m_brionic
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Wystarczy dzwoni pod 194 91, tam wam moga powiedzie wszystko, nawet jak liga w shanghaju gra :)
0
hanc
Sama zasadnosc sformułowań w pierwszym, akapicie nijak ma się do treści zawartej w kolejnych, po co silic się na taki wstęp? Czemu to ma służyc? Że niby porównywanie polskiej polityki do katalońskiej? polskich mediów do katalońskich? Totalny bezsens, nic oprócz prymitywnej próby lansowania światopoglądu autora w I akapicie nie dostrzegam. Nie kwestionuje prawa autora do takich pesonalnych wycieczek, kwestionuje okazję w których te wycieczki się pojawiają i miejsce w którym są opublikowane.
Co do autorytetów zacytuję: "Ludzkośc chąc osiągnąc pełnoletnośc, musi wyrzec się wszelkich autorytetów" Imanuel Kant.
Swoją drogą uważam, że trochę się pomylił biedaczysko, ale to jest już kwestia innej gadki, nie na tym portalu :)
0
hanc
ale tu ogólnie chodzi i debilizm pierwszego akapitu. "Partyjne gazety" i działające od niedawna RM to jest śmiech na sali, naprawdę. A jak jeszcze dorszucisz do tego GW jako jedyne sensowne medium na tle partyjnych tygodników i klerykalnych radyj to masz ładne halo :)
0
Duma Katalonii
Irlandia swój cud przeżyła już dawno po wstąpieniu w szeregi UE, lecz teraz po traktacie już nie każdy będzie sobie mógł tak ot tak, wprowadzać rozmaite zmiany w przepisach podatkowych. Generalnie w przyp[adku Irlandi mozna streścić to jednym słowem - liberalizacja.
0
"No przecież to jest PiSowiec, widać gołym okiem"
Za to należy Ci się już baaaaardzo długi BAN, PiSowiec nie może mieć racji? W tym przypadku O ZGROZO, ma ją ewidentnie!
0
Duma Katalonii
No właśnie nie wiem czy teraz twój post odnośnie traktatu mam traktować poważnie, czy tez jest to dobra prowokacja. Skoro zdziała ten traktat tylko tyle, to na litość boską, po co on nam na 300 stronach? Wiesz kto przeczytał traktat? Nikt! Praktycznie nikt, wszyscy jadą na strzeszczeniach :)
0
Aha jeszcze jedno:
"Ale z radością przyjmuję, że materiał wartościowy znaleźć da się nadal. Dowodem niedawny wywiad "GW".
Jakbym był jakimś high level modem/adminem to lecisz z tej strony koleś bo tym tekstem dałeś piękny dowód na to: "Polskie media stoczyły się.". Tu się pisze o sporcie.
Bykunn, przeczytaj jesszcze raz to co napisałeś i OGARNIJ SIĘ, piszę się felietony po to aby o czymś podyskutować chyba prawda? Sam powinieneś dostać bana czasowego, w ramach ary za utrudnianie duskusji.
0
Na początek.
" ... rozmawiali z szacunkiem, dzienniki zajmowały się analityczną obserwacją spraw ważkich społecznie, opiniotwórcze tygodniki nie były własnościowo powiązane z partiami politycznymi, a rozgłośnie radiowe z wąską grupą społeczną sutanniarzy."
Opiniotwórcze tygodniki powiązane strukturą własnościową z partiami? Że co? Że kiedyś nie było rozgłośni radiowych katolickich? Że co? LOL. Czeknij datę powstania Radia Maryja i czeknij datę wstrzymania wydawnictwa Trybuny ludu, ostatniej partyjnej gazety.
Wogóle ten wstęp jest totalnie nie na miejscu a informacje w nim zawarte to chyba w amoku pisałeś, a tego Geremka czy Bartoszewskiego to juz na prawdę mogłeś darować, wiem, że chciałbyś budować swój autorytet, ale budując go bzdurami (vide RM i tygodniki) raczej go burzysz. Usunąć wstęp i wspaniale.
"Utrzymanie spójności terytorialnej jednego z największych krajów członkowskich absolutnie leży w interesie Brukseli."
C'mon. Absolutnie w interesie UE było powstanie nowego państwa - Kosowa. Oczywiście nie mówi się o tym jak dziś wygląda Kosowo, że rządzą tam bandyci, że kwitnie tam handel narkotykami, bronią i prostytucją i nikt nie wie kto tam narpawdę rządzi.
"hiszpańskiej akcesji nie uzasadniała alarmująca sytuacja ekonomiczna i gospodarcza kraju"
Było wręcz odwrotnie, sytuacja nie była najlepsza, poprzednia dyktatura chamowała wejście Hiszpanii do struktur. Kto nie chciałby ssać Niemców huh?
"To bardzo silnie rozwinięty gospodarczo region o nowoczesnej strukturze ze znaczną przewagą usług. Istny motor napędowy hiszpańskiej turystyki "
następnie dowiadujemy się
"Region ten okazał się być jednym z największych beneficjentów akcesji w całym kraju ...Dziś to jest jeden z najbogatszych regionów kraju",
ale
"Ten dynamiczny rozwój zawdzięcza w ogromnym stopniu stałej integralności z Hiszpanią"
Operowanie sformułowaniami "w ogromnym stopniu", kocham takie sprawy, bo równie dobrze może być zupełnie odrotnie. No bo przecież z polskiego punktu widzenia niewiarygodne wydaje się, by jakaś społecznośc mogła dobrze prosperować bez wsparcia państwa, przecież Polakom się nic nie chce, społeczeństwo obywatelskie leży i kwiczy. W Katalonni jest inaczej. Cały rozwój Katalonii to w dużej mierze zasługa Katalończyków, przy nikłym udziale rządu centralnego. To idea samorządności, która przejawia się niemalże w każdej dziedzinie życia w Kataloniii, zresztą samorządność jest silna we wszystkich regionach Hiszpanii. Jeżeli już rozmawiamy o tożsamości regionalnej to warto dodać coś więcej o historii, która przecież jest porównywalnie bogata do polskiej. Nie zapominajmy, że po katalońsku potrafi rozmawiać z 7mln. ludzi, to nie jest jakaś tam Andora czy jakieś tam Kosowo. Warto pamiętać, gdzie powstał pierwszy uniwersytet na półwyspie Iberyjskim .
Mogę tak sobie tutaj gaworzyć, a złośliwy i tak stwierdzi, że Katalonia rozwineła się dzięki rządowi centralnemu. To ja pytam dlaczego jest lepiej rozwinięta niż reszta kraju? Jakiś brak logiki tego rządu centralnego.
Gorąco również polecam wszystkim pewien film, który niejako rozwija nam nieco bardziej "kataloński punkt widzenia". Film nazywa się "Księżyc i Pierś" (skleić sobie)
http://www.film web.pl/f35668/Ksi%C4%99%C5%BCyc+i+pier%C5%9B,1994
Urzekająca jest scena ww której mały Tete marzy o podróży na księżyc, zamierza tam zabrać flagę Katalonii oczywiście i flagę Unii Europejskiej, bo tak tam kochają Unię, nie Hiszpanię. Generalnie film dość ciekawy, momentami trudny i pełen uroku i humoru, niestety ciężko go dostać, ściągnąć też, dlatego mój apel do użytkowników, jeżeli może ktos dysponuje to bardzo chętnie, bo widziałem tylko raz w telewizji, a warto zobaczyć go jeszcze raz.
A co do FCB, to co niby miałby Prezes mówić? Przecież codziennie zapewne na wszystkich wywiadach jest bombardowany setkami pytań związanymi z "katalońskością" i akurat teraz, po najlepszym sezonie w historii, miałby nagle ucinać wszelkie wypowiedzi na ten temat?! TERAZ?! Kiedy cała Katalonia chodzi w skowronkach ?! No nie bardzo. Pozatym, pamiętajmy, że kto usunął Boixos Nois, w tym momencie pewne grupy kibiców, chcą widzieć, że ktoś w tym klubie zabiega o niezależność Katalonii, dobrze, że robi to prezes, w sposób kulturalny i bez rasizmu, radykalnie w stopniu minimalnym.
Nie czepiajmy się, bo po części tego nie rozumiemy, a po części ONI MAJĄ RACJĘ!
0
swoją drogą fajna tradycja :)
0
meczyk miodzio, cieszy II połowa która zazwyczaj po 3 golacj w I była nudnawa, JEST GŁÓD!
WIELKI PLUS ZA OKNA Z TRANSMISJI!
Mam nadzieję, że dalej będą okna, wtedy ta strona będzie THE BEST w tym kraju, a reszta konkurencji może ssać!
0
a to zdjęcie to z jakiej okaszji?
0
Parafrazując Leppera:
"Mam dla Ajaxu 3 rady, Wzmocnić przemysł lekki, wzmocnić przemysł ciężki i Suarez musi odejść"
0
Niech jeszcze tylko Real kupi Garncarczyka i będzie git :p
0
Piquenbauer!
0
Sprryciarz z tego Rossel'a, pewnie w Katalonii i Hiszpanii będą nagłówki "Rossell chce większej władzy dla Guardioli" i wszyscy socios przyklasną, wszak Guardiola jest ulubieńcem socios i wielu chce go widzieć u nas przez kolejne 20 lat, w tym momencie pieszczenie Guardioli przez kandydata na prezesa jest niczym św. Gral przyszłych wyborów. Taki model kampanii a'la Tusk, "pieścimy socios tym co kochają najbardziej"
0
pawel5181
No co ty, Maldini w 1990 bedąc w podobnym wieku zaliczył wspaniały występ w finale LM, Pique podobnie, to tylko kwestia czasu aby Pique mógł zostać podobną legendą jak Maldinii.
0
No nie wiem, mimo takiego exodusu w Arsenalu coś nie widze tego Waclotta ostatnio, no chyba że chłopak jakiś połamany albo coś
0
Kolejny mecz w wykonaniu Ibry, gdzie mogliśmy policzyć jego straty na 2 palcach jednej ręki, świetny przegląd pola dużo widzi, seria 3 podań z Iniestą w asyście 3 piłkarzy rywala - coś pięknego. Widać, że Ibra w końcu gra tak jak chce i tak jak może bo w Interze zwyczajnie nie miał z kim, widać to po Eto, który wczoraj tez nie miał z kim pokopać. Cieszy Iniesta. Martwi troszkę Messi bo mimo bramki to wcale nie był jego dobry mecz - liczne straty i niepotrzebne dryblingi, widać też było zmęczenie, Messi musi odpocząć.
0
Ibra jak na razie spłaca się znakomicie, zauważyliście, że ten grajek notuje max1-2 straty w meczu? Zawsze jak jest pod polem karnym gdzieś wciśnie piłkę do naszych, jak cofa się i rozgrywa zawsze gdzieś dostawi buta i piła krąży dalej, widzi bardzo dużo i to się ceni, powodzenia dalej Ibra, :)
0
Po prostu Laporta bankowo zostanie ważną politycznie personą jak skończy prezesurę, a na starość będzie szarą eminencją :) Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do podziału w Hiszpanii i La liga będzie dla ludzi, czyli dla nas, mozę Barca by na tym finansowo dużo nie straciła, sportowo na pewno, może Real by zbankrutował, ale jak i nie pójdzie teraz to może też się uda, ale mimo wszystko niech zostanie jak jest :)
0
no gość ma rację, Laporta też dobrze o tym wie, ze tak jak jest jest najlepiej, wystarczy poszerzać sukcesywnie obszary objęte autonomią, no bo przecież niepodległość mogłaby być dla nas katastrofą a dla Katalończyków wcale nie byłaby aż takim bonusem, hiszpańska federacja na bank wyrzuciłaby Barcę, Espanyol i Valencię (może) i jak potem tu łoić mierdy 2:6 ??! :) Laporta chce poprostu pewnie przypucować się społeczeństwu, żeby dalej działać i nie schodzić z piedestału, wszak jest kolesiem w średnim wieku którego na pewno nie dotkeni kryzys wieku średniego więc pewnie rozpiera go "chęć do działania".
0
nie znacie blowjob'ów Pique?
http://www.pobandzie.pl/Pobandzie/1,86193,6608309,Gerard_Pique____wy_juz_wiecie_co___. html (spację usuń)
Gerard jest prekursorem nowego stylu :)
0
FCB-kat moim zdaniem jest pod tym względem genialny, urodzony psycholog, jak jest dobrze to trzeba wmówić wszystkim, że jest źle więc musi być lepiej, jak jest źle trzeba wmówić im że jest w miarę dobrze, aby nie zostali "naznaczeni", jako słaba drużyna, fachowo nazywa się to stygmatyzacja :) Generalnie Pep na prezydenta!
0
co Ty Gonzales mamy teraz Orlików w cholere :)
0
to będzie mecz konfodentów. Eto i Zlatan będą sypać swoim nowym trenerom wszystko o starych trenerach :)
0
oby zawsze justin siadał w takich momentach a sopek ścinał takie chwile :) VeB a teraz Nakamura zje żelka:)
0
Mistrz footballu z niego normalnie, on i Inzaghii to kwintesencja radosnego włoskiego stylu gry "jak zrobić żeby się nie nabiegać a bramkę zdobyć"
0
jak będzie powstawał komitet pomnikowy to bardzo chętnie doń przystąpie :)
0
Henio z lapkiem, pewnie pyka sobie w WoW'a :P a Yaya ma dizajn a'la "grzeczny student" :)
0
Nie bójmy żaby, zawsze uważałem że zakup CR po takim sezonie do Realu za 100 baniek to najlepsze co mogło nas spotkać, w obecnym stanie ten zawodnik praktycznie wyłącza nam z gry całą flankę Realu, piekna sprawa, liczę dzisiaj na błazenadę żelusia z Espanyolem