konrado6
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2012
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Vares999
Ktora reprezentracja ma mneijsze znaczenie, bo jedna reprezentacja to jest 20pare pilkarzy, co na tle 400 czy 360 pilkarzy z danej ligi jest bardzo malym procentem.
Ja oceniam sile ligi jako calosci, a ja tworzy 360 czy 400 pilkarzy a nie 20pare, z czego wiekszosc tylko z 2 zespolow.
0
Dane z Euro 2012 tez sa bardzo wymowne. Tylko 8 zespolow z lig hiszpanskiej mialo swoich przedstawicieli na Euro 2012, przy czym znakomita wiekszosc to z dwoch, niemieckich klubow takich bylo az 17, a angielskich 20. To jest przepasc. To pokazuje jaki jest rozklad sil, jaka jest przecietna sila przecietnego zespolu z danej ligi.
0
Wszyscy zawodnicy 16 narodowych reprezentacji biorących udział w Euro 2012 to grupa 364 osób. Na co dzień grają oni w 131 klubach. Który klub wysłał najwięcej piłkarzy na mistrzostwa? Z ligi którego kraju pochodzi najwięcej uczestników turnieju? Oto nasze zestawienia.
Piłkarze grający na Euro 2012 reprezentują kluby 24 państw, w tym 21 z Europy oraz po jednym z Ameryki Północnej (USA) oraz Azji (Arabia Saudyjska).
Najwięcej zawodników gra na co dzień w lidze angielskiej, stamtąd wywodzi się 79 graczy. Drugie miejsce zajmuje liga niemiecka, skąd przyjechało 48 zawodników. Na trzecim miejscu plasuje się Hiszpania - 32 piłkarzy.
Spośród 131 klubów dających pracę piłkarzom z Euro 2012 najwięcej jest angielskich (20), a następnie: niemieckich (17), włoskich (13), francuskich (11), rosyjskich (9) i hiszpańskich (8).
0
Markus, ok, ale w spotkaniach pucharocyh bierze 6, 7 zespolow. a nie 20 czy 18. Biorac pod uwage 30% ligi hiszpanskiej i 30% niemieckiej to zgoda, hiszpanska jest lepsza, ale biorac pod uwage calosc ligi 100% zespolow to juz Bundesliga jest lepsza
0
Vares
jelsi juz porownujemy gre w pucharach to najlepszym miernikiem sa jednak bezposrednie mecze, a nie kto dalej zajdzie, bo to ostatnie w duzej mierze warunkowanie jest drabinka itd
0
dlaczego największe gwiazdy Bundesligi kiedy tylko zwietrzą szansę ewakuują się do np. Hiszpanii? :)
jakie to najwieksze gwiazdy ewakuowaly sie do ligi hiszpanskiej? Tylko mi nie pisz ze Ozil i Khedira w momencie transeru do Realu byly najwiekszymi gwiazdami Bundesligi
0
Reprezentacja a liga to dwie rozne sprawy. Gdyby jedno z drugim mialo wiele wspolnego to od ok 10 lat na ME i MS prym powinna wiesc Anglia a tak nie jest.
Zauwaz ze znakomita wiekszosc reprezentantow Hiszpanii gra tylko w 2 zespolach, Realu i Barcelonie, a one stawnowi jedyni 10% ligi, 10 %. To jest bardzo malo
0
Upieracie sie tak by porownywac gre zespolow w europejskich pucharach, wiec prosze:
Rywalizacja hiszpansko - niemiecka w tamtym sezonie europejskich pucharow: 1 Hannover wygrywa z Sevilla z kwalifikacjach LE 2 Bayern wychodzi z grupy LM, Villarreal nie 3 Bayer wychodzi z grupy LM kosztem Valencii 4 Barça pokonuje Bayer w 1/8 finalu LM 5 Atlético Madryt pokonuje Hannover w 1/4 finalu LE 6 Bilbao pokonuje Schalke w 1/4 finalu LE 7 Bayern pokonuje Real w 1/2 finalu LM Stan rywalizacji 4 do 3 dla Bundesligi
0
Alez sa podstawy by to stwierdzic. Wystarczy porownac mecze tych zespolow z rywalmi ktory graja w europejskich pucharach a takze zmierzyc plynnosc ligi, jak sie zmienia tabela
0
Markus
jesli by mierzyc sile spektakularnymi transferami to o miano najlepszej ligi rywalizowalby ligi rosyjska i francuska
Lige hiszpanska i angielska tworzy po 400 pilkarzy, 20 zespolow po ok 20 pilkarzy a niemiecjek 360, te pare gwiazd swiatowego formatu nijak sie maja do tych liczb. Liczy sie srednia. to wlasnie srednia pokazuja jak mocna jest liga
0
Markus32
Bundesliga nie pozostaje w tyle biuorac pod uwage cala lige, pozostaje w tyle jelsi sie bierze tylko 6,7 zespolow biorahcyh udzial w pucharach, to wtedy owszem, nie ma szans z liga angielska czy hidszpanska, ale jesli sie wezmie 18 zespolow bindesligi i 20 z hiszpanskiej to juz srednia jaka wychodzi jest na korzysc bundesligi. innymi slowym przecietny zespol bundesligi jest lepszy niz przecietny zespol pd
0
@ Astad
LE jest tu srednim wyznacznikiem, bo angielskie kluby, te mocne grajace w LE olewaja sobie te rozgrywki, bo wola sie slkupic o walce o top 4 w lidze angielskiej i grze w lm a nie na LE ktora maja daleko gdzies. Co innego zespoly hiszpanskie, ktore bardzo serio traktuja LE i czasem olewaja lige krajowa kosztem LE - vide Bilbao
0
Jeszcze jedno, nie robmy z Barcelony czy Realu jakis nadzespolow. Bayern w obu meczach zdominowal Real, Real ktory wygral lige hiszpanska lejac wszystkich poza Barca jak chce.
0
Vares999
A czy zespoly z dolu tabeli lihi hiszpaskiej graly z analogicznymi zespolami z ligi polskiej, bys musial wiedziec ze te pierwsze sa lepsze?
0
Astad,
Tak calosciowo Bundesliga jest lepsza. przyklad z bvb nic nie znaczy, 1,5 roku temu Schalke bronice sie przed spadkiem doszlo do polfinalu lm eliminujac po drodze 3 sile PD Valencie
0
Vares999,
Mistrz Niemiec nie ma tu nic do rzeczy, bo lige sie ocenia po 100% zespolach a nie po 5%. Bioracv pod uwage 18 zespolow Bundesligi i 20 PD to liga niemiecka jest lepsza.
0
Pod wzgledem poziomu sportowego liga angielska jest zdecydowanie lepsza od ligi hiszpanskiej i co do tego kazdy majacy pojecie o pilce noznej obiektywny kibic nie ma zadnych watpliwosci.
Mozna natomiast dyskutowac na temat czy Primera Division jest lepsza od Bundesligi. Mozna by roznica w poziomie sportowym jest niewielka, ale obecnie to Bundesligia jest mocniejsza, chociaz jeszcze nie tak dawno bylo na odwrot.
Jesli idzie o atrakcyjnosc lig to angielska i niemiecka sa zdecydowanie najatrakcyjniejsze i liga hiszpanska sie do nich nie umywa.
0
Rozgrywający VfL Wolfsburg, Diego, który poprzedni sezon spędził w Atletico Madryt przyznał, że niemiecka liga jest lepsza od hiszpańskiej. Według Brazylijczyka Bundesliga pod względem siły ustępuje jedynie angielskiej Premier League.
W ciągu ostatnich kilku sezonów Diego zwiedził kawał Europy – reprezentował barwy Werderu Brema, Juventusu Turyn, VfL Wolfsburg i przez ostatni rok Atletico Madryt. Brazylijczyk przyznał, że bardzo podoba mu się liga hiszpańska, ale jeśli chodzi o poziom sportowy to Primera Division ustępuje nie tylko angielskiej Premier League, ale i niemieckiej Bundeslidze.
– To trzy najlepsze ligi na świecie, ale jeśli miałbym wskazać najlepszą, zdecydowanie wybrałbym Premier League. Na drugim miejscu jest Bundesliga, a dopiero na trzecim La Liga. Niemiecka liga jest ciekawsza od hiszpańskiej, występują w niej silniejsze zespoły i wzbudza zdecydowanie więcej emocji wśród kibiców – przyznał rozgrywający Wilków. – Na trybuny przychodzi o wiele więcej fanów niż w innych miejscach Europy, na prawie każdym meczu obecny jest komplet widzów, na trybunach po prostu nie ma miejsca. W ciągu ostatnich kilku lat niemiecka liga bardzo się rozwinęła i prześcignęła pod względem siły takie jak rozgrywki jak Serie A i Primera Division.
0
Rywalizacja hiszpansko - niemiecka w tamtym sezonie europejskich pucharow: 1 Hannover wygrywa z Sevilla z kwalifikacjach LE 2 Bayern wychodzi z grupy LM, Villarreal nie 3 Bayer wychodzi z grupy LM kosztem Valencii 4 Barça pokonuje Bayer w 1/8 finalu LM 5 Atlético Madryt pokonuje Hannover w 1/4 finalu LE 6 Bilbao pokonuje Schalke w 1/4 finalu LE 7 Bayern pokonuje Real w 1/2 finalu LM Stan rywalizacji 4 do 3 dla Bundesligi.
Liga hiszpanska ma mocniejsza gora tabeli od ligi niemieckiej, ale juz srodek i dol tabeli mocniejszy jest w Bundeslidze co powoduje ze jako calosc Bundesliga jest odrobine lepsza od La Liga.
Dol ligi angielskiej jest chociazby dlatego lepszy ze gra w nim wiecej reprezentantow krajow ktore graly na MS w RPA( a wiec nieprzypadkowych reprezentacji) niz w zespolach dolu ligi hiszpanskiej gdzie reprezentantow poszczegolnych panstw jest bardzo malo:
Ligi, z których wywodzą się uczestnicy mundialu:
117 - Anglia
84 - Niemcy
80 - Włochy
59 - Hiszpania
45 - Francja
34 - Holandia
25 - Japonia
21 - Grecja, Meksyk, Portugalia
20 - Korea Północna
209 - pozostałe
0
Ranking lig europejskich:
1 angielska
2 niemiecka
3 hiszpanska
4 wloska
5 francuska
6 rosyjska
Postawa w europejkisch pucharach to tylko jeden wyznacznikow sily ligi, nie moze byc on decydujacy z prostego powodu. Liga sie sklada z 20 czy 18 zespolow a w europejskich pucharach bierze udzial 6 czy 7 zespolow a wiec ok 1/3 zespolow z danej ligi! Poziom ligi tworzy 100% zespolow, 20 zespolow a nie 6 czy 7. Biorac pod uwage 100% zespolow z ligi niemieckiej i 100% zespolow z ligi hiszpanskiej to Bundesliga jest lepsza. Biorac pod uwage 33% zespolow bioracyhc udzial w europejskich pucharach a wiec tylko gore tabeli to liga hiszpanska jest nieznacznie lepsza od niemieckiej. W obu przypadkach najlepsza jest liga angielska.
Liga niemiecka jako calosc - 18 zespolow, jest lepsza od ligi hiszpanskiej, jako calosci - 20 zespolow. Nie ocenia sie sily ligi po 1 zespole(to ze mistrz Niemiec nie awansowal do fazy pucharowej LM, nie oznacza ze cala liga jest slaba, tak samo jak to ze MU odpadl z LM) czy po 2 zespolach - to ze Real i Barcelona to dwa najlepsze zespoly na swiecie nie oznacza ze liga hiszpanska jest najlepsza liga na swiecie. Nic z tych rzeczy.
Zdecydowanie najlepsza liga na swiecie jest liga angielska, potem jest duza przepasc a nastepnie jest liga niemiecka i tuz za nia, odrobine slabsza liga hiszpanska. Czwarte miejsce nalezy do Serie A, piate do ligi francuskiej a nastepne do rosyjskiej.
O tym ze Bundesliga jako calosc jest lepsza od La Liga swiadcza chociazby wyniki konfrontacji niemiecko-hiszpanskich w europejskich pucharach w tym roku.
Schalke wyeliminowalo w LM Valencie, Bayern dwa razy ogral w grupie Villarreal, Hannover w kwalifikacjach LE wyeliminowal Seville, Bayer pokonal w grupie a potem przegral z Valencia i kosztem hiszpanskiego zespolu zagra w fazie pucharowej LM. We wszystkich tych 4 potyczkach gora koniec koncow byly zespoly niemieckie. To nie przypadek.
0
@Geble
Pisalem o LE a nie o LM, czytaj uwaznie.
Co innego nie wystawic optymalnegoi skladu a co innego wystawic w calosci 2 sklad, w calosci, ani jednego zawodnika z 1 skladu! Widzisz roznice?
0
"W moim powrocie do Hiszpanii zaskoczyło mnie odkrycie, że La Liga jest bardziej konkurencyjna niż Premiership. W Anglii łatwiej jest zdobyć tytuł, bo nawet jeśli rpzegrasz pięć czy szęść meczów, masz jeszcze szansę na tytuł. W górze tabeli panuje większa konkurencja."
Fabregas ta wypowiedza potwierdzil, ze gigantem intelektu to nie jest. To ze w Anglii wiecej druzyn walczy o tytul mistrza i przez to poziom ligi jest bardziej wyrownany a to powoduje ze mistrza mozna zdobyc majac na koncie wiecej porazek niz w Hiszpanii jesyt wlasnie dowodem na to ze liga angielska jest bardziej konkurencyjna niz hiszpanska.
Jesli idzie o poziom ligi angielskiej i hiszpanskiej, to nie ma o czym dyskutowac. Liga angielska jest zdecydowania lepsza.
Tylko prosze mi tu nie podowac przykladu z LE, bo LE to angielskie zespoly sobie olewaja. Wystarczy spojrzec na mecz 1 kolejki LE Young Boys - Liverpool. W Liverpoolu w 11 nie zagral zaden zawodnik ktory nastepnie by sie znaazl w 11 na mecz ligowe z MU kilka dni pozniej.
LE angielskie zespoly sobie olewaja
0
Trzy trudne mecze? Nie przesadzajmy.
Benfica jest duzo slabszym klubem niz jeszcze na wiosne. Benfica pozbyla sie swoich najwiekszych gwiazd, szczegolnie z lini pomocy - Witsel, Javi Garcia, odszedl tez Saviola, Capdevila.
Poza tym Benfica ma ogromne klopoty finansowe, jest na skraju bnakructwa.
Wicemistrz Portugalii, Benfika Lizbona jest w stanie bankructwa technicznego. Z przekazanych lizbońskiej giełdzie dokumentów wynika, że klub jest zadłużony na ponad 426 mln euro.
„W ostatnim sezonie pasywa Benfiki zwiększyły się o 46,4 mln euro do poziomu 426,1 mln euro. Z kolei aktywa klubu wzrosły o 29,8 mln euro do 411,9 mln euro” - poinformowało w komunikacie kierownictwo piłkarskiego wicemistrza Portugalii.
Bruno Carvalho z władz stołecznego klubu określił obecny stan finansowy Benfiki jako „bankructwo techniczne”, czyli niewypłacalność, przy równoczesnej ochronie przed kredytobiorcami.
„Nie możemy liczyć, że tegoroczne wpływy z letnich transferów szybko podreperują klubowy budżet, gdyż zostały one rozłożone na raty i minie jeszcze dużo czasu zanim pełna kwota dotrze do klubowej kasy. Jesteśmy technicznym bankrutem, gdyż aktualne zobowiązania Benfiki wobec wierzycieli przekraczają posiadane przez klub dobra o 14,1 mln euro. Musimy szybko zacząć poprawiać kondycję klubu” - powiedział Carvalho.
Dla angielskich druzyn grajacych w LM 3 trudne mecze to jest cos normalnego, a druzyny hiszpanskie jak im przyjdzie zagrac 3 naprawde ciezkie mecze - vide polfinaly LM z ostatniego sezonu i El Classico to od razu zaczynaja narzekanie i odpadniecie z LM tlumacza pechowym terminiarzem. W lidze angielskiej to jest norma
0
Warto napisac pare slow o pilkarzu z pozycji nr 4 w tym zestawieniu - Mohamed Aboutreika. Mohamed Aboutreika to ofensywny pomocnik, a mimo to znajduje sie w tym zestawieniu, co juz duzo mowi. Mohamed Aboutreika to jeden z najlepszych afrykanskich pilkarzy wczechczasow i bodaj najlepszy afrykanski pilkarz ktory nigdy nie zagral w zadnym europejskim klubie, mimo ze mial propozycje od dobrych klubow z czolowych lig europejskich.
Mohamed Aboutreika to pilkarz wybitny, tak wybitny, o bardzo dobrej technice, do europejskich pilkarzy mozna by go porownac do Zidane, przy czym Egipcjanin jest znacznie bardziej bramkostrzelny.
Mohamed Aboutreika to wieloletnie lider najslynniejszego, najlepszego afrykanskiego zespolu klubowego Al Ahly Kair oraz reprezentacji Egiptu z ktorym wygral niejednokrtonie Puchar Narodow Afryki.
W 2008 roku BBC wybralo go afrykanskim pilkarzem roku, wyprzedzil wowczas takie legendy jak Drogba czy Eto.
0
To nie zadna obnizka formy, tylko po prostu Benfica jest duzo slabszym klubem niz jeszcze na wiosne. Benfica pozbyla sie swoich najwiekszych gwiazd, szczegolnie z lini pomocy - Witsel, Javi Garcia, odszedl tez Saviola, Capdevila.
Poza tym Benfica ma ogromne klopoty finansowe, jest na skraju bnakructwa.
Wicemistrz Portugalii, Benfika Lizbona jest w stanie bankructwa technicznego. Z przekazanych lizbońskiej giełdzie dokumentów wynika, że klub jest zadłużony na ponad 426 mln euro.
„W ostatnim sezonie pasywa Benfiki zwiększyły się o 46,4 mln euro do poziomu 426,1 mln euro. Z kolei aktywa klubu wzrosły o 29,8 mln euro do 411,9 mln euro” - poinformowało w komunikacie kierownictwo piłkarskiego wicemistrza Portugalii.
Bruno Carvalho z władz stołecznego klubu określił obecny stan finansowy Benfiki jako „bankructwo techniczne”, czyli niewypłacalność, przy równoczesnej ochronie przed kredytobiorcami.
„Nie możemy liczyć, że tegoroczne wpływy z letnich transferów szybko podreperują klubowy budżet, gdyż zostały one rozłożone na raty i minie jeszcze dużo czasu zanim pełna kwota dotrze do klubowej kasy. Jesteśmy technicznym bankrutem, gdyż aktualne zobowiązania Benfiki wobec wierzycieli przekraczają posiadane przez klub dobra o 14,1 mln euro. Musimy szybko zacząć poprawiać kondycję klubu” - powiedział Carvalho.
0
@Soltyz
Gimbusy i kobiety.. o zgrozo.....
Dlatego optuje za wprowadzeniem cezury dla komentujacych, 18 albo lepiej 21 lat, bo wyzszy chociaz lepsze to nie sa realne
0
@IceMan
Wyluzuje troche, ale wierz, ze ciezko jest dyskutowac z kims kto pisze kompletne bzdury a na dodatek przypisuje ci slowa, ktorych nie napisales
0
"Odpowiedziałam Ci, że polscy komentatorzy wiedzą tyle samo o środowisku Barcelony co zwykli oglądacze meczów. Spytałeś (wypominając mi brak umiejętności czytania za zrozumieniem, a jakże) że gdzie ty pisałeś o polskich. Więc napisałam - skoro nie mówisz o polskich, z których to ust ja takie słowa słyszałam, to o jakich? Hiszpańskich? I poprosiłam o nazwiska, żeby się z wypowiedziami zapoznac. Nie umiałeś ich podac oczywiście"
Wlasnie, napisalas polskich co swiadczy o nieumiejetnosci braku czytania ze zrozumieniem! Naucz sie czytac ze zrozumieniem! Przyczepilem sie ogolnie do twojej wypowiedzi, ze niby dziennikarze wiedza tyle samo co kibice, co jest zwyczajna nieprawda! Nie masz pojecia o czyms, a piszesz o tym! Nazwiska nie maja tu nic do rzeczy, bo pisalem OGOLNIE, ogolnie o dziennikarzach, a nie konkretnie. Jeszcze tego nie rozumiesz?
Seksistowskie komentarze? Ciekawe gdzie, napisalem pare prawd, jak to ze kobiety maja mniejszy mozg czy inny rozklad inteligencji niz faceci. To sa fakty a nie seksizm
0
@Eoren
Ja sie swoich wypowiedzi nie wypieram, prostuje tylko slowa ktore mi NIESLUSZNIE, przypisujesz. Jak mniemam nie robisz tego ze zlosliwosci, tlyko po prostu nie umiesz czytac ze zrozumieniem. To norma wsrod Polakow, ponad 80% Polakow nie potrafi czytac ze zrozumieniem, Ty takze.
Dla swojego dobra naucz sie czytac ze zrozumieniem, przyda ci sie w zyciu, to taka kolezenska rada ode mnie
0
Oczywiscie ze jest problem, trzeba byc slepym albo glupim by tego nie zauwazyc. Naturlanie ze Messi mowi ze nie ma problemu, bo co, ma powiedziec ze jest, powiedziec, tak sa zle stosunki miedzy mna a Villa? Tak nie powie, bo nie moze powiedziec, dla dobra druzyny.
Rzecz jasna nie powie ze jest, ale widac golym okiem ze jest.