryś mógł zagrać akcję meczu, ale jakość była na boisku - nie na ławce.
1
Trochę remis na za zachowawczą grę pod koniec drugiej połowy, trochę kara za niewykorzystane sytuacje. Tak czy siak - szkoda 2 zmarnowanych punktów, bo tych się łatwo nie wydziera w budowaniu przewagi nad grupą pościgową. Celowniki dziś fatalnie ustawione.
1
Coś się chyba koło finansów Barcy jednak dzieje. Jako klub płacimy jedne z najwyższych pensji w świecie futbolu, ciągle klub zmuszany jest do podwyżek by utrzymać najlepszych, za byle grajka trzeba płacić dziesiątki milionów - a bez nowych środków to jest niewykonalne. Nie chciałbym by tego typu wiadomości okazały choćby w części prawdą, ale niestety pewności nie mam żadnej. Rzadko co w piłce nie jest obecnie na sprzedaż.
1
Jak widać nie tylko polskie kluby potrafią zdobyć się na taki błąd. Ale przyznaję, że w takim klubie światowego topu jak Real to w życiu bym się nie spodziewał takiego niedopatrzenia. Zapłacili niesamowitą cenę za niedopatrzenie. Ale z drugiej strony cieszę się, że jednak przepisy są takie same dla wszystkich.
2
Bardzo fajny wywiad i zaraz taki zupełnie "normalny". Podoba mi się, że człowiek związany z piłką potrafi zachować dystans do innych zespołów i graczy, nawet jeśli mówi o największych rywalach. To tylko i aż rywalizacja. Ale niech będzie na zdrowych zasadach.
17
Czyli jednak kopacze kombinują na całego. Smutne to w sumie.. Szary człowiek nie jest w stanie nawet zbliżyć się do pieniędzy jakie są wypłacane tym najlepszym, a tu na dodatek okazuję się, że pokusa posiadania 12 milionów euro zamiast 11,5 miliona jest tak silna, że decydują się na różnego rodzaju próby obejścia systemów podatkowych. Ciągle mało.
1
Myślę, że to bardzo dobra sytuacja dla Barcelony. Jeśli jest jakiś gracz do którego mamy prawo pierwokupu to należy bacznie obserwować jego postępy. Nie tylko pod kątem przydatności do zespołu, ale również pod kątem czysto ekonomicznym. Jeśli można kupić taniej i potem sprzedać drożej (bo np. nie przyda się w drużynie) - nie widzę żadnych przeciwwskazań. Dennis jest wyceniany na ok 12 mln euro (za transfermarkt) więc to już na wejściu czysty zysk.
6
Każdy może sobie różne zdarzenia interpretować wedle własnego uznania. 10 zawodników na placu przy 6:1 i odmowa wpuszczenia nierozgrzanego zawodnika na końcówkę jest dla kogoś obraźliwa? Bardziej niż wpuszczenie młodzików z rezerw na cały mecz? Może wprowadzić zakaz wygrywania więcej niż 3 bramkami żeby ktoś się nie poczuł urażony sromotną porażką?
0
I znów mieszane uczucia. Przyjemne dla oka 6:1, super forma strzelecka naszych młodych talentów. Szkoda, że na tle takiego przeciwnika. Czy to faktycznie wielki wyczyn? Raczej przekąska przed głównym daniem. Od chłopaków trzeba wymagać nieco więcej - w końcu graja w Barcelonie. Udana przygoda w drużynach juniorskich i Barcelonie B nie jest gwarantem miejsca w pierwszym składzie. Jeśli mają zostać w klubie po prostu muszą dawać więcej niż do tej pory. 3 bramki przeciwko Villanovense niczego jeszcze nie zmieniają, ale liczę, że będą przełamaniem dla obu młodzików.
4
I to jest własnie konkurs, który powiedział nam jakie są realia wyboru najlepszego piłkarza LFP i temu podobnych gali. Najlepszym piłkarzem jest Messi - CR7 jest zaś najładniejszy. Nic dodać - nic ująć.
1
Niczym specjalnym się ten młodzik nie wyróżnia. Ale kopnął dwa razy piłkę w dobrym kierunku i z braku prawdziwych talentów został uznany za przyszłość piłki - głownie przez swojego agenta. 20 milionów to on może być warty jeśli w pakiecie dostanie się jakąś przyzwoitą rezydencję. Do niczego on Barcelonie nie jest potrzebny, do rezerw zdecydowanie za drogi.
1
Niesamowite. Sama ilość asyst powala na kolana, a w zestawieniu z osiągnięciem jednego z najlepszych pomocników świata Xavim - wydaje się wręcz czymś nierealnym. Nie wiem ile jeszcze czasu Alves będzie miał na poprawienie swoich wyników, ale wyprzedzająca go dwójka Figo i Xavi pewnie czują już oddech na karku. Ciekawe też jak będzie wyglądała pozycja Alvesa w zespole po zatwierdzeniu "nowych" transferów w zimowym okienku.
1
W wielu kwestiach się z Tobą zgadzam - ale to akurat, że mamy wielu zawodników, którzy swoją grą przekonywali do płacenia im większych gaż nie zmienia faktu, że te wysokie gaże jednak mają. Oczywiście dojście to tych pensji zajęło im nieco czasu, jednak teraz stan jest jaki jest. Iniesta niech gra w klubie na wysokim poziomie jak najdłużej, ale może jednak uda się przyoszczędzić na pensjach własnie takich zawodników jak Alves, których być może łatwiej byłoby zastąpić. Problem największy jest z samym rynkiem - coraz ciężej utrzymać zawodników, gdy słyszy się plotki o kosmicznych pensjach jakie gotowe są płacić inne kluby.
5
To, że Sergio zasługuje na porządną kasę dyskusji nie podlega. Ale przyznaję, że nieco mnie zaczyna niepokoić ilość podwyżek i ich jakość w zespole. Już teraz Barcelona jest chyba jednym z najlepiej płacących zespołów w świecie. Zakładam, że zarząd ma to wszystko pod ekonomiczną kontrola, bo nawet nasz klub nie może płacić każdemu 20 milionów euro za sezon.
6
Dobrze jest, gdy najlepszy zawodnik sezonu zdobywa zasłużoną nagrodę. Źle jest, gdy zawodnik, który nie wygrał niczego (poza statystyką indywidualną) jest lepszy od tych, którzy mieli potężny wkład w wygrywane puchary, zachowując przy tym iście mistrzowski poziom. Męczą mnie osobiście konkursy piękności próbujące mi wmówić, że mają cokolwiek wspólnego z prawdziwą oceną futbolu. Najlepszy strzelec niech zdobywa nagrody dla najlepszego strzelca - a nie nagrody dla najlepszego piłkarza.
3
Pewnie Luis wolałbym samodzielnie podejmować decyzję o tym komu dać odpocząć, ale czasem jego asystentami są korki przeciwników. Jeden mecz odpoczynku danego zawodnika zespołowi nie zaszkodzi, choć czasem zmusza innego zawodnika do wytężonej pracy przez dłuższy okres. Styczeń zbliża się wielkimi krokami, wtedy więcej szans na odpoczynek złapie mocno eksploatowany obecnie skład.
1
Szkoda tego całego zamieszania wokół Neymara. Nie wiem która strona jest faktycznie winna tej sytuacji, ale pazerność na pieniądze ostatnio nie tylko jemu doskwiera. Messi też trafił na okładki gazet, a i o Mascherano można było poczytać. Może stoi za tym Real, może kluby z Anglii - nie ma to w sumie dla mnie żadnego znaczenia, bo najpierw ktoś musiał dać ku temu argumenty. Mnie jako kibica Barcelony interesuje tylko jedno - dalsza gra Neymara w naszym klubie. Bo to naprawdę kawał dobrego zawodnika.
2
Neymar ma już bardzo krótką drogę na sam szczyt. CR7 będzie z sezonu na sezon tylko tracił - można pograć nieco dłużej na dobrym poziomie (swego czasu Milan pokazywał jak to robić), ale oszukać się wieku nie da. Dziadek Czas będzie po prostu robił swoje. Messi jeszcze jakiś czas będzie się opierał. ale w końcu Neymar i jego prześcignie. Jeśli gdzieś nie dopadnie go totalne rozluźnienie, jeśli nie popełni gdzieś błędu w prowadzeniu swojej kariery - to jest kandydat na wieloletni numer 1 takich wycen.
2
"Wyczarował" się z niczego w tym sezonie ten Roberto. Kontuzje, zakaz transferowy były sprzymierzeńcami tego zawodnika, ale otrzymaną szansę jeszcze trzeba było wykorzystać. Ciężko powiedzieć co się nagle zmieniło, że z bezbarwnego wychowanka wyrósł kandydat na pierwszy skład, ale w sumie tylko się cieszyć. Może zmobilizuje to pozostałych młodszych graczy, którzy póki co mają trochę problem z zaprezentowaniem swojej jakości.