3

@wyrek bez przesady, są ważniejsze tematy, nowe GTA czy urlopy - oczywiście pół żartem pół serio to mówię, ale naprawdę, to jest afera na miarę największych z III RP. Może chociaż jedna osoba przy następnych wyborach się zastanowi, to już będzie mikro sukces.

4

Część druga moich przemyśleń do całej sprawy Kacprzyka i Szpitala Południowego.

Żyjemy w obrzydliwym państwie (nie mylić z krajem, bo Polska jako kraj jest piękna), które jest opresyjne, małostkowe i mafijne dla osób pracowitych, rzetelnych i z kręgosłupem moralnym, a wygodne, miałkie i dające się doić jak mleczna krowa dla partyjniaków i ich przydupasów.

Po wczorajszym wywiadzie dr Emila mamy dzisiaj istny wysryw tłitów i wypowiedzi złotoustych przedstawicieli koalicji - po takich wpisach i wypowiedziach żurka, giertycha, tuska i spółki, to fakt dymisji tego rządu na dniach powinien być formalnością. Swoją drogą śmieszne, że minister zdrowia się zapadła pod ziemię.

To jeden szpital, w dodatku nowoczesny i oddany do użytku kilka lat temu, a już zdążył obrosnąć taką patologią. Pomnóżcie to sobie razy wszystkie szpitale w Warszawie. Potem razy wszystkie placówki i spółki miejskie, nie tylko medyczne. I jeszcze razy wszystkie miasta i powiaty w Polsce. Ile to jest spółek i stołków z partyjnego nadania. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że taka sytuacja jest w większości z tych spółek, a w każdej choć w minimalnym stopniu. Że każdy szpital i każda miejska/państwowa spółka ma chociaż jednego takiego Kacprzyka. Bo tak jest skonstruowany system, który to umożliwia i nie oznacza żadnych konsekwencji dla jego beneficjentów.

Trzaskowski odpartyjnia czy próbuje odpartyjnić te medyczne w Warszawie, ale dla całej KO, jeśli jakkolwiek myślą o utrzymaniu władzy za rok, to powinien być pierwszy z setki kroków, by systemowo wyplenić tę patologię, kończąc na rzetelnej przebudowie służby zdrowia od podstaw. Ale nie mogą tego zrobić i nie zrobią, bo z tego żyją i taki jest faktyczny sens istnienia tej partii (zanim ktoś się spoci i napisze "hurr durr a pis też", to głąby czytajcie ze zrozumieniem, że o PiS mam równie złe zdanie).

Nasz prezydent dwugodzinny ruszył z działaniem dopiero teraz, a pytanie czemu nie rok temu, jak już wiedział, albo kilka lat temu przy oddaniu tego szpitala nie ustalił procedur, które taką patologię by uniemożliwiły? Pali mu się dupa i tyle, ale jako jedyny reaguje jako tako przyzwoicie, dlatego odnotowuję. Ale i tak wiele lat za późno, dlatego dymisja i żegnamy z polityki na zawsze. Bo to jak gasić pożar wieżowca soczkiem w kartoniku.

Gdyby chcieli cokolwiek ruszyć, to tak jakby piłowali gałąź, na której sami siedzą. Cała partia, wszyscy jej członkowie, ich rodziny, kochanki i kochankowie, dzieciaki, kuzyny, szwagrowie i przyjaciele, są uwłaszczeni w tym zgniłym systemie. Od dekad nie było u nas reformy zdrowia. Tak samo za PiS, tak samo za PO+PSL, i tak samo za SLD.

Wszędzie z tych partii na dodatek panoszą się komuchy i ich potomkowie, przefarbowani z czerwonych na niebieskich liberałów. Te partie były zakładane przez ludzi z SB i PZPR. Każda jedna. I wszystkie przychylne im media tak samo, z TVN na czele.

W praktycznie każdym zawodzie zaufania publicznego wyrosła nam jakaś chora kasta, bo mamy dekady łatania systemu na kolanie jak jest aferka, byle do kolejnych wyborów. I tak to się kręci.

Przypomnę, że państwo nie ma własnych środków. To, co ma i wydaje, na służbę zdrowia, wojsko czy pensje w radach nadzorczych, idzie z naszych podatków. Ulubionymi sformułowaniami zarówno KO, jak i wcześniej PiS, jest to, że państwo coś da. Państwo chu*a daje, najpierw zabiera, by potem łaskawie rozdysponować, a przy okazji spory procent potrącić dla siebie. Przypomnę, dzień wolności podatkowej mamy w lipcu.

Jak się nad tematem zastanowić, to po co ludziom w ogóle państwa i kraje? Wyłączając względy kulturowe, no właśnie po to, że bardziej się opłaca wspólnie finansować drogi, szpitale i armię, niż jakby każde miasto czy dzielnica miało być sobie państwem-miastem i radzić na własną rękę. Tylko skoro się okazuje, że III RP to głównie twór będący naroślą na pięknym kraju, jakim jest Polska, to powstaje pytanie o sens istnienia tego wszystkiego. Bo jak sami nie będziemy dbali o własny kraj, to go kolejny raz w historii utracimy. Jak przegapimy dziejową szansę kilkudziesięciu lat względnego spokoju w naszym regionie Europy, bo ogłupieni wyborcy będą na zmianę wybierać PO/KO i PiS, z SLD jeszcze wcześniej. SLD, PO i PiS rządzą Polską nieprzerwanie od niemal 40 lat, te same gęby. Raz giertych z pocałowaniem rączki służył kaczyńskiemu, teraz jest mastiffem u tuska. Raz sikorski był ministrem w PiS, teraz jest w KO. Morawiecki raz był doradcą tuska, potem wiele lat premierem z PiS. I tak to się kręci.

Dlatego powtórzę, ludzie głosujący za KO i obecną koalicją: nie wstyd wam? Jak patrzycie w lustro, ze przyłożyliście do tego rękę? Otwórzcie oczy i wykonajcie chociaż minimalną robotę na tyle, by przy następnych wyborach usiąść na pół godziny i zastanowić się, czy warto dalej głosować na te zgniłe moralnie postacie. Bo jest powiedzenie, że rozliczy ich historia, ale ja wolę, by zrobili to wkurzeni obywatele.

Bo nie wiem jak wy, ale ja mam dość grażynkokracji i kolesiostwa. Rządzenia tylko przez polaryzację i konflikt, tematami zastępczymi, byle się nachapać kilka lat i byle do kolejnych wyborów, a jak przegramy to trudno, za kilka lat wrócimy. Ile, ku*wa, można.

0

@dasouzar11 jakoś właśnie wszyscy ramblowi krzykacze spod znaku KO dupa cicho, bo ta afera jest nie do obrony pod każdym względem. Nawet do nich już chyba dotarło, że każdy kolejny komentarz broniący tej ekipy nieudaczników to moralny strzał w stopę.

0

@Peciak Niestety, najłatwiej iść w zaparte i udawać, że problemu nie ma, tym bardziej, że często ich wyborcy sami są beneficjentami. Kółko wzajemnej adoracji i interes się kręci. Tylko Polski szkoda. Człowiek jak był jeszcze dawno temu w szkole to się zastanawiał, jak w historii Polski dochodziło do takich smutnych wydarzeń jak np. słynna konfederacja targowicka, ale nie ma złudzeń, że nasze państwo od wieków jest siedliskiem wszelkiej maści pasożytów uwłaszczonych na państwie. Dekady rozbiorów, wojen i komuny się tu nie przysłużyły.

18

Obejrzałem sobie wywiad z tym chirurgiem na KZ. Wniosek: mamy przepiękny kraj, ale państwo III RP to twór patologiczny.

Dla porównania taka np. Ukraina ma często chamską, prostolinijną, posowiecką korupcję. Chcesz prawo jazdy na lewo, wiesz gdzie, komu i ile dać. U nas ta korupcja jest w równie ogromnej skali, ale jest bardziej systemowa, partyjna, i często ukryta, a takie afery jak ta ze Szpitalem Południowym i Kacprzykiem otwierają oczy, jak bardzo mamy skorumpowany w każdym calu system.

I ta korupcja jest wszędzie. Służba zdrowia. Wojsko. Budownictwo. Migracja. Deweloperka. Miasta, gminy i powiaty. Widzi człowiek, że jego miasto kupuje na jakiś bulwar 10 ławek za 2 miliony, gdzie dosłownie ta sama ławka w Castoramie kosztuje 5 czy 10 tysięcy, i już nawet macha ręką.

No bo cóż my mamy za łaskawie rządzącą koalicyjkę! PO była założona przez TW wywiadu SB (Olechowski). Mnóstwo mają w swoich szeregach ziutków z przeszłością w SB czy PZPR, że u lewicy to samo, to nawet nie ma co wspominać, bo to jasne. TVN, główna tuba propagandowa PO/KO, był założony przez Waltera - niespodzianka, SB i PZPR w życiorysie. Wojewódzki, twarz TVN, ojciec prokurator z PRL. Głosujecie na tę partię i macie jakiś cień złudzeń, że żyjecie w wolnej Polsce, a komuna upadła? Takiego wała, spadła na cztery łapy, bo wierchuszka stwierdziła, że po co ma umęczony lud podniecać się na widok czekolady albo paczki z USA, jak można zrobić taki sobie wygodny systemik, że damy kapitalizm, Polacy zaczną zapier*alać, a my na ich pracy, na kilka pokoleń do przodu się uwłaszczymy i tyle nakradniemy, że nie będziemy wiedzieli na co wydawać. A potem pałeczkę przejmą takie Kacprzyki, i kółko się kręci. A lud się nie zbuntuje, bo dostał chleb, a i igrzyska się znajdą. A jeszcze na nas głosują, ciamajdy. Obejrzą wywiad u Kuby, potem rodzinka.pl jak Kożuchowska drze mordę, na koniec jakaś patogala i fajrant, można iść spać. Taki obraz wasz. Doją nas z kasy i godności, a wy z uporem maniaka na nich głosujecie, bo ciężko przed lustrem stanąć i powiedzieć samemu sobie: dałem się oszukać.

Idąc dalej, nikt chyba nie ma złudzeń, że taki PSL to partia służąca do dojenia synekurek i powiatowych posad. Ale po takim wywiadzie nikt też nie powinien mieć złudzeń, że PO/KO to twór oparty na korupcji, nepotyzmie, kolesiostwie i fajnopolackiej bucie, że nam wolno, bo jesteśmy elyta.

Ludzie, którzy oddaliście na nich głos: nie wstyd wam? Gdybym kiedykolwiek oddał głos na taką partię lub ich koalicjanta, bym klął pod nosem każdego dnia rano wstając do pracy, że moimi głosami wybrano takich ludzi, którzy w jeden miesiąc zarabiają tyle, co ja w rok, nic nie robiąc, tylko dlatego, że są cwaniakami z partyjną legitymacją i pleckami w ratuszu. Jak ja zbieram na kolejną ratę za dom uczciwie pracując, to oni sobie wybierają kolejne auto z salonu, bo 10-20 mieszkań to już starczy. Wyciągajcie wnioski, chyba że chcecie całe życie być okradani. Dzień wolności podatkowej w tym roku to chyba jakoś połowa lipca, więc na razie cały czas pracujemy na ich kolesiostwo i złodziejstwo. Usiądź jeden z drugim na 5 minut i pomyślcie o tym, drodzy wyborcy KO.

I zanim zapaleńcy przyjdą z "hurr durr a o pisie ani słowa !!1!11jeden111jeden!!!" to walnijcie się w łeb, bo dokładnie takie samo zdanie mam o PiS, a to, co robili przez 8 lat, szczególnie w czasie pandemii, powinno skończyć się setkami wyroków, czasami na całe życie. Więc wstrzymajcie konie, bo wasz jedyny argument to "a za pisu to samo było". Oceniam partie przy tym, czy rządziły i jak rządziły, czy wywiązały się z obietnic, i czy właśnie nie miały takich afer. Na konto KO, PiS, PSL, 3D i Lewicy można ich zapisać setki. Za rządzenie ani obu Konfederacji, ani Razemków, na razie nie rozliczymy.

Lekarz powinien świetnie zarabiać. Politycy także, zakładając, że są ekspertami i w ograniczonej liczbie, a nie ciągnącymi kilometrówkę Żukosiami, niekompetentnymi grażynkami pokroju Kloski, albo Mejzami z tysiącem mandatów. Sami lekarze mówią, w tym też dr Emil w wywiadzie, że system jest zły i patologiczny, a to najlepsza droga do nadużyć. I patologia to nie jeden szpital, to całe struktury KO, nie tylko w Warszawie. Od ordynatora SOR, radę nadzorczą, prezesów, dyrektorów, aż po ratusz i prezydenta. Wiedzieli wszyscy, każdy miał w dupie.

Dobrzy lekarze sami by chcieli sensownej reformy, bo każda taka afera szarga im opinie jako grupie zawodowej i szkodzi ludziom, bo wprost padają zarzuty o to, że na SOR w Warszawie wielokrotnie dochodziło do zgonów pacjentów, bo Kacprzyk chu*a umiał, chyba że trzeba było pieczątką podbić, że na dyżurze nabił pierdylion godzin.

Żyjemy w czasach, że większość jakiejś branży może zniknąć w przeciągu miesiąca, żeby nie powiedzieć z dnia na dzień. Informatycy wiedzą, o czym mówię. Ale służba zdrowia nie zniknie i będzie potrzebna zawsze. A potem pada w wywiadzie, że większość oddziałów chirurgii w Polsce jest niewydolna finansowo i generuje straty, a jego oddział generował milionowe zyski, to znaczy, że nie mamy problemu z ilością kasy, który się w NFZ ładuje. Mamy problem z zarządzaniem i systemem, który rodzi takie patologie na skalę kraju. Mamy problem z KO, która nie zrobi żadnej reformy, tylko się nachapie ile da, potem PiS i tak na zmianę.

Usłyszeliśmy o jednym Kacprzyku, bo miał polityczne fanaberie i taką chęć przypodobania się, że robił salonik VIP, co PRowo wygląda fatalnie, ale że taki człowiek w swojej bucie pozwolił sobie na coś takiego, to naprawdę musiał liczyć, że się nie wyda. To pytanie ilu robiło i robi podobnie, i w ich przypadku faktycznie się nie wyda? Pomyślcie sobie, ilu jest mu podobnych, którzy z prostego faktu, że nie zostali radnymi albo rządząca koalicja zamiecie sprawę pod dywan, pozostaną bezkarni.

Wywiad idealne opisuje zależności partyjne i ogromne zepsucie systemu służby zdrowia. Dyrektor szpitala, dla której nie jest wstydem przy całej kadrze lekarskiej powiedzieć, że parafrazując dla niej priorytetem w prowadzeniu placówki jest to, by mogła mieć w nią wyje*ane, to crème de la crème.

Nie zapomnę też nigdy faktu z ostatnich 2 wyborów, że jedyną partią, która na pytania o służbę zdrowia wspominała o reformie, była Konfederacja. Hołownia coś wspominał o dziurawym wiadrze, ale w 2023, wszystkie partie (w tym 3D) oprócz Konfy podpisywały Pakt dla Zdrowia, czyli wincyj na NFZ i będzie gitara. No nie. Im nie zależy na tym, żeby cokolwiek zreformować. Ludzie, którzy z Tuskiem byli blisko, to tylko potwierdzają, że ten człowiek panicznie się boi przeprowadzić jakąkolwiek dużą reformę.

Chore państwo. Niewielka nadzieja w tym, że i KO, i PiSowi spada liczebnie elektorat, bo większość to ogłupiałe babcie i dziadki. Wystarczy jakikolwiek wiec obejrzeć, że młodzi tam to mniejszość. Kolejne wybory, czyli pewnie koalicja PiS + Konfy, to jakakolwiek szansa, że z powodu silniej pozycji mniejszych partii dogadają się na sensowne reformy w kilku obszarach i PiS odda kilka kluczowych ministerstw do ludzi, którzy nie mają tej całej nepotycznej siatki zbudowanej, i może jej nie zbudują. Oby, bo każda władza deprawuje. Nie będzie idealnie, może będzie trochę lepiej.

Obudźcie się i zastanówcie się, czy wam nie wstyd, bo swoimi głosami przyłożyliście rękę do każdej z tych afer.

0

Coś pięknego, o kurde

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

1

@Luciano99 klasyka :D a bolączki odnośnie strony? coś jest takiego, czy @macio_944 dobrą robotę zrobił? Technologia, która bardziej przeszkadza niż pomaga? Trudne utrzymanie czy aktualizowanie?

0

@Dari0G wolę dyskutować na ulicy niż na wykopkach

0

@Geble takie zboczenie dewelopera

0

Mirki, zapraszam do dyskusji, robię rozeznanie i rekonesans. Ilu z was prowadzi własne biznesy? I jeśli prowadzicie, to czy macie własną stronę www? Jeśli nie, dlaczego? Jeśli tak, jakie są wasze główne bolączki?

2

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

9

"Stworzono absurdalną sytuację przeciwko Realowi Madryt i przeciwko mnie. Nie zawsze się wygrywa, ale my tego nie akceptujemy." no patrz, te wszystkie niecne, sprytne inne zespoły miały czelność wejść na boisko i wygrywać, jak to można tak? Absurd! Odkopywać Franco z grobu i kazać wszystkim innym dawać galaktycznym strzelać sobie po 30 bramek, bo inaczej hurr durr, liga Negreiry, pobite gary!

0

Czy ja tam dobrze Thiago widzę?

1

@July_6_BcN je niom

5

Kurde, jak zwykle Barcelona grubo z tyłu, Real otwiera dywizję MMA, a my nic, żeby dodatkowe źródło przychodu ogarnąć. Dawać Ferrana z Lewym do klatki i się od razu ustali, kto zostaje na kolejny sezon.

4

Ja to się wypisuję z oglądania tego sportu. Pierdolony bandyta Koke nie powinien grać w tym meczu, a my zgarniamy VAR jak piłkarz Barcelony kichnie. Nasza obrona to jest potężna jak bebech Laporty. Araujo, którego po czerwonej wysyłają na pielgrzymkę i wakacje w środku sezonu i reszta parodystów, która nie może zagrać meczu w LM w fazie pucharowej bez chociaż jednej czerwonej. Coś tam gra jako tako Cancelo, bo Balde to już się chyba wypisał z poważnej piłki. Bardghji zamiast grać z Espanyolem, to wchodzi na kilka minut w LM w tak arcyważnym meczu i młody poczaruj. Zamiast im dać odpocząć przed najważniejszym meczem sezonu, to hurr durr derby Barcelony. I mimo gola dzisiaj, podkreślę jeszcze raz, Ferran jest plackiem i powinien grać w okręgówce. Powinien mieć minimum 2 gole, i ktoś inny na jego miejscu by miał. Przy całej mojej sympatii dla Flicka nie rozumiem spotkania z Espanyolem i gównozabiegów z napastnikiem Araujo. A, no i kto ściągnął Rashforda do tego klubu, to powinien wylecieć na zbity pysk.

2

Spokojnie, pójdzie Araujo na napadziora i Bardghji wejdzie na kilka minut, będzie dobrze XD ja pierdole, zły dzień by mieć oczy

0

@regatta52 myślałem, że tylko u mnie kompletnie odmówił działania, chyba pora poszukać alternatywy

0

Widzi człowiek placka Ferrana w podstawie i humor popsuty jak w niedziele wieczur

0

Czemu nie gramy w jakichś retro zestawach? Ostatnie kilka dni spędziłem pod kamieniem, na kodowaniu i nie czytałem co się dzieje. Jakieś problemy z umową z Nike, nie zdążyli naprodukować, Laporta zjadł, czy co? Ale by się zobaczyło takie trykoty z czasów np. Ronaldinho.

0

Osoba odpowiedzialna za wypożyczenie Rashforda nie powinna nigdy więcej nie oglądać Camp Nou od środka, co za to jest placek niemiłosierny, my jesteśmy Barcelona czy klub seniora dla wypalonych angoli?

30

Czemu Koke jest na boisku cały czas? Śmieć powinien mecz oglądać z szatni od dawna.

6

Bark Lewego > 10 Ferranów

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?