girlanda
Dołączył/a: listopad 2022
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Gdyby nakaz zapinania pasów w samochodzie wprowadzano dzisiaj:
"to nienaturalne i niewygodne"
"to ustanawia zły precedens, dzisiaj pasy a jutro każą nam hełmy zakładać?"
"przeżywalność wypadków 70% a owieczki żyją w strachu"
"nie można kazać mi nosić pasa, to niekonstytucyjne"
"ja mam wyjątek lekarski, boli mnie ramię"
"jakieś badanie o którymś gdzieś czytałem mówiło, że noszenie pasów ogranicza oddychanie"
"wiesz, że pasy nie ochronią cię przed KAŻDYM wypadkiem?"
"wiecie, że statystyki policyjne są zmanipulowane?"
"boisz się wypadków, które mają szansę 0,00001%? nie popadajmy w paranoję"
0
@DoktorGrzesiowski ten gvardiol który poległ z kretesem w starciu z 35 letnim argentyńczykiem z zaburzeniem wzrostu?
0
@MesQueUnClub_87 aha, czyli przekładamy chciwość bogaczy nad podstawowe potrzeby większości ludzi. prawak moment.
0
@mrboom To nie jest tak, że ludzie bogaci pracują niewiadomo ile, a ludzie biedni się obijają, wymieniasz totalnie skrajne przypadki. Bogaci ludzie, którzy ciebie wykorzystują w kapitaliźmie, chcą żebyś tak myślał, że oni zasługują, a ty nie. Bellerin nie wkłada 1000x więcej wysiłku w swoją pracę niż np. lekarz, na co wskazywałyby różnice w ich zarobkach. Dobrze, że to dostrzega i chwała im za to. Podatki to nie jest kradzież, nikt nie zasługuje na zarabianie setek milionów rocznie, jeśli obok w społeczeństwie żyją ludzie bojący się o przeżycie do końca miesiąca.
0
@kuz myślenie w stylu "a bo jest głód na świecie to nie muszę dziś sprzątać swojego pokoju" XD
0
@Nano22 bardziej pokazanie jak bardzo januszowe pitolenie że "paanie kiedyś to nie było problemu a teraz coś wymyślają" jest bez sensu. nabywamy świadomości o problemach i rozwijamy się cywilizacyjnie przez to.
1
Komentarz usunięty
2
Wg mnie twierdzenie, że lepszy piłkarz od Leo się nie pojawi jest ułudą. Ja potrafię sobie łatwo wyobrazić lepszego piłkarza od Leo - kogoś kto ma większą wytrzymałość mięśniową i może więcej biegać po boisku oraz który posługuje się obiema nogami, nie będąc skazany na jedną genialną a drugą na alibi. I mówię to jako wielki fan Messiego, którego uważam za absolutnie najlepszego piłkarza w historii.
0
@karol97 ale ty nie rozumiesz tematu kompletnie XD transpłciowość to nie choroba, to lekarstwo na chorobę (między innymi).
0
@AlexDark00 dyskusja na poziomie gimnazjum widzę XD gender jest cechą każdego człowieka, ciężko więc to porównać do choroby, natomiast dysforia płciowa, z którą zmagają się osoby trans jak najbardziej nią jest.
2
@karol97 jakbyś spędził chociaż minutkę na samokształceniu się z jakichkolwiek naukowych źródeł to szybko byś wyłapał że dysforia płciowa faktycznie jest chorobą, na którą najlepsze znane leczenie dotychczas to tranzycja :) a wśród pokolenia Z, czyli tego które jako pierwsze nie jest wychowywane w ogromnej presji bycia hetero, bo tak "wypada", osób LGBT jest 20% obecnie i stale rośnie. więc mówienie o promilu jest niepoważne, w całym przekroju społeczeństwa np. w USA osób LGBT jest 7%.
2
@AlexDark00 każdy posiada tożsamość płciową, jako stworzenia socjalne mamy dużo wymysłów społecznych, zaprzeczanie im jest mocno ignoranckie. a co do oceniania chorób psychicznych to zostaw to psychologom. W ogóle niesamowitą ignorancją się popisujesz, jak ktoś ci podtyka badania naukowe pod nos a ty stwierdzasz że nieee no nie ma czegoś takiego jak gender bo ja tego nie czuję a skoro ja nie czuję to nikt nie może czuć XD w depresję też nie wierzysz?
3
@AlexDark00 właśnie takie osoby jak ty sprawiają że takie akcje są potrzebne. nakaz tolerowania? chyba każdy człowiek powinien być tolerowany bez względu na to z kim sypia, nietolerancja tego zakrawa o faszyzm. a jeśli obecność osób LGBT w serialach i reklamach ci przeszkadza, to znaczy że jesteś częścią problemu, bo nie uważasz tych osób za równych innym. przecież nikt nie mówi że osoby hetero są "wciskane". poza tym współczuję jeśli masz znajomych z tak mocno zinternalizowaną homofobią że nie lubią widzieć osób takich jak one w tekstach kultury XD kolega gej to już legendarny argument, szkoda że tak rzadko prawdziwy.