0

maciej83, to że są nacjonalami to nie znaczy że wbiją Ci nóż, no chyba że ty jesteś z MAdrytu to ok, to po 1 primo.

Po 2 secundo Boixos Nois to ULTRASI, nie wiesz pewnie czym się zajmują ultrasi, ok wybaczam,

Po 3 tercio, pokroili by Cię Boixos Oi!, Ci na pewno, bo to CHULIGANI

0

żałuje strasznie, że Laporta "wywalił" (bo inaczej nie można tego nazwać) Boixos Nois z Camp Nou, ci kolesie rozkręcili by doping na światowym poziomie. Brakuje tego, szczególnie, że teraz cały świat na Camp Nou zwraca swe oczy. A ich oprawy ..... miodzik (pamiętacie te kartoniaste Europy?). Mam nadzieję, że klubowi wywalenie nacjonalistów opłaciło się ekonomicznie i są z tego jakieś zyski, bo kibicowsko to troche upadło. Pamiętacie Gran Derbi na SB? Wikingowie ostro jechali z tym koxem, a przecież też hajlują, taka prawda, że w Hiszpanii wszyscy kibice hajlują, szkoda Boixos ... no cóż, oby ich stłukli :)

0

była to puszka po napoju, być może jakieś a'la pepsi, cola, prawdopodobnie była w większej części napełniona, gdyż część płynu wylała się po starciu z potylicą naszego Daniego. Mi się raczej wydaje, że był to browar, bo na colę za mała ta puszka była

0

Chodzi nie o obiektywną linię podziału, lecz o niektóre metody jakie stosował rm w tamtym okresie, coś jak CWKS Legia, może teraz zrozumiesz

0



kibice rm schowajcie się!

Miło by było jakby ktoś przetłumaczył i napisy dodał :)

0

Czuje, że będzie wielka kopanina (ze strony RM), masę nerwów, przepychanek, kartek. Oby Barca nie dała się ponieść i sprowokować.

Tymczasem ....

Atletico prodakszyns prałdli prezens ....



Pokazcie kolegom, rodzicom, rodzeństwu, dziadkom, lecz przede wszystkim rm.pl :) Produkcja być może stara, lecz bez wątpienia kultowa, być może już tu znana (choć wątpie), lecz warta przypomnienia. Enjoy it!

0

Lordowie Timbuktu niech sobie kupują ManU, LFC. Barca dalej będzie sobie sterem, żeglarzem, okrętem. Angielskie kluby niech dalej produkują 2 wychowanków na 3 sezony, Barca ... wiadomo :) Za niedługo kibice Manu lub LFC dostaną obowiązkowe turbany na każdy mecz, a my możemy się z nich tylko śmiać. Barca jest ponad tym wszystkim i choćby sama jedna ze szczątkami rm miała w Hiszpanii zostać, trudno, niech tak będzie!

0

Barca wydaje na transfery, bo chce być klubem najlepszym, a nie było, nie ma i nie będzie na świecie klubu, który grająca samymi wychowankami będzie grał na poziomie Barcy czy wielkiej 4 z Anglii. Arsenal nie wydaje dużych pieniędzy na transfery, bo trener Arsenalu stawia na skauting i młodych perspektywicznych graczy, Wenger poprostu, nie lubi Gwiazdeczek. Dlatego wydaje się, że Arsenal nie wydaje dużo to nie kupuje dużo, lecz on kupuje dużo tlko że tanio i to im się opłaca, dlatego mają najmłodszą drużynę w Anglii. Sprawa wychowanków w Arsenalu jest wciąż w "powijakach" i przez pare lat conajmniej jeszcze będzie, taki LFC z drugiej strony ma 62 piłkarzy w składzie i sami najemnicy.

Co do Chelsea, chodzi o to, że grając ultradefensywnie, zespół powienien nastawiać się na kontry, Chelsea nie potrafiło poza murarką wczoraj zrobić nic. Nie rozchodzi mi się o to, że Chelsea ma grać super otwarcie 10 napastnikami, tylko, że zespół, który tak gra, powienien potrafić wyprowadzać przynajmniej "teoretycznie" groźne kontry, Chelsea nie potrafiła wczoraj nawet paluszkiem pogrozić, jakbym był taki Balakiem to wstyd mi by było spojrzeć na siebie w lustrze, pomijając fakt tych x tysięcy $ na tydzień :) Za tydzień Chelsea zrobi murarkę, pyknie z rogu na 1-0 awansuje do finału i świat zanotuje najwyższą w historii liczbę obrzyganych ekranów LCD

0

drogi waflu

Ja żadnego larum nie podnosze, bo wiem, że Barca zagra to samo, albo nawet i lepiej w Londynie. Larum to podnoszą neokidy i jakieś trole. Ja się tylko dziwie takim ludziom jak Ty, że się cieszą grą Chelsea, bo to była "Hajto-Żenua". I nie biadol, że powinienem zostać Hidinkiem bo to najgłupsze co można powiedzieć. Nie twierdze, że liga angielska jest słabsza niż hiszpańska, bo w ostatnich latach Hiszpania notuje gorsze wyniki. Twierdze tylko, że gra Chelsea w tym meczu była żenująco wręcz słaba. Że taka "słabiutka" Valencia, mogła dużo lepiej się murować i operować pressingiem, niż Radziecki gwiazdozbiór Romana.

Liga angielska kończy się na 4 drużynach. Te 4 drużyny są wspaniałe nie dlatego, że są z Anglii, tylko dlatego, że mają dużo $$ na zakup dobrych zawodników wyszkolonych w innych krajach i wynajem trenerów z innych krajów. W tych 4 drużynach szkolenie młodzieży jest albo żadne albo rzadko-żenujące, te 4 drużyny nie przypominają klubów, lecz agencje tymczasowej pracy najemnej, a inne drużyny angielskie raczej nie szaleją zbytnio i dostają regularny okelp w Europie. Można mieć $$ ale pewnych rzeczy nie kupisz, jeżeli nie wiesz o co mi chodzi poczytaj więcej o Barcelonie :)

0

pikna sprawa :) gratuluje :)

a w ramacha zaspokajania ciekawosci wie kts moze o co chodzi z tymi polakami-katalończykami? Czyżby Katalończycy przyłączyli się do genialnej szarży w wąwozie Somosierra ? :P

0

waffel

Jakie założenie? Jaki korzystny wynik? O czym ty gadasz? Porównaj sobie murarkę Chelsea z murarką Valencii k? Sukces jest taki że każdy remis w Londynie i papa Chelsea, a Barca zagra to samo, a nawet i więcej, a Chelsea? Za Murinho murarka była i sensownie robione kontry, a wczoraj? Żenuła. Wielka Chelsea potrafiła zamurować 16 m boiska i położyć fundamenty na 30 m. Słabiutka marna Valencia z badziewnej hiszpańskiej ligi potrafiła zamurować i pocisnąć w środku a nawet i na połowie Barcy, co prawda tylka przez jedną połowę ale zawsze to coś. Chelsea jest teraz w dużo gorszej sytuacji niż Barca i "Hajto style" na pewno jej nie pomoże. A mówienie o nieistnieniu piękna futbolu, że jest tylko skuteczność to ok, tylko popatrz, w tym wyniku nie ma nic konkretnego tylko antyfutbol, odwlekacie to co nieuniknione, bo z prowadzeniem ataków w wykonaniu Chelsea to było gorzej niż marnie, zespoły z dołu tabeli la liga mają bardziej ogarnięte te elementy.

0

ANtyfani antydrużyny grającej antyfutbol myślą, że wszystko jest OK. NIE JEST! Drodzy antyfani, zagraliście ultradefensywnie i szczerze mówiąc, wyglądało to dość kiepsko. Gdzie jest wspaniała i wielka defensywa ligi angielskiej? Valencia zrobiła w meczu z Barca to samo i całość wyglądała ze strony Valencii dużo lepiej niż ze strony Chelsea. Barca nie mogła operować piłką w środku pola, albo miała z tym naprawdę duże problemy, wczoraj mimo braku bramek zobaczyliśmy najlepsze abtyfutbolowe zagrania w wykonaniu antydrużyny. Tomasz Hajto byłby dumy z Chelsea, naprawdę, te wspaniałe dokładne 60 metrowe przerzuty w kierunku trawy i obrońców drużyny Barcy. Totalna niemoc a ataku. W przyszłym tygodniu to my będziemy znów atakować, a każdy bramkowy remis to nasz awans, do zobaczenia antyfani antydrużyny grającej antyfutbol

0

ja myślę, że wszyscy zbyt surowo oceniacie Eto. To, że ma 9 na plecach nie znaczy wcale, że w każdym meczu musi spokojnie pakować po 9 bramek, zabrakło mu trochę szczęścia przy słup[ku i odrobinkę techniki i precyzji w końcówce jak wymanewrował bramkarza. Ale .... przy ustawieniu Barcy Eto bardzo często wchodzi w role "pół-cofniętego" napastnika i bardzo często odgrywa piłi partnerom, często się również cofa i bierze udział w konstruowaniu akcji i w tym przypadku jak zawsze spisywał się conajmniej na "dobry z +".

0

piatas w Kato jest znacznie bezpieczniej ze strony GieKSy niż ze strony Ruchu w Chorzowie :)

0

Boixos muszą wrócić!

0

takich akcji jak podczas drugiej bramki nie ogląda się codziennie, można tylko cieszyć się i z nadzieją spoglądać w przyszłość, bo przy dobrzej grze Daniego i tak lekkim, instynktownym i jednocześnie pewnym rozgrywaniu piłki na kilkumetrowych dystansach w środku pola karnego, szanse na rozmontowanie angielskiej obrony są tym większe, chociaż ostatnio ManU pokazał, że Ferguson trzyma obrońców w klatkach, karmi ich surowym mięsem i wali metalowym prętem po kratach, bo wykazali się totalną bezmózgią i agresją vide Vidic, a taki mądry chłopak z niego był. Nawet potencjalnie drewniani Gerrard i Torres mogli przy sensownej grze w środku pola dobrze zakręcić ManU, a w środku pola to Barca gra najlepiej ;) Mam nadzieję, że Bojan zostanie, ewetualnie na wypożyczenie roczne i tylko do Hiszpanii, w Anglii połamali by nam "kid'a" ;)

0

CR7 dziś pokazał, że wszyscy musimy kibicować rm aby go pozyskali. No bo przecież wyłączenie z gry prawej flanki rm to wspaniała opcja.

A sir Alex to kawał dziadygi, coś tam szepnie czasem pewnie i potem się lansuje że trenuje w sumie "samograja". Dziś Liverpool pokazał, że więcej taktyki i samograj znika. A gumożuj jeden, nawet nie kwapił się aby zejść do linii i wspierać piłkarzy jak robią to wszyscy.

Prostota z jaką ManU gra mnie powala. Z Interem to samo, środkowy pomocnik zgrywa do boku, akcja przenosi się na flankę, jak nic nie da się zrobić piłka wraca na środek i znów na bok, bardzo rzadko grali piłkę środkiem, bo zwyczajnie nie ma kto jej grać środkiem. Liverpool to wyczaił i cisnęli ich aż miło.

0

właśnie oglądam manu-liverpoo. ManU rzeczywiście potrafi przyspieszyć, ale zauważyłem, że chłopaki grają tylko skrzydłami, środek praktycznie nie istnieje. Liverpool wali z kontry, potrafią przejść do pozycyjnego i co ważniejsze, wiedzą doskonale, że atak pójdzie na skrzydło i potrafią skutecznie zagęścić boki. Vidic nie radzi sobie z Torresem, który w porównaniu do Messiego czy Eto jest trochę zdrewniały (za dużo Anglii ;)

Ferguson - czy ten koleś kiedykolwiek siedział gdzieś indziej niż na trybunach? Mam wrażnie, że jest to stary dziadyga, który coś tam szepnie przed meczem i lansuje się z prowadzenia "samograja".

CR7- w rm bardzo by się nam przydał ;) l

0

Jeżeli rzeczywiście będą konsekwentnie realizować założenia Pepa tak jak z OL, to wydaje mi się, że wcale nie będą aż tacy słabi w porównaniu do rm, który obecnie jest prawie jak na wakacjach. Jeżeli dalej cały zespół będzie walczył w defensywie i utrzymywał się przy piłce na poziomie ok 60% to będzie bardzo dobrze. Im więcej i szybciej Barca gra piłką i im więcej pressingu stosuje, tym więcej bramek będzie strzelać, a pewne prowadzenie w meczu zawsze kosztuje mniej sił, niż męka ze słabym rywalem i 1:0 w 85 minucie.

Często się słyszy tu i tam, że angole potrafią grać szybko i ofensywnie, czasem też potrafią pokombinować, obserwując Barcę w tym sezonie i top mecze z premiership, człowiek zadaje sobie pytanie, skąd się takie opinie biorą? Przyznaje się, na meczu Manu-Chelsea kimnęło mi się, a byłem trzeźwy, w LM też wiało nudą z wysp (poza liverpoolem, który naprawdę nieźle pokazał). Liczę na widowisko po losowaniu, oczywiście z udziałem Barcy

0

gdybym był na miejscu Pepa, zapuszczał bym im dzieła Devina Townsenda, z jego dokonań znalazłoby się z 10 motywatorów ;)

0

heheheh ;)

0

thx wielkie za skrót ;) Czekam na full match.

W ramach ciekawostki, jeżeli ktoś orientuje się może w miare odnośnie hiszpańskich stronek kibiców rm, to na jednej z nich widziałem wczoraj na meczu ciekawe zdjęcie. Z meczu derbowego z Atletico mieliśmy ciekawy "polski" akcent. RM wystawili fanę z napisem "na callderon jest dużo pedalstwa", ot taki akcencik;)

Niestety nie pamiętam adresu bo to na imprezie było, a szkoda ;) Thx jak ktoś znajdzie to

0

Generalnie w II połowie dominacja była i tak powinny wyglądać wszystkie mecze, wizytówką Barcelony w tym sezonie jest dominacja. Szkoda tyklo Xaviego, conajmniej z 3 razy biedak nie wiedział jak podać i tracił piłkę po grze siłowej rywali, myślę że Pep powinien dać mu odpocząć w meczu z Atletico.

0

Witam sz:u: serwisu to mój pierwszy i na pewno nie ostatni post.

Odnośnie polskich talentów, to pewien znajomy barman, w 87 roku w czasach gnijącego socu i piłkarskiego pokera wraz z grupą kilku 11-latków pojechał na turniej do Rzymu. Wrócili z tego turnieju z pucharem, jako zwycięzcy. Statuetkę do dziś można oglądać w jednym z katowickich pubów, pub nazywa się Rawa i jest to typowa studencka melina. Ci goście w 87 mając po 11 lat zwyciężyli przeciwko 13-latkom.

Dlaczego gość, który przywiózł ten puchar jest dziś barmanem, a zdobywcy drugiego miejsce zapewne grają profesjonalnie i niczego im nie brakuje?

Piłkarski poker panowie ... niestety ... **** PZPN

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?